کنترلرهای نرم افزاری و نرم افزارهای PLC زیمنس

نرم افزارهای PLC زیمنس

کنترلرها و نرم افزارهای PLC زیمنس

کنترلرهای نرم افزاری در هر کجا که حداکثر دقت و سرعت و همچنین اتوماسیون مبتنی بر کامپیوتر مورد نیاز باشد، استفاده می شوند. کنترلرهای مبتنی بر کامپیوتر، مستقل از سیستم عامل عمل می کنند. کنترلرهای نرم افزاری شرکت زیمنس عبارتند از:

 نرم افزارهای PLC زیمنس

SIMATIC S7-1500

از ویژگی های SIMATIC S7-1500، ترکیب با زبان های سطح بالا مانند ++ C است. کنترلر نرم افزاری به طور کاملا مستقل از سیستم عامل کار می کند، بدین معنا که در هنگام راه اندازی مجدد سیستم و حتی زمانی که سیستم عامل نتواند اجرا شود نیز می تواند کار کند.

SIMATIC ODK 1500S

ترکیبی از برنامه نویسی PLC با برنامه نویسی در زبان های پیچیده سطح بالا مانند C ++ در ساده ترین راه ممکن است. برخی از ویژگی آن عبارتند از:
• ادغام با زبان های سطح بالا
• ادغام ساده برنامه های ویندوز، به عنوان مثال نرم افزار سازمانی، پایگاه های داده
• ثبت و گزارشدهی اطلاعات تولید
• ادغام برنامه های کاربردی کامپیوتر
• پیاده سازی الگوریتم های پیچیده برای برنامه های کاربردی در زمان واقعی
• حفاظت از اطلاعات
• استفاده مجدد از کدهای برنامه نویسی و دستور العمل های موجود

SIMATIC WinAC

با استفاده از یک کنترلر مبتنی بر کامپیوتر، کاربران بر روی سخت افزار و معماری باز PC های صنعتی و PLC نرم افزاری قدرتمند SIMATIC WinAC تکیه می کنند، یک SIMATIC S7 به عنوان یک PLC نرم افزاری به PC صنعتی متصل می شود و کنترلر مبتنی بر PC با نرم افزار STEP 7 پیاده سازی می شود و دقیقا همانند یک کنترلر S7 معمولی برنامه ریزی می شود. تمام اجزای اتوماسیون در یک PC صنعتی ادغام می شوند که یک راه حل کامل و مقرون به صرفه است. SIMATIC WinAC RTX F اولین PLC نرم افزاری ایمن با گواهینامه TUEV است.

نرم افزارهای پی ال سی زیمنس

نرم افزار STEP 7

نرم افزارهای plc زیمنس

نرم افزار STEP 7 با استفاده از طیف وسیعی از توابع آسان برای استفاده، به طور قابل توجهی باعث افزایش بهره وری در تمام وظایف اتوماسیون شما می شود. این نرم افزار برنامه نویسی برای کنترلرهای S7-300، S7-400، C7 و WinAC مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزار دارای انواع مختلفی است که عبارتند از:

STEP 7 Basis

با استفاده از STEP 7 Basis می توانید سیستم های اتوماسیون SIMATIC S7-300، S7-400، SIMATIC C7 و SIMATIC WinAC را به راحتی برنامه نویسی کنید. این نرم افزار دارای تمام توابع لازم برای یک پروژه اتوماسیون است از جمله:
• پیکربندی و پارامتر کردن سخت افزار
• تعیین ارتباطات
• برنامه نويسي
• تست، راه اندازی و سرویس
• مستندسازی و بایگانی
• توابع عملیاتی و عیب یابی

SIMATIC STEP 7 Professional -TIA Portal

STEP 7 Professional ابزار مهندسی نهایی برای پیکربندی و برنامه نویسی تمامی کنترلر های SIMATIC است و به شما کمک می کند تا کارهای مهندسی خود را به طور منظم و کارآمد انجام دهید. با توابعی مانند drag & drop, copy & paste و AutoCompletion می توان کار را بسیار سریع تر و آسان تر انجام داد.
مهندسی کنترل با STEP 7 Professional شامل موارد زیر است: برنامه نویسی plc، پیکربندی دستگاه و شبکه، عیب یابی برای کل پروژه.

PID Professional -TIA Portal

بسته نرم افزاری PID برای استفاده با SIMATIC S7-300 (CPU 313) یا پردازنده بالاتر وS7-400 و WinAC طراحی شده است. این نرم افزار بخشی از STEP 7 Professional است که برای مهندسی و اجرای توابع، به لاینس یا مجوز احتیاج دارد.

SIMATIC STEP 7 Safety -TIA Portal

در این نرم افزار، تمام ابزارهای پیکربندی و برنامه نویسی مورد نیاز برای تولید یک برنامه ایمنی گرا در رابط کاربری STEP 7 ادغام شده است و از یک ساختار پروژه مشترک استفاده می کند. با استفاده از SIMATIC STEP 7 Safety Basic یا STEP 7 Safety Advanced (TIA Portal) می توانید از تمامی مزایای پورتال TIA نیز برای اتوماسیون ایمن خود استفاده کنید.

نرم افزار SIMATIC S7-SCL

S7-SCL برای برنامه نویسی الگوریتم های پیچیده و توابع محاسباتی و یا برای وظایف پردازش داده مناسب است. S7-SCL ترکیبی از عناصر زبانی شناخته شده از برنامه های زبان سطح بالا است. مانند حلقه های سری، شاخه های جایگزین و توزیع کننده های شاخه با زبان های معمولی برای PLC ها ، مانند پاسخ دادن به ورودی ها و خروجی ها یا شروع و پرس و جوی تایمر و شمارنده.

کنترلرهای plc

SIMATIC S7-GRAPH

SIMATIC S7-GRAPH مبتنی بر نرم افزار برنامه نویسی STEP 7 است و برای توصیف رویه هایی با مجموعه مراحل موازی یا جایگزین استفاده می شود. این رویه ها به وضوح و سریع با یک روش استاندارد (IEC 61131-3، DIN EN 61131) نمایش، پیکربندی و برنامه ریزی می شوند. این فرایند به صورت گرافیکی توصیف می شود و به مراحل فردی با یک محدوده از توابع قابل درک تقسیم می شود.

کنترلرهای پی ال سی

SIMATIC S7-PLCSIM V5.4

نوعی نرم افزار تست و شبیه سازی است. SIMATIC S7-PLCSIM یک کنترلر را برای تست توابع و برنامه های کاربردی S7-300 و S7-400 بر روی رایانه شبیه سازی می کند. سیستم های شبیه سازی، پشتیبانی مؤثری را با توسعه برنامه ها و برنامه کاربردی فراهم می کنند. در محیط اتوماسیون، یک محیط آزمایشی شبیه سازی شده از جمله PLC و فرایندها، باعث کاهش زمان راه اندازی و هزینه ها می شود. کشف زودهنگام خطاهای برنامه نویسی و بهینه سازی بخش های مختلف برنامه، امکان استفاده بهینه و بدون خطا از برنامه ها در سیستم واقعی را فراهم می کند. اگر یک برنامه اصلاح شده باشد، می توان قبل از بارگیری آن را بر روی سیستم کنترلی آزمایش کرد.

کنترلرهای نرم افزاری plc

برای آموزش عملی و کاربردی مباحث پیشرفته پی ال سی می توانید در دوره های پیشرفته آموزش plc آموزشگاه ما ثبت نام نمایید.

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟