بایدها و نبایدهایی در رابطه با تعمیرات دستگاه فتوکپی که باید بدانید!

اگر سال­ های زیادی است که از دستگاه­ های فتوکپی استفاده می­کنید یا به تازگی به استفاده از آن­ها عادت کرده ­اید، بایدها و نبایدهایی در رابطه با تعمیرات دستگاه فتوکپی که باید بدانید! شما می­خواهید مطمئن شوید که باعث خرابی این دستگاه نمی­شوید و چگونه باید از این دستگاه به بهترین شکل استفاده کنید اما باید بگویم که نکات دیگری نیز وجود دارند که شما حتی به آن­ها فکر هم نکرده­ اید.

آموزش تعمیرات فتوکپی

 

بایدها و نبایدهایی در رابطه با تعمیرات دستگاه فتوکپی که باید بدانید!

نزدیک دستگاه کپی چیزی نخورید و ننوشید!

این نکته بسیار ساده به نظر می­رسد اما باز هم لازم است که گفته شود. امکان ریختن غذا و نوشیدنی همواره وجود دارد به خصوص اگر شما در حالت ایستاده مشغول به خوردن باشید.

زمانی که خرده­ های غذا روی دستگاه کپی می­ریزند پاک کردن آن­ها آسان­تر است اما نوشیدنی ­ها می­توانند مشکلات جدی­تری به ارمغان آورند. زمانی که نوشیدنی خود را روی دستگاه کپی ریختید فوراً آن راخاموش کنید  از برق بکشید.

تا جایی که می­توانید نوشیدنی را از روی دستگاه پاک کنید و مراقب باشید که به قسمتی صدمه وارد نکنید. پس از آن فوراً با یک مرکز تعمیرات تخصصی تماس بگیرید.

 

قبل از هر گونه اقدامی مطمئن شوید که دستگاه فتوکپی به برق وصل شده است

گاهی ممکن است از این که دستگاه فتوکپی به طور ناگهانی از کار افتاده است یا روشن نمی­شود شوکه شوید، به خصوص اگر یک یا چند روز است که از آن استفاده نکرده اید.

در این مواقع قبل از این که برای کمک با یک تعمیرکار متخصص دستگاه­ های فتوکپی تماس بگیرید، باید از این که دستگاه به برق متصل است اطمینان حاصل کنید. اگر این کار را انجام ندهید هم اولین سؤالی که تعمیرکار فنی از شما می­پرسد این است که اتصال دستگاه به برق را بررسی کرده اید یا خیر.

 

قبل از خاموش کردن دستگاه، آن را از برق نکشید

یکی دیگر از بایدها و نبایدهایی در رابطه با تعمیرات دستگاه فتوکپی که باید بدانید! ممکن است سعی کنید که با از برق کشیدن دستگاه فوراً آن را خاموش کنید (به خصوص زمانی که مشکلی پیش آمده است، برای مثال زمانی که یک نوشیدنی روی دستگاه ریخته شده است).

اما این بهترین راه حل نیست. بهترین راه برای خاموش کردن دستگاه فشردن کلید پاور است. سپس، اگر لازم است می­توانید آن را از برق هم بکشید.

دستگاه­ ها فتوکپی چندکاره مانند کامپیوترها دارای هارد دیسک هستند. این بدان معناست که برای جلوگیری از نقص در عملکرد آن­ها باید همچون کامپیوتر خاموش شوند.

 

اگر آموزش ندیده ­اید هرگز سعی نکنید که خودتان مشکلی را حل کنید

سلامتی شما بسیار مهمتر از تعمیر دستگاه فتوکپی است. اگر برای تعمیر دستگاه آموزشی ندیده­ اید و در این زمینه مهارت ندارید از انجام این کار اجتناب کنید. این مسئله باعث می­شود که سلامتی شما حفظ شود و صدمات بیشتری هم به دستگاه کپی وارد نشود.

 

حیوانات خانگی را از دستگاه دور نگه دارید

داشتن حیوانات اهلی در داخل دفترکار مسئله­ ای است که بسیاری از افراد به آن علاقه­ مند هستند. زیرا این کار میزان استرس را کاهش می­دهد و همکاران را به یکدیگر نزدیک می­کند.

اما اگر موهای حیوانات به طور مرتب اصلاح و تمیز نشود حضور آن­ها در دفترکار می­تواند برای دستگاه ­ها مشکلاتی را به وجود آورد. اطراف و روی دستگاه کپی را دائما با جارو برقی تمیز کنید و اجازه ندهید تا حیوانات روی آن بنشینند.

 

برای جمع کردن تونر ریخته شده از جارو برقی استفاده نکنید

شما می­توانید برای جمع کردن موی حیوانات از جاروی برقی استفاده کنید اما نباید برای جمع کردن تونر ریخته شده از آن استفاده کنید. اگر شما برای جمع کردن تونر از یک جارو برقی معمولی با فیلتر عادی استفاده کنید، این فیلتر مسدود خواهد شد.

این امر سبب آتش گرفتن یا انفجار جاروبرقی و پاشیدن تونر به اطراف می­شود. برای جمع کردن تونر باید از یک ماشین مخصوص با فیلتر HEPA استفاده کنید.

دوره آموزش تعمیرات ماشین های اداری به صورت کاملا عملی ویژه بازار کار در مجتمع فنی پایتخت توسط اساتید مجرب برگزار می شود.

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟