نحوه تعمیر لوازم خانگی در منزل – چگونه لوازم خانگی خود را تعمیر کنیم؟

آموزش تعمیرات لوازم خرد آشپزخانه

با تعمیر لوازم خانگی به جای تماس با یک فرد متخصص در هزینه و وقت صرفه جویی می شود و این امکان را به شما می دهد که مدت زمان بیشتری از لوازم استفاده کنید.نحوه تعمیر لوازم خانگی در منزل – چگونه لوازم خانگی خود را تعمیر کنیم؟

اگر تمایل دارید مشکلات مربوط به تعمیر لوازم خانگی را خودتان حل کنید، این نکات برای شما مفید است. مثل همیشه رعایت ایمنی در درجه اول اهمیت قرار دارد. لباس محافظ بپوشید و به خاطر داشته باشید قبل از انجام هر کاری وسیله را از برق جدا کنید.

آموزش تعمیرات لوازم خانگی

نحوه تعمیر لوازم خانگی در منزل – چگونه لوازم خانگی خود را تعمیر کنیم؟

  • برای تعمیر لوازم خانگی همیشه کار را با بررسی بدیهیات شروع کنید.

بررسی مشکلات اساسی قبل از مشکلات جدی و تعمیر وسیله، همیشه کارساز است که این امر شامل بررسی تنظیمات برق می شود. از اتصال وسیله به برق، روشن بودن آن، جریان برق و غیره اطمینان حاصل کنید.

بعضی از وسایل در صورت قرار گرفتن روی سطوح ناهموار کار نمی کنند، همچنین اگر فیلترشان دارای گرفتگی باشد بیش از حد داغ می شوند. پیش از پرداختن به مشکلات جدی تر این بررسی های ساده را انجام دهید.

  • پیش از تعمیر لوازم خانگی قانون 50 درصد را بشناسید.

قانون پنجاه درصد توضیح می دهد که اگر وسیله ای بیش از 50 درصد عمر مفید خود را گذرانده باشد (می توانید طول عمر مفید هر وسیله را از دفترچه راهنما یا به صورت آنلاین پیدا کنید) و هزینه های تعمیرات آن بیشتر از 50 درصد هزینه خرید یک دستگاه جدید باشد، بهتر است آن را با یک وسیله جدید جایگزین کنید.

زمانی که هزینه تعمیر وسیله، خدمات تخصصی وکاری که انجام می دهید را با هزینه جایگزینی مقایسه کنید این پیشنهاد مناسبی است.

  • به قطعات متحرک لوازم خانگی گوش دهید.

فرسودگی یا نقص قطعات متحرک محتمل ترین علت کار نکردن وسیله است. هنگام تعمیر وسایل، ابتدا نگاهی به قطعات متحرک،که در بیشتر وسایل به معنی بررسی هواکش و موتور است، بیندازید تا مطمئن شوید به درستی کار می کنند.

بهترین نشانه در مورد وسایل خانگی معمولا یک صدای اضافه است. وقتی هواکش ها، موتورها و قطعات مشابه به درستی کار نمی کنند، معمولا صداهای اضافه ای ایجاد می کنند. توجه داشته باشید که تعویض هواکش یا تسمه های آن ساده است در حالی که موتور گران و تعویض یا تعمیر آن سخت تر است.

  • عملکرد خنک کننده لوازم خانگی را بشناسید.

بسیاری از وسایل از جمله پمپ های گرمایی، سیستم های تهویه هوا و یخچال ها دارای خنک کننده هستند. بنابراین شناخت عملکرد خنک کننده، چگونگی کار کردن و دلایل کار نکردن آن مهم است.

این راهنما به شما در شناخت روال کاری خنک کننده و اینکه چگونه تبخیر کننده، کمپرسور و کندانسور با هم کار می کنند، کمک خواهد کرد. این امر تعمیر لوازم خانگی و تشخیص مشکلات خاص را هنگامی که یکی از قطعات کند یا ناقص عمل می کنند، آسان تر می سازد.

بنابراین شما قادر هستید نوع نگهداری خنک کننده خود را بشناسید و بدانید چه زمانی خنک کننده ممکن است دارای نشتی یا مشکلات مشابه باشد.

  • یک مولتی متر خوب بخرید.

چگونه متوجه می شوید که مشکلی در سیم کشی وجود دارد؟ برای بررسی آن به یک ابزار مناسب نیاز دارید. مولتی متری خریداری کنید که این امکان را به شما بدهد تا ولتاژ و سایر سیگنال های مهم که به شما نشان می دهند کدام سیم ها یا قطعات الکتریکی کار نمی کنند را اندازه گیری کنید.

اگر می خواهید در زمینه تعمیر لوازم خانگی استاد شوید به یک مولتی متر نیاز دارید و همیشه اقدامات ایمنی مناسب را در نظر بگیرید.

  • فرآیندهای احتراق را بررسی کنید.

اگر با لوازم گازی کار می کنید، این وسایل برای شروع کار به فرآیند احتراق وابسته اند. برخی دارای استارترهای برقی و برخی دارای پیلوت هستند که هر یک می توانند منشا اصلی مشکلات در وسایل بادوام باشند.

فرآیند احتراق را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید پیلوت روشن باشد، استارترها  به درستی تنظیم شده باشند و هیچ قسمتی با دوده مسدود نشده باشد.

  • محل قرارگیری شلنگ ها را بدانید.

ماشین ظرفشویی، لباسشویی و بسیاری وسایل دیگر به شلنگ هایی برای جریان آب نیاز دارند و اگر نشتی یا گرهی رخ دهد لازم است این شلنگ ها و دریچه های مجاور بررسی شوند تا قطعه ای که نیاز به تعویض یا آب بندی مجدد دارد تشخیص داده شود.

شلنگ ها قبل از سایر قطعات دچار مشکل می شوند بنابراین به وضعیت آنها هنگام تعمیر لوازم خانگی توجه کنید.

  • زهوارها و واشرها را تعویض کنید.

درهای یخچال، گاز و سایر قسمت هایی که در معرض دید نیستند دارای زهوار و واشراند بنابراین این قطعات را بررسی کنید تا آسیب یا ترکی نداشته باشند و در صورت نیاز آن ها را تعویض کنید.

  • به کد خطاهای وسایل مراجعه کنید.

با استفاده از اینترنت، تشخیص کدهای خطا از هر زمان دیگری راحت تر می باشد و بیشتر وسایل از مایکروویوها و گازها تا ماشین های ظرفشویی و لباسشویی دارای این کدها هستند. وقتی که وسیله ای کد خطا را نشان می دهد علت آن را بررسی کنید و ببینید آیا خودتان قادر به تعمیر آن هستید یا نه.

  • یک عدد پیچ گوشتی کافی نیست: یک جعبه ابزار کامل بخرید.

برای اینکه خودتان وسایل خانگی را تعمیر کنید به ابزار مناسب نیاز دارید. خوشبختانه جعبه ابزارهای فراوانی با قیمت مناسب در دسترس هستند و به این فکر نکنید که با گذشت زمان مجموعه شما وسیعتر خواهد شد.

مجتمع فنی پایتخت برگزار کننده دوره های فنی مانند: آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش تعمیرات لپ تاپ ، آموزش تعمیرات یخچال ، آموزش تعمیرات لباسشویی ، آموزش تعمیرات ظرفشویی ، آموزش PLC و … می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه تماس بگیرید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟