ثبت نام و مشاوره رایگان
نام دوره : آموزش کلید سازی درجه 2 و درجه 1
مدت دوره کلید سازی درجه 2: 30 ساعت
مدت دوره کلید سازی درجه 1 : 45 ساعت
سطح دوره : مبتدی تا پیشرفته
هزینه عادی کلید سازی درجه 2 : 2.000.000 تومان
هزینه عادی کلید سازی درجه 1 : 3.000.000 تومان
هزینه خصوصی درجه 2 : 3.500.000 تومان
هزینه خصوصی درجه 1 : 5.000.000 تومان
دسته بندی : دوره های ویژه

آموزش کلید سازی

 • مدرس دوره
 • -----

ویدیوی معرفی دوره آموزش کلید سازی

یکی از شغل های پردرآمد ولی کمتر دیده شده شغل کلید سازی و قفل سازی می باشد علاقه مندان به دوره کلید سازی می توانند در کوتاه ترین زمان با آموزش این حرفه با هزینه اولیه بسیار کمتر از مشاغل دیگر کار خود را شروع کنید. در این دوره هنرجویان با فعالیت کاملا عملی در کارگاه کلید سازی آموزشگاه فنی پایتخت تمامی مراحل ساخت کلید را به صورت عملی و حرفه ای انجام می دهند و آشنایی کامل پیدا می کنید با دستگاه تخصصی کلید تراش و پس از پایان دوره هنرجویان می توانند به راحتی وارد بازار کار شوند و از پشتیبانی نامحدود آموزشگاه استفاده کنند.

سرفصل های دوره آموزش کلید سازیسرفصل های آموزش کلید سازی درجه 2

شناخت انواع کلید های موجود در بازار

شناخت ابزار کلید سازی

اصول اندازه گیری با دستگاه های اینچی و میلیمتری

اصول اندازه گیری کلید ها و انتخاب کلید برای ساخت

نحوه ساخت کلید های معمولی

شناخت ساخت کلید های کامیوتری

نحوه ساخت کلید های قدیمی

نحوه ساخت کلید موتورسیکلت و خودرو

نحوه ساخت کلید های ناودانی

نحوه ساخت کلیدهای شیار دار

نحوه ساخت کلید با استفاده از دستگاه کلید تراش

آشنایی با سوهان کاری صحیح کلیدها

ست کردن ریموت کنترل جک پارکینگی و کرکره برقی

تعریف کردن ریموت بلوتوثی

شناخت ریموت های Lerning

شناخت ریموت های DIP Switch

نحوه ساخت کلید های گاو صندوق


سرفصل های آموزش کلید سازی درجه1

آموزش نصب و تعمیرات قفل درب های چوبی

آموزش نحوه نصب و تعمیر قفل درب حیاط برق و معمولی

آموزش نحوه تعمیر قفل های گاو صندوق

آموزش نحوه نصب و تعمیر قفل درب های ضد سرقت

آموزش نحوه نصب و تعمیر قفل درب ماشین

آموزش ساخت کلید سوئیچ دار و ریموت دار

آموزش نصب قفل برقی

آموزش ساخت سوئیچ کلید شیار دار

آموزش ساخت کلید انواع اتوموبیل صادراتی

آموزش ساخت کلید انواع موتورسیکلت

آموزش ساخت انواع سوئیچ کلید موتورسیکلت های صادراتی

آموزش نصب و تعمیر قفل رمزدار

آموزش ساخت کلید برای انواع اتوموبیل های معمولی و کامپیوتری

آموزش ساخت ریموت سوئیچ ماشین

و ...

مزایای آموزشگاه فنی پایتخت

چنانچه اگر سوالی در مورد دوره های آموزشگاه دارید فرم مقابل را پر کنید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

آیا تمام سرفصل ها را به صورت عملی آموزش خواهیم دید؟
بله. تمامی سرفصل ها به صورت عملی و پروژه محور در کارگاه مجهز آموزشگاه فنی پایتخت بر روی تجهیزات کلید سازی و قفل سازی آموزش داده می شود.
آیا در پایان دوره پشتیبانی از طرف آموزشگاه انجام می شود؟
بله پس از اتمام دوره با در دست داشتن شماره استاد به صورت نامحدود از طرف آموزشگاه پشتیبانی خواهید شد .
آیا دارای بازار کار خوبی می باشد ؟
بله این دوره دارای بازار کار بسیار خوبی می باشد و یکی از مزیت های آن می توان به امکان راه اندازی در هر شهر و مکان با سرمایه اندک اشاره کرد.
آیا شغل کلید سازی میانگین درآمد خوبی دارد ؟
بله این موضوع بستگی به سرمایه اولیه و شهر محل سکونت شما دارد اما بطور متوسط با یادگیری تمامی سرفصل های این دوره درآمد بیشتر از 3 الی 5 برابر حقوق وزارت کار را می توانید کسب کنید.
 

دوره ی اموزشی کلید سازی و قفل سازی

در دنیای کاملاً تخصصی و تنظیم شده ای که در آن زندگی می کنیم ، آموزش عملی همیشه برای برنده شدن یک قرارداد کافی نیست. این امر به ویژه در مواردی که برای قطعات سخت افزاری مورد نیاز باشد ، صدق می کند. در هیچ کدام از رشته های مدرسه ای و دانشگاهی رشته ای مختص قفل سازی و امور تکنیکی امنیتی و کلید سازی وجود ندارد . اما این که چنین رشته ای در دانشگاه ها تدریس نمیشود آیا بایدبه این معنی باشد که کلید سازی و قفل سازی شغل های راحتی هستند و به سادگی هر کسی می تواند بدون آموزش وارد این حوزه بشود ؟

قفل سازی و کلید سازی نیز به مانند هر علم دیگری پیش از اینکه تصمیمی  برای ورود به این شغل بگیریم نیاز داریم که دانش مربوط به آن را داشته باشیم . آموزشگاه فنی پایتخت در صدد برگزاری  دوره ی فشرده ای می باشد که با آموزش تخصصی قفل سازی وو کلید سازی مدرن و سنتی زیر نظر استاد کارهای ماهر و قهار و با تجربه ، نسل جدیدی از قفل سازان را به دنیای کار وارد می کند . در این صورت در این مقاله با من همراه باشید که درمورد سرفصل های آموزشی و وِیژگی های این دوره و همچنین در مورد ماهیت شغل قفل سازی و کلید سازی اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم .

هدف از برگزاری این دوره چیست ؟

دوره های قفل سازی ما بیش از 2 ، 3 یا 4 روز طول می کشد. دوره ی فشرده ی آموزش قفل سازی و کلید سازی  فشرده هستند و آموزشها یک به یک و بدون کار مکتوب بوده و بیشتر بر پایه ی تمرینات عملی است  است. دوره قفل سازی زندگی روزمره یک قفل ساز سیار را پوشش می دهد.

دوره های قفل ساز برای هر کسی که به عنوان قفل ساز سیار راه اندازی شود ، به فکر راه اندازی در کسب و کار ، تلاش برای ورود به یک شرکت قفل سازی باشد یا فقط به موضوع قفل سازی و راز و رمز های این مهارت علاقه مند باشد  .

هیچ کار نوشتاری وجود ندارد. چرا که این کار با دست صورت میگیرد در این صورت هدف برگزاری این دوره بر پایه ی کار با دست و ترمینات عملی است. در صورت تمایل می توانید یادداشت برداری کنید اما یادداشت های دوره پس از اتمام در بسته بسته بندی شما ارائه می شود. در آموزشگاه فنی پایتخت اعتقاد براین است که دوره هایی که برگزار میشوند  باید با  آموزش های دانشگاه و مدرسه تفاوت کامل داشته باشند . این دوره به منظور آماده سازی شما برای بکارگیری مهارتهای جدید خود در دنیای واقعی بلافاصله پس از فارغ التحصیلی طراحی شده است. فرمول این کار آموزش چیدن قفل اشباع است. تقریباً در کل مدت حضور در کلاس ، قفل در دست خواهید داشت. به همین دلیل ، غیر معمول نیست که یک فارغ التحصیل همان روز فارغ التحصیلی از مهارت های خود در این زمینه استفاده کند.

هدف ما از برگزاری این دوره این است که جدا ازبروکراسی و روتین های مدرسه و دانشگاه و اتلاف زمان و دیر رسیدن به هدف اصلی یعنی بازار کار ، کارآمزان را به گونه ای به سرغت و مستقیم به طرف هدف تربت کنیم که ان ها پیش از پایان یافتن دوره به سرعت خودشان را در بازارکار قرار بدهند و زمینه ی کارآفرینی برای آموزشگاه فنی پایتخت مهم ترین هدف برگزاری هر دوره ی آموزشی می باشد .

آیا می توانم بدون شرکت در دوره قفل سازی را یاد بگیرم ؟

بر اساس باورهای سنتی ، آموزش در محل کار یک روش اصلی برای یادگیری مهارت های قفل سازی است.اما  کارآموزان تا زمانی که مهارت های لازم را کسب نکنند با قفل سازهای باتجربه کار می کنند. شما باید  فوت کوزه گری کاررا بدانید و سپس وارد بازار شغلی خود بشوید . بدون آزمون و خطاهای عملی دریک محیط کارگاهی که در آن آزمون وخطا کردن حق شماست ، نمیتوانید به بازار کاربروید و دراین صورت هیچ فرجه ای برای آزمون و خطا ندارید . دراین دوره شما اجازه دارید تا میتوانید اشتباه کنید تا اساتید مجرب شما را اصلاح کنند و با اعتماد به نفس بیشتری شما را راهی دنیای کارکنند .

چه پیش نیازی برای شرکت دراین دوره نیاز دارید ؟

این دوره برای کسانی که تجربه کمی دارند و یا هیچ تجربه ای در تجارت قفل ساز خودرو ندارند مناسب است و آموزش عمیق بیشتری را در هر دو بخش مکانیکی و الکترونیکی بازار ارائه می دهد . شما با زمینه ی صفر به این دوره وارد میشوید و با زمینه ی صد از این دوره مدرک خود را دریافت میکنید و برای وروود به دنیا کار اماده خواهید شد . این دوره 90٪ عملی است تا اطمینان حاصل شود که شما میتوانید به بازار کار وارد شوید . پس از اتمام دوره شما توانایی شروع به تمرین به عنوان یک قفل ساز خودکار با مهارت و توانایی عمیق کار بر روی وسایل نقلیه آموزش دیده را خواهید داشت. شما همچنین یک دستورالعمل دقیق دستورالعمل و گواهی آموزش دریافت خواهید کرد.

سرفصل های اموزشی این دوره شامل موارد زیر میباشد :

 • آشنایی با انواع قفل ها و روش های قفل سازی
 • عیب یابی و تعمیر قفل
 • قفل سازی
 • قفل و کلید های سنتی و روش های عیب یابی و تعمیر و قالب گیری از قفل های سنتی
 • برداشتن قفل از محل نصب و تعمیرو نصب دوباره ی قفل
 • ورود موثر وسایل نقلیه بدون ایجاد خسارت
 • قفل کردن و رمزگشایی قفل های سیلندر و لیزر
 • برش کلید ، هم تکثیر و هم برای کدگذاری
 • وسایل مورد نیاز برای شروع کار قفل سازی و کلید سازی
 • قفل های برش و مونتاژ - چیدن قفل سیلندر حاشیه - چیدن قفل Mortice - باز شدن قفل تایید شده توسط استاندارد ایران - باز شدن و مکانیزم قفل UPVC - بسیاری از ابزارهای باز کردن قفل از جمله جعبه جعبه نامه ، کارت ، اسلحه برقی ، به علاوه موارد دیگر - اتصالات قفل سیلندر حاشیه - اتصالات قفل سیلندر یورو - اتصالات قفل اسکنر
 • درآوردن و تعویض درها
 • بررسی و تعویض فنرهای ترانس
 • انواع درب و محفظه
 • تنظیم / کالیبراسیون درب های آلومینیومی
 • انواع قفل ها و نصب آنها برای استفاده در سیستم های کنترل دسترسی
 • تبدیل کنش دوگانه به کنش منفرد
 • نحوه نصب ترمزهای برقی ، قفل ماگ و ترازبندی صحیح درب هنگام استفاده از دنده برشی
 •    سخت افزار تخصصی (به عنوان مثال برنامه های آتش نشانی)
 • رها کردن و تعویض پیچ های فلاش گیر شده
 • پیچ تعویض و قفل ها و بشکه های یورو استوانه

چه کسی باید در دوره ی قفل و کلید سازی شرکت کند ؟

این دوره برای داوطلبانی که می توانند برای مدت 2 هفته از تجارت دور باشند یا داوطلبانی که به دنبال تغییر شغل هستند ، ایده آل است.  اگر علاقه به گذراندن شغل های اداری یا شغل هایی با مدت زمان تعیین شده ندارید و محیط کاری فریلنسینگ را مدت زمان و نرخ حقوقی که به دست خودتان باشد را ترجیح می دهید این شغل می تواند برای شما بسیار مفید باشد .

از طرفی یگر اگر برای شرکت به این دوره به دنبال بازار کار و استفاده ی اقتصادی از این شغل نیستید نیز مهارت هایی که دراین دوره فرا خواهید گرفت به سادگی می تواند شما را در جهتی پیش ببرد که خود به خود بتوانید با آن  درامدی جز شغل خودتان هم داشته باشید .

دستاوردهای شما پس از اتمام این دوره چه خواهند بود ؟

شما می توانید سوئیچ های تعویض قفل ، قفل اضافی ، به روزرسانی قفل ، تعمیر قفل را تهیه و متناسب کنید ، سرویس های کلید دار را به طور یکسان ترتیب دهید (یک کلید متناسب با همه قفل ها است) به علاوه موارد دیگر. با توجه به اینکه موضوع اصلی امنیت است ، عموم مردم شروع به افزودن امنیت به منازل و دفاتر خود می کنند. اخیراً گاراژها به یک موضوع اصلی تبدیل شده اند و ما به شما نشان می دهیم که در حال حاضر چه مواردی مناسب است. گواهی نامه ای که پس از اتمام دوره قفل سازی و کلید سازی دریافت می کنید توسط تمام تأمین کنندگان و شرکت ها و کارخانه های قفل سازی در سراسر ایران شناخته می شود. این امر برای خرید ابزار قفل برداشتن / باز کردن و همچنین سهام شما در هنگام راه انداختن کسب و کار خودتان لازم است.

یک قفل ساز و کلید ساز حرفه ای / متخصص امنیت چه کاری انجام می دهد؟

یک قفل ساز / متخصص امنیت آموزش دیده ممکن است بعضی یا همه موارد زیر را انجام دهد: نصب قفل ، لولا و سایر دستگاه های قفل مکانیکی یا الکترونیکی برای حفاظت از خانه ها ، مشاغل ، وسایل نقلیه و سایر اموال از اصلی ترین وظیفه های یک قفل ساز و کلید ساز است . قفل سازها همچنین می توانند چنین وسایلی را اصلاح یا تعمیر کنند ، قفل هایی دوباره ایجاد کنند ، کلیدها یا کارتهای تکراری درست کنند ، کلیدها / کارتهای جدیدی برای قفلهایی که کلیدها / کارتهایشان از بین رفته است تولید یا برنامه ریزی کنند و به تماس های اضطراری برای باز کردن قفل وسایل نقلیه ، خانه ها و مشاغل مختلف پاسخ دهند.

برخی از قفل سازها سیستم های هشدار و نظارت الکترونیکی را نصب و سرویس می دهند. بسیاری از قفل سازان طیف گسترده ای از سیستم های کنترل دسترسی الکترونیکی و سیستم های مدار بسته تلویزیون (CCTV) را تعیین ، طراحی ، تهیه ، نصب و سرویس می کنند. به دلیل تلفیق سیستم های امنیتی الکترونیکی با رایانه ها و شبکه ها ، برخی از قفل سازان سخت افزار و نرم افزار امنیتی سیستم های رایانه ای را حفظ می کنند.

در صورت نیاز به قفل های جدید یا جایگزین ، یک قفل ساز بر اساس خطر / قرار گرفتن در معرض امنیت ، کاربرد ایمنی زندگی و دفعات استفاده به مشتری در تعیین انواع صحیح قفل های مورد نیاز کمک می کند. قفل ساز با برش یا سوراخ کردن دهانه مناسب در محل انتخاب شده با ابزارهای دستی کوچک و برقی ، قفل ها و دستگاه های امنیتی را با استفاده از الگوهای سازنده و / یا مشخصات صنعت نصب می کند.

یک قفل ساز ممکن است گاوصندوق هایی را برای مصارف خانگی و مشاغل بفروشد ، سرویس کند و نصب کند. بانک ها دارای بسیاری از دستگاه های قفل و سخت افزارهای مرتبط هستند که نیاز به سرویس منظم توسط قفل سازها دارند ؛ درهای خرک ، قفلهای ساعتی ، صندوق امانات و تجهیزات فروش از ابزاری هستند که قفل ساز ها با آن ها سر و کار دارند .

یک قفل ساز با جدا کردن و بررسی قفل و کلید ها  ، قفل را تعمیر می کند تا قطعات فرسوده یا سو عملکرد را پیدا کند ، سپس مکانیزم های داخلی را تمیز و تنظیم می کند و قطعات جدیدی را که سازنده قفل عرضه می کند جایگزین می کند. در بعضی مواقع ، ممکن است لازم باشد برخی از قطعات تعمیر را با استفاده از ماشین تراش ، مته ، آسیاب و سایر ابزارهای برقی و دستی تهیه کنید. وقتی تعمیرات به پایان رسید ، قفل ساز قفل را دوباره جمع می کند و عملکرد آن را بررسی می کند.

یک قفل ساز با استفاده از دستگاه تکثیر کلید ، کلیدهای کپی می سازد. با کلید (الگوی) مشتری و کلید خالی در نمای مربوط به آنها ، قفل ساز کلید الگو را از طریق راهنما حرکت می دهد. یک برش چرخشی همان الگو را در قسمت خالی کلید برش می دهد. قفل ساز کلید جدید را به دقت بررسی می کند تا از صحت آن اطمینان حاصل کند.

یک قفل ساز ممکن است به تماس های اضطراری مشتریانی که به طور تصادفی در خانه ، محل کار یا وسیله نقلیه حبس شده اند پاسخ دهد. قفل ساز با بررسی قفل (ها) شروع به تعیین بهترین روش برای دور زدن قفل می کند. این روش ها ممکن است شامل استفاده از انتخاب قفل ، ابزار بای پس یا سایر ابزارهای خاص باشد. نصب کلید با کد یا سایر ابزارهای ماهر نیز روشی برای باز کردن قفل است. تجربه ، مهارت و دانش روشی را که یک متخصص برای باز کردن قفل انتخاب می کند حکم می کند. مواردی وجود دارد که کیفیت قفل ، نگرانی در مورد ایمنی سرنشینان و سایر عواملی مانند سو عملکرد قفل ممکن است قفل ساز را مجبور به استفاده از تکنیک های مخرب برای ورود به سیستم کند. قبل از انجام بازشوئی اضطراری یا برخی کارهای حساس دیگر ، ممکن است قفل ساز به اقدامات مثبت ID احتیاج داشته باشد.

چرا باید شغل قفل سازی و کلید سازی را انتخاب کنید ؟

به دلایل امنیتی یا به دلیل دزدیده شدن یا جا به جایی کلیدها ، بسیاری از مشاغل ، هتل ها / متل ها و دارندگان مجتمع های آپارتمانی برای تهیه سیستم های جدید اصلی کلید ، تنظیم مجدد ترکیبات و بازگرداندن قفل درب خود به طور مرتب با قفل سازها قرارداد می بندند. بعضی از شهرها و ایالت ها به قفل سازها مجوز و پیوند می دهند. روند صدور مجوز ممکن است شامل ارسال اثر انگشت ، انجام یک بررسی سابقه  ، قبولی در یک معاینه پزشکی سلامتی روانی  و جسمی و پرداخت هزینه به آژانس صدور مجوز باشد. یک قفل ساز خود اشتغالی همچنین باید سوابق تجاری خود را حفظ کرده و موجودی مناسب قفل ، قطعات ، کلیدها و ابزارها را نگهداری کند.

آیا میتوانم قفل سازی خوبی باشم ؟ یک قفل ساز خوب باید چه صلاحیت هایی داشته باشد ؟

قفل سازی مکانیکی شامل کارهایدقیق و دقیق است. متخصصان خوب قفل سازی توانایی مکانیکی و ریاضی ، بینایی خوب ، درک فضایی ، هماهنگی چشم و دست و زبردستی دستی را دارند. آنها باید بتوانند مشخصات قفل و کلید ، کتابچه راهنمای کار و سایر دستورالعمل های کتبی یا شفاهی را در صورت لزوم درک کنند. صفات اضافی شامل صبر ، ثبات عاطفی ، صداقت ، اعتماد به نفس ، دقت و توانایی کنار آمدن با افراد دیگر است.  به طور کلی اگر دارای ویزگی های زیر هستید می توانید به عنوان یک فرد با زمینه ی آمادگی لازم برای کارکردن به عنوان یک قفل ساز روی خودتان حساب کنید :

 • دقیق بودن و توجه به جزئیات
 • توانایی استفاده ، تعمیر و نگهداری ماشین آلات و ابزارها
 • مهارت خدمات مشتری
 • دانش ایمنی و امنیت عمومی
 • صبر و توانایی آرامش در شرایط استرس زا
 • مهارت تفکر تحلیلی
 • پایداری و عزم راسخ
 • توانایی خوب کار کردن با دیگران

مشتریان شما برای حل چه مشکلاتی به شما زنگ خواهند زد ؟

 • فروش ، سرویس و تعمیر قفل ها و سایر دستگاه های امنیتی
 • کپی کردن کلیدها و ساختن کلیدهای جدید
 • نصب قفل های ترکیبی و دستگاه های زمان بندی برای گاوصندوق ها
 • تعمیر قفل وسایل نقلیه موتوری
 • ارزیابی نیازهای امنیتی برای مشتریان ، که شامل نصب ، ساخت و تعمیر کلیدها و تعویض قفل ها ، انجام ممیزی های امنیتی و نصب سیستم های امنیتی است.
 • تعمیر ، جایگزینی یا اصلاح مکانیسم های معیوب یا آسیب دیده در موارد مختلف ، از جمله قفل ، درب ، گاوصندوق ، کابینت های پر کردن و سیستم های امنیتی.
 • توصیه سیستم های دزدگیر و امنیت ، نصب درهای صفحه و ارائه مشاوره در مورد امنیت خانه.

در این صورت اگر تمایل دارید که قفل تمام خانه های شهر همچون مومی در دستان شما شکل بگیرد و در آینده به عنوان یک قفل ساز حرفه  ای و به عنوان کسی که راز و رمز تمام انواع کلید ها را می داند از شما یاد شود می توانید به عنوان یک کاراموز  در دوره های قفل سازی و کلید سازی شرکت کنید و در این صورت می توانید با اموزشگاه فنی پایتخت ارتباط برقرار کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد شرکت در این دوره را در دست بگیرید .

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟