آموزش نصب آیفون صوتی و تصویری

آموزش نصب آیفون صوتی و تصویری یکی دیگر از دوره های آموشگاه فنی پایتخت می باشد. این دوره به دلیل استفاده وسیع از انواع آیفون های صوتی و تصویری در منازل و ساختمان ها و .. کاربرد بسیار بالایی دارد . لذا یادگیری این دوره می تواند برای کارآموزان بسیار کاربردی باشد . این دوره به صورت کامل و عملی در آموزشگاه برگزار می شود .

معرفی دوره آموزش نصب آیفون آموزشگاه فنی پایتخت

نام دوره: آموزش نصب آیفون صوتی و تصویری
مدت دوره: 5 ساعت
سطح دوره: مبتدی تا پیشرفته
نحوه برگزاری: حضوری و آنلاین
پیش نیاز: ندارد
جنسیت: مهم نیست
شرایط سنی: 12 سال به بالا
مدرک تحصیلی: مهم نیست

پادکست‌های آموزش نصب آیفون صوتی و تصویری

هزینه دوره آموزش نصب آیفون صوتی و تصویری

شهریه دوره نصب آیفون صوتی و تصویری با 30% تخفیف
1,400,000 (تومان)
شهریه دوره خصوصی نصب آیفون صوتی و تصویری
2,500,000 (تومان)
شهریه دوره آنلاین نصب آیفون صوتی و تصویری
1,200,000 (تومان)
توانمندی‌هایی که در این دوره بدست می آورید

توانایی و مهارت کاملی در طراحی ، نصب و همچنین عیب یابی انواع سیستم های ایوفن صوتی و تصویری بدست خواهید آورد.

توانایی کاملی در سیم کشی آیفون های صوتی و تصویری برای ساختمان مختلف با تعداد واحدهای مختلف بدست خواهید آورد.

مهارت کاملی در نحوه خواندن نقشه ها و راهنماهای انواع سیستم های ایفون را بدست خواهید آورد. و نحوه استفاده زا آنها در نصب و سیم کشی ایفون ها را یاد خواهید گرفت.

در این دوره یاد می گیرید چگونه سیستم های آیفون از قبل نصب شده را عیب یابی و سرویس کنید.

اصول و استاندارد های نصب قفل های برقی و معمولی ، ترانس های کمکی ، نحوه جایگذاری قوطی و نصب پنل و دیگر تجهیزات را آمورش می بینید.

سرفصل‌های دوره آموزش نصب آیفون صوتی و تصویری

 • برق ساختمان مقدماتی
 • نقشه خوانی سیستم های آیفون صوتی
 • نقشه خوانی برندهای مختلف آیفون تصویری
 • سیم کشی عملی آیفون های صوتی
 • سیم کشی عملی انواع آیفون های تصویری
 • نصب مکانیکی درب بازکن
 • نصب قفل های برقی
 • نصب انواع پنل تک واحدی و چند واحدی
 • نصب گوشی های ارتباطی
 • نحوه ارتباط تصویری با سرایداری
 • نصب سوئیچر
 • نصب پنل های کارتخوان جلوی درب
 • نصب آیفون های هوشمند و اصول عکسبرداری در آنها
 • استاندارد ها و اصول نظام مهندسی ساختمان
 • عیب یابی و سرویس آیفون های از قبل نصب شده
 • اصول ترانس گذاری و بارگیری در آیفون ها
 • نصب آیفون های تک واحدی و چند واحدی
 • پیاده سازی و اجرای آیفون تصویری کاری
 • پیاده سازی و اجرای آیفون تصویری کدینگ
 • اتصال آیفون به سیستم عامل اندروید
 • و…
مزایای دوره برای کارآموزان
1- پشتیبانی نامحدود
2- ارائه گواهینامه معتبر
3- ارائه آموزش برای بازار کار
4- دسترسی سریع
5- آموزش کاربردی و علمی
6- اساتید با تجربه

گالری کارگاه آموزش نصب آیفون صوتی و تصویری

ویدیو نظر کار آموزان آموزش نصب آیفون صوتی و تصویری

ثبت نام فوری

روش‌های ثبت نام در دوره
1- تماس تلفنی
2- ثبت نام در واتساپ و سایر شبکه های اجتماعی
3- مراجعه حضوری
4- از طریق فرم پیش ثبت نام موجود در سایت
5- درج شماره تماس و دوره مورد نظر برای تماس

درباره دوره آموزش نصب آیفون صوتی و تصویری

آیفون تصویری از قطعات مختلفی تشکیل شده است که برای نصب آیفون تصویری وجود همه این اجزا در این وسیله ضروری می باشد. دوربین آیفون، صفحه کلید ورودی، صفحه نمایش و گوشی، دستگاه تغذیه و کنترل مرکزی و قفل باز کن، کابل مخصوص ارتباطات آیفون تصویری و غیره از جمله اجزای تشکیل دهنده آیفون تصویری می باشند.

مراحل نصب آیفون تصویری

برای نصب آیفون تصویری نیاز است حتما از فردی که در این کار مهارت و تجربه کافی را دارد استفاده نموده تا کار را به بهترین وجه ممکن انجام دهد. در ادامه مراحل اصولی نصب آیفون تصویری را به طور کامل بیان می کنیم.

 1. ابزارهای مورد نیاز را جمع آوری کنید

به منظور نصب آیفون تصویری نیاز به ابزارهای کار مخصص می باشد که این وسایل شامل مواردی مانند پیچ گوشتی، پیچ، کابل شارژ (در صورت لزوم) و دستورالعمل نصب برند آیفون مورد نظر می باشد. پیش از این که اقدام به هرگونه عملی برای نصب نمایید نیاز است تا این ابزارها و وسایل را به طور کامل تهیه و جمع آوری نمایید تا در حین کار دچار مشکل نشوید.

 1. باتری را شارژ کنید

هنگامی که آیفون خود را از جعبه خارج کردید، باتری را پیدا کرده و با استفاده از کابل شارژ موجود آن را به برق وصل کنید. با شارژ باتری، باید یک چراغ قرمز و یک چراغ سبز ببینید که نشان می دهد باتری در حال شارژ شدن است. شارژ ممکن است چهار تا شش ساعت طول بکشد، بنابراین صبور باشید. هنگامی که باتری کاملاً شارژ شد، چراغ قرمز خاموش می شود و به معنای واقعی کلمه برای شروع کار با چراغ سبز مواجه خواهید شد.

 1. به اینترنت متصل شوید

امروزه آیفون های تصویری که وجود دارند به صورت هوشمند بوده و امکان اتصال آنها به تلفن همراه وجود دارد. با وجود این قابلیتت می توانید در زمان هایی که خارج از منزل هستید، در رابطه با افرادی که به درب منزل شما مراجعه می کنند به صورت آنلاین آگاهی پیدا کرده و در صورت لزوم درب را از راه دور برای آنها باز کنید. در صورتی که آیفون تصویری شما به این قابلیت مجهز است نیاز است تا در ابتدا نرم افزار مربوطه را بارگیری کرده و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا آیفون تصویری خود را به شبکه Wi-Fi خانه خود متصل کنید.

نکته حرفه ای: حتی اگر زنگ در خود را قبل از نصب، به Wi-Fi متصل می کنید، بهتر است تنظیمات Wi-Fi را با زنگ در نزدیک به محل نصب نهایی آن انجام دهید. با انجام این کار به شما اطلاع داده می شود که آیا در آن منطقه سیگنال Wi-Fi کافی وجود دارد یا خیر. اگر این سیگنال ضعیف است، می توانید یک افزونه Wi-Fi پلاگین خریداری کنید و آن را بین روتر و درب ورودی قرار دهید تا سیگنال افزایش یابد.

 1. خاموش کردن برق

به جعبه فیوز ساختمان خود مراجعه بروید و زنگ خانه خود را خاموش کنید. این امر به دلایل ایمنی انجام می گیرد  چرا که شما با انجام سیم کشی با وجود وصل بودن برق، در معرض خطر قرار خواهید گرفت.

 1. تمام سیستم های قدیمی را جدا کنید

با استفاده از یک پیچ گوشتی، پیچ های آیفون را باز نموده و محل را برای نصب آیفون جدید مهیا کنید. زنگ در قدیمی را از دیوار باز کنید و به آرامی آن را بیرون بیاورید و دو سیم برق را در معرض دید قرار دهید.

سیم های زنگ در هنوز باید به دور پیچ های داخلی زنگ درب پیچیده شوند، بنابراین مراقب این قسمت باشید زیرا نمی خواهید با کشیدن بیش از حد سخت به این سیم ها آسیب برسانید. پیچ ها را شل کنید تا سیم ها جدا شوند و زنگ در قدیمی را کاملاً بردارید.

 1. براکت نصب را وصل کنید

در این مرحله  از نصب آیفون تصویری نیاز است تا حفره ای به اندازه آیفون تصویری در دیوار ایجاد گردد. آیفون تصویری خود را در بالای سطح سوراخ موجود در همان نقطه ای که قرار است آن را سوار کنید نگه دارید و تصویر را در تلفن خود بررسی کنید تا مطمئن شوید که زاویه مورد نظر خود را دریافت می کنید.

هنگامی که تصمیم به نصب در محل مورد نظر گرفتید، برای اطمینان از صاف بودن براکت نصب، از ابزار سطح موجود استفاده کنید و با استفاده از مداد محل سوراخ های پیچ جدید را مشخص کنید. پس از مشخص شدن، سطح را حذف نمایید.

اگر از یک پایه زاویه دار استفاده می کنید، جلو بروید و ابتدا آن را با پیچاندن آن به دیوار وصل کنید، سپس براکت نصب را به آن وصل کنید. در غیر این صورت، براکت نصب را مستقیماً به دیوار از سوراخ باقی مانده از زنگ درب قدیمی خود پیچ ​​کنید تا سیم کشی از سوراخ براکت عبور کند.

توجه: اگر آیفون را روی آجر یا گچ نصب می کنید، برای سوراخ کردن لنگرهای پلاستیکی کوچک و سفید رنگی که برای نگه داشتن پیچ ها استفاده می شوند، باید از بیت سنگ تراشی موجود استفاده کنید. پس از سوراخ کردن محل هایی که مشخص کرده اید، لنگرها را به داخل فشار دهید، براکت نصب را در بالای آنها قرار دهید و سپس پیچ های براکت نصب را در لنگرها پیچ کنید. اگر سایدینگ چوبی یا وینیل دارید، نگران استفاده از لنگرها نباشید.

 1. سیم های آیفون را وصل کنید

اگر می خواهید مدار خود را به صدای زنگ درب خانه خود متصل کنید تا عمر باتری آن طولانی شود یا با فشار دادن مراجعه کننده ای که دکمه زنگ در را فشار می دهد، می توانید این دو سیم زنگ در را به مدار خود وصل کنید. اگر زنگ در کاملا بی سیم می خواهید می توانید از این قسمت صرف نظر کنید.

ابتدا دو پیچ روی براکت نصب را که مستقیماً بالای سوراخ محل اتصال سیم از دیوار شما قرار دارد، باز کنید. سپس سیم ها را بردارید و یکی را به دور هر پیچ بپیچید. اطمینان حاصل کنید که هر کدام ارتباط خوبی با پیچ دارند. در صورت نیاز پیچ ها را به آرامی محکم کنید. تبریک می گویم! اکنون مدار آیفون تصویری خود را بسته اید.

 1. از آموزش نصب آیفون تصویری : بازیابی برق

وقت آن است که سوئیچ قطع کننده را دوباره فعال کنید تا دستگاه شما زنده شود اگر حلقه آیفون تصویری خود را به سیم زنگ داخلی وصل کرده اید، صفحه جلوی آن را بردارید و مطمئن شوید که اتصالات شما ایمن است.

اگر به نظر می رسد همه چیز مرتب است، می توانید با استفاده از انتهای کوچک پیچ گوشتی موجود، دو پیچ امنیتی موجود را به قسمت زیرین بچرخانید.

 1. تنظیمات برگزیده برنامه را تنظیم کنید

نصب آیفون تصویری شما به پایان رسیده است. اکنون می توانید از نرم افزار آیفون خود در گوشی برای تنظیم ویژگی ها، تنظیمات تشخیص حرکت و دید در شب، انتخاب انواع اعلان های مورد نظر و انتخاب مناطق مورد نظر برای استفاده از دوربین خود استفاده کنید.

مشاهده نظرات ثبت نظر
مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *