چگونه مدرک بین المللی تعمیرات موبایل بگیریم؟

چگونه مدرک بین المللی تعمیرات موبایل بگیریم؟

همانطور که می دانید تلفن همراه امروزه به یکی از وسایل ضروری بشر تبدیل شده است که بدون وجود آن زندگی مقداری سخت می باشد؛ چرا که موبایل های امروزی علاوه بر برقراری ارتباط، از امکانات بیشتری مانند دوربین، پخش موسیقی و فیلم، اینترنت، شبکه های اجتماعی و غیر برخوردارند و بسیاری از افراد کارهای روزمره خود را با تلفن همراه انجام می دهند. به علت اهمیت بسیاری که تلفن های همراه در زندگی افراد دارد و هر فردی دارای حداقل یک موبایل می باشد شغل تعمیرات موبایل از جمله مشاغل پر کاربرد در جامعه بوده و می تواند درآمد بالایی را برای فرد ایجاد نماید. اما برای انجام این کار نیاز به فراگیری آموزش های لازم در این زمینه بوده و باید فرد مدرک مربوطه را دریافت نماید. در این مطلب به این موضوع که چگونه مدرک بین المللی تعمیرات موبایل بگیریم پرداخته شده است.

اهمیت مدرک فنی و حرفه ای چیست؟اهمیت مدرک فنی و حرفه ای چیست؟

بسیاری از مشاغلی که وجود دارند نیاز به دقت و مهارت فنی بالایی می باشند و این مهارت ها تنها از طریق تحصیلات آکادمیک به دست نمی آید و نیاز به کسب مهارت های عملی خواهد بود. سازمان فنی و حرفه ای به ارائه آموزش های مختلفی در حوزه های فنی مختلف می پردازد که افراد با شرکت کردن در این دوره ها قادر به کسب مهارت های مربوطه و در نهایت دریافت مدرک فنی و حرفه ای می گردند. مدرک فنی و حرفه ای از اعتبار بالایی برخوردار بوده و افراد پس از دریافت آن قادر به ورود به بازار کار می باشند. برخی از آموزشگاه ها به ارائه مدرکی به کارآموزان بپردازند که مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای نمی باشد و افراد پیش از ثبت نام در این آموزشگاه ها باید در رابطه با نوع مدرک ارائه شده اطمینان حاصل نمایند.

مدرک بین المللی فنی و حرفه ای تعمیرات موبایل چیست؟

مدرک بین المللی فنی و حرفه ای تعمیرات موبایل چیست؟

مدارک فنی و حرفه ای شامل سه دسته مدارک رسمی، مدارک مورد تایید و مدارک گذر مهارتی می باشند که در این میان مدرک رسمی جزء ارزشمندترین مدارک فنی و حرفه ای بوده که توسط خود سازمان فنی و حرفه ای ارائه می شود. امکان اخذ وام خود اشتغالی با استفاده از این مدرک وجود داشته و مجوز لازم برای راه اندازی کسب و کار مربوطه توسط آن وجود خواهد داشت. علاوه بر آن این مدرک قابل ترجمه به زبان های دیگر نیز بوده و می توان برای دریافت ویزای کار از طریق آن اقدام نمود. مدرک رسمی فنی و حرفه ای در ۱۸۶ کشور جهان که زیر نظر سازمان جهانی کار می باشند دارای اعتبار می باشد. امکان استعلام مدرک رسمی فنی و حرفه ای در سایت رسمی سازمان فنی و حرفه ای وجود دارد. با استفاده از مدرک بین المللی تعمیرات موبایل می توان مجوز لازم برای راه اندازی این کار را کسب نموده و آغاز به کار نمود.

مراحل دریافت مدرک بین المللی تعمیرات موبایل

اما چگونه باید مدرک بین المللی تعمیرات موبایل را دریافت کرد؟ برای این کار نیاز است تا در ابتدا آموزشگاه هایی که به ارائه مدرک رسمی فنی و حرفه ای می پردازند را یافته و در این آموزشگاه ثبت نام نمود. پس از آن با طی کردن مراحل مختلف در آموزشگاه برای کسب مهارت و افزایش آن می توان به راحتی مدرک بین المللی تعمیرات موبایل را دریافت نمود. در اینجا به این مراحل اشاره شده است:

  • آموزش های آکادمیک و تئوری به کارآموزان: پیش از آن که به ارائه آموزش های عملی پرداخته شود نیاز است تا به صورت علمی نیز افراد با موبایل و قطعات مختلف آن آشنایی پیدا کرده تا در ادامه یادگیری راحت تری داشته باشند. در این مرحله که در ابتدای کار به کارآموزان آموزش داده می شود انواع مباحث در رابطه با تعمیرات موبایل به کار آموزان ارائه شده و این افراد با ساختار موبایل و قطعات مختلف آن به صورت تئوری آشنا می گردند. این مرحله دارای اهمیت ویژه ای می باشد چرا که یک دید کلی به کارآموز داده و تا حدی با کلیات کار آشنا می گردد.

 

  • معرفی برندها و مدل های مختلف موبایل: پس از آشنایی های تئوری با مباحث مختلف، در این مرحله انواع برندهای مختلفی که در بازار موبایل وجود دارند از جمله آیفون، سامسونگ، سونی، هوآوی و غیره به کارآموزان معرفی شده و سیستم عامل های اندروید و ios نیز توضیح داده خواهند شد. نحوه عیب یابی و چگونگی تعمیرات موبایل در این برندها و سیستم عامل ها نیز گفته می شود.
  • مراحل دریافت مدرک بین المللی تعمیرات موبایل

 

  • معرفی ابزار کارهای تعمیرات موبایل: آشنایی با انواع ابزار کاری که در هر شغلی مورد نیاز می باشد از موارد ضروری است که باید به آن توجه نمود چرا که بدون آشنایی و چگونگی کار کردن با ابزار کار ممکن است افراد در ادامه دچار مشکل در تعمیرات گردند و آسیب بیشتری را به گوشی برسانند. در این مرحله از آموزش ها انواع ابزارها و وسایلی که در تعمیرات موبایل مورد استفاده قرار می گیرند به کارآموزان معرفی شده و نحوه کار کردن با آنها در موارد مختلف آموزش داده می شود.

 

  • ارائه آموزش های عملی به کارآموزان: پس از این که مراحل گفته شده به درستی پشت سر گذاشته شد نیاز است تا افراد به صورت عملی هم نحوه عیب یابی و تعمیرات موبایل را آموزش دیده و با جزئیات آن آشنا گردند. همانطور که می دانید آموزش های تئوری و آکادمیک به هیچ عنوان نمی تواند جای آموزش های عملی را گرفته و نیاز است تا برای کسب مهارت بالا در تعمیرات موبایل، انواع قطعات موبایل را به صورت عملی مشاهده کرده و با آنها کار نماید. آموزشگاه با در اختیار قرار دادن گوشی های مختلف برای هر کارآموز این امکان را برای آنها فراهم کرده و آموزش ها را به صورت عملی آغاز می نماید. امکان کار کردن با برندهای مختلف گوشی برای کارآموزان وجود دارد و این افراد می توانند به تعمیر و تعویض قطعات مختلف گوشی تحت نظارت مربی خود بپردازند.

 

  • شرکت در آزمون های تئوری و عملی فنی و حرفه ای: در پایان پس از گذراندن آموزش های لازم نیاز است تا در آزمون هایی که از طرف فنی و حرفه ای برگزار می گردد شرکت نمود تا در صورت کسب نمره لازم، مدرک بین المللی به شما اعطا گردد. در آزمون تئوری تعدادی سوال در رابطه با تعمیرات موبایل طراحی شده اند و در صورت به حد نصاب رسیدن نمره مورد نیاز، آزمون عملی برگزار می گردد. در آزمون عملی یک موبایل در اختیار فرد قرار داده می شود و باید مشکل آن به طور کامل برطرف گردد. این مشکل ممکن است نرم افزاری و یا سخت افزاری بوده که در هر صورت برای کسب نمره نیاز به تعمیر آن می باشد. این آزمون ها دارای مدت زمان مشخصی بوده و تعمیر گوشی هم باید در مدت زمان تعیین شده انجام گیرد تا نمره مورد نیاز برای قبولی کسب گردد. در این آزمون کیفیت کار ارائه شده، سرعت عمل و نحوه کار درست با ابزار مورد نظر مد نظر قرار گرفته و در نمره دهی تاثیر دارند.

 

پس از طی کردن مراحل گفته شده و گذراندن دوره استادیاری نزد یک فرد با تجربه، مدرک بین المللی تعمیرات موبایل به فرد داده می شود و با استفاده از این مدرک امکان اشتغال در این حوزه در ایران و سایر کشورها وجود خواهد داشت.

تعمیرات موبایل یک شغل پردرآمد

بازار کار رشته تعمیرات موبایل بسیار پر رونق بوده و افرادی که در این حرفه مشغول به کار می گردند می توانند به درآمد بالایی دست یابند. البته میزان درآمد در این شغل به عوامل مختلفی وابسته بوده و نیاز است تا این عوامل و فاکتورها در نظر گرفته شوند.تعمیرات موبایل یک شغل پردرآمد

اولین نکته برای کسب درآمد بالا در شغل تعمیرات موبایل این است که به اجاره مغازه ای در محلی که دارای رفت و آمد زیادی می باشد پرداخت. در ادامه نیاز است تا مهارت های خود را به روز کرده و در رابطه با انواع مدل ها و برندهای جدیدی که وارد بازار می شوند آگاهی لازم را پیدا کنید.

یک تعمیرکار موبایل حرفه ای، تعمیرکاری است که کاملا آپدیت بوده و از امکانات جدیدی که در موبایل ها ایجاد می شود اطلاعات لازم را داشته باشد. تبلیغات نیز فاکتور مهمی در افزایش درآمد در شغل تعمیرات موبایل می باشد و در صورتی که این تبلیغات به صورت حرفه ای و صحیح با پخش تراکت و برچسب و همچنین سایت هایی مانند دیوار و شیپور انجام گیرند تاثیر بسیار زیادی بر درآمد فرد خواهند داشت.

مشتری مداری و قیمت های رقابتی می تواند به جذب مشتریان کمک کرده و با خوش قولی و تحویل به موقع کار، به فردی حرفه ای و کاربلد تبدیل شده و به درآمد بالایی رسید.

نیاز است تا در هنگام انتخاب آموزشگاه برای فراگیری آموزش های لازم برای تعمیرات موبایل دقت کافی را نموده و آموزشگاهی را انتخاب کرد تا علاوه بر ارائه مدرک رسمی فنی و حرفه ای، از مدرسین و متخصصین حرفه ای برخوردار بوده تا کارآموزان بتوانند به صورت حرفه ای آموزش ها را فراگیرند و بلافاصله پس از دریافت مدرک به بازار کار معرفی گردند.

فنی پایتخت یکی از معتبرترین آموزشگاه های کشور در زمینه آموزش تعمیرات موبایل با ارائه مدرک بین المللی فنی و محسوب می‌شود، شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان و صحبت با کارشناسان خبره مجموعه تماس حاصل فرمایید.

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟