ثبت نام و مشاوره رایگان
نام دوره : آموزش تعمیرات لوازم خانگی
برد - مکانیکی
مدت دوره : 40 ساعت برد
مدت دوره : 40 ساعت مکانیکی
سطح دوره : مبتدی تا پیشرفته
هزینه عادی دوره مکانیک: 2.000.000 تومان
هزینه عادی دوره برد: 1.800.000 تومان
هزینه خصوصی مکانیک : 4.000.000 تومان
هزینه خصوصی دوره برد : 3.500.000 تومان
دسته بندی : تعمیرات

آموزش تعمیرات لوازم خانگی

 • مدرس دوره
 • استاد جداری

فیلم آموزشی تعمیرات لوازم خانگی

آموزش تعمیرات لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال ساید بای ساید و فریزر، کولر گازی و اسپلیت، تلویزیون LED و LCD و جاروبرقی و مایکروویو و سایر لوازم خانگی می باشد. امروزه در تمامی خانه ها لوازم خانگی برقی همچون لباسشویی یخچال، تلویزیون و ... وجود دارند. در کلاس آموزشی تعمیرات لوازم خانگی در مجتمع فنی پایتخت که شامل تعمیرات برد و مکانیکی لوازم خانگی به صورت حرفه ای می باشد، توسط اساتید مجرب شرکت سامسونگ و LG به صورت کاملا عملی در کارگاه های مجهز در تهران صورت میگیرد.

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگیآموزش مقدماتی الکترونیک پایه

آموزش رفع عیب و تعمیرات برد ماشین لباسشویی

آموزش رفع عیب و تعمیرات برد ماشین ظرفشویی

آموزش رفع عیب و تعمیرات برد یخچال

رفع عیب و تعمیرات برد تلویزیون LCD و LED

آموزش رفع عیب و تعمیرات برد جارو برقی

آموزش رفع عیب و تعمیرات برد کولر گازی و اسپلیت

آموزش رفع عیب و تعمیرات برد الکترونیک بروز لوازم خانگی

آموزش نحوه رفع عیب کردن یخچال معمولی

آموزش قطعه شناسی لوازم خانگی

بیشتر

آموزش چگونگی مونتاژ مجدد لوازم خانگی

آشنایی با ابزار و تجهیزات مورد نیاز در تعمیرات

آموزش نحوه تعمیرات و عیب یابی مکانیکی آبمیوه گیری و مخلوط کن

کوچک کردن لیست


آموزش تعمیرات مکانیکی لوازم خانگی

آشنایی با قطعات مکانیکی تمامی لوازم خانگی

آموزش نـصب لوازم خانـگی (کاملا رایـگـان)

آموزش تعمیرات مکانیکی ماشین لباسشویی

آموزش نحوه تعمیرات و عیب یابی مکانیکی ماکروویو

آموزش نحوه تعمیرات و عیب یابی مکانیکی سشوار

آموزش نحوه تعمیرات و عیب یابی آسیاب کن برقی و لوازم خرد آشپزخانه

آموزش اصول کلی تعمیرات لوازم خانگی

آموزش نحوه عیب یابی سریع لوازم خانگی

آموزش نحوه تعمیرات و عیب یابی مکانیکی جاروبرقی

بیشتر

آموزش تعمیرات مکانیکی و عیب یابی مکانیکال یخچال ساید بای ساید

آموزش نحوه تعمیرات و عیب یابی مکانیکی ماشین ظرفشویی

کوچک کردن لیست

مزایای آموزشگاه فنی پایتخت

چنانچه اگر سوالی در مورد دوره های آموزشگاه دارید فرم مقابل را پر کنید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

محمد ارشاد حاجی پور : از طریق سایت با آموزشگاه آشنا شدم ، خود آموزشگاه خوابگاه به من معرفی کرد ، در کلاس برد لوازم خانگی شرکت کردم و از کلاس راضی هستم

مجید عبدی : در رشته مکانیک لوازم خانگی شرکت کردم ، سطح آموزشی بسیار خوب بود ، وسایل و تجهیزات آموزشی به روز هستند توصیه میکنم در این کلاس شرکت کنید.

 

اطلاعاتی درباره تعمیرات لوازم خانگی

آموزش تعمیرات لوازم خانگی در ایران یکی از دوره های آموزشی محبوب بود که بسیاری از افراد علاقمند به شرکت در این دوره ها می باشند. اما علت این استقبال چیست؟ لوازم خانگی مختلفی برای راحتی و آسایش بشر ابداع شده اند و این وسایل معمولا الکتریکی و مکانیکی بوده و دارای ساختار پیچیده ای می باشند. با کارکرد این وسایل، مشکلات و خرابی های بسیاری ممکن است برای آنها به وجود آید که برای ادامه عملکرد، نیاز به تعمیر و برطرف نمودن این مشکلات دارند. آموزش تعمیرات لوازم خانگی به افراد علاقمند کمک می کند تا تعمیرات لوازم خانگی مختلف را به طور کامل آموزش دیده و قادر به تعمیر و رفع مشکلات انواع وسایل باشند.

بازار کار حرفه ای تعمیرات لوازم خانگی

حتما می دانید که صنعت لوازم خانگی در دنیا از صنایع پر درآمد جهان محسوب شده و کشورهای مختلفی به تولید انواع لوازم خانگی در برندهای مختلف می پردازند. غول های لوازم خانگی بزرگی در دنیا وجود دارند که بخش زیادی از تولیدات لوازم خانگی را به خود اختصاص داده اند و از سرمایه داران بزرگ دنیا محسوب می شوند. ال جی، سامسونگ و بوش از جمله این ابر شرکت ها می باشند که با فعالیت در حوزه تولید انواع لوازم خانگی مانند یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و ... به برندهای مطرح و معتبر دنیا تبدیل شده اند که محصولات خود را به سراسر جهان صادر می کنند. پیشرفت تکنولوژی و اتوماتیک شدن زندگی ها، شرکت های تولید کننده لوازم خانگی را بر آن داشته است تا میزان تولیدات خود را در این زمینه افزایش داده و انواع جدیدی از لوازم خانگی روز به روز به لیست وسایل خانه اضافه می گردد. امروزه در همه منازل، چه خانواده های پرجمعیت و چه افرادی که به صورت یک یا دو نفره زندگی می کنند، انواع مختلفی از لوازم خانگی ضروری از جمله یخچال، لباسشویی، اتو و ... یافت می شود و زندگی بدون وجود این وسایل سخت به نظر می رسد و تقریبا ناممکن خواهد بود. مسلما هر وسیله الکتریکی و مکانیکی، روزی به هر دلیلی خراب شده و نیاز به تعمیر پیدا می کند و از آن جایی که تعمیر آن تنها توسط تعمیرکار در این زمینه امکان پذیر است در نتیجه می توان شغل تعمیرات لوازم خانگی را از جمله مشاغلی به شمار آورد که تعداد مراجعه کنندگان بسیاری دارد. افزایش تقاضا در یک شغل به رونق بازار کار آن شغل منتج می شود که تعمیرات لوازم خانگی نیز از این مشاغل محسوب می گردد. با این تفاسیر می توان با قاطعیت بیان کرد که بازار کار حرفه ای تعمیرات لوازم خانگی در ایران و همینطور سایر کشورهای جهان به علت تولید زیاد لوازم خانگی و استفاده همه افراد از آنها بسیار پر رونق بوده و این شغل از جمله مشاغل پر درآمد جهان به حساب می آید.

شغل های مرتبط با تعمیرات لوازم خانگی

با توجه به اهمیتی که برای شغل تعمیرات لوازم خانگی گفته شد، افرادی که در این حرفه آموزش می بینند فرصت های شغلی بسیاری داشته و قادر به راه اندازی این شغل با استفاده از یک مغازه کوچک می باشند و در آینده می توانند مهارت خود را بالاتر برده و مغازه و یا فروشگاهی که تعمیرات انواع لوازم خانگی را انجام می دهد و به عبارتی کلینیک لوازم خانگی را با استفاده از چندین تعمیرکار دایر کنند. علاوه بر آن شرکت های مختلفی وجود دارند که به استخدام افرادی که رشته الکترونیک و برق تحصیل نموده اند و یا دوره های تعمیرات لوازم خانگی را پشت سر گذاشته اند می پردازند. با استخدام در این شرکت ها می توان به عنوان تکنسین لوازم خانگی استخدام شده و به صورت دریافت حقوق ماهانه و پورسانت مشغول به کار شد. از شغل های مرتبط با تعمیرات لوازم خانگی می توان به تعمیرکاران یخچال فریزر، تعمیرات بردهای الکترونیکی، تعمیرات لوازم برقی کوچک و ... اشاره کرد که به صورت اختصاصی در یک زمینه خاص به انجام تعمیرات می پردازند.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار تعمیرات لوازم خانگی

سرمایه اولیه از جمله مسائلی است که بسیاری از افراد در هنگام راه اندازی یک کار دغدغه آن را دارند و افرادی که این میزان سرمایه لازم را ندارند از ادامه مسیر نا امید شده و درجا میزنند. اما بسیاری از کارآفرینان بزرگ دنیا، بدون هیچ گونه سرمایه ای راه خود را آغاز نموده و در ادامه به درآمد بالایی دست یافته اند. شغل تعمیرات لوازم خانگی از جمله کسب و کارهایی است که می توان بدون وجود سرمایه ای هنگفت، در آن وارد شد و به آینده شغلی تضمین شده ای فکر کرد. می توان گفت تنها سرمایه ای که برای ورود به این کار نیاز می باشد مهارت است. داشتن مهارت کافی در این شغل سرمایه ای بزرگ بوده که با تمرین و آموزش به دست می آید. اگر پس از کسب آموزش های لازم در رشته های تعمیراتی همانند تعمیرات لوازم خانگی سرمایه ای برای خرید یا اجاره مغازه دارید که می توانید مغازه شخصی خود را داشته باشید، در غیر این صورت امکان کار کردن در سایت ها و شرکت های بزرگ برای کسب تجربه و پس اندازی برای اجاره یا خرید مغازه وجود خواهد داشت. پس از شناخته شدن می توان با توجه به درآمد و حقوق ماهیانه ای که دریافت می کنید می توانید به اجاره مغازه ای شخصی و مستقل نیز بپردازید. لازم به ذکر است که تجهیزات و ابزار کار خاصی برای آغاز کار نیاز نمی باشد و با ابزاری ساده و ارزان قیمت می توان شروع به کار نمود.

چگونه تعمیرکار حرفه ای لوازم خانگی شویم؟

برای حرفه ای شدن در شغل تعمیرات لوازم خانگی روش های مختلفی وجود دارد. روش اول که قدیمی ترین روش نیز می باشد و در گذشته افراد زیادی به این شکل به کسب مهارت در این حرفه می پرداختند، کار کردن به صورت تجربی نزد یک استاد کار ماهر می باشد. در این روش ممکن است نکات ریز بسیاری که در این حرفه وجود دارد آموزش داده نشود و آموزش ها تنها به صورت عملی باشد و از ساختار و عملکرد دستگاه نتوان به درستی آگاهی کسب نمود. علاوه بر آن این روش بسیار زمان بر بوده و نیاز به کار کردن به عنوان شاگرد و کارآموز به مدت زمان حداقل 6 ماه تا یک سال می باشد. یکی دیگر از روش های تعمیرکار حرفه ای شدن لوازم خانگی، ادامه تحصیل در این رشته می باشد. در رشته های برق و الکترونیک واحدهایی مرتبط با تعمیرات لوازم خانگی و ساختار آنها وجود دارد که افراد به صورت کاملا علمی می توانند آن را فراگرفته و در آینده وارد این شغل گردند. علاوه بر آن در رشته کار و دانش شاخه ای به نام تعمیرات لوازم خانگی وجود دارد که می توان با انتخاب این رشته در مسیر شغل تعمیرات لوازم خانگی گام برداشت. علاوه بر روش های گفته شده به علت استقبال زیاد از این رشته، دوره های آموزشی مختلفی در آموزشگاه ها برگزار می گردد که به صورت تئوری و عملی تعمیرات انواع لوازم خانگی به کارآموزان آموزش داده می شود. سرفصل های مختلفی در این دوره ها ارائه می شود که افراد بدون داشتن هیچ گونه تحصیلات مرتبطی در این رشته قادر به آموزش ها از صفر تا صد بوده و پس از پایان دوره می توانند به صورت مستقل یا در شرکت های مختلف شروع به کار نمایند. این آموزشگاه ها تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای بوده و پس از پایان دوره مدرک فنی و حرفه ای معتبر را به افراد اعطا می کنند که می توان با استفاده از این مدرک در شرکت های مختلف مشغول به کار شد و یا پروانه کسب را برای راه اندازی مغازه دریافت نمود.

کسب درآمد بالا با تعمیرات لوازم خانگی

همانطور که گفته شد تعمیرات لوازم خانگی از جمله مشاغلی می باشد که می توان درآمد بالایی را از طریق آن کسب نمود. اما با به کار بردن روش ها و ترفندهایی می توان میزان درآمد خود را بالاتر برد و به یک تعمیرکار حرفه ای در این حوزه تبدیل گردید. تبلیغات مناسب لازمه موفقیت در هر شغلی می باشد و یکی  از مواردی است که در تمام کسب و کارها باید در نظر گرفته شود. انجام تبلیغات به صورت تراکت و برچسب و همچنین تبلیغ کار خود در سایت هایی مانند دیوار و یا شیپور می تواند باعث معرفی شما به دیگران شده و تعداد مراجعه کنندگان و در نتیجه درآمد شما را تا حد زیادی افزایش دهد. علاوه بر آن انجام کار با کیفیت به همراه سرعت عمل و خوش قول بودن می تواند رمز موفقیت در این کار باشد. به روز بودن و آشنایی با برندها و مدل های مختلف لوازم خانگی می تواند شما را به یک تعمیرکار حرفه ای و کاربلد و آپدیت تبدیل کرده که افراد برای تعمیرات لوازم خانگی خود شما را انتخاب نمایند. همچنین نیاز است تا قیمت هایی که برای انجام تعمیرات ارائه می دهید رقابتی بوده و از دریافت هزینه های بالا به ویژه در اوایل کار جلوگیری نمایید. با رعایت نکات گفته شده و افزایش مهارت خود در این شغل می توانید به درآمد بالایی دست یافته و به تضمین آینده شغلی خود کمک نمایید.

چالش های ورود به بازار کار تعمیرات لوازم خانگی

به روز شدن یکی از چالش های مهمی است که در مشاغل فنی به ویژه تعمیرات لوازم خانگی، پیش روی تعمیرکاران می باشد. با توجه به این که انواع لوازم خانگی روز به وز پیشرفت کرده و فناوری های جدیدی در آنها استفاده می شود، نیاز است تا تعمیرکار و تکنسین تعمیرات لوازم خانگی از این آپدیت ها آگاه بوده و با تکنولوژی های جدید به کار رفته در این وسایل آشنا باشد تا قادر به عیب یابی و تعمیر وسیله مورد نظر بوده و برای تعمیر آن دچار مشکل نگردد.

دوره تعمیرات لوازم خانگی چند ساعت می باشد؟
مدت این دوره 80 ساعت بوده که 40 ساعت برای آموزش تعمیرات برد لوازم خانگی و 40 ساعت برای اموزش مکانیک لوازم خانگی می باشد

آیا آموزشگاه برای کارآموزان پشتیبانی دارد؟ و این پشتیبانی چگونه است؟
پشتیبانی به صورت نامحدود بوده و چنانچه کارآموز بعد از دوره به مشکلی برخورد کند یا سوالی داشته باشند میتوانند با اساتید در ارتباط باشند

آیا بعد از پایان دوره می توان وارد بازار کار شد؟
این آموزش ها ویژه بازار کار بوده تا کارآموزان بعد پایان دوره بتوانند وارد بازار کار شوند و کسب و کار خود را شروع کنند

آیا زمان برگزاری دوره را میتوانیم خودمتن تعیین کنیم؟
زمان برگزاری دوره های خصوصی با هماهنگی کارآموز و اساتید انجام می شود

42 دیدگاه

 1. فرهاد گفت:

  با درود فراوان:می خواستم بدانم ایا برای تعمییر برد لوازم خانگی ، نیاز به پیش زمینه هست یانه؟ ایا خوابگاه برای شهرستانیها دارید؟ طول دوره چقدر است؟ ودر اخر هزینه چقدر است؟

  باتشکر

 2. هادی گفت:

  سلام شیراز هم اموزشگاه دارید؟

 3. علیرضا گفت:

  تعمیرات لوازم خانگی به صورت عملی هست یا تئوری؟ اگر عملی هست چند ساعت آموزش عملی برگزار میشود؟
  مرسی از سایت خوبتون

 4. علی قاسمی گفت:

  سلام آیا همه مطالبی که در سرفصل آموزش تعمیرات لوازم خانگی گفته شده به طور کامل آموزش داده میشود؟

 5. امیر گفت:

  سلام برای این کلاس ها باید از قبل چیزی بلد باشی یا کسایی که چیزی از قبل بلد نبودن هم این کلاسا به دردشون میخوره؟

 6. علی یوسفی زاده گفت:

  سلام
  من برای اینکه در کلاس تعمیرات مکانیکی لوازم خانگی ثبت نام کنم باید تو دوره عادی و خصوصی جفتش ثبت نام کنم یا ن فقط تو خصوصیم میتونم ثبت نام کنم؟

 7. محمد رضا کاظمی گفت:

  ببخشید هزینه دوره میشه کامل بفرمایید

 8. حسين گفت:

  سلام ميخواستم بدونم مدركي كه بعد از دوره اموزش ميدين مدرك بين المللي هست يا مدرك معمولي

 9. ابراهیم گفت:

  سلام هزینه خوابگاهتون چقده – کسی که تا بحال کار تعمیرات نکرده هم میتونه موفق باشه آیا _ اگه به صورت خصوصی برگزار کنید هزینه اش چقده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟