مشکلات رایج ایسیو خودرو

مشکلات رایج ایسیو خودرو کدامند؟

مشکلات رایج ایسیو خودرو : واحد کنترل موتور (ECU) که به آن ماژول کنترل موتور (ECM) نیز گفته می شود، یک ماژول الکترونیکی است که عملکرد موتور را کنترل می کند. این کار از طریق یک سری قطعات الکترونیکی و حسگرها انجام می شود که داده ها را محاسبه کرده و به موتور اعلام می کنند.

آموزش تعمیرات ایسیو

بر اساس آنچه این داده ها نشان می دهد، موتور عملکرد خاصی را انجام می دهد. اگر وسیله نقلیه شما واحد کنترل موتور بدی داشته باشد، می تواند باعث ایجاد انواع مشکلات در نحوه عملکرد موتور شود.

ویدئوی مشکلات رایج ایسیو خودرو

در نتیجه، توانایی شما در به کار انداختن ایمن و موثر وسیله نقلیه خود در جاده ها را مختل می کند. برای یادگیری نحوه تعمیر ایسیو در دوره آموزش تعمیرات ایسیو مجتمع فنی پایتخت ثبت نام کنید.

مشکلات رایج ایسیو خودرو کدامند؟

وظیفه ایسیو (ECU) چیست؟

واحد کنترل موتور یا به عبارت دیگر ایسیو، اطلاعات دریافتی از سنسورهای مختلف اطراف خودرو را پردازش کرده و داده ها را به موتور ارسال می کند. برخی از اطلاعاتی که پردازش می کند شامل جرقه موتور و نسبت سوخت به هوا است. این یکی از اجزای حیاتی هر وسیله نقلیه مدرن است، جایی که اکثر عملکردهای ضروری توسط ECU انجام می شود. اگر واحد کنترل موتور شروع به کار نکردن کند، ممکن است مشکلات زیادی پیش بیاید، تا جایی که ماشین اصلا کار نکند.

وظیفه ایسیو (ECU)

علائم خرابی ایسیو خودرو

خوشبختانه، علائم خاصی وجود دارد که می توانید در همان ابتدا به آنها توجه کنید تا تشخیص دهید که آیا واحد کنترل موتور شما خراب است یا خیر. این علائم عبارتند از:

چراغ موتور را بررسی کنید

ساده ترین علامت تشخیص زمانی است که چراغ هشدار «Check Engine» روی داشبورد روشن می شود. البته دلایل زیادی برای روشن شدن این چراغ هشدار وجود دارد. اما در مواردی که واحد کنترل موتور مشکلاتی را در قطعات الکترونیکی، مدارها و یا حسگرهای خود تشخیص دهد، بلافاصله چراغ هشدار Check Engine روشن می‌شود. گاهی اوقات واحد کنترل موتور نیز به اشتباه این کار را انجام می دهد. برای اینکه بفهمید آیا واحد کنترل موتور واقعاً مشکل دارد، باید کدهای مشکل خاص را در رایانه خودروی خود جستجو کنید.

چراغ موتور

موتور از کار می افتد

یکی دیگر از علائمی که ممکن است به دنبال روشن شدن چراغ هشدار رخ دهد، موتوری است که اشتباه کار می‌کند یا حتی ممکن است از کار بیفتد. در واقع هیچ سازگاری با این مسائل نیز وجود نخواهد داشت. الگوی خاموش شدن موتور و توقف تصادفی خواهد بود، که تعیین دقیق مشکل موتور را دشوار می کند. اغلب اوقات، این بدین دلیل است که ماژول کنترل موتور از کار می افتد و اطلاعات نادرست را به موتور می دهد. اگر مشکل بدتر شود، عملکرد موتور در حین کار نیز بدتر می شود.

از کار افتادن موتور

نسبت سوخت بنزین به مسافت پیموده نامناسب

از آنجایی که نسبت هوا به سوخت مناسب برای عملکرد بهینه یک وسیله نقلیه مورد نیاز است، یک ECM خراب متوجه نخواهد شد که چقدر سوخت باید به محفظه احتراق ارسال شود. این بدان معناست که اغلب سوخت زیادی برای سوزاندن در فرآیند احتراق فرستاده می شود. نتیجه این است که وسیله نقلیه شما در آن صورت غنی شده و بیش از حد لازم سوخت مصرف می کند. نه تنها باید هر ماه بودجه بیشتری برای بنزین در نظر بگیرید، بلکه هیچ لطفی به جو نخواهید کرد و باعث آسیب رساندن به محیط زیست می شوید.

سوخت بنزین

عملکرد ضعیف موتور

از طرف دیگر، یک ECU معیوب ممکن است باعث شود سوخت کافی به محفظه احتراق نرسد. این بدان معناست که وقتی روی پدال گاز پا می گذارید، ماشین شما به سادگی مانند گذشته شتاب نمی گیرد. حتی ممکن است برخی اوقات تکان بخورد و لرزش داشته باشد، به خصوص هنگام تلاش برای بالا رفتن از تپه ها، زمانی که وزن اضافی زیادی در ماشین وجود دارد یا زمانی که چیزی را بکسل می کنید. همچنین ممکن است به دلیل نداشتن سوخت کافی برای شرایط، با یک دور آرام مواجه شوید.

عملکرد ضعیف موتور

ماشین روشن نمی شود

بدترین علامت زمانی است که ماشین شما اصلا روشن نمی شود. ممکن است در ابتدا استارت کردن سخت باشد، اما بعد، هرگز دوباره راه اندازی نخواهد شد. این اتفاق پس از خرابی کامل واحد ایسیو و عدم کارکرد آن رخ می دهد. هنگامی که این اتفاق می افتد، موتور هیچ سیستم کامپیوتری برای کنترل و هدایت عملکرد خود ندارد. اگرچه ممکن است همچنان بتوانید موتور را بچرخانید، اما روشن نمی شود زیرا رایانه اطلاعات مهمی را که برای انجام کارش نیاز دارد به آن نمی دهد.

روشن نشدن ماشین

 باز هم، ممکن است دلایل دیگری برای روشن نشدن موتور شما نیز وجود داشته باشد. تنها راه واقعی برای دانستن اینکه آیا این علامت مربوط به خرابی واحد ایسیو است یا خیر، بازرسی آن توسط یک تکنسین خودرو تایید شده می باشد.

دلایل رایج برای مشکلات ECU

ECU تقریباً هر سیستم و عملکرد مهم در وسیله نقلیه شما را تنظیم می کند. اگر قرار باشد ECU خرابی داشته باشید، بسیاری از علائم قابل توجه خود را نشان خواهند داد. طولی نمی کشد تا متوجه شوید که ECU مسئول بوده است.

با این حال، چیزی که ممکن است در مورد آن تعجب کنید این است که چرا ECU در وهله اول خراب شده است. دلایل داخلی زیادی وجود دارند که می توانند به این امر کمک کنند. در زیر 5 علت اصلی خرابی ECU وجود دارد. به محض اینکه متوجه مشکلی در ECU شدید، آنها را بررسی کنید.

باطری خراب

باتری های خودرو دارای سلول های الکترونیکی هستند که برای کارکرد ECU باید کار کنند. اگر هر یک از سلول های باتری ماشین شما مرده باشد و از کار افتاده باشد، ECU شما نیز به زودی از کار می افتد. هنگامی که تمام سلول ها خراب شده باشند، باتری خراب در نظر گرفته می شود و کل وسیله نقلیه شما نمی تواند کار کند.

شما حتی نمی توانید وسیله نقلیه خود را روشن کنید و موتور را روشن نمایید. بنابراین، مراقب علائم هشدار دهنده اولیه خرابی ECU باشید و بلافاصله باتری خود را بررسی کنید.

باطری خراب

خوردگی و زنگ زدگی

در اطراف ECU مهر و موم وجود دارد که قرار است از ورود رطوبت به داخل جلوگیری کند. با این حال، پس از چند سال، این مهر و موم تمایل به فرسوده شدن دارند. اگر کاسه نمدها بیش از حد فرسوده شوند، رطوبت راحتتر از آنها عبور کرده و وارد ECU می شود. وجود رطوبت در ECU چیز بدی است زیرا خوردگی روی اجزای آن ایجاد می شود. اگر خوردگی به سرعت تمیز نشود، باعث آسیب دیدن این قطعات می شود. سپس دارای یک ECU دچار مشکل می شوید.

خوردگی و زنگ زدگی

ولتاژ پایین

انتظار می رود که ECU متوسط حداقل 9 ولت داشته باشد اما ترجیحاً 12 ولت باشد. سیم کشی ای وجود دارد که  ECU را تحت کنتر در می آورد و می توانید از این طریق مقدار ولتاژ را بررسی کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک ولت متر را به آن وصل کنید. این دستگاه قادر به تشخیص میزان ولتاژی است که از طریق ECU عبور می کند. اگر ولتاژ 6 یا کمتر باشد، احتمالاً این باعث مشکلات ECU شما می شود.

ولتاژ پایین

شروع پرش بد

هر زمان که یک پرش روی باتری شما انجام می شود، باید مطمئن شوید که کابل های جامپر به درستی وصل شده اند. اگر بخواهید وسیله نقلیه خود را با کابل های نادرست وصل شده با جامپ روشن کنید، ممکن است عمر ECU شما را کوتاه کند و باعث تسریع آن شود. برای این کار باید ECU را تعمیر و یا حتی تعویض کنید. این می تواند در نهایت میلیون ها تومان هزینه داشته باشد.

شروع پرش بد

استارتر خراب

بسیاری از وسایل نقلیه دارای استارتر با سنسورهای خاص خود هستند. یکی از این سنسورها، سنسور override است که میزان ولتاژ دریافتی ECU را مدیریت می کند. اگر این سنسور خراب شود، ECU مقدار ولتاژ صحیح را دریافت نمی کند. سپس خراب می شود و مشکلات بیشتری در وسیله نقلیه شما ایجاد می کند.

مشکل دیگری که ممکن است رخ دهد این است که موتور استارتر خود را با یک استارتر جدید که با ECU وسیله نقلیه شما سازگار نیست جایگزین کنید. اطمینان حاصل کنید که هر استارتر جدیدی که خریداری می کنید دارای سنسورهای مناسب است که می تواند به درستی با ECU ارتباط برقرار کند.

رفع اکثر مشکلات ECU خودرو و کارهایی که باید انجام دهید!

در حال حاضر، تعمیر ECU یا ECM کار ساده ‌ای نیست، زیرا نمی ‌توان آن ‌ها را در یک لحظه تعمیر کرد. هر گونه تلاش برای باز کردن یا بهم ریختن ECU یا ECM پایان بسیار بدی خواهد داشت. این دستگاه، نرم افزار و هارد دیسکی را در خود جای داده است که تمامی عملکردهای موتور خودرو را کنترل می کند. در اینجا مراحلی وجود دارد که باید هنگام مواجه شدن با این مشکل انجام دهید.

مرحله 1. سعی نکنید ECU یا ECM را باز کنید یا با آن مشکلی ایجاد کنید، مگر اینکه تکنسین برای ماشین مورد نظر واجد شرایط باشد. دستگاه عیب یابی موتور و کد خوان باید بگوید مشکل چیست.

مرحله 2. اگر ماشین روشن نمی شود، آن را مجبور نکنید یا فقط آن را به درستی برای تعمیر به مغازه ببرید.

مرحله 3. گاهی اوقات، برق مشکل دارد و دلیل این اختلالات است که اگر یک مشکل کوچک الکتریکی باشد، می توان آن را برطرف کرد.

مرحله 4. اگر معاینه الکتریکی مشکلی نداشت، آن را نزد یک تکنسین مجاز ببرید تا آن را تعویض یا برنامه ریزی مجدد کند!

سخن نهایی

اینها توصیه هایی برای مقابله با رایج ترین مشکلات ECU یا ECM خودرو هستند. هر زمان که ECU فعال است، بهتر است آن را بررسی کنید و منتظر نمانید تا اختلالی در آن ایجاد شود و سپس به بررسی آن بپردازید. اما، به طور کلی تشخیص رایج ترین مشکلات ECU خودرو به دلیل دیجیتالی شدن آن سخت شده است. به همین خاطر، برای سهولت تشخیص خودروها، و آشنایی رانندگان با این فناوری جدید مهم است که بدانند چه کاری باید انجام دهند!

مجتمع فنی پایتخت برگزار کننده دوره های مکانیکی مانند: آموزش مکانیک خودرو ، آموزش نقاشی خودرو ، آموزش برق خودرو ، آموزش صافکاری خودرو ، آموزش جلو بندی سازی ، آموزش تعویض روغنی ، آموزش تعمیرات گیربکس و … می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه تماس بگیرید.

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟