نحوه نصب آیفون تصویری – مراحل اصولی نصب آیفون تصویری

نصب آیفون تصویری

نحوه نصب آیفون تصویری – مراحل اصولی نصب آیفون تصویری ، سیستم آیفون تصویری یک گزینه ­ی امنیتی بسیار خوب برای خانه­ ی شما است. این یک سیستم ورودی مستقل است که برای مطلع شدن از افرادی که قصد ورود به ساختمان یا منزل را دارند مورد استفاده قرار می­گیرد.

این سیستم باعث می­شود فردی که در داخل خانه نشسته است بفهمد که چه کسی پشت در است و در صورت تمایل از طریق آیفون با این فرد ارتباط برقرار می­کند و یا او را به داخل خانه دعوت می­کند.

این سیستم از طریق ارتباطات صوتی و تصویری میان محیط داخلی و خارجی کار می­کند.

نصب آیفون تصویری

نصب آیفون تصویری

نحوه نصب آیفون تصویری – مراحل اصولی نصب آیفون تصویری

اگر فردی فنی نیستید احتمالاً دوست دارید بدانید که یک آیفون تصویری چگونه نصب می­شود؟

برای پاسخ به این سوال باید ابتدا بدانید که آیفون تصویری دارای دو بخش است : بخش داخلی که در داخل منزل نصب می­شود و بخش خارجی که پشت در، بیرون از خانه نصب می­شود.

پنل بیرونی، کنترل الکترونیکی برای باز کردن قفل در، و مانیتور داخلی برای مشاهده­ ی محیط بیرون از قسمت­ های ضروری سیستم آیفون تصویری هستند.

پنل بیرونی دارای مجموعه­ ای از دکمه ­ها است که به فردی که قصد ورود به خانه را دارد اجازه می­دهند که با داخل ارتباط برقرار کند، دارای یک میکروفون است که صدا را به داخل هدایت می­کند، دارای یک اسپیکر است که صدای فرد داخل منزل را پخش می­کند و در نهایت دارای یک دوربین مجهز به قابلیت دید در شب است که تصاویر محیط بیرونی را در مانیتور داخل خانه نمایش می­دهد.

در قسمت داخلی هم علاوه بر مانیتور، دارای تعدادی لوازم جانبی از قبیل میکروفون، اسپیکر، دکمه­ ی روشن/ خاموش مانیتور و دکمه­ ی باز کننده ­ی در است.

به خاطر داشتن طراحی پیچیده و اجزای متعدد ممکن است فرآیند نصب کرن آیفون تصویری کمی دلهره آور به نظر برسد اما در حقیقت، با پیروی از روش­ های خاص می­توان هر کاری را آسان کرد.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش نصب آیفون صوتی و تصویری به صورت کاملا عملی در مجتمع فنی پایتخت برگزار می شود.

سیم کشی را انجام دهید:

نحوه نصب آیفون تصویری – مراحل اصولی نصب آیفون تصویری ،اولین کاری که باید انجام دهید این است که از طریق سیم کشی سیستم بیرونی را به سیستم داخلی متصل کنید. این سیم ­ها را می­توانید یا از طریق سقف و یا با سوراخ کردن دیوار به داخل خانه بفرستید.

محل قرار گرفتن آیفون را تعیین کنید و محل نصب آن­ ها را با دریل سوراخ کنید:

اول تصمیم بگیرید که آیفون تصویری شما باید در کجا نصب شود. قبل از شروع به کار باید محل قرار گرفتن پنل بیرونی که حاوی دوربین است و پنل داخلی که دارای مانیتور است مشخص شود.

دو قسمت داخلی و خارجی از طریق تعدادی سیم مستقیماً به یکدیگر متصل می­شوند. دو رشته سیم باید از منبع تغذیه به پنل بیرونی متصل شود (در هنگام نصب این سیم ­ها باید حتماً به فاز و نول بودن آن ­ها توجه داشته باشید).

یک سیم برق ۱۲ ولت متناوب نیز از منبع تغذیه به پنل بیرونی وارد می­شود و از همان قسمت سیمی از پنل به قسمت در بازکن متصل می­گردد.

مانیتور را در محل دلخواه نصب کنید:

اکنون که پنل بیرونی نصب شده است باید به نصب قسمت داخلی بپردازیم. براکت ­های مانیتور را در محل دلخواه خود نصب کنید و سیم ­های موجود را بیرون بکشید.

سیم­ ها را به ورودی موجود در مانیتور وصل کنید تا برق مانیتور تأمین شود. اکنون مانیتور را محکم به براکت­ ها وصل کنید و موقعیت مانیتور را مطابق با نیاز خود تنظیم کنید.

اگر فرآیند نصب آیفون تصویری به نظرتان سخت می­آید می­توانید برای انجام این کار از یک برقکار ماهر کمک بگیرید.

امروزه انواع مختلفی از آیفون­ های تصویری در بازار موجود هستند؛ بررسی کنید و مدلی را که با خواسته­ ها و بودجه ­ی شما متناسب است را خریداری کنید تا از امنیت خود در داخل منزل برای همیشه خیالتان راحت باشد. 

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟