نحوه درست کردن میز کار با قطعات خودرو

ابزارها

برای انجام این پروژه به بیش از یک پیچ گوشتی ساده و یک سیم چین نیاز است. این لیست کامل نیست، اما در اینجا برخی از ابزارهای مورد نیاز بیان شده است:

  • پیچ گوشتی Phillips و Flathead در اندازه های مختلف
  • کاتر ها و / یا سیم بر ها
  • مجموعه ای اصلی کلیدهای سوکت استاندارد و متریک و بیت های توسعه
  • سیم چین
  • تجهیزات ایمنی (دستکش، عینک ایمنی، ماسک صورت سبک وزن)
  • ولت متر (یک مدل پایه ارزان خوب است)
  • مولتی متر
  • چراغ قوه

نکته مهم: هنگام کار در خودرو و یا محیط قدیمی و کثیف (مانند یک وسیله نقلیه در یک اسقاطی)،از ماسک استفاده کنید ! خارج کردن سیم کشی الکتریکی می تواند شما را به میزان بسیاری به گرد و غبار و باکتری نزدیک کند.

هنگامی که سیم کشی الکتریکی از خودرو خارج می شود، تمام اجزای و کابل ها را با مقدار کمی صابون و آب پاک کنید، تا احتمال بیماری کاهش یابد.

زمان مورد نیاز

هرکسی با مقدار متوسط ​​دانش مکانیکی یا الکتریکی می تواند این پروژه را در طول یک آخر هفته (۱۶-۲۰ ساعت) تکمیل کند. کسانی که دانش محدودتری در این دو زمینه دارند ممکن است از تعطیلات دو هفته پی در پی استفاده کنند : یکی برای خارج کردن اجزای فیزیکی و دیگری برای مونتاژ و آزمودن.

قطعات مورد نیاز

دو وسیله نقلیه یکسان نیستند با این حال، تمام وسایل نقلیه ،نقاط مشترکی نیز دارند.ممکن است  آنچه که شما ساخته اید نیازی به همه ی اجزاء ذکر شده در این راهنما نداشته باشد، اما شما باید با شرایط زیر آشنا باشید:

مرکز توزیع برق (PDC) – برق را از باتری به سایر وسایل منتقل می کند.

جعبه اتصال (به عنوان یک پنل فیوز شناخته می شود) – فیوز از سیستم سیم کشی محافظت می کند. اگر یکی از اجزا خطایی داشته باشد و موجب تغییر ولتاژ ناگهانی در برق شود، فیوز خود را قربانی می کند تا سیم های خودرو را از ذوب شدن محافظت کند و آسیب جدی رخ ندهد.

مدول کنترل پیشرانه (PCM) –  کنترل های ورودی و خروجی بیش از صد سنسور مختلف بر روی موتور و در سراسر وسیله نقلیه دارند، آنها داده ها را به CAN Bus، شبکه اطلاعات خودرو ارسال می کنند.

به طور کلی PCM ترکیبی از واحد کنترل موتور  (ECU) و واحد کنترل انتقال  (TCU) است. دانستن این موضوع دارای اهمیت است، زیرا نمودارهای سیم کشی می توانند با استفاده از PCM، ECU و TCU تعویض شوند.

مجموعه ی دستگاه – (IC) با خط تیره نشان داده شده است، این دستگاه توسط راننده نظارت می شود و شامل سطوح شاخص، سرعت سنج، اندازه گیری RPM، و غیره می باشد.

Immobilizer  – (گاهی اوقات به عنوان مدول skim شناخته می شود) – به سوئیچ احتراق در ستون فرمان وصل شده، Immobilizer به کلید اجازه ی استارت خودرو را می دهد . اگر Immobilizer خراب شود، بدون برق شود و یا از کلید در آن اشتباه استفاده شود، خودرو استارت نمی شود.

مدول کنترل بدنه – (BCM)  عملکرد های مرتبط با مدارهای مختلف لوازم خودرو و ارتباط از طریق CAN Bus  را کنترل می کند و ممکن است یک محفظه را با جعبه اتصال مشترک باشد.

سوئیچ و کلید احتراق کلید ها، دنده جا انداز و تغذیه کننده ی برق که وسیله نقلیه را استارت می کند.

به منظور استفاده از یک وسیله نقلیه در این پروژه، توصیه می کنیم که به  اسقاطی منطقه خود رفته و از آنها خودروی که هنوز تمام قطعات آن، سیم کشی الکتریکی، و کلیدهای آن در آن وجود دارد را بخواهید.

راهنمایی حرفه ای: با کارشناسان حرفه ای در اسقاطی ها دوستی برقرار کنید.منظور من این نیست که آنها را برای شام و یا برای بازی پوکر هفتگی خود دعوت می کنید، تنها پروژه و آنچه را که دنبال می کنید برای آنها  توضیح دهید.

وسایل نقلیه همواره پس از تصادفات وارد اسقاطی ها می شوند. بنابراین، اجازه دهید که افرادی در آنجا بدانند که شما دنبال چه چیزی هستید.اگر آنها آنچه را که شما به دنبال آن هستید بدانند، ممکن است هنگامی که خودرویی آورده می شود، به شما اطلاع دهند.

نوع وسیله نقلیه ای که به دنبال آن هستید کاملا به شما بستگی دارد. اگر فقط یک میز کار برای تمرین می خواهید، وسایل نقلیه ی تولید شده پس از سال ۲۰۰۵ را می توانید انتخاب کنید. فقط به یاد داشته باشید که وسایل نقلیه بزرگتر مانند کلاس ۳ یا ۶ ممکن است به جای OBD-II از یک اتصال J1939 استفاده کنند.

مرحله ۲ – خارج کردن سیم کشی الکتریکی

در ابتدا  و مهمتر از همه: هیچ چیزی را نبرید! حداقل در ابتدا این کار را نکنید. پیش از اینکه سیم چین را به دست بگیرید و به باز کردن  سیم ها بپردازید، پیشنهاد می کنم زمانی را برای شناسایی و برچسب گذاری قطعات، رابط ها، کلاچ ها، سیم ها و سنسورها اختصاص دهید.

این کار باعث صرفه جویی در زمان شما در دراز مدت می شود. اگر این مرحله را حذف کنید، زمانی که همه چیز را از وسیله نقلیه خارج کردید ، یک بازی نه چندان سرگرم کننده برای قرار دادن وسیله ها در جای خود خواهید داشت. من قبلا این مشکل برایم پیش آمده است و سرگرم کننده نیست.

می توانم به طور مثبت توصیه کنم: همه چیز را قبل از شروع  برچسب گذاری کنید حتی اگر شما نمی دانید که نام قطعات زیر کاپوت چیست ، آیتم ها را با یک الگوی ساده A، B، C علامت گذاری کنید. با این کار می توانید به طور قابل توجهی سردرگمی را در آینده کاهش دهید.

دوم، تصاویر دقیقی از اتصالات در حالی که آنها هنوز متصل هستند، بگیرید. بیشتر رابط ها فقط در یک سوکت و در یک جهت طراحی شده اند. همچنین، برای راحتی تعمیر و نگهداری، مهندسان از کوپلینگ برای اتصال سیم کشی از سنسورها و اجزا به سیستم سیم کشی الکتریکی استفاده می کنند.

پس از اتمام فرآیند شناسایی و برچسب گذاری، قطعات و سیم کشی را خارج کنید. دو روش عملی برای خارج کردن همه ی چیزهایی که نیاز دارید وجود دارد.

اولین راه این است که همه چیز را از جلو محفظه موتور جدا کرده وادامه دهید و همه ی اجزا را در مسیر خود باز کنید تا زمانی که به فرمان برسید، سپس همه را به صورت یک قطعه بلند خارج کنید.

در این روش ممکن است مشکلات کوچکی اتفاق بیوفتد: گرفتن کابل از یک قطعه ممکن است نیاز به عبور همه چیز از یک سوراخ در دیواره ی امنیتی خودرو داشته باشد، که ممکن است کوچکتر از برخی از اجزای اصلی باشند.

برای ساده تر شدن این فرآیند ، هر دستگاهی را که بدون عبور کابل از سوراخ، نصب نمی شود، جدا کنید، کابل ها را به اندازه کافی بکشید و دستگاه را زمانی که آخرین اتصال از طرف دیگر وجود دارد، دوباره وصل کنید. به این ترتیب شما فراموش نخواهید کرد که چطور اجزا متصل شده اند.

راه دوم این است که کل سیستم را به دو قطعه بزرگ تقسیم کنید: یکی همه اجزای زیر کاپوت و دیگری تمام اجزائ در داخل وسیله نقلیه. این روش باعث می شود همه قطعه ها از وسیله نقلیه خارج شود، اما لازم است دو قطعه را با پوشش الکتریکی یا سایر رابط ها دوباره وصل کنید.

حالا، ایمنی خود را حفظ کنید ، آستین های خود را بالا بزنید و شروع به کار کنید . از لباس کار استفاده کنید. زیرا که این کار می تواند بسیار کثیف باشد. علاوه بر این، اگر سلامتتان برایتان مهم است برای کمترین گرد و خاک هم ، یک ماسک ضد گرد و غبار استفاده کنید.

مرحله ۳ – آزمون اولیه

حالا که همه چیز خارج از خودرو است، مطمئن شوید که می تواند برق را دریافت کند. اگر سیم کشی را به قطعاتی تقسیم کنید، باید سیم های برش خورده را دوباره بهم متصل کنید.

اتصالات سیم کشی را مجددا به مجموعه ی دستگاه ، PDC، PCM، BCM و سیستم های احتراق وصل کنید. در این نقطه، شما فقط می توانید همه چیز را در یک سطح مسطح بزرگ قرار دهید.

برق رسانی به سیم کشی با مدیریت نیروی طبیعی در یک وسیله نقلیه متفاوت است. برخی از اجزاء می توانند به طور مستقیم از باتری برق بگیرند و بقیه ممکن است منتظر بمانند تا خودرو شروع به حرکت کند.

علاوه بر این، زمانی که خودرو در حال کار است، همه چیز از مبدل، که یک مدار AC است، برق می گیرند. در عوض ما نیاز به استفاده از برق یک خروجی، که یک مدار DC است، داریم. خوشبختانه ما نیاز به برق برای یک خودروی کامل نداریم، بنابراین ما می توانیم اتصال DC باتری را از طریق مرکز توزیع برق  (PDC) تکرار کنیم.

باتری های خودرو معمولا حدود ۱۲٫۶ ولت (و یا کمی بیشتر) هنگامی که وسیله نقلیه کار نمی کند و در هنگام رانندگی بین ۱۳٫۷V تا ۱۴٫۷V برق را تزریق می کنند . اگر شما یک منبع برق متفاوتی دارید، می توانید شروع به کار کنید ، اما حمل و نقل و هزینه ی آن می تواند یک مشکل باشد.

در طول این پروژه، من از یک آداپتور برق DC متغیر ۱۲ ولت در ۱٫۲ آمپر استفاده کردم و هیچ مشکلی در کار کردن بر روی  سیم کشی و اجزای آن نداشتم. ممکن است مجبور شوید انتهای آداپتور را لخت کنید و یا سیم را بهم لحیم کنید (گزینه ایمن) یا مانند من ، سیم های سر لخت را با گیره ی سوسماری نگه دارید (توصیه نمیشود، اما برای آزمایش اولیه مناسب است).

اگر شما مطمئن نیستید که می خواهید میز کارتان چگونه به نظر برسد، پایانه های پیچ نیز یک گزینه ایمن و شاید ابزار مدیریت خوبی هستند.

برای تکمیل اتصال برق، انتهای مثبت PDC را پیدا کنید که معمولا با نماد قرمز نشان داده می شود. در داخل PDC باید یک نوار فلزی وجود داشته باشد که جریان را به فیوزهای مختلف و مدارهای رله انتقال داده و به ترتیب به سایر بخش های وسایل نقلیه منتقل کند.

سیم منفی (پایه) آداپتور را به سیم کف خودرو متصل کنید. اگر از کامل بودن مدار مطمئن نیستید ، یک پروب را به سیم مثبت و دیگری را به کابل ها (که ما قبلا توصیه کردیم که برچسب گذاری کنید) در سیم کف متصل می کنیم.

پروب را تا زمانی که ولت متر تداوم داشته باشد ویا یک تون صدا را حفظ کند از یک نقطه به نقطه ای دیگرجابجا کنید ، این نشان دهنده مدار کامل است. در نهایت، آداپتور برق ۱۲ ولت را به منبع برق وصل کنید (به عنوان مثال، یک منبع تغذیه دیواری).

سیستم احتراق به برق متصل است، برق در دسترس است، Immobilizer  متصل شده است و کلیدها در سوئیچ قرار گرفته اند، هنگامی که کلید را می چرخانید، پانل دستگاه باید روشن شود.

مشکلی درسنسورهای موجود در میان مجموعه ی دستگاه ، نشان داده می شود. نفس عمیقی بکشید، این طبیعی است: بدیهی است، نبود موتور باعث هشدار می شود!

اگر برق دریافت نکردید، ابتدا اتصالات، کوپلینگ و فیوزها را بررسی کنید. اگر برق هنوز از طریق سیستم نرسیده است، همه ی سیم ها موجود را بررسی کنید و از مولتی متر استفاده کنید.

مولتی متررا به حالت مداوم سوئیچ کنید و هر شاخه را به سیم های مثبت و پایه (منفی) آداپتور خود متصل کنید. اگر صدای بوق نشنیدید، مدار ناقص است.

شاخه منفی مولتی متر را تا وقتی که صدای بوق را بشنوید در نقاط مختلف کف خودرو قرار دهید. حالا سیم (منفی) خود را به محل جدید انتقال دهید. این باید مشکل را حل کند.

نکته مهم: هنگامی که برق در دسترس است، و مجموعه ی دستگاه فعال است،ابتدا آداپتور برق DC را از منبع برق جدا کنید،و سپس PDC و نقطه پایه را جدا کنید. انجام ندادن این کار می تواند باعث ایجاد جرقه شود، شما را شوکه کند و یا در بدترین حالت آتش سوزی ایجاد کند.

مرحله ی ۴ – باز کردن و رفع اشکال سیم کشی برق

اکنون که شما برق برای اجزای اصلی دارید، شروع به حذف نوار الکتریکی سیاه برای جلوگیری از آتش سوزی در تمام سیم های مجموعه ی سیم کشی کنید. من توصیه می کنم که از دستکش استفاده کنید.

زیرا چسبندگی نوار پس از مدتی می تواند به دست شما آسیب برساند. ممکن است بخواهید که نوار های اطراف سیم ها را بچینید، که خوب است، اما مطمئن شوید که در طول  این فرایند سیم ها را نبرید.

پس از جدا کردن نوار از سیم، سیم کشی برق و اجزای مرتبط را تا آنجا که ممکن است از هم جدا کنید.سیم کشی را برای پیدا کردن هر گونه رابطی که به هیچ وسیله ای متصل نیست بررسی کنید.

این اتصالات برای تکمیل میز کار لازم نیست و می توانید آنها را بردارید. در حالی که رابط ها را جدا می کنید، ۶-۸ سانتی متر از سیم بافته را باقی بگذارید. زیرا شما نمی خواهید سیم را از پایه اتصالات جدا کنید؛ بسته به اینکه چگونه کارگاه خود را فراتر از این راهنما توسعه می دهید، ممکن است در آینده به یکی از این اتصالات نیاز داشته باشید.

حالا که رابط های غیر ضروری رفته اند، سیم های اضافی را که به هیچ چیز متصل نیستند، حذف کنید. این کار باعث می شود سیم کشی باریک  شود و فرایند مدیریت کابل واضح شود.

مرحله ۵ – طراحی و ساخت میز کار شما

این مرحله در این فرایند به طور کامل برای خود شما است! ممکن است شما فضای لازم را داشته باشید. وقتی من میز کار خود را ساختم، می خواستم قابل حمل و نه خیلی بزرگ باشد، بنابراین من می توانم آن را به همه جا ببرم.

تصاویر موجود در اینترنت از طریق جستجوهای وب نشان می دهد که برخی از افراد سیستم را روی میز آزمایشگاهی، یک میز بزرگ یا حتی در سطح گاراژ پیاده می کنند. یا اینکه برخی از مجموعه های Lego و Erector برای ساخت قفسه های عمودی استفاده کرده اند. کل میز من در داخل یک جعبه ی بزرگ بود.

مهم نیست که میز کار خود را در کجا می سازید، فضای کافی فیزیکی را بین اجزا ایجاد کنید تا هر دو دست بتوانند به راحتی بدون دردسر کار کنند.

طراحی، ساخت و سپس برق رسانی کنید. اگر مجموعه ی دستگاه پس از زدن کلید روشن شود،شما کارتان را درست انجام داده اید.

Call Now Button