چرا باتری لپ تاب بیش از اندازه داغ می شود؟

باتری لپ تاپ

 باتری لپ تاب بیش از اندازه داغ می شود

باتری لپ تاپ

باتری لپ تاپ بنا به چند دلیل بیش از اندازه داغ می شود.

ممکن است به دلیل این باشد که فن و دریچه های آن از گردوخاک پوشیده شده اند و امکان گردش هوا وجود ندارد، باتری خراب شده باشد، و یا هنگامی که باتری نیاز به شارژ ندارد باید از آداپتور جریان متناوب برق جدا شود.

صرف نظر از علت آن، هرگاه باتری شما بسیار گرم و یا بیش از اندازه داغ شد بای آن را از لپ تاپ جدا کنید و اجازه دهید تا قبل از این که دوباره از آن استفاده کنید در دمای اتاق خنک شود.

گام اول

لپ تاپ را خاموش و شارژر را از آن جدا کنید. سپس باتری را از لپ تاپ جدا کنید. باتری لپ تاپ در قسمت زیرین آن قرار دارد. در حالی که باتری را به طرف بالا بلند می کنید دکمه یا قفل آزادسازی باتری را هل داده یا فشار دهید.

گام دوم

خود باتری و محل قرار گرفتن آن را تمیز کنید. مقداری پنبه را به الکل پاک کننده آغشته کنید. پنبه را روی اتصالات (contact) باتری و جایگاه باتری بکشید و آن ها را تمیز کنید.

سپس با استفاده از یک پارچه ی مرطوب و الکل کل باتری و جایگاه آن را پاک کنید. وجود غبار بر روی محل اتصال باتری می تواند بازدهی آن را کاهش داده و منجر به داغ شدن بیش از حد باتری شود.

گام سوم

فن و دریچه های آن را کاملاً تمیز کنید. برای تمیز کردن فن از پارچه ی مرطوب و الکل استفاده کنید. دریچه های فن ممکن است در کناره ها یا زیر لپ تاپ و یا در هر دو قسمت قرار گرفته باشند.

از راه دریچه های فن اسپری هوا را به طرف فن اسپری کنید. یک بار دیگر دریچه ها را تمیز کنید تا همه ی ذرات تجمع یافته پاک شوند.

وجود اشکال در گردش هوا یکی از متداول ترین دلایل داغ شدن بیش از حد باتری یا سیستم کامپیوتر است. پاک کردن گردوغبار باعث بهبود گردش هوا و افزایش بازدهی فن می شود.

گام چهارم

محل اتصال باتری به جایگاه خود را تنظیم کنید و سپس آن را به داخل جایگاه فشار دهید تا جا بیفتد. فقط زمانی که برای کار با لپ تاپ از شارژ باتری استفاده می کنید و یا باتری را شارژ می کنید آن را در داخل جایگاه خود قرار دهید.

اتصال باتری شارژ شده به لپ تاپ در هنگامی که آن به جریان متناوب برق نیز متصل است باعث داغ شدن بیش از اندازه ی باتری می شود.

گام پنجم

                     

اگر هنوز هم باتری شما داغ می شود می توانید از یک خنک کننده ی کتابی استفاده کنید. کابل USB خنک کننده را به پورت لپ تاپ وصل کنید و آن را زیر لپ تاپ قرار دهید.

خنک کننده ی کتابی دارای فن ها و تهویه کننده های بیشتر است که به جریان یافتن هوا کمک می کند و باعث می شود باتری خنک باقی بماند.

گام ششم

اگر بعد از انجام همه ی این کارها باز هم باتری شما داغ می شود لازم است که آن را عوض کنید. به احتمال زیاد باتری لپ تاپ شما خراب شده است.

باتری جدیدی تهیه کنید و آن را جایگزین باتری کهنه کنید. قبل از این که از باتری جدید استفاده کنید اجازه دهید تا به طور کامل شارژ شود و ۱۲ ساعت در شارژ باقی بماند.

 

دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ به صورت صفر تا صد و ویژه بازار کار شامل نرم افزار و سخت افزار این دستگاه به طور عملی در مجتمع فنی پایتخت آموزش داده می شود.

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟