نحوه تعویض فیوز حرارتی فر – مراحل گام به گام تعویض فیوز حرارتی فر کنمور

نحوه تعمیر فیوز حرارتی فر

همه­ ی فرهای توکار کنمور دارای یک فیوز حرارتی هستند که از فر در برابر داغ شدن بیش از حد محافظت می­کند، اما زمانی که این فیوز بسوزد فر گرم نمی­شود. اگر فیوز فر شما سوخته است ابتدا باید محل قرار گرفتن فیوز را در فر پیدا کنید تا بتوانید آن را تعویض کنید. در این صورت می­توانید فوراً دوباره فر خود را راه بیاندازید و به پختن نان یا پیتزا ادامه دهید.نحوه تعویض فیوز حرارتی فر – مراحل گام به گام تعویض فیوز حرارتی فر کنمور

نحوه تعمیر فیوز حرارتی فر

محل قرار گرفتن فیوز حرارتی

زمانی که چراغ فر، چراغ فلورسنت بالای فر، ساعت و یا پریز برق مخصوص فر کار نمی­کند، به احتمال زیاد فیوز سوخته است یا کلید قطع کننده­ ی مدار پریده است.

قبل از این که فیوز را عوض کنید باید محل قرار گرفتن فیوز حرارتی فر کنمور را بدانید. اگر فر شما از نوع دیگری است نیز برای فهمیدن محل قرار گرفتن فیوز به دفترچه راهنمای مخصوص فر خود مراجعه کنید.

پس از پیدا کردن فیوز باید فوراً برق را از پنل فیوز یا از مدار شکن قطع کنید یا فر را از برق بکشید. قبل از این که سالم بودن فیوز را تست کنید یا آن را تعمیر کنید باید برق قطع شود زیرا شما با ۲۲۰ ولت برق سر و کار دارید بنابراین باید هنگام کار بیش از اندازه مراقب باشید.

پیشنهاد ویژه: دوره آموزش تعمیرات لوازم گاز سوز به صورت کاملا عملی و صفر تا صد در مجتمع فنی پایتخت برگزار می گردد.

نحوه تعویض فیوز حرارتی فر – مراحل گام به گام تعویض فیوز حرارتی فر کنمور

بررسی سلامت فیوز

برای فهمیدن محل قرار گرفتن فیوز علاوه بر دفترچه راهنما می­توانید به نمودار سیم کشی دستگاه نیز مراجعه کنید.

بیشتر مدارهای الکتریکی از فیوز پلاگ استفاده می­کنند، همچنین فیوز باید دارای یک پایه­ ی فلزی و سر صاف باشند که روی آن درجه­ ی آمپر نوشته شده باشد.

زمانی که بررسی می­کنید که فیوز سالم است یا نه، باید آن را چشمی بررسی کنید. یک پیوند گدازپذیر وجود دارد که شما از طریق یک صفحه­ ی شیشه  ­ای می­توانید آن را ببینید.

اگر این پیوند سالم است یعنی فیوز هم سالم است اما اگر این پیوند ذوب شده یعنی فیوز سوخته است. در مواقع دیگر هم این پنجره­ ی شیشه­ ای کلاً سیاه شده است که همین به صورت خودکار نشان می­دهد که اتصالی رخ داده است.نحوه تعویض فیوز حرارتی فر – مراحل گام به گام تعویض فیوز حرارتی فر کنمور

باز کردن پنل پشتی

اول باید مطمئن شوید که برق دستگاه هنوز قطع است. سپس فر توکار را از داخل جایگاه خود بیرون بیاورید. یک سطح یا میز را آماده کنید تا فر را پس از بیرون آوردن روی آن قرار دهید. روی میز باید یک حوله یا یک تکه مقوا قرار دهید.

سپس باید در فر را باز کنید و پیچ ­های متصل کننده­ ی آن را باز کنید. این پیچ­ ها فر را به کابیت متصل کرده ­اند. پس از باز کردن پیچ ­ها فر را به طرف جلو بکشید تا از کابینت جدا شود.

با کمک یک فرد دیگر کابینت را بلند کنید و روی میز بگذارید. اکنون پنل پشتی فر را باز کنید. پیچ ­هایی که پنل پشتی فر را به بدنه­ ی آن متصل کرده اند باز کنید. هنگامی که پنل پشت فر را باز می­کنید با دست خود آن را نگه دارید تا پس از باز شدن همه­ ی پیچ­ها روی زمین نیافتد.

تعمیر فیوز

بعد از جدا کردن پنل پشت فر باید سیم ­های متصل به فیوز حرارتی را از آن جدا کنید. سپس پیچ­ هایی که فیوز را به فر متصل کرده اند باز کنید و فیوز سوخته را بیرون بیاورید.

سپس فیوز حرارتی جدید را خوب جاگذاری کنید و پیچ­های آن را محکم ببندید. پس از سفت کردن پیچ­ ها سیم­ ها را به جایگاه خود در پایانه­ های فیوز حرارتی متصل کنید و خوب هل بدهید تا در جای خود محکم شوند.

مطمئن شوید که مادگی کانکتور را خوب فشار داده اید و درست در جای خود نشسته است. پس از این که از محکم همه­ چیز مطمئن شدید می­توانید پنل پشتی را مجدداً وصل کنید و پیچ ­های آن را ببندید.

پیچ های نصب خود را آماده کنید. سپس با کمک پارتنر خود فر را در جای خود در داخل کابینت قرار دهید و بعد پیچ ­های کناری فر را محکم ببندید تا فر به جایگاه خود متصل شود. از داخل جعبه فیوز دوباره برق را وصل کنید.

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟