ثبت نام و مشاوره رایگان
نام دوره : آموزش نقاشی خودرو
مدت دوره : 45 ساعت
سطح دوره : مبتدی تا پیشرفته
هزینه عادی دوره : 2.500.000 تومان
هزینه خصوصی دوره : 4.000.000 تومان
دسته بندی : دوره های ویژه

آموزش نقاشی خودرو

  • مدرس دوره
  • -----

فیلم معرفی دوره آموزش نقاشی خودرو

رشته نقاشی خودرو که در آموزشگاه فنی پایتخت برگزار می شود ، که دارای آموزشهای ،آموزشی آستر زنی، بتونه کاری، سنباده کشی، خشک کردن، پرز گیری، پاشش رنگ، خشک کردن رنگ خودرو و کاغذ پیچی و بازکردن آن، پولیش کاری و واکس زدن رنگ خودرو ، آموزش های شناخت با ساخت رنگ متالیک، سرامیک خودرو، برآورد مقدار رنگ، لکه گیری و تشخیص عیوب رنگ بطور کامل به کاراموزان و علاقمندان به این رشته آموزش داده می شود. هنرجویان عزیزبا حضور در دوره نقاشی خودرو بصورت جامع و کاملا عملی و پروژه محور با این آموزش ها آشنا می شوند و پس از پایان دوره با اخذ مدرک فنی و حرفه ای می توانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

سرفصل های آموزش نقاشی خودرو"> آموزش اصلاح رنگ پاشی اضافی

آموزش خشک کردن رنگ خودرو

شناخت با ابزار عمومی و کاربرد آن ها

شناخت انواع کمپرسور و پیستوله

آشنایی با انواع رنگ و کاربرد آن

آشنایی با پلاک مشخصات رنگ خودرو

آموزش اصول آزمایش رنگ بدنه خودرو

شناخت بازو بست قطعات روی بدنه

نحوه بتونه کاری، آستر سازی

آموزش کنترل کیفیت نهایی رنگ خودرو

بیشتر

شناخت با عایق کاری ها و درز گیری بدنه خودرو ها

آگاهی کامل با تنظیم کمپرسور هوا و معرفی ساختار آن

شناخت جامع با رنگ پاشی صحیح با استفاده از پیسوله

شناخت با قلم گیری رنگ خودرو با استفاده از قلم رنگ

شناخت با بتونه کاری و موج گیری بدنه خودرو

شناخت آستری پاشی و اصول کنترل و رفع عیب آستری

شناخت با کنترل بدنه خودرو بعد از پوست آب زدن

آموزش پرزگیری و آماده کردن بدنه خودرو جهت نقاشی

کوچک کردن لیست


آشنایی با ابزار رنگ کاری خودرو

نحوه ساخت بتونه سنگی، فوری و روغنی

آموزش پولیش کاری و واکس خودرو رنگ خورده

آموزش آماده سازی رنگ خودرو و اصول آن

نحوه از بین برد پوشش رنگ، آستری و بتونه

آشنایی با انواع کوره خشک کن های خودرو

آشنایی با آستری، انواع و کاربرد آن

آشنایی با پولیش، ابزار پولیش کاری و اصول آن

آموزش انواع سنباده، سنگ و نحوه کار با آن ها

آگاهی با پوست آب زدن بعد از بتونه اولیه

بیشتر

آموزش آشنایی با درجه پوشش رنگ و کنترل کیفیت نهایی

فراگیری با تعیین محل نصب لوازم برقی و جاگذاری آن ها

فراگیری جایگزینی، چراغ ها، کلیدها، سیستم روشنایی و ...

شناخت با پوشش زدایی با حلال شیمیایی و چراغ کوره ای

شناخت کاغذ پیچی برای عدم پاشش رنگ روی بقیه قسمت ها

فراگیری ضوابط ایمنی، بهداشتی، اصول نگهداری کارگاه و ...

و...

کوچک کردن لیست

مزایای آموزشگاه فنی پایتخت

چنانچه اگر سوالی در مورد دوره های آموزشگاه دارید فرم مقابل را پر کنید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

آیا در این دوره شرکت کنم میتونم کسب و کار خود را در این زمینه راه بندازم ؟
بله تمامی سرفصل های آموزشی دوره نقاشی خودرو به صورت عملی و پروژه محور در آموزشگاه فنی پایتخت آموزش داده می شود و هنرجویان با کارعملی کافی به راحتی می توانند پس از دوره شغل خود را شروع کنند.
آیا مدرکی از فنی و حرفه ای را می توانیم دریافت کنیم ؟
بله. این دوره از زیر شاخه های رشته اتومکانیک خودرو می باشد و هنرجویان پس از اتمام این دوره جهت اخذ مدرک فنی و حرفه ای می توانند با آموزشگاه فنی پایتخت هماهنگی لازم را بعمل آورند.
چه تفاوتی بین دوره های نقاشی خودرو درجه 2 و درجه 1 است ؟
در دوره نقاشی خودرو درجه 2 تمامی اصول و پایه نقاشی را آموزش می بینید ولی با توجه به تخصصی بودن مبحث رنگ متالیک این سرفصل در دوره درجه 1 به همراه اصول طرح زدن و سرامیک بدنه در خودرو آشنا خواهید شد.
آیا با لکه گیری و از بین بردن آفتاب سوختگی خودرو آشنا خواهیم شد؟
بله یکی از مهمترین بحث آموزش می باشد .
میانگین درآمد رشته نقاشی خودرو چقدر است ؟
میانگین درآمد یک نقاش خودرو بطور متوسط 3 تا 5 برابر حقوق یک کارمند وزارت کار می باشد که کم و زیاد شدن این درآمد بستگی به میزان سرمایه اولیه و مکان شغل دارد.
آموزش نقاشی خودرو بازار کار مناسبی دارد ؟
بله با توجه به تعداد زیاد خودرو و تصادف زیاد خودروها در سطح شهرها این حرفه بازار کار بسیار پر رونقی دارد.
 

 آموزش نقاشی خودرو

بسیاری از افرادی که علاقه مند به یادگیری مهارتهای فنی و عملی می باشند و دوست دارند با سلیقه خود کاری را انجام دهند، میدانند صافکاری و نقاشی خودرو مهارت بسیار تاثیر گذار و پول سازی است که افراد فعال در این زمینه می توانند درآمدهای بسیار خوبی با یادگیری و کسب کردن این مهارت ها داشته باشند. امروزه برگزاری دوره های عملی متعدد، در اموزشگاه ها باعث شده علاقه مندان به یادگیری هنر نقاشی خودرو بتوانند بسیار راخت تر، سریع تر و حرفه ای تر به این مهم دست پیدا کنند. لازم به ذکر است که هر چه بار اموزش این دوره عملی پربارتر باشد، مهارت هنرجو نیز بیشتر خواهد بود.

این آموزشگاه ها با سالها تجربه و بهره گیری از کادری مجرب به صورت عملی نقاشی خودرو را به شما آموزش خواهند داد و در پایان دوره آموزش، مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای نیز به شما اعطا خواهد شد و اگر قصد یادگیری داشته باشید می توانید با مراجعه به آنها به طور کامل به مباحث صافکاری و نقاشی خودرو مسلط شوید.

یکی از حرفه هایی که در گذشته بسیار تخصصی بود و هر کسی امکان و توانایی انجام آن را نداشت نقاشی خودرو یا رنگ کردن بدنه خودرو بود. امروزه رنگ کردن خودرو علاوه بر اینکه تخصصی ست یک هنر محسوب می شود و افرادی که به صورت حرفه ای در حرفه رنگ خودرو مشغول فعالیت هستند، همانند هنرمندانی هستند که در سطوح و رده های مختلف این کار را انجام می دهنددرآمد صافکاری و نقاشی خودرو چقدر می باشد؟

این شغل بسیار پردرآمد می باشد و درآمد آن با توجه به مهارت شما مشخص می‌شود هر چقدر ماهر تر باشید درآمد بیشتری خواهید داشت افراد ماهر که به طور کامل به صافکاری و نقاشی مسلط هستند و می توانند همه ماشین ها از جمله ماشینهای خارجی و ایرانی را به خوبی صافکاری کنند در ماه ده ها میلیون تومان درآمد دارند.

و در خصوص افراد تازه کار نیز درآمد های خوبی گزارش شده است زیرا شادی که افراد ماهر و درآمد بالایی داشته باشند افراد تازه کار نیز که در کنار آنها در حال یادگیری هستند درآمد کم و یا یک آینده منفی نخواهند داشت افراد تازه کار می توانند در شروع کار خود تا چند میلیون تومان نیز درآمد داشته باشند.

اما ما توصیه می کنیم که کار خود را زمانی آغاز کنید که کاملاً به صافکاری و نقاشی خودرو مسلط باشید و مشتری را از خود راضی نگه دارید زیرا اعتبار و یک سابقه‌ای خوب در بازار می تواند به صورت خودکار مانند کت جادویی برای شما درآمد زا باشد.

هزینه آموزش نقاشی خودرو چقدر میباشد؟

هزینه یادگیری نقاشی خودرو در مراکز فنی و حرفه ای با توجه به دوره آن مشخص می‌شود این هزینه بر اساس دو سطح متغیر می باشد یکی سطح مبتدی و دوم سطح پیشرفته است. هزینه یادگیری نقاشی خودرو در سطح مبتدی به صورت ساعتی محاسبه شده و ارزان تر سطح پیشرفته می باشد.

دوره کارآموزی در یادگیری صافکاری و نقاشی خودرو

داشتن تخصص، تجربه، مهارت و دانش کافی در زمینه ترکیب رنگ خودرو و رنگ خودرو یکی از ملزومات اصلی در زمینه رنگ کردن خودرو می باشد. قطعا داشتن این پارامترها در گرو اصلی ست به اسم آموزش.

دوره ای به نام دوره کارآموزی در آموزش صافکاری و نقاشی خودرو وجود دارد که شما پس از طی کردن آموزش های آکادمیک باید این دوره را نیز بگذرانید و در امتحانات آن که به صورت عملی برگزار می شود به حد نصاب نمره برسید، اگر در این امتحان موفق شوید به عنوان کارآموز استخدام خواهید شد و به شما کاملاً به صورت حرفه ای و با توجه به آنچه که در بازار کار وجود دارد صافکاری نقاشی خودرو آموزش داده خواهد شد و شما دارای حقوق کارآموزان نیز خواهید شد.

از جمله مهارت هایی که باید در این دوره به ان ها مسلط شوید میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

اموزش نقاشی خودرو

مراحل نقاشی خودرو

شناخت انواع خودرو های داخلی و خارجی برای فرایند صافکاری و نقاشی

شناخت لوازم نقاشی خودرو

اموزش نقاشی خودرو با پیستوله و....

مدت زمان آموزش صافکاری و نقاشی خودرو

برای یادگیری این رشته به صورت کامل و مطابق با استانداردهای بازار کار باید چندین سال زمان بگذارید اما مسلماً شما زمان کافی برای وقت گذاشتن آن هم در حد چندین سال را نخواهید داشت، دوره عملی آموزش نقاشی خودرو به گونه ای طراحی شده است که در طی مدت چند ماه به اصول آن آشنا شوید.

در آینده با گذراندن دوره کارآموزی به یک نقش خودرو ماهر تبدیل خواهید شد البته در نظر داشته باشید صافکاری و نقاشی خودرو یک هنر است و اگر ذوق و سلیقه کارهای هنری دارید در یادگیری آن به هیچ عنوان تردید نکنید.

اموزشگاه ها و سازمان های فنی و حرفه ای چندین سال است که به منظور اشتغال زایی و افزایش سطح کیفی آموزش در سراسر کشور دوره های آموزشی صافکاری و نقاشی خودرو را راه اندازی کرده اند که با شرکت در این دوره ها و در نهایت شرکت در آزمون فنی و حرفه ای آموزش صافکاری و نقاشی خودرو مدرک معتبر مرتبط با این رشته را نیز دریافت می کنید.

البته برای شرکت در آزمون فنی و حرفه ای آموزش صافکاری باید در یک آموزشگاه موتور ثبت نام کنید که این آموزشگاه شما را به سازمان فنی و حرفه ای معرفی کند در غیر این صورت نمی توانید در آزمون شرکت کنید.

آیا مدرک فنی و حرفه ای صافکاری و نقاشی خودرو معتبر است؟

در خصوص اعتبار مدرک فنی و حرفه ای صافکاری و نقاشی خودرو باید متذکر شوم که این مدرک قابل ترجمه بوده و همچنین قابل استعلام از سازمان فنی و حرفه ای می باشد که پس از دریافت آن می توانید آن را به ارگان های معتبر و دولتی مانند قوه قضاییه بانک ها موسسات مالی و اداری و همچنین به کشورهای خارجی نیز ارائه دهید.

برای ارائه دادن مدرک فنی حرفه ای صافکاری و نقاشی خودرو به کشورهای خارجی جهت پیدا کردن شغل و یا حتی مهاجرت باید ابتدا آن را ترجمه کنید و سپس با توجه به اعتبار این مدرک در سطح جهان احتمال استخدام شدن شما در کشورهای خارجی بسیار افزایش می یابد.

اگر در این دوره شرکت نکنم چه می‌شود؟

هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد. ده‌ها میلیون‌ انسان در کشور ما و میلیاردها نفر در سراسر جهان حتی کوچکترین اطلاعی از چنین مهارت‌هایی ندارد و به زندگی روزمره خود می‌پردازند. اما معدود افرادی هستند که برای موفیقت‌های خود برنامه‌ای دارند و برای خودشان نیز سرمایه گذاری می‌کنند، این افراد همان ۲۰ درصد برتر جامعه هستند که برایان ترسی سخنران و مشاور بسیار مشهور از آنها به عنوان افراد موفق نام می‌برد. متأسفانه همیشه یکی از بزرگترین بهانه‌های ما برای فرار از آموزش همین موضوع است. ما موقع سرمایه گذاری بر روی خودمان دائماً مبلغ را بزرگ جلوه می‌دهیم و حال اگر بخواهیم در یک رستوران خوب غذا بخورم اصلاً این قیمت‌ها به چشم نمی‌آید. پیشنهاد می‌کنم که این مبلغ را هزینه‌هایی مانند تعمیر ماشین، مبلغی که به یک لوله کش برای باز کردن لوله ساختمان می‌دهید، هزینه‌ای که برای خرید یک جفت کفش می‌کنید و … مقایسه کنید و ببینید کدام ضروری تر و ماندگارتر خواهند بود.

حال سوال اینجاست که چقدر برای مهارت‌ها، دانش و توانمندی‌های خود هزینه می‌کنید؟؟

افراد علاقمند به فعالیت در زمینه کارشناسی خودرو پس از گذراندن دوره های آموزشی مختلف و کسب دانش مربوطه موفق به اخذ مدارک معتبر کارشناسی خودرو می شوند که براحتی می توانند در این حیطه به صورت تخصصی فعالیت و کسب درامد کنند.

آیا میدانید کارشناسان رنگ خودرو جز پردرآمد ترین مشاغل هستند؟

دوره آموزش صافکاری و نقاشی خودرو از سوی سازمان فنی و حرفه ای به منظور تعلیم و آماده سازی علاقه مندان به این حرفه برای ورود به بازار کار و به همچنین با هدف اشتغال زایی طرح ریزی شده است.

حضور در این کلاس ها برای علاقه مندان به مشاغل فنی و حرفه های تخصصی بسیار مناسب است. ضمناً شرکت کنندگان در دوره های آموزشگاه صافکاری خودرو علاوه برای محیا شدن برای ورود به بازار کار، شانس دریافت مدرک رسمی با اعتبار بین المللی را نیز خواهند داشت که حتی می توانند از آن برای مهاجرت به کشورهای دیگر با دریافت ویزای کار اقدام نمایند.

چرا باید در این دوره آموزشی ثبت نام کنیم؟

شرکت کردن در دوره آموزش صافکاری خودرو چندین مزیت بزرگ نسبت به سایر روش های یادگیری این حرفه دارد که برای مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

یادگیری فنون این رشته به صورت صد در صد علمی و عملی

تدریس توسط اساتید بسیار ماهر

امروزه با توجه به رشد تقاضا و تولید خودرو ، استفاده از اتومبیل در میان مردم رواج بیشتری یافته است ، همچنین اتومبیل صرفاً وسیله ای برای حمل و نقل نیست و به وسیله ای تجملی تبدیل شده است و افراد زیادی برای خرید خودرو مناسب و مورد علاقه خود هزینه های بالایی را صرف می کنند.

از سوی دیگر تصادفات خودروها یک امر اجتناب ناپذیر می باشد ، از این رو استفاده از صافکاری و نقاشی خودرو نیز ضروری می باشد . مراجعه به یک صافکار و نقاش حرفه ای دارای تخصص یکی از دغدغه های ذهنی صاحبان خودروهای تصادفی است و این دسته از افراد حاضرند در مقابل یک صافکاری و نقاشی که معایب تصادف را از بین ببرد هزینه مناسبی را پرداخت نمایند.

صافكار خودرو به کسی اطلاق می شه كه از عهده فلز كاري مقدماتي ، برشكاري ورق هاي فلزي ، جوشكاري ، پياده و سوار كردن چرخ های خودرو، قطعات داخل محفظه موتور ، شيشه هاي جلو و عقب ، بادگيري دربها ، مخزن بنزين ، صندلي هاي مكانيكي اتومبيل ، قطعات برقي خارجي و جدا شونده از بدنه ، رگلاژ دربها ، صندوق عقب و كاپوت اتومبيل ، سوزاندن رنگ بدنه و صافكاري قطعات بدنه اتومبيل و زدن آستري برآيد .

آنچه در دوره صافکاری و نقاشی خودرو (دوره پیشرفته) خواهید آموخت عبارتست از  :

توانايي به كار بردن نكات ايمني و حفاظتي در كارگاه و انجام كمك هاي اوليه

توانایی فلزكاري و كار با ابزارهاي عمومي

توانايي جوشكاري با قوس الكتريكي

توانايي جوشكاري با گازها

توانايي جوشكاري فولاد نرم با جوش گاز

توانايي لحيم كاري سخت ( جوش برنج ) با شعله گاز استيلن

توانايي پياده و سوار كردن چرخ هاي خودرو

توانايي پياده كردن و سوار كردن قطعات داخل محفظه موتور

توانايي پياده و سوار كردن شيشه هاي جلو ، عقب ، بادگير و دربهاي اتاق اتومبيل

توانايي پياده و سوار كردن مخزن سوخت و لوله هاي سيستم سوخت رساني

توانايي پياده و سوار كردن صندلي هاي اتومبيل

توانايي پياده و سوار كردن تجهيزات برقي نصب شده روي بدنه اتومبيل

توانايي پياده و سوار كردن قطعات جدا شونده از بدنه اتومبيل

توانايي رگلاژ درب ها ، صندوق عقب ، كاپوت و قطعات جدا شونده

توانايي از بين بردن رنگ قسمت هاي آسيب ديده خودرو

توانايي صافكاري قطعات بدنه اتومبيل

توانايي زدن رنگ آستري

توانایی پوست آب زنی پس از بتونه کاری

آشنایی با بتونه فوری،انواع و کاربرد آنها

توانایی خشک کردن،پرزگیری و آماده کردن خودرو جهت نقاشی

توانایی ساختن انواع رنگ برای خودروها

آشنایی با انواع رنگ اصلی و کاربرد آنها

آشنایی با میکسر،غلظت سنج و صافی رنگ

آشنایی با اصول ماسکینگ و پوشاندن قسمتهایی که نباید رنگ شوند

آشنایی با انواع پیستوله،تنظیمات و کاربرد آنها

آشنایی با روشهای پولیش کاری و مواد بکار رفته

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟