آموزش نقاشی خودرو

آموزش نقاشی خودرو : رشته نقاشی خودرو که در آموزشگاه فنی پایتخت برگزار می شود دارای آموزشهای آستر زنی، بتونه کاری، سنباده کشی، خشک کردن، پرز گیری، پاشش رنگ، خشک کردن رنگ خودرو و کاغذ پیچی و بازکردن آن، پولیش کاری و واکس زدن رنگ خودرو ، آموزش های شناخت با ساخت رنگ متالیک، سرامیک خودرو، برآورد مقدار رنگ، لکه گیری و تشخیص عیوب رنگ بطور کامل به کاراموزان و علاقمندان به این رشته آموزش داده می شود. هنرجویان عزیز با حضور در دوره نقاشی خودرو بصورت جامع و کاملا عملی و پروژه محور با این آموزش ها آشنا می شوند و پس از پایان دوره با اخذ مدرک فنی و حرفه ای می توانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

معرفی دوره آموزش نقاشی خودرو آموزشگاه فنی پایتخت

نام دوره: آموزش نقاشی خودرو
مدت دوره: 45 ساعت
سطح دوره: مبتدی تا پیشرفته
نحوه برگزاری: حضوری و آنلاین
پیش نیاز: ندارد
جنسیت: بانوان و آقایان
شرایط سنی: 12 سال به بالا
مدرک تحصیلی: مهم نیست

هزینه دوره آموزش نقاشی خودرو

شهریه عادی دوره نقاشی خودرو
6,500,000 (تومان)
شهریه دوره با 30% تخفیف
4,500,000 (تومان)
شهریه دوره حصی نقاشی خودرو
8,000,000 (تومان)
توانمندی‌هایی که در این دوره بدست می آورید

در این دوره، ضمن شناخت انواع ابزارهای تخصصی نقاشی خودرو ، یاد می‌گیرید که چگونه از هر یک از آنها استفاده کنید.

در این دوره، یاد می‌گیرید که نقاطی از بدنه خودرو که دچار رنگ خوردگی، آفتاب سوختگی، اسید سوزی و مشابه آن شده است را به صورت صحیح از بین برده و آماده‌ی زیرسازی نمایید.

در این دوره با انواع بتونه‌های سنگی، فوری و روغنی آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که با استفاده از ابزار بتونه‌کاری بدنه خودرو را تعمیر و قسمت‌های آسیب دیده را آماده کنید.

در این دوره، ضمن شناخت انواع رنگ‌ها و نحوه پلاک خوانی آنها ، یاد می‌گیرید که رنگ خودرو را برای نقاشی آماده کنید و در نهایت با استفاده از پیستول و قلم، رنگ‌گاری را انجام دهید.

با انواع آستری ها، ماسک ها، و ابزارهای آستری پاشی آشنا می شوید و یادمگیرید به صورت حرفه ای و دقیق بدنه خودرو را آستری کرده و آماده نقاشی کنید.

ضمن ابزارهای عایق کاری و کاغذ پیچی توانایی کامل در استفاده اصولی و صحیح از این ابزارها برای جلوگیری از نشت رنگ به نقاط دیگر بدنه خودرو خواهید داشت

در این دوره، یاد می‌گیرید قطعات مختلف خودرو از جمله سیستم‌های الکتریکی، چراغ‌ها و لوازم متصل به بدنه را به صورت صحیح باز و بست کنید.

سرفصل‌های دوره آموزش نقاشی خودرو

 • آموزش اصلاح رنگ پاشی اضافی
 • آموزش خشک کردن رنگ خودرو
 • شناخت با ابزار عمومی و کاربرد آن ها
 • شناخت انواع کمپرسور و پیستوله
 • آشنایی با انواع رنگ و کاربرد آن
 • آشنایی با پلاک مشخصات رنگ خودرو
 • آموزش اصول آزمایش رنگ بدنه خودرو
 • شناخت بازو بست قطعات روی بدنه
 • نحوه بتونه کاری، آستر سازی
 • آموزش کنترل کیفیت نهایی رنگ خودرو
 • شناخت با عایق کاری ها و درز گیری بدنه خودرو ها
 • آگاهی کامل با تنظیم کمپرسور هوا و معرفی ساختار آن
 • شناخت جامع با رنگ پاشی صحیح با استفاده از پیسوله
 • شناخت با قلم گیری رنگ خودرو با استفاده از قلم رنگ
 • شناخت با بتونه کاری و موج گیری بدنه خودرو
 • شناخت آستری پاشی و اصول کنترل و رفع عیب آستری
 • شناخت با کنترل بدنه خودرو بعد از پوست آب زدن
 • آموزش پرزگیری و آماده کردن بدنه خودرو جهت نقاشی
 • آشنایی با ابزار رنگ کاری خودرو
 • نحوه ساخت بتونه سنگی، فوری و روغنی
 • آموزش پولیش کاری و واکس خودرو رنگ خورده
 • آموزش آماده سازی رنگ خودرو و اصول آن
 • نحوه از بین برد پوشش رنگ، آستری و بتونه
 • آشنایی با انواع کوره خشک کن های خودرو
 • آشنایی با آستری، انواع و کاربرد آن
 • آشنایی با پولیش، ابزار پولیش کاری و اصول آن
 • آموزش انواع سنباده، سنگ و نحوه کار با آن ها
 • آگاهی با پوست آب زدن بعد از بتونه اولیه
 • آموزش آشنایی با درجه پوشش رنگ و کنترل کیفیت نهایی
 • فراگیری با تعیین محل نصب لوازم برقی و جاگذاری آن ها
 • فراگیری جایگزینی، چراغ ها، کلیدها، سیستم روشنایی و …
 • شناخت با پوشش زدایی با حلال شیمیایی و چراغ کوره ای
 • شناخت کاغذ پیچی برای عدم پاشش رنگ روی بقیه قسمت ها
 • فراگیری ضوابط ایمنی، بهداشتی، اصول نگهداری کارگاه و …
 • و…
مزایای دوره برای کارآموزان
1- پشتیبانی نامحدود
2- ارائه گواهینامه معتبر
3- ارائه آموزش برای بازار کار
4- دسترسی سریع
5- آموزش کاربردی و علمی
6- اساتید با تجربه

گالری کارگاه آموزش نقاشی خودرو

ویدیو نظر کار آموزان آموزش نقاشی خودرو

سوالات متداول آموزش نقاشی خودرو

ثبت نام فوری

روش‌های ثبت نام در دوره
1- تماس تلفنی
2- ثبت نام در واتساپ و سایر شبکه های اجتماعی
3- مراجعه حضوری
4- از طریق فرم پیش ثبت نام موجود در سایت
5- درج شماره تماس و دوره مورد نظر برای تماس

معرفی دوره آموزش نقاشی خودرو

بسیاری از افرادی که علاقه مند به یادگیری مهارتهای فنی و عملی می باشند و دوست دارند با سلیقه خود کاری را انجام دهند، میدانند و نقاشی خودرو مهارت بسیار تاثیر گذار و پول سازی است که افراد فعال در این زمینه می توانند درآمدهای بسیار خوبی با یادگیری و کسب کردن این مهارت ها داشته باشند. امروزه برگزاری دوره های عملی متعدد، در اموزشگاه ها باعث شده علاقه مندان به یادگیری هنر نقاشی خودرو بتوانند بسیار راخت تر، سریع تر و حرفه ای تر به این مهم دست پیدا کنند. لازم به ذکر است که هر چه بار اموزش این دوره عملی پربارتر باشد، مهارت هنرجو نیز بیشتر خواهد بود.

این آموزشگاه ها با سالها تجربه و بهره گیری از کادری مجرب به صورت عملی نقاشی خودرو را به شما آموزش خواهند داد و در پایان دوره آموزش، مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای نیز به شما اعطا خواهد شد و اگر قصد یادگیری داشته باشید می توانید با مراجعه به آنها به طور کامل به مباحث نقاشی خودرو مسلط شوید.

یکی از حرفه هایی که در گذشته بسیار تخصصی بود و هر کسی امکان و توانایی انجام آن را نداشت نقاشی خودرو یا رنگ کردن بدنه خودرو بود. امروزه رنگ کردن خودرو علاوه بر اینکه تخصصی ست یک هنر محسوب می شود و افرادی که به صورت حرفه ای در حرفه رنگ خودرو مشغول فعالیت هستند، همانند هنرمندانی هستند که در سطوح و رده های مختلف این کار را انجام می دهنددرآمد نقاشی خودرو چقدر می باشد؟

این شغل بسیار پردرآمد می باشد و درآمد آن با توجه به مهارت شما مشخص می‌شود هر چقدر ماهر تر باشید درآمد بیشتری خواهید داشت افراد ماهر که به طور کامل به نقاشی مسلط هستند و می توانند همه ماشین ها از جمله ماشینهای خارجی و ایرانی را به خوبی نقاشی کنند در ماه ده ها میلیون تومان درآمد دارند.

اگر به ماشین و شغل های مکانیکی علاقه دارید می توانید در دوره های : آموزش مکانیک خودرو ، آموزش برق خودرو ، آموزش صافکاری خودرو و سایر دوره های مکانیکی آموزشگاه فنی پایتخت ثبت نام کنید.

و در خصوص افراد تازه کار نیز درآمد های خوبی گزارش شده است زیرا شادی که افراد ماهر و درآمد بالایی داشته باشند افراد تازه کار نیز که در کنار آنها در حال یادگیری هستند درآمد کم و یا یک آینده منفی نخواهند داشت افراد تازه کار می توانند در شروع کار خود تا چند میلیون تومان نیز درآمد داشته باشند.

اما ما توصیه می کنیم که کار خود را زمانی آغاز کنید که کاملاً به نقاشی خودرو مسلط باشید و مشتری را از خود راضی نگه دارید زیرا اعتبار و یک سابقه‌ای خوب در بازار می تواند به صورت خودکار مانند کت جادویی برای شما درآمد زا باشد.

هزینه آموزش نقاشی خودرو

هزینه یادگیری نقاشی خودرو در مراکز فنی و حرفه ای با توجه به دوره آن مشخص می‌شود این هزینه بر اساس دو سطح متغیر می باشد یکی سطح مبتدی و دوم سطح پیشرفته است. هزینه یادگیری نقاشی خودرو در سطح مبتدی به صورت ساعتی محاسبه شده و ارزان تر سطح پیشرفته می باشد.

دوره کارآموزی در یادگیری نقاشی خودرو

داشتن تخصص، تجربه، مهارت و دانش کافی در زمینه ترکیب رنگ خودرو و رنگ خودرو یکی از ملزومات اصلی در زمینه رنگ کردن خودرو می باشد. قطعا داشتن این پارامترها در گرو اصلی ست به اسم آموزش.

دوره ای به نام دوره کارآموزی در آموزش نقاشی خودرو وجود دارد که شما پس از طی کردن آموزش های عملی می توانید این دوره را نیز بگذرانید و در امتحانات آن که به صورت عملی برگزار می شود به حد نصاب نمره برسید، اگر در این امتحان موفق شوید مدرک بین المللی نقاشی خودرو به شما اعطا خواهد شد و به شما کاملاً به صورت حرفه ای و با توجه به آنچه که در بازار کار وجود دارد نقاشی خودرو آموزش داده خواهد شد.

از جمله مهارت هایی که باید در این دوره به ان ها مسلط شوید میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مراحل نقاشی خودرو
 • شناخت انواع خودرو های داخلی و خارجی برای فرایند نقاشی
 • شناخت لوازم نقاشی خودرو
 • اموزش نقاشی خودرو با پیستوله و….
 • مدت زمان آموزش نقاشی خودرو

برای یادگیری این رشته به صورت کامل و مطابق با استانداردهای بازار کار باید چندین سال زمان بگذارید اما مسلماً شما زمان کافی برای وقت گذاشتن آن هم در حد چندین سال را نخواهید داشت، دوره عملی آموزش نقاشی خودرو به گونه ای طراحی شده است که در طی مدت چند ماه به اصول آن آشنا شوید.

در آینده با گذراندن دوره کارآموزی به یک نقش خودرو ماهر تبدیل خواهید شد البته در نظر داشته باشید نقاشی خودرو یک هنر است و اگر ذوق و سلیقه کارهای هنری دارید در یادگیری آن به هیچ عنوان تردید نکنید.

اموزشگاه ها و سازمان های فنی و حرفه ای چندین سال است که به منظور اشتغال زایی و افزایش سطح کیفی آموزش در سراسر کشور دوره های آموزشی نقاشی خودرو را راه اندازی کرده اند که با شرکت در این دوره ها و در نهایت شرکت در آزمون فنی و حرفه ای آموزش نقاشی خودرو مدرک معتبر مرتبط با این رشته را نیز دریافت می کنید.

البته برای شرکت در آزمون فنی و حرفه ای آموزش نقاشی خودرو باید در یک آموزشگاه موتور ثبت نام کنید که این آموزشگاه شما را به سازمان فنی و حرفه ای معرفی کند در غیر این صورت نمی توانید در آزمون شرکت کنید.

مدرک فنی و حرفه ای نقاشی خودرو

در خصوص اعتبار مدرک فنی و حرفه ای  نقاشی خودرو باید متذکر شوم که این مدرک قابل ترجمه بوده و همچنین قابل استعلام از سازمان فنی و حرفه ای می باشد که پس از دریافت آن می توانید آن را به ارگان های معتبر و دولتی مانند قوه قضاییه بانک ها موسسات مالی و اداری و همچنین به کشورهای خارجی نیز ارائه دهید.

برای ارائه دادن مدرک فنی حرفه ای نقاشی خودرو به کشورهای خارجی جهت پیدا کردن شغل و یا حتی مهاجرت باید ابتدا آن را ترجمه کنید و سپس با توجه به اعتبار این مدرک در سطح جهان احتمال استخدام شدن شما در کشورهای خارجی بسیار افزایش می یابد.

ده‌ها میلیون‌ انسان در کشور ما و میلیاردها نفر در سراسر جهان حتی کوچکترین اطلاعی از چنین مهارت‌هایی ندارد و به زندگی روزمره خود می‌پردازند. اما معدود افرادی هستند که برای موفیقت‌های خود برنامه‌ای دارند و برای خودشان نیز سرمایه گذاری می‌کنند، این افراد همان ۲۰ درصد برتر جامعه هستند که برایان ترسی سخنران و مشاور بسیار مشهور از آنها به عنوان افراد موفق نام می‌برد. متأسفانه همیشه یکی از بزرگترین بهانه‌های ما برای فرار از آموزش همین موضوع است. ما موقع سرمایه گذاری بر روی خودمان دائماً مبلغ را بزرگ جلوه می‌دهیم و حال اگر بخواهیم در یک رستوران خوب غذا بخورم اصلاً این قیمت‌ها به چشم نمی‌آید. پیشنهاد می‌کنم که این مبلغ را هزینه‌هایی مانند تعمیر ماشین، مبلغی که به یک لوله کش برای باز کردن لوله ساختمان می‌دهید، هزینه‌ای که برای خرید یک جفت کفش می‌کنید و … مقایسه کنید و ببینید کدام ضروری تر و ماندگارتر خواهند بود.

حال سوال اینجاست که چقدر برای مهارت‌ها، دانش و توانمندی‌های خود هزینه می‌کنید؟؟

افراد علاقمند به فعالیت در زمینه کارشناسی خودرو پس از گذراندن دوره های آموزشی مختلف و کسب دانش مربوطه موفق به اخذ مدارک معتبر کارشناسی خودرو می شوند که براحتی می توانند در این حیطه به صورت تخصصی فعالیت و کسب درامد کنند.

آیا میدانید کارشناسان رنگ خودرو جز پردرآمد ترین مشاغل هستند؟

دوره آموزش نقاشی خودرو از سوی سازمان فنی و حرفه ای به منظور تعلیم و آماده سازی علاقه مندان به این حرفه برای ورود به بازار کار و به همچنین با هدف اشتغال زایی طرح ریزی شده است.

حضور در این کلاس ها برای علاقه مندان به مشاغل فنی و حرفه های تخصصی بسیار مناسب است. ضمناً شرکت کنندگان در دوره های آموزشگاه خودرو علاوه برای محیا شدن برای ورود به بازار کار، شانس دریافت مدرک رسمی با اعتبار بین المللی را نیز خواهند داشت که حتی می توانند از آن برای مهاجرت به کشورهای دیگر با دریافت ویزای کار اقدام نمایند.

چرا باید در این دوره آموزشی ثبت نام کنیم؟

شرکت کردن در دوره آموزش خودرو چندین مزیت بزرگ نسبت به سایر روش های یادگیری این حرفه دارد که برای مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یادگیری فنون این رشته به صورت صد در صد علمی و عملی
 • تدریس توسط اساتید بسیار ماهر

امروزه با توجه به رشد تقاضا و تولید خودرو ، استفاده از اتومبیل در میان مردم رواج بیشتری یافته است ، همچنین اتومبیل صرفاً وسیله ای برای حمل و نقل نیست و به وسیله ای تجملی تبدیل شده است و افراد زیادی برای خرید خودرو مناسب و مورد علاقه خود هزینه های بالایی را صرف می کنند.

از سوی دیگر تصادفات خودروها یک امر اجتناب ناپذیر می باشد ، از این رو استفاده از نقاشی خودرو نیز ضروری می باشد . مراجعه به یک صافکار و نقاش حرفه ای دارای تخصص یکی از دغدغه های ذهنی صاحبان خودروهای تصادفی است و این دسته از افراد حاضرند در مقابل یک نقاشی که معایب تصادف را از بین ببرد هزینه مناسبی را پرداخت نمایند.

صافكار خودرو به کسی اطلاق می شه كه از عهده فلز كاری مقدماتی ، برشكاری ورق هاي فلزی ، جوشكاری ، پياده و سوار كردن چرخ های خودرو، قطعات داخل محفظه موتور ، شيشه های جلو و عقب ، بادگيري دربها ، مخزن بنزين ، صندلي هاي مكانيكي اتومبيل ، قطعات برقي خارجي و جدا شونده از بدنه ، رگلاژ دربها ، صندوق عقب و كاپوت اتومبيل ، سوزاندن رنگ بدنه و صافكاری قطعات بدنه اتومبيل و زدن آستری برآيد .

آنچه در دوره نقاشی خودرو (دوره پیشرفته) خواهید آموخت عبارتست از:

 • توانايي به كار بردن نكات ايمني و حفاظتي در كارگاه و انجام كمك های اوليه
 • توانایی فلزكاري و كار با ابزارهاي عمومي
 • توانايی جوشكاری با قوس الكتريكی
 • توانايی جوشكاری با گازها
 • توانايی جوشكاری فولاد نرم با جوش گاز
 • توانايی لحيم كاری سخت ( جوش برنج ) با شعله گاز استيلن
 • توانايی پياده و سوار كردن چرخ های خودرو
 • توانايی پياده كردن و سوار كردن قطعات داخل محفظه موتور
 • توانايی پياده و سوار كردن شيشه های جلو ، عقب ، بادگير و دربهای اتاق اتومبيل
 • توانايی پياده و سوار كردن مخزن سوخت و لوله هاي سيستم سوخت رسانی
 • توانايی پياده و سوار كردن صندلي هاي اتومبيل
 • توانايی پياده و سوار كردن تجهيزات برقی نصب شده روی بدنه اتومبيل
 • توانايی پياده و سوار كردن قطعات جدا شونده از بدنه اتومبيل
 • توانايی رگلاژ درب ها ، صندوق عقب ، كاپوت و قطعات جدا شونده
 • توانايی از بين بردن رنگ قسمت هاي آسيب ديده خودرو
 • توانايی صافكاری قطعات بدنه اتومبيل
 • توانايی زدن رنگ آستری
 • توانایی پوست آب زنی پس از بتونه کاری
 • آشنایی با بتونه فوری،انواع و کاربرد آنها
 • توانایی خشک کردن،پرزگیری و آماده کردن خودرو جهت نقاشی
 • توانایی ساختن انواع رنگ برای خودروها
 • آشنایی با انواع رنگ اصلی و کاربرد آنها
 • آشنایی با میکسر،غلظت سنج و صافی رنگ
 • آشنایی با اصول ماسکینگ و پوشاندن قسمتهایی که نباید رنگ شوند
 • آشنایی با انواع پیستوله،تنظیمات و کاربرد آنها
 • آشنایی با روشهای پولیش کاری و مواد بکار رفته

سایر دوره هایی که در این اموزشگاه برگزار می شود عبارت اند از : آموزش تعمیرات ایسیو و … . برای اطلاعات بیشتر با شماره های : 02166489312 – 02166489312 تماس بگیرید.

مشاهده نظرات ثبت نظر
مشاهده نظرات هنوز نظری ثبت نشده است.
نظر خود را با دیگران به اشتراک بزارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *