ثبت نام و مشاوره رایگان
نام دوره : آموزش تعمیر گیربکس
مدت دوره : -------
سطح دوره : مبتدی تا پیشرفته
هزینه عادی دوره : ------
هزینه خصوصی دوره : ---------
دسته بندی : دوره های ویژه

آموزش تعمیر گیربکس

  • مدرس دوره
  • -----

فیلم معرفی دوره آموزش تعمیر گیربکس

آموزش تعمیرات گیربکس خودرو به سه بخش تقسیم می شود : 1- آموزش گیربکس معمولی 2- آموزش گیربکس اتوماتیک 3- آموزش گیربکس برقی دوره گیربکس خودرو مهم ترین بخش در زیر شاخه های رشته مکانیک خودرو است که با توجه به اینکه خودروهای گیربکس اتومات بسیار زیاد شده است مورد توجه بسیاری از هنرجویان این دوره تحت نظر اساتید با تجربه در آموزشگاه فن های رشته مکانیک می باشد برگزار می گردد در طول آموزش فعالیت عملی و مهارت آموزی توسط کارآموزان صورت می گیرد و پس از پایان دوره کارآموزان با اخد مدرک بین المللی تعمیرات گیربکس اتومبیل می توانند وارد بازار کار شوند و آموزشگاه فنی پایتخت به صورت نامحدود پشتیبانی انجام خواهد داد .

سرفصل های دوره تعمیرات گیربکس معمولی، اتوماتیک و برقیفراگیری تنظیم اهرم کنترل

آموزش Stall یا لغزش در صفحات کلاچ

تشریح مدار هیدرولیکی در دنده های مختلف

شناخت کنترل سطح روغن و نشتی، موقعیت اهرم و نشتی خلاء در جعبه دنده

آموزش رسم نقشه گیربکس اتوماتیک

آموزش جامع منحنی عملکرد کلاچ ساده و تورک کنوتور با رآکتور

آموزش کامل ساختمان انواع خورشیدی و نحوه افزایش گشتاور آن ها

فراگیری ساختار و ساختمان گیربکس معمولی خودرها

شناخت عیب یابی و رفع عیب در ساختمان گیربکس معمولی

آموزش ساختار مکانیکی گیربکس های اتوماتیک

یادگیری ترمزهای هیدرولیکی قفل کننده گیربکس اتوماتیک

بیشتر

شناخت اجزای سیستم خورشیدی در گیربکس اتوماتیک

یادگیری کلاچ های یک طرفه و کاربرد آن در در گیربکس اتوماتیک

آموزش بوشها و بلبرینگ کف گرد در گیربکس اتوماتیک

شناخت جعبه دنده اتوماتیک و نحوه تعویض دنده در آن

فراگیری اتوماسیون هیدرولیکی و الکتریکی جعبه دنده

یادگیری کنترل دور آرام موتور و تایم جرقه گیربکس اتوماتیک

شناخت عملکرد سوئیچ بازدارنده گیربکس اتوماتیک

فراگیری تنظیم تایم دنده و تاخیر در تعویض دنده اتومات

شناخت تنظیم دنده سبک و سنگین و حالت های دستی گیربکس

کوچک کردن لیست


شناخت اساس کار کلاچ ها ساده و تورک کنوتور

یادگیری عملکرد مدار روغن در حالت تعویض دنده

شناخت تقلیل لغزش کلاچ و اثرات راندمانی آن

فراگیری عیب یابی مدار روغن اویل پمپ، سوپاپ کنترل فشار و تعمیر آن

شناخت مدارات الکتریکی جعبه دنده اتوماتیک

فراگیری محاسبات نسبت تبدیل گشتاور و دور گیربکس

شناخت اجزای الکترونیکی مدار گیربکس و سنسورهای آن

یادگیری فشار مدار روغن در حالت D، R و دستی

یادگیری مدارگاورنر، تجهیزات الکتریکی و کلید کیک دان

آموزش جعبه سوپاپ، مدارات هیدرولیکی و سوپاپ های تعویض

شناخت اصول بازو بست گیربکس های اتوماتیک

بیشتر

آموزش عیب یابی و تشخیص سائیدگی قطعات گیربکس

شناخت بازو بست جعبه دنده، اجزا گیربکس و دیفرانسیل

فراگیری باز و بست اویل پمپ، هرزگردها، کرانویل و ...

شناخت انجام تست های عملکرد پس از بستن گیربکس

یادگیری عیب یابی و تعمیر گیربکس های با کنترل الکترونیکی یا برقی

شناخت تعویض قطعات معیوب طبق کاتالوگ کارخانه

یادگیری عیب یابی توسط دیاگ و رفع عیب گیربکس کنترل الکتریکی

و...

کوچک کردن لیست

مزایای آموزشگاه فنی پایتخت

چنانچه اگر سوالی در مورد دوره های آموزشگاه دارید فرم مقابل را پر کنید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

آیا دوره تعمیرات گیربکس مدرک معتبری دارد ؟
بله این دوره استاندارد فنی و حرفه ای را دارا می باشد و هنرجویان پس از این دوره می توانند مدرک فنی و حرفه ای را دریافت کنند.
آیا پیش نیازی یا دوره مکملی برای این دوره نیاز است ؟
دوره مکانیک خودرو درجه 2 یک دوره مرتبط با آموزش تعمیرات گیربکس می باشد و پیشنهاد می شود هنرجویان که اطلاعات فنی در مورد خودرو ندارند ابتدا در این دوره شرکت کنند.
آیا بازار کار تعمیرات گیربمس خودرو خوب است ؟
با توجه به تعداد زیاد خودرو در کشور و نیاز به سرویس و تعمیرات آنها، این دوره یک تخصص ویژه برای تعمیرکاران خودرو است و کسانی که در این دوره شرکت می کنند حتما بازار کار خوبی خواهند داشت.
آیا آموزش ها در این دوره به صورت عملی برگزار می گردد ؟
بله تمامی آموزش ها در فنی پایتخت به صورت عملی و پروژه محور بر روی ماکت و خودرو واقعی صورت می پذیرد.
آیا عیب یابی و مشکلات فنی گیربکس مانند ضربه زدن را آموزش می دهید ؟
مباحث این دوره بسیار جامع و کامل هستند و عیب یابی و رفع آن را در دوره تعمیرات گیربکس آموزش می بینید.
سرمایه مورد نیاز برای شروع بکار این رشته چقدر است ؟
با توجه به نوسانات بازار نمی توان مبلغ مشخصی را تعیین کرد اما این شغل از جمله کارهایی می باشد که سرمایه اولیه نسبتا کمی برای شروع احتیاج دارید ابزار کامل به همراه دستگاه دیاگ اصلی ترین تجهیزات مورد نیاز شما هستند.
 

آموزش گیربکس خودرو

امروزه همه ی ما بر اهمیت یادگیری مهارت ها و تاثیر آن ها در زندگی و آینده ی شغلی خود آگاه هستیم . ممکن است فردی دانشجوی رشته ی پزشکی باشد ولی جدا از  حوزه ی شغلی اش نیاز به یادگیری یک مهارت مثلا در زمینه ی هنر یا علوم فنی را از نیازات زندگی خود بداند . همچنین ممکن است شخصی مهندس معماری باشد ولی مهارت نواختن چند ساز را هم بخواهد که تجربه کند .

امروزه دنیای کسب مهارت منحصر به آموختن یک رشته ی خاص نیست .

نمیتوانیم بگوییم کسی که رشته ی مترجمی زبان خوانده است حتما باید مترجم شود یا کسی که رشته ی نقاشی خوانده است نمیتواند کار فنی و مکانیکی انجام دهد .

در دنیای مدرن و سیستم نوین آموزشی ، گرایش به رشته های اسم و رسم دار و به اصطلاح با کلاس منسوخ شده است . روانشناسان آموزشی معتقد هستند که یک  دانش آموز یا دانشجو باید به سمت علاقه ی قلبی اش برود و بیشتر از کسب آموزش های تئوریک ، آموزش های عملی را در بطن آینده ی شغلی اش قرار بدهد .

امروز میخواهیم یکی از دوره های عملی و پر طرفدار آموزشگاه فنی پایتخت را معرفی کنیم . ماشین ها و اتوموبیل ها دنیای ویژه ی مربوط به خود را دارند و علم مکانیک و ساخت و تعمیر ماشین هم حوزه ی بسیار حائز اهمیت وا لبته جذابی برای هنرجویان و کارآموزان این دوره است . در ذیل به معرفی دوره ی عملی آموزش تعمیر گیربکس اتوموبیل میپردازیم و برای شما دوست عزیزی که مابین مهارت های گوناگونی که میتوانید با آن به سمت علاقه ی خود بروید و کسب درآمد خوبی را داشته باشید ، تعمیر گیربکس را انتخاب کرده اید ، توضیح خواهیم داد که در این دوره چه مفاد و دانشی را یاد خواهید گرفت .

دوره های عملی و نوع آموزش در این دوره ها ، همچون یک فیلم هستند که برای شما تعریف میشوند .
ابتدا گیربکس و جایگاه آن در اتوموبیل و همچنین کارکرد آن برای شما تعریف خواهد شد و با پیش زمینه ای که از گیربکس و شکل و شمایل آن پیدا کردید به سراغ  معرفی انواع آن میروید و بحث کمی پیچیده تر میشود . اما نگران نباشید شما باهوش تر و با ذکاوت تر از این هستید که نتوانید  محتویات این دوره را یاد بگیرید .  یکی از مطالبی که در این دوره ی عملی فراخواهید گفت  در ابتدا شناسایی مشکل و خطای به وجود آمده در گیبرکس در ماشین های مختلف است . پر واضح است که باید خطا را بشناسید و بسته به نوع گیربکس بتوانید مشکل آن را حل کنید . در نهایت پس از حل مشکل گیربکس ، چگونگی بستن آن و دوباره کار گذاشتن آن در اتوموبیل را یاد خواهید گرفت .

شناسایی خطا و تعمیر  گیربکس ماشین های مختلف:

یکی از دوره های پر کاربرد در آموزشگاه فنی پایتخت آموزش تعمیر گیربوکس خودروی دستی،آموزش تعمیر گیربوکس اتوماتیک، آموزش تعمیر گیربوکس اتومیبل های سنگین، دوره یادگیری عملی شناسایی قطعات و تعمیر گیربوکس و شاخه های مرتبط با آن میباشد. با توجه به شلوغی و ازدحام انواع اتومبیل ها در سطح شهر ها،  قطعا   تعداد خرابی ها و  مشکلات به وجود آمده برلی اتومبیل ها زیاد است. طبق اصل بدونی نقضی که میگویید با هر وسیله زیادکنید مستهلک میشود

گیربوکس و جعبه گیربوکس اتومبیل ها  چون مدام در حال استفاده و انجام کار در اتومبیل ها هستند، همیشه معرض  خرابی و نیازمند بازبینی و تعمیر شدن هستند  وهمین موضوع میتواند انگیزه و شروعی برای یادگیری و دانستن درباره گیربوکس ها باشد.

در آموزشگاه فنی پایتخت توامان به صورت تئوری و البته عملی ابتدا شناسایی اجزای گیربوکس های اتومبیلهای مختلف  مورد آموزش قرار می گیرد. سپس احتمال های مختلف خرابی در تک تک اجزاء گیربوکس ها مورد بررسی و ارزیابی قرار میگیرد و سپس به صورت عملی آموزش به سمت مدل ها و تکنیک های مختلف تعمیر اجزاء گیربوکس ها میپردازد.

شایان ذکر است که در آموزشگاه فنی پایتخت علاوه بر گیربکس های دستی اتومبیل های مورد استفاده روتین در جامعه،  گیربوکس های های اتوماتیک، آموزش شناسایی قطعات گیربوکس های اتومبیل های سنگین و نیمه سنگین  و  احتمالات خرابی تک تک اجزای  آنها و البته شیوه های تعمیر مورد بحث تئوری و البته آمدزش عملی قرار میگیرد

همه افرادی که دارای خودرو های لوکس و شکیل هستند نسبت به افراد دیگر حساسیت بیشتری به خودرو خود دارند. حال چنانچه مشکلی برای یکی از قطعات خودرو پیش بیاید این افراد سردرگم می شوند که خودرو خود را جهت تعمیر به چه کسی و کجا بسپارند؟ پس شما به عنوان یک کارآموز در زمینه تعمیرات گیربکس می­توانید حرفه­ای شوید کافی است که بخواهید. آموزشگاه قصد دارد تا دوره یادگیری عملی گیربکس را شامل آموزش تعمیر گیربکس اتومات، آموزش گیربکس خودرو دستی به صورت فنی و حرفه ای به شما بیاموزد. حال چرا انقد بر گیربکس تاکیید داریم؟ برای این که هر خودرویی برای حرکت نیاز به یک عامل تولید کننده‌ نیرو و یک عامل انتقال دهنده‌ آن دارد. تولید کننده نیرو در آن موتور یا پیشرانه است. انتقال دهنده هم سیستمی متشکل از بخش‌های مختلف است که عمل انتقال نیرو را در کنار هم و به صورت پیوسته انجام می‌دهند. در حقیقت نیروی تولید شده توسط پیشرانه، باید توسط یک سیستم انتقال دهنده، به چرخ‌ها منتقل شود.

سه بخش اصلی این سیستم انتقال دهنده شامل کلاچ، جعبه دنده و دیفرانسیل هستند که در میان آنها جعبه دنده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. جعبه‌دنده را اصطلاحا گیربکس هم می‌گویند. اهمیت این بخش از خودرو می‌تواند در حد موتور یا مولد نیرو محسوب شود. تعمیرات آن نیاز به تخصص بالایی دارد و توجه به حفظ سلامت آن نیز در اولویت‌های نگهداری اصولی از خودرو است.

گیربکس از ساده‌ترین شکل در اولین خودروی مدرن جهان، تولید بنز، تنها به صورت دو سرعته مورد استفاده قرار گرفت و با پیشرفت علم مکانیک این سیستم نیز پیشرفت‌های فراوانی کرد و به مرور به انواع آن اضافه شد. اکنون سه دسته بزرگ جعبه دنده وجود دارد؛

گیربکس‌های دستی

گیربکس‌های اتوماتیک یا خودکار

گیربکس‌ها نیمه خودکار 

امروزه به طور کلی مردم با دو نوع اتوماتیک و دستی گیربکس آشنایی دارند و تنها به ذکر دستی یا خودکار بودند جعبه دنده‌ها در بیان خصوصیات فنی یک خودرو اکتفا می‌کنند. همچنین اطلاعات در این زمینه در این کلیات خلاصه می‌شود که درگیر کردن دنده‌ها برای حرکت و تغییر آن‌ها در مدل‌های گیربکس دستی نیاز به دخالت راننده و حرکت دسته دنده توسط او دارد، ولی در مدل‌های اتوماتیک تغییر دنده‌ها به صورت خودکار، توسط خودرو و بدون نیاز به دخالت نیرویی بیرونی انجام می‌شود. حال اینکه این سه دسته‌ بزرگ، خود انواع مختلفی دارند که عملکرد و راندمان و نتیجه‌ متفاوتی ارائه می‌دهند.

در دوره آموزش کارآموزان کلاس های گیربکس های اتوماتیک در خودرو های خارجی و داخلی را فرا می گیرند که آموزش جعبه دنده های اتوماتیک نامیده میشود.

نمیتوان گفت که یادگیری این دوره به همین راحتی و سهولتیست که در این مطلب عنوان شده است . اما این نکته قابل تضمین است که بدون داشتن هیچ گونه پیش نیازی از علوم مکانیکی و علوم مربوط به خودرو و اتوموبیل و ماشین و تعمیرات آن ها می توانید در این دوره شرکت کنید و با دریافت مدرک معتبر فنی و حرفه ای ، لحظه ای که با دست پر از این دوره خارج میشوید ، افق های روشنی را در برابر آینده ی شغلی خود تجسم کنید .

بازار کار پس از  دریافت این مدرک چگونه خواهد بود ؟

برای شما سه حالت ممکن وجود دارد :

یکی از ای گزینه های موجود درمورد بازار کار پس این دوره ی عملی ، این است که خودتان دست به کاربشوید و با اندک سرمیاه  ، وسایل مورد نیاز خود را تهییه کنید و گاراژ خود را بنا کنید و مشغول به کار گردید و

مورد بعدی این است که نظر به اینکه ممکن است سرمایه ی مورد نیاز برای شروع کاررا نخواهید که در این راه مصرف کنید ، میتوانید به گاراژ های تعمیرات و مکانیکی ها بروید و با ارائه ی مدرک مورد نظر شغلی پیدا کنید و بتوانید روی ماشین هایی که می آیند آموخته هایتان را پیاده کنید و به اتوموبیل هایی که گیربکس های خراب دارند جانی دوباره ببخشید .

و در نهایت با مدرک فنی که در دست دارید و با توجه به آزمون های استخدامی که در سال درچندین نوبت برگزار میشوند و مختص کارآموزان و دارندگان مدارک فنی هستند ثبت نام میکنید و با قبولی در این ازمون ها می توانید در کارخانه ها یا شرکت هایی که برای مهارت شما اعلام نیاز کرده اند استخدام شوید .

در دنیای رو به پیشرفت و مدرن امروز ، دیگر نوشته ها و کتاب ها و خواندن و حفظ کردن و درس پس دادن های تئوری و به قول معروف از روی اجبار و بدون بهره و نتیجه ،  جوابگوی نیاز بشر نیستند .

امروزه مهارت ها هستند که حرف اول را می زنند .

پس از شما دعوت میکنیم که با شرکت در این دوره مهارت های خودتان و تعریفی که از خودتان به عنوان یک انسان توانمند دارید را گسترش دهید .

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟