ثبت نام و مشاوره رایگان
نام دوره : آموزش بازسازی و تعمیر خودروهای کلاسیک
مدت دوره بازسازی خودرو کلاسیک: 60 ساعت
مدت دوره تعمیرات خودرو کلاسیک : 80 ساعت
سطح دوره : مبتدی تا پیشرفته
هزینه عادی بازسازی خودرو کلاسیک 2.500.000 تومان
هزینه عادی تعمیرات خودرو کلاسیک: 4.200.000 تومان
هزینه خصوصی بازسازی خودرو کلاسیک : 4.000.000 تومان
هزینه خصوصی تعمیرات خودرو کلاسیک : 7.000.000 تومان
دسته بندی : دوره های ویژه

آموزش بازسازی خودروهای کلاسیک

 • مدرس دوره
 • -----

ویدیوی معرفی دوره تعمیر و بازسازی خودروهای کلاسیک

یکی از رشته های پردرآمد حرفه های فنی آموزش بازسازی خودرو کلاسیک می باشد هنرجویان علاقه مند به بازسازی خودرو امروزه می توانند در آموزشگاه فنی پایتخت علاقه خود را دنبال کنند و به راحتی به درآمد های خوبی از طریق این رشته برسند. این آموزشگاه با آموزش بازسازی ماشین های کلاسیک قدیمی قصد حمایت از صنعت احیا خودرو کلاسیک و نقش آن در زندگی افراد را دارد. هنرجویان شرکت کننده در این دوره از صفر تا صد بازسازی خودرو را به صورت گروهی انجام می دهند و به صورت پروژه محور با مراحل بازسازی خودروهای کلاسیک آشنا شده و در نهایت با انجام بازسازی خودرو واقعی دوره آن ها به پایان می رسد و با خیال راحت وارد بازار کار خود می شوید.

سرفصل های آموزش بازسازی ماشین کلاسیکشناخت با شغل بازسازی خودرو کلاسیک

آشنایی با انجام بازسازی خودرو کلاسیک در طول دوره توسط کارآموزان

باز و بست موتور خودرو کلاسیک

بازو بست سیستم گیربکس خودرو کلاسیک

شناخت باز و بست قطعات موجود بر روی بدنه خودرو کلاسیک

بازو بست قطعات داخل کابین خودرو و نصب مجدد آن ها

شناخت با ابزار های مورد نیاز در بازسازی خودرو کلاسیک

یادگیری ترمیم بدنه های پوسیده، موم گذاری و مقاوم سازی بدنه ماشین کلاسیک

بستن گیربکس بر روی خودرو کلاسیک

بیشتر

نحوه مسیر مدارهای الکتریکی

شناخت باز و بست تمامی تجهیزات و لخت کردن بدنه جهت صافکاری

کلاس های رنگ و انتخاب بهترین نوع رنگ جهت نقاشی خودروها

شناخت ترمیم و تعویض زیر بندی و سیستم تعلیق

شناخت اورحال کردن موتور و تنظیم موتور

راه اندازی موتورهای از کار افتاده و ایراد یابی آن

ایرد یابی سیستم مرتبط با موتور خودرو و تعویض آن ها

برطرف کردن مشکلات کاربراتور و سیستم سوخت رسان انژکتور خودرو

کوچک کردن لیست


نحوه تعمیر سیستم ترمز، بوستر و ترمز دستی

نحوه تعمیرات قسمت های جانبی مانند برف پاک کن، سیستم چرخ ها، سیستم برقی صندلی و...

نحوه راه اندازی سیستم صوتی خودرو کلاسیک

بازو بست سیستم تعلیق خودرو کلاسیک

معرفی خودرو های کلاسیک موجود در ایران

شناخت قسمت های مختلف خودرو کلاسیک جهت بالا بردن اطلاعات

شناخت سیستم کارکرد برق، موتور، گیربکس، تعلیق، ترمز

شناخت تعویض قطعات پوسیده بدنه بدون آسیب به قسمت های شماره گذاری شده

شناخت راه اندازی سیستم برقی و آمپرهای پشت فرمان

بیشتر

شناخت تنظیم سیستم گیربکس اتوماتیک و فعال کردن سیم سبقت

یادگیری راه اندازی چراغ های از کار افتاده در خودرو کلاسیک

شناخت بازو بست و نحوه ترمیم صندلی ها و تودوزی ماشین کلاسیک

نحوه ترمیم کفی خودرو و تعویض آن

شناخت با راه اندازی آپشن های غیر فعال ماشین های قدیمی

نحوه زیبا سازی بدنه و کابین خودرو کلاسیک

معرفی بازار خرید لوازم و تهیه قطعات

نحوه تعمیر و تعویض قطعات روی درب ها شیشه ها و سیستم بالابر شیشه

شناخت اورحال کردن تمامی سیستم های خودرو و راه اندازی کامل خودرو توسط کارآموزان

و...

کوچک کردن لیست

مزایای آموزشگاه فنی پایتخت

چنانچه اگر سوالی در مورد دوره های آموزشگاه دارید فرم مقابل را پر کنید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

در دوره ماشین کلاسیک بر روی خودروها به صورت عملی می باشد؟
بله در این دوره تمام مباحث آموزش داده شده بر روی خودروهای واقعی می باشد.
آیا آموزش مکانیکی،تعمیر گیربکس و جلو بندی سازی هم در همین دوره یاد خواهیم گرفت؟
این دوره ها به صورت مجزا در آموزشگاه فنی پایتخت تدریس می شود اما در دروه خودوهای کلاسیک با مفاهیم اولیه آن ها آشنا خواهید شد .
آیا در پایان دوره پشتیبانی از سوی اساتید و آموزشگاه خواهیم داشت؟
بله. پس از اتمام دوره آموزشگاه و اساتید هنرجویان را پشتیبانی نامحدود می کنند و هر جا که لازم به پشتیبانی باشد این امر به صورت تلفنی و یا حضوری در محل آموزشگاه انجام خواهند داد.
بعد از پایان دوره می توانیم وارد بازار کار شویم؟
در این دوره تمامی مباحث بازسازی خودروهای کلاسیک به شما آموزش داده می شود و با انجام فعالیت عملی و کمی تلاش و استمرار کافی در دوره پس از آن می توانید به راحتی وارد بازار کار شوید.
بازسازی بر روی چه خودروهای انجام می شود ؟
بازسازی ها بر روی خودروهای آمریکایی و آلمانی انجام خواهد شد.
آیا دارای بازار کار خوبی می باشد؟
روند کار به این صورت است که یک خودرو بازسازی نشده را با قیمت بسیار مناسب می توانید بخرید و پس از انجام بازسازی با دو یا سه برابر سود بیشتر نسبت به هزینه اولیه آن را به علاقمه مندان خودرو بفروشید.
 

بازسازی اتومبیل های کلاسیک

بازسازی اتومبیل های کلاسیک کاری نیست که هر مکانیک اتومبیل بتواند به سادگی از پس آن بر بیاید . این یک تکنیک بسیار تخصصی است که فارغ التحصیلان دانشکده های مکانیک اغلب مهارت کمتری و بیشتر به یک شکل هنری در نظر می گیرند. این شغل در واقع قبل از اینکه به عنوان یک علم مکانیکی به حساب بیاید یک هنر محسوب میشود و فردی که بتواند این کار را به اتمام برساند و کارخودش را به خوبی انجام دهد پیش از اینکه به عنوان تکنسین متخصص تعمیرات و بازسازی خودروهای کلاسیک به حساب بیابد را باید به عنوان یک هنرمند تلقی کرد . این هنرمندان افرادی هستند که  کسانی  که می توانند بر روی برخی از قطعات مهندسی و طراحی اتومبیل با شکوه کار کنند باید ترکیبی ویژه از شهود هنری و دانش فنی مکانیکی داشته باشند. دیدن یک ماشین قدیمی و لوکس در دل خیابان های شهر می تواند واقعاً باعث شادی مردم شود ، همین حس دقیقا در مورد فردی وجود دارد که مابین هزاران علم و فن دست روی یادگیری این هنر می گذارد .

آموزشگاه فنی پایتخت دوره ای را برگزار می نماید که خبر خوبی برای تمامی علاقه مندان به علوم مکانیکی به دنبال خواهد داشت . اگر از دسته ی افرادی هستید که علاقه به تلفیق علوم مکانیکی با علوم هنری دارید این دوره به شدت مناسب شما خواهد بود . در این دوره می توانید طی سرفصل هایی که در ادامه ی مقاله به ان ها اشاره خواهد شد نحوه ی اساسی تعمیرات اتوموبیل های کلاسیک را یاد بگیرید و ان ها را تبدیل به اتوموبیل هایی لوکس کنید . اما چگونه می توان یک ماشین را بازسازی کرد؟ سه قدم اصلی که یک مکانیک کاملاً آموزش دیده برای بازآفرینی یک اتوموبیل قدیمی و تبدیل آن به یک اتوموبیل زیبا و کاربردی نیاز دارد وجود دارد .

بازیابی و بازسازی  یک ماشین کلاسیک می تواند به اندازه حل یک پازل 1000 تکه تاشو نابجا پیچیده باشد و یا به آسانی چیدن چند قطعه لگو کنار هم و انجام این کار هنری است که در این دوره قرار است به شما راز و رمزهایش بازگو شود تا شما بتوانید به سادگی و مهارت یک تکنسین متخصص این مهارت را یاد بگیرید و انجام دهید  . همه چیز به تجربه شما و کاری که قصد دارید انجام دهید بستگی دارد که البته کسب تجربه نیز بهعلاقه و میزان تمرینات شما وابسته است .

چیزی که به طور قطعی می توانیم بگوییم این است که به زمان ، زمان زیادی نیاز دارد ... و صبر. و البته مهم ترین رمزی که شما را در این مسیر در سرازیری قرار می دهد تخمین و برآورد دقیق شما و ایجاد یک برنامه ریزی بسیار دقیق برای شروع بازسازی است . این یک فرصت عالی برای تصور محصول نهایی خود و تعیین اهداف مربوط به چگونگی دستیابی به خودروی رویایی خود است.

برای بازگرداندن موفقیت آمیز یک ماشین ، نیاز به برنامه ریزی دقیق ، تحقیقات فراوان ، تعیین جدول زمانی و تصمیم گیری در مورد اینکه آیا همه کارها را انجام می دهید یا منبع برخی از متخصصان هستید.

این راهنمای ترمیم اتومبیل یک مرحله ساده گام به گام در مورد نحوه بازیابی ماشین خود را به روش صحیح ارائه می دهد. به خاطر داشته باشید ، این فقط یک راهنمای ساده است و نباید آن را بدون تحقیق دقیق دنبال کرد و به نوعی زمینه مکانیکی دارد. با این حال ، اگر دست و پا زدن با جایگاه پیچیده موتور به قدرت شما نباشد ، گزینه های دیگری برای شما فراهم خواهیم کرد.که بهترین حالت ممکن برای شما دیدن دوره ی متخصوص آموزش های لازم است تا گره از پرسش های شما باز شود و به آسانی بتوانید چند و چون کار را انجام دهید .

در این دوره نیز با سه سرفصل اصلی زیر نظر بهترین استاد کارهای فعال در این زمینه آموزش های شما شروع خواهد شد :

 • بیرون ماشین
 • داخل ماشین
 • زیر کاپوت

بیرون ماشین

بیرون اتومبیل اولین چیزی است که مردم در مورد یک وسیله نقلیه ترمیم شده متوجه می شوند ، بنابراین مهم است که آن را درست کنیم تا بتوانیم ابتدایی ترین مسیرهای ترمیم را انجام دهیم . با این حال ، قبل از شروع کار ، انتخاب اینکه کدام خودرو برای ترمیم مناسب باشد ، به خودی خود یک کار مهم است  است. البته باید خاطر نشان کرد که شما در این زمینه که شغل آینده ی شما خواهد بود مختارهستید که دو نوع رشته ی شغلی را انتخاب کنید که در ادامه به طور کامل درمورد آن صحبت خواهیم کرد. ترمیم ، در درجه اول و مهمترین ، یک سرمایه گذاری است. خیلی اوقات ، قبل از اینکه ماشین رها شود ، وقت و پول به سمت یک وسیله نقلیه نجات ناپذیر ریخته می شود.

پس از انتخاب اتومبیل ، مکانیک باید قبل از برنامه ریزی برای ترمیم ، وضعیت آن را کاملاً ارزیابی کند. یک مکانیک چشم تیز متوجه می شود که کدام قسمت ها قابل نجات هستند و کدام یک نیاز به تعویض دارند. در این مرحله ، هر زمان ممکن ، اتومبیل ها با قطعات اصلی ترمیم می شوند.

بعد ، ماشین را به سمت فلز لخت آن پایین بیاورید ، و هر گونه اثری از رنگ قدیمی را از بین ببرید. سندبلاست یا درمان شیمیایی به طور معمول ضروری است. احتمالاً با بریدن بخشی از پانل و جایگزینی آن با ورق فلز ، از شر هرگونه زنگ زدگی خلاص شوید.

پانل های پوشش را با آغازگر اپوکسی خاکستری تعمیر و تعویض کنید ، دوباره داخل ماشین قرار دهید. اکنون که نمای بیرونی خودرو به فلز نقره ای برهنه تبدیل شده است ، زمان رنگ آمیزی فرا رسیده است. برخی از مغازه ها رنگ اصلی کارخانه را به فروش می رسانند ، به شما این امکان را می دهد تا ترمیم دقیق تری انجام دهید.

داخل ماشین

گرچه نمای خارجی اولین چیزی است که مردم می بینند ، اما نمیتوان از اهمیت محیط داخلی خودرو که در واقع اصل مطلب است چشم پوشید . در واقع می توان گفت که ترمیم فضای بیرونی و داخلی اتوموبیل موضوعیست که نشات گرفته از قریحه و خلاقیت هنری تکنسین می باشد . پس از گذراندن یک فرآیند ارزیابی استاندارد ، شروع به تمییز کردن محیط داخلی کرده و مخارج مورد نیاز ، تخریب های وارده ، مواد و ابزار مورد نیاز را  تخمین میزنید .

وکیوم فضای داخلی اتوموبیل و پانل های درب و سپس برداشتن درب ها وصندلی ها از ابتدایی ترین مراحلی است که در این قسمت انجام میشود و در  برنامه ی تدریسی اساتید کار دوره نیز تاکید فراوانی بر آموزش جداسازی و جا گذاری قطعات داخلی و خارجی شده است . مراحل بعدی که به شما اموزش داده میشود نحوه ی تمییز کردن و پاکسازی فضای داخلی به وسیله حلال ها می باشد و سپس با استفاده از قطعات تعویض در صورت لزوم ، همه موارد را دوباره نصب می کنید . بعد از اتمام این مرحله وروود به مرال بعدی از جمله ترمیم های برقی و مکانیکی خودرو موضوعیست که باید درمود ان تصمیم بگیرید و المان های کمک به اخذ بهترین تصمیم به شما اموزش داده خواهد شد و شما درخواهید یافت که چگونه بتوانید مشکلات فنی و تخصصی و مکانیکی اتوموبیل را تشخیص دهید و بسته به نیاز و واجب بودن آن ها در ترمیم اتوموبیل تصمیم بگیرید که به چه شکل ان ها را انجام دهید .

زیر کاپوت

تا بدین جای کار آنچه از استعدادهای درونی شما را دراین کار به چالش کشیده است ذوق هنری وخلاقیت های هنری شما بوده است اما به خوبی میدانید که یک اتوموبیل کارکرده که سال ها از قدمت و طول عمر کاری آن گذشته است بدون شک به جز از دست رفتن ویژگی ای ظاهری از نظر سیستم موتور بندی و کاپوت و سیستم برقی نیز به هم ریخته است و باید کاپوت را باز کنید تا بتوانید حجم خسارت ها و تخریب های موجود در این بخش را حل کنید .در واقع می توان گفت که در این بخش چالش های مکانیکی وارد کار می شود و باید بدون در نظر گرفتن قریحه ی هنوری استعداد های مکانیکی خود را وارد کار کنید .در واقع ظاهر اتوموبیل یک موضوع است و موتور آن داستان دیگری را در این پروژه باز میکند . البته دراین زمینه مشکلاتی وجود دارند از جمله این که ممکن است حجم تخریب های وارده به موتور به قدری زیاد باشد که قابل ترمیم نباشد و از طرفی قطعات مشابه ان اصلا در بازار موجود نباشد و در این صورت مجبور میشوید با هزینه ی بیشتر ( که یا میتواند سرمایه گذاری خودتان باشد و یا از مشتری بپرسید که آیا علاقه دارد در این مورد هزینه ی بیشتری بند یا خیر ) اقدام به تعویض قطعه ی تخریب شده بکنید . به هر حال ما به جز برگرداندن ظاهر یک اتوموبیل تمایل داریم که این اتوموبیل را به عنوان یک اتوموبیل کارامد مورد استفاده و قابل خرید قرار بدهیم و نیاز داریم  تمام تلاشمان را برای برگرداندن اتوموبیل به ابتدایی ترین و کارخانه ای ترین حالت ممکن میکنیم . در این دوره یکی از سرفصل های اموزشی تشخیص نحوه ی تخربی ها و ارزیابی صرف هزینه ای که قرار است بر روی اتوموبیل کلاسیک بشود می باشد . به این معنی که با تخمین خرابی ها و برآورد هزینه ها می توانید تشخیص دهید که آیا از نظر فروش صرف دارد که روی این اتوموبیل زمان و انرژی صرف شود یا خیر .

پس از اتمام موفقیت آمیز این مرجله محصول نهایی شما با موفقیت به اتمام رسیده است . ماشین کلاسیک رویاهای شما درست در مقابل شما قرار دارد. در و ضربه خود را با آن بوی ماشین جدید باز می کنید . و از محصول هنری و مکانیکی که خلق کردید لذت خواهید برد و آن را برای فروش و کسب درآمد میلیونی و حتی شاید میلیاردی که همگی نشات گرفته از هنر شما است آماده کنید .

سرفصل های اموزشی در این دوره موارد زیر را شامل میشود :

مرحله 1: برنامه

 • برآورد خسارت ها و برآورد بودجه ی مورد نیاز برای ترمیم
 • آن چه از یک اتوموبیل کلاسیک توقع باید داشت
 • محل و گاراژ مورد نیاز و مناسب برای انجام کار تعمیرات اتوموبیل کلاسیک
 • دوره زمانی مورد نیاز برای ترمیم و تعمیرات اتوموبیل کلاسیک
 • ابزار مورد نیاز برای شروع تعمیرات اتوموبیل های کلاسیک
 • مهارت های مورد نیازی که برای شروع کارنیاز است و آموزش اصولی اساسی ترین فرآنید های مورد نیاز

آموزش شروع تعمیرات

 • فضای داخلی – سیم کشی – بیرون اوردن جعبه گیربکس و موتور – خارج کردن پانل های خارجی – باز کردن شیشه پنجره – برداشتن چراغ های جلو یا نصب محافظ بر روی ان ها در صورت نیاز – قرار دادن اتوموبیل روی چرخ دنده – باز ردن تمامی قطعات جدا شونده - برآورد قطعاتی که نیاز به تعویض دارد و سفارش ان ها ( معرفی مکان هایی که می توانید به مقرون به صرفه ترین حالت ممکن این قطعات را تییه کنید ) – شناسایی تخریب هایی مربوط به رنگ  - شناسایی فرورفتگی ها و برامدگی ها وزدگی ها – مهر م و موم زیر کار – تعویض موتور در صورت نیاز – تعمیر موتور در صورت احتمال سلامت موتور -  نصب مجدد سیم کشی – روشن کردن ماشین و تست  استارت و کارکرد موتور – تست رانندگی و چرخش فرمان و چرخ ها

بازار کاری تعمیرات خودروهای قدیمی و کلاسیک

در این زمینه برای بازار کاری شما انتخاب کاملا دست شما خواهد بود . شما میتوانید گاراژی را افتتاح کرده و با تهییه  ابزار مورد نیاز برای شروع کارتان در دو زمینه فعالیتتان را اغاز کنید .

1 – به عنوان تعمیرکار تعمیرات اتوموبیل های کلاسیک شروع به جذب مشتری کنید و کار خود را به این شکل ادامه دهید .

2 – در کنار تعمیرات سفارشی می توانید خودتان با سرمایه گذاری های حاشیه ای اتوموبیل های لوکس و تخریب شده ی قدیمی را تهییه کنید و شروع به ترمیم آن ها بکنید و سپس به عنوان یک اثر هنری مکانیکی ده آن را به علاقه مندان به خودروهای لوکس قدیمی بفروشید .

بازار کار این شغل تضمین شده می باشد زیرا علاقه مندان به جمع اوری کلکسیون های اتوموبیل های قدیمی در ایران بسیار زیاد هستند و جدا از آن درامد حاصل از این کار بسیار بالا خواهد بود . شما با در نظر گرفتن هزینه های ابتدایی که شامل افتتاح گاراژ و ابزار می باشد و در مراحل بعد شامل تهییه ی اتوموبیل های خراب و کلاسیک است می توانید بستر بیزینس خود را بسیار محکم بچینید و در همین بازار خود را به ثبات برسانید .

در این صورت اگر علاقه دارید که دانش خود و تلفیقی از علم و هنر خود در این زمینه را به چالش بکشید آموزشگاه فنی پایتخت این جاست تا بهترین مشاوره ها را به شما ارائه دهد .

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟