ثبت نام و مشاوره رایگان
نام دوره : آموزش تعمیرات کولر و بخاری خودرو
مدت دوره : 30 ساعت
سطح دوره : مبتدی تا پیشرفته
هزینه عادی دوره : 1.400.000 تومان
هزینه خصوصی دوره : 2.500.000 تومان
دسته بندی :

آموزش تعمیرات کولر و بخاری خودرو

  • مدرس دوره

فیلم معرفی دوره آموزش تعمیرات کولر و بخاری خودرو

آموزش تعمیرات کولر و بخاری خودرو یکی از رشته های محبوب تعمیرات در رشته های مرتبط با مکانیک خودرو می باشد.در این دوره به صورت عملی و پروژه محور تعمیرات کولر و بخاری خودرو را یاد می گیرید و در پایان دوره هنرجویان می توانند با دریافت مدرک بین المللی فنی و حرفه ای وارد بازار کار شوند و بصورت دائم ازپشتیبانی نامحدود اساتید آموزشگاه نیز بهرمند شوید .

سرفصل های آموزش دوره تعمیرات کولر و بخاری خودرو"> آموزش نقشه خوانی مدارات کولر خودرو

آموزش وکیوم و شارژ گاز مجدد کولر ماشین

آموزش کار با لوازم نشت یابی و گیج

شناخت انواع المنت بخاری

شناخت انواع رادیات بخاری

شناخت با عیب یابی مدار الکتریکی کولر خودرو

شناخت جوشکاری با گاز اکسی اتیلن

آموزش اصول تعمیرات کولر خودرو

یادگیری کمپرسور خودرو و نحوه عیب یابی آن

معرفی روغن کمپرسور و نحوه شارژ آن

بیشتر

شناخت با ابزار شناسی مربوط به تعمیرات

فراگیری انواع لوله های مسی و آلمینیومی و کاربرد آن ها

شناخت با ابزار برش لوله مسی و آلمینیوم

یادگیری سیم کشی مدارات کولر خودروها

آموزش مدارات الکتریکی و نحوه کار با ابزار اندازه گیری

آشنایی با تعمیرات آکومالاتور، لوله موئین، فن و ...

آموزش سیکل تبرید و مکانیزم کار کولر خودرو

کوچک کردن لیست


نحوه نشت یابی گاز کولر ماشین

شناخت سیستم بخاری خودرو

آموزش مدارات الکتریکی بخاری خودرو

فراگیری عیب یابی بخاری خودرو

شناخت بازو بست کولر خودرو

فراگیری کندانسور و اصول عیب یابی و تعمیرات آن

شناخت انواع اپراتور و عیب یابی و تعمیر آن ها

نحوه بازو بست بخاری خودرو

یادگیری صداگیری در بخاری خودرو

آموزش تعمیرات کولر انواع خودروهای ایرانی

بیشتر

آموزش شناخت انواع گاز کولر خودرو و مشخصات هرکدام

شناخت رفع عیب انواع کولر و برطرف کردن مشکل عدم سرمایش

یادگیری شناخت مدار گرمایش و نحوه کارکرد سیکل آن

شناخت با انواع تعمیرات فن ها، شستی ها، ترموستات و غیره در بخاری خودرو ها

شناخت با تنظیم دمای بخاری و اصول انتخاب ترموستات ها

شناخت عیب یابی و تعمیر بخاری خودروهای ایرانی

کوچک کردن لیست

مزایای آموزشگاه فنی پایتخت

چنانچه اگر سوالی در مورد دوره های آموزشگاه دارید فرم مقابل را پر کنید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

آیا در طول دوره آموزش به صورت عملی می باشد ؟
بله دوره بر روی خودروهای واقعی با امکانات مجهز برای شما هنرجویان عزیز در نظر گرفته شده است و کاملا عملی و پروژه محور می باشد .
آیا مدرک معتبری در پایان دوره دریافت می کنیم ؟
بله. مدرک بین المللی تعمیرات کولر خودرو را از فنی و حرفه ای می توانید پس از دوره دریافت نماید.
آیا بازار کار تعمیرات کولر و بخاری خودرو خوب می باشد؟
این رشته با توجه به سرمایش و گرمایش در فصل های مختلف برای خودروها بسیار کاربردی بوده و تعمیرکاران می توانند درآمد خوبی را از آن کسب کنید.
آیا این دوره برای ورود به بازار کار می باشد؟
با توجه به اینکه این دوره به صورت عملی و پروژه محور می باشد با کمی سعی و پشتکار به راحتی می توانید شعل خود را شروت نمایید .
آیا دوره مکملی را آموزشگاه پیشنهاد می کند تا در کنار این دوره یاد بگیریم ؟
بله، دوره برق خودرو درجه 2 و درجه 1 مرتبط ترین دوره ها به این رشته می باشد.
 

آموزش تعمیر کولر و بخاری خورو

حتما برای شما پیش آمده که در تابستان داغ در حالی که از چرخ زدن در خیابان و ادارات و محل کار خسته و کلافه هستید داخل خودرو شخصی نشسته و کولر ماشین را روشن نموده اید.تصور کنید در حالی که در انتظار نسیم خنک کولر هستید یادتان بیاید که کولر خراب است و شما نتوانسته اید آن را تعمیر نمایید.حتما خستگی شما چند برابر می شود.

شاید هم در سرمای سوزناک زمستان در حالی که در ترافیک مانده اید و دستان شما پشت فرمان خودرو یخ زده است و هنوز مسافت زیادی پیش رو دارید بخاری ماشین شما را همراهی نمی کند پس باید منتظر یک سرماخوردگی سخت باشید.

مطمئن باشید از این دست اتفاقات برای تمامی شهروندان خواهد افتاد.

به یاد داشته باشید همین اتفاقات روزمره می تواند محل کسب درآمد مناسبی برای افرادی باشد که از قوه ابتکار و خلاقیت برخورداند.

آموزشگاه ما فرصت مناسبی برای کلاسهای آموزش تعمیر کولر و بخاری خودرو به همراه دوره های یادگیری عملی برای کارآموز های علاقه مند فراهم آورده است.

کولر خودرو یا همان سیستم تهویه مطبوع یکی از مهمترین تجهیزات رفاهی خودروها می باشد. در واقع بدون این سیستم تحمل داخل خودرو به خصوص در فصل تابستان غیرممکن است. این سیستم علاوه بر کاهش دمای کابین با جذب رطوبت شرایط بهتری را برای سرنشینان فراهم می کند. همچنین با شروع فصل سرما بررسی بخاری خودرو و در صورت نیاز تعمیر آن از امور اساسی هر فردیست. یکی از دوره های پرطرفدار آموزشگاه فنی پایتخت دوره آموزشی تعمیر کولر خودرو می باشد که به صورت کاملا تخصصی و زیر نظر اساتید مجرب آموزشگاه برگزار می شود. برخی از سرفصل های این دوره عبارتند از: آموزش تعمیر کولر خودرو، شناخت علائم خرابی کمپرسور خودرو، نحوه تست کمپرسور کولر گازی، مهارت در تشخیص علت  و علت قطع و وصل شدن  کمپرسور خودرو می باشد. کارآموزان با شرکت دردوره آموزشی تعمیر کولر خودرو آموزشگاه می توانند به صورت کاملا تخصصی این حرفه را یاد گرفته و به عنوان یک فرد متخصص حتی تعمیر کولر ماشین در محل،  وارد بازار کار نصب و تعمیرات کولر خودرو شوند.

قطعات خودرو بعد از مدتی نیاز به تعمیر دارند که این کار باید توسط متخصص آن انجام شود. از آنجایی که نسبت تعداد وسایل نقلیه از تعداد تعمیرکاران بیشتر است همواره کمبود نیرو در این حوزه احساس می شود. لذا با به دست آوردن تخصص در این زمینه می توانید بازار کار خوبی را برای خودتان داشته باشید

این افزایش سطح استفاده از خودورهای شخصی افزایش درآمد متخصصین مکانیکی را به همراه داشته است. در این رشته کارآموز با اصول و مبانی کار کرد و تعمیر کولر و بخاری خودرو آشنا می شود و روش تعمیر و رفع عیب آنها را به صورت کاملًا تخصصی فرا خواهد گرفت.

انتخاب آموزشگاه درست برای هنرجویان با توجه به تعداد زیاد آموزشگاه ها کار دشواری به نظر میرسد. برخی مزایای دوره تعمیر کولر که آن را از سایر اموزشگاه ها متمایز می کند عبارتند از: استفاده از اساتیدی که در پروژه های عملی شرکت کرده اند و تجربه کافی دارند و تمامی مراحل آموزش تعمیر کولر به صورت عملی میباشد.

ما در آموزشگاه اولویت خود را بر روی کیفیت آموزشی و یادگیری کارآموزان در طول دوره قرار داده ایم. کلیه کلاس ها با تجهیزات کامل آموزشی و کارگاه های عملی برگزار می شوند تا دانشجو اعتماد به نفس و دانش لازم برای کار عملی را فرا بگیرد.

اگر به دنبال یک شغل تضمین شده برای آینده ھستید.

اگر به دنبال تخصصی منحصر به فرد ھستید.

اگر میخواھید شغلی با درآمد مناسب و با توجه به تلاش خودتان داشته باشید

اگر به داشتن شغلی فنی علاقه دارید با انتخاب آموزشگاه ما انتخاب درستی داشته اید.

در ادامه شما را با مختصری از عملکرد و اهمیت قطعات مربوط به کولر و بخاری خودرو آشنا خواهیم کرد

کمپرسور یا موتور کولر گازی:

کمپرسور یا موتور کولر گازی مانند قلب تپنده دستگاه عمل می کند و یکی از قطعات بسیار حساس و حیاتی محسوب می شود، به طوریکه هر گونه ایراد یا عیب کوچکی در کارکرد کمپرسور، می تواند منجر به اخلال و یا حتی از کار افتادن کلی کولر گازی شود.

از این جهت که کمپرسور یا موتور کولر گازی قطعه ای تقریبا غیر قابل تعمیر است و در صورت خرابی و وجود ایراد در آن باید حتما تعویض گردد، لازم است تا قبل از اینکه به فکر تعویض کمپرسور کولر خود باشید، حتما از خرابی کمپرسور کولر گازی خود مطمئن شده و ایراد را به درستی تشخیص داده باشید. زیرا هزینه خرید کمپرسور یا همان موتور کولر گازی کم نیست. بنابراین تست کمپرسور یا موتور کولر گازی لازم می نماید. نکته مهم اینجاست که تشخیص سالم بودن کمپرسور کولر گازی کار ساده ای نبوده و حتما نیاز به تعمیرکاران حرفه ای و ماهر دارد تا به کمک تجربه خود به شکل اصولی تست موتور کولر گازی را انجام و دستگاه شما را بازرسی نمایند.

آموزشگاه ما به شما کمک می کند که شما کارآموز عزیز در کوتاه ترین زمان و از طریق آموزش اصولی همان تعمیرکار حرفه ای باشید که می تواند در چنین مواردی به خوبی تشخیص دهد و با تشخیص و تعمیر درست هم در هزینه دیگران صرفه جویی گردد هم محل مناسبی برای درآمدزایی خود فراهم آورد.

بعد از این واژه هایی مانند تست سیم پیچ، تست صدا و تست فشار یا کارکرد کمپرسور برای شما واژه هایی آشنا و راه گشا خواهد بود.

نکته قابل توجه اینجاست که هر خودرویی با توجه به مدل و تکنولوژی که دارد، قطعاتش هم خاص خودش است و شاید کمپرسور کولر ۲۰۶ و کمپرسور کولر پژو ۴۰۵، ساختار متفاوتی داشته باشند، اما روش تعمیر آنها یکسان است و تعمیرکاری که کمپرسور ۲۰۶ را تعمیر کند، از پس تعمیر کمپرسور ۴۰۵ هم بر می‌آید.در نتیجه نگرانی شما به این شکل برطرف می شود چرا که با فراگیری کامل این فن و از قلم نیافتادن حتی کوچکترین جزییات شما به تعمیر کار کولر و بخاری انواع خودرو تبدیل خواهید شد.

حال بعد از توضیحات مختصری در خصوص کولر،در ادامه با بخاری ماشین بیشنر آشنا خواهیم شد.

بخاری ماشین همچون دیگر لوازم گرمایشی، از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. هر کدام از این قطعات که خراب شود، یازدهی بخاری کم شده و از گرمای آن کاسته می شود. خراب شدن بخاری ماشین در وسط سرما و زمستان کلافه کننده است. شاید در مسیرهای کوتاه و داخل شهری این مشکل چندان جدی نباشد اما در سفرهای جاده ای و خارج از شهر، وضعیت بخاری اهمیت بیشتری دارد. یکی از سرویس های خدماتی فوری برای فصل زمستان، عیب یابی بخاری خودرو است.

نکته قابل تامل دیگر این است که در دنیای امروزی و اهمیت زمان و تامین آسایش در سرویس دهی انواع مشاغل حوزه خدماتی، اینکه شما بتوانید در رقابت تنگاتنگ بازار خدمات ، خدمت و شیوه ای را ارائه نمایید که از نظر خدمت گیرنده آسایش و اطمینان بیشتری نسبت به موارد مشابه داشته باشد می تواند به سادگی و به طرز چشم گیری در افزایش درآمد شما موثر باشد.

به طور مثال فرض کنید به جای اینکه در زمستان سرد سوار خودروی خود که بخاری اش خراب شده بشوید و تا تعمیرگاه بروید که هم زمان شما تلف میشود هم امکان بیمار شدن بالاتر می رود تنها با یک تماس تعمیرکار خودرو را برای حل مشکل پیش آمده در حلوی درب منزل خود مهیا ببینید تا چه اندازه می تواند در زمان، انرژی و آرامش شما موثر باشد.

چرا شما آن فرد متخصصی که این خدمات را ارائه می دهد نباشید؟

آموزش فن و تخصص هرچند کار ساده ای نیست اما با سپری کردن دوره های مربوطه دور از دسترس نخواهد بود، چیزی که یک تعمیر کار عادی را از یک تعمیرکار ویژه متمایز می کند علاوه بر داشتن مهارت های تشخیص و تعمیر حرفه ای می تواند به شیوه ارائه چنین خدماتی به طور مستقیم مربوط باشد.

شما با فراگیری دوره هایی که ما برگذار می کنیم به اعتماد به نفس لازم جهت ایجاد خلاقیت کافی در ارائه خدمات و بالا بردن امتیاز خود در بازار رقابت مشاغل مربوط و مشابه دست پیدا خواهید کرد.

که یکی از مهم ترین و جذاب ترین آنها ارائه خدمت در محل است.

سرویس تعمیر خودرو و عیب یابی بخاری و کولر خودرو در محل از خدمات پر تقاضا در فصل زمستان و تابستان است. پیدا کردن دلیل باد سرد بخاری، تعمیرات بخاری، تعویض فن بخاری و و همینطور کلیه مشکلات کولر هماهنطور که در سابق اشاره شد  در محل بسیار سرویس جذاب و درآمدزایی است.این سرویس شامل همه خودروهای داخلی و خارجی نیز می باشد.

پس اگر به دنبال یادگیری فن تخصصی و مهارت و ارایه آن به شیوه حرفه ای و مدرن هستید آموزشگاه ما آماده و پذیرای شماست.

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟