ثبت نام و مشاوره رایگان
نام دوره : آموزش لوله کشی ساختمان
مدت دوره : -------
سطح دوره : مبتدی تا پیشرفته
هزینه عادی دوره : 2.900.000 تومان
هزینه خصوصی دوره : 4.500.000 تومان
دسته بندی : دوره های ویژه

آموزش لوله کشی ساختمان

 • مدرس دوره
 • -----

ویدیوی معرفی دوره آموزش لوله کشی ساختمان

یکی از محبوب ترین رشته های فنی تاسیسات آموزش لوله کشی ساختمان می باشد هنرجویان در این دوره، لوله کشی های آب گرم و سرد ساختمان را با انواع لوله های کاربردی یاد خواهند گرفت. همچنین نصب شیر آلات و لوله کشی فاضلاب نیز به سرفصل های آموزشی اضافه شده تا شرکت کنندگان در دوره لوله کشی ساختمان بتوانند از پس انواع مختلف لوله کشی ساختمان برآیند و به راحتی وارد بازار کار شوند. در دوره لوله کشی به صورت کاملا عملی و پروژه محور در کارگاه بسیار مجهز توسط اساتید خبره انجام می شود و پس از اتمام دوره هنرجویان با اخذ مدرک فنی و حرفه ای می توانند وارد بازار کار لوله کشی ساختمان شوند.

سرفصل های دوره لوله کشی ساختماننحوه حدید کاری لوله های فولادی

شناخت جوشکاری برق و گاز مقدماتی

شناخت فلز کاری مربوط به لوله کشی ساختمان

نحوه کار با انواع لوازم لوله کشی و فلز کاری

شناخت سیستم های متریک و کار با ابزار لوله کشی

شناخت انواع لوله های بکار رفته در ساختمان

نحوه اتصالات موقت و نیمه موقت لوله کشی

شناخت اصول پرچکاری با دستگاه پرچ کن

آموزش لوله های کلکتوری

آموزش گرمایش از کف

آموزش نصب شیرآلات

بیشتر

نحوه مسیر مدارهای الکتریکی

شناخت کامل اصالات لوله های مختلف و کاربرد آنها

آشنایی انواع عایق و ابزار مختلف برای جلوگیری از پوسیدگی در لوله ها

شناخت لوله کشی سرد و گرم ساختمان با انواع لوله ها

کار با اصول لوله کشی سرد و گرم و شناخت مسیرهای رفت و برگشت

شناخت لوله کشی فاضلاب سطحی خانگی و صنعتی

کوچک کردن لیست


شناخت نقشه خوانی لوله کشی ساختمان

نحوه اصول کنده کاری کف و دیوارها

نحوه اتصال لوله های فولادی به پلیمری

شناخت لوله کشی با لوله های تلفیقی (چند لایه)

نحوه عایق بندی حرارتی و رطوبتی لوله ها

آشنایی با انواع شیب در لوله کشی فاضلاب

نحوه نصب شیر آلات و لوازم بهداشتی

شناخت نصب و راه اندازی انواع آبگرمکن

شناخت برش و برقو کردن لوله های مختلف

آموزش لوله های پولیکا، چسبی

آموزش لوله های پوشفیت

بیشتر

نحوه اصول تهویه سیستم فاضلاب

آموزش تاسیسات فاضلاب (سیفون، دریچه بازدید، کف شور، کف خواب)

آموزش نقشه کشی و نقشه خوانی لوله های فاضلاب

شناخت لوله کشی تهویه و آب باران در ساختمان

نحوه تست و عیب یابی نشتی در لوله کشی ساختمان

آموزش عملی انواع لوله کشی و نصب اتصالات در کارگاه مجهز

و...

کوچک کردن لیست

مزایای آموزشگاه فنی پایتخت

چنانچه اگر سوالی در مورد دوره های آموزشگاه دارید فرم مقابل را پر کنید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

آیا در دوره لوله کشی ساختمان آموزش ها به صورت عملی می باشد؟
بله تمامی سرفصل های آموزشی لوله کشی ساختمان سرد و گرم، فاضلاب و نصب شیر آلات به صورت عملی و پروژه محور برگزار می شود.
آیا پس از پایان دوه مدرک فنی و حرفه ای دریافت می کنیم ؟
بله. پس از اتمام دوره برای اخذ مدرک فنی و حرفه ای که اعتبار بین المللی نیز دارد معرفی می شوید و پس از گذراندن آزمون آن می توانید مدرک را اخذ کنید.
چه نوع از لوله را آموزش می دهید ؟
آموزش کامل و اصولی با انواع لوله کشی سرد و گرم با لوله های گالوانیزه، پلیمری و چند لایه
آیا دارای پشتیبانی آموزشی می باشد ؟
پس از پایان دوره هنرجویان می توانند با در اختیار داشتن شماره استاد دوره سوالات احتمالی خود را مطرح و برطرف کنند.
آیا تضمینی برای دوره های آموزشی می باشد ؟
پشتیبانی نامحدود از کارآموز، تجدید دوره رایگان در صورت عدم یادگیری در یک دوره و استفاده از اساتید مجرب و کارگاه مجهز از جمله تضمین های یادگیری برای شما عزیزان می باشد.
آیا پس از پایان دوره می توانیم وارد بازار کار شویم ؟
بله با انجام فعالیت عملی کافی در کارگاه و رسیدن به سطح توان فنی مناسب و پشتکار پس از اتمام دوره به راحتی می توانید شغل خود را شروع کنید.
 

دوره آموزشی لوله کشی ساختمان

اگرچه روش های مختلفی برای لوله کشی وجود دارد ، اگر فرد بالغی هستید که به دنبال یک حرفه جدید برای آموزش مجدد هستید ، یک مسیر اختصاصی برای شما طراحی شده است. دوره های لوله کشی فشرده ما برای کاراموزانی در دسترس است که به دنبال آموزش سریع لوله کشی هستند - این برنامه های آموزشی به گونه ای طراحی شده اند که حداکثر فرصت یادگیری لازم برای واجد شرایط بودن و تجارت را به شما می دهند.

این دوره های سریع مانند هر دوره کارآموزی یا  آموزش های سنتی عمیق است و همه موضوعات حیاتی مورد نیاز برای شروع کار لوله کشی را پوشش می دهد.

به طور کلی ، شرکت در دوره ی تعبیه شده توسط آموزشگاه فنی پایتخت که زیر نظر بهترین استاد کارها انجام میشود ، بهترین گزینه برای کسانی است که توانایی صرف وقت برای تحصیل در دوره کارآموزی در دانشگاه ها  را ندارند و می خواهند بدون تأخیر وارد این صنعت شوند. از آنجا که لوله کشی یک تجارت مهارت محور است ، برای پیشرفت نیاز به مدارک خاص مربوطه دارید. این مدارک در دوره های حرفه ای و ضروری ما همراه با دستورالعمل های مربوط به ساختمان و مقررات آب گنجانده شده است.

این دوره چه اطلاعاتی را پوشش می دهد و فایده ی شرکت در این دوره چیست ؟

این دوره کاملاً کاربردی است و برای هر کسی که به دنبال یادگیری لوله کشی اساسی در خانه است ایده آل است اما علاوه بر این می تواند برای هر کسی که مدارک لوله کشی و حرفه لوله کشی را به عنوان یک شغل برای آینده اش  در نظر دارد به عنوان یک دوره عالی تست کننده عمل کند. این دوره تمام موارد واضحی را كه می تواند در یك ملك داخلی به وجود بیاید را پوشش می دهد تا به شما بیاموزد كه چگونه با برخی از امور مقابله كنید اما مهمتر از همه ، راهنمایی را در مورد زمان / اگر واقعا نیاز به تماس با لوله كش دارید ارائه می دهد.

این دوره کوتاه فشرده  برای کسانی که می خواهند برخی از مهارت های مقدماتی لوله کشی را داشته باشند ایده آل است. افرادی که دوره را به پایان می رسانند ، با اطمینان ازآنچه آموخته اند  ، گواهینامه مهارت خود را دریافت واهند کرد . این مدرک همچنین برای افرادی که می خواهند بینشی در مورد لوله کشی بدست آورند ، ایده آل است ، در این صورت به منظور گسترش دانش خود در این زمینه می توانند در دوره های پیشرفته تر شرکت کنند ولی به طور تضمینی میتوانیم بگوییم با شرکت درهمین دوره می توانند به اندازه ای که برای ورود به دنیای کار بهعنوان مهندس تکنسین لوله کش به ان نیاز دارند خواهند رسید .

هدف ما از برگزاری این دوره چیست ؟

ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که دوره های آموزش لوله کشی ما در دسترس هر کسی است که می خواهد در این بخش شروع به کار کند ، بنابراین ما دوره های آموزش لوله کشی را در سطوح مختلف: مبتدی ، متوسط و پیشرفته ارائه می دهیم. نه تنها این ، بلکه ما برنامه اساسی یادگیری مدیریت شده گاز خود را در یک دوره تمام وقت یا نیمه وقت ارائه می دهیم تا مطابق برنامه شما کار کند و به شما کمک کند در کمترین زمان در لوله کشی و گرمایش واجد شرایط شوید.

چرا باید آموزش لوله کشی را کامل بگذرانم؟

صنعت لوله کشی به طور کلی شامل مسیرهای مختلف شغلی ، حقوق قابل احترام و فرصتی را برای اداره مشاغل شخصی شما فراهم می کند. در حالی که لوله کشی به پیشرفت خود ادامه می دهد ، فرصت پیشرفت در امور فنی و گسترش دانش شا در این زمینه می تواند مسیر شغلی آینده ی شما را هموار گرداند .

چه مدت طول می کشد تا لوله کش حرفه ای بشوم؟

بسته به دوره و آموزشی که برای تخصص انتخاب می کنید ، می تواند به طور چشمگیری بر بازه زمانی تأثیر بگذارد. یک دوره کارآموزی لوله کشی سنتی ممکن است چهار سال طول بکشد ، جایی که دوره های لوله کشی سریع ما می تواند بین 4 تا 16 هفته طول بکشد. در این صورت در صورت تمایل به ادامه ی این مسیر می توانید کانال های اشتغالی این شغل را پیدا کنید و به سرعت به جای سپری کردن 4 سال در دانشگاه یا دوره های طولانی و بی نتیجه و باگذراندن این دوره ی فشرده به سرعت به بازار کاروارد شوید و آموخته هایتان را به ورطه ی تمرین و کسب درامد بکشانید .

برای راهیابی به دوره ی تخصصی لوله کشی ساختمان چه پیش نیازایی لازم است ؟

خبر  خوب آموزشگاه فنی پایتخت برای شما این است که ما دراینجا برای ثبت نام شما هیچ نیازی به ارائه کردن مدارک معتبر دانشگاهی از سمت شما نخواهیم داشت . شما با در برداشتن مدرک دیپلم خود و به یاد داشتن دروس عمومی مربوط به دوره ی دبیرستان هم قابلیت شرکن در این دوره را خواهید داشت . شرایط سنی نیز موضوعیست که در این دوره مطرح نمی باشد زین باب کاراموزان بالای سن هجده سال اجازه ی شرکت در این دوره و باز شدن جاده ی جدیدی در دنیای اشتغال خود خواهند بود .

چگونه کار خود را در لوله کشی شروع کنم؟

چندین راه مختلف برای شروع کار در لوله کشی وجود دارد ، اینها شامل لوله کشی سنتی ، لوله کشی سریع یا کار به عنوان دستیار لوله کشی است. هر یک از آنها دارای مزایا و معایب مختلفی است که نحوه ی ورود به آن ها و چگونگی حا انداختن خودتان به عنوان یک لوله کش در کلاس های مشمول این دوره به بررسی آن ها خواهیم پرداخت .

لوله کش ها ممکن است توسط شرکت های ساختمانی ، آژانس ها ، پیمانکاران خدمات مکانیکی یا بخش های نگهداری شرکت ها و کارخانه های بزرگتر استخدام شوند. اما بسیاری از لوله کش ها در عوض کار خود را شروع می کنند.آن ها ابزار مورد نظر خود را تهییه می کنند و پس از پایان یافتن دوره ی اموزشی خود سریعا خود را به آسان ترین بازار کاری که می توانند آموخته هایشان را در ان تمرین کنند وارد می کنند . در این صورت شما نیز اگرقصد دارید که شغلی داشته باشید که نرخ ها توسط خودتان تعیین شود و بازار کار دست خودتان باشد و بیزینس خودتان را داشته باشید و به اصطلاح آقای خودتان باشید در این صورت ای ن دوره و مجموعه فنی پایتخت در خدمت شماست که شما را با رویای یک شغلی با درآمد به نسبت مناسب و عملی محور و مهندسی آشنا کند .

لوله کش ها اغلب خود اشتغالی را ترجیح می دهند و حتی برخی از آنها در حالی که پروژه های بزرگتری را مدیریت می کنند ، به کار لوله کش های دیگر می پردازند. اگر می خواهید حرفه لوله کشی شما را به کشورهای دیگر برساند ، فرصت های خارج از کشور نیز در دسترس است.

اکنون زمان خوبی برای لوله کشی شدن است. نه تنها در زمینه مشاغل خلا  زیادی وجود دارد ، بلکه تعداد بیشتری از لوله کش ها با تجربه تر پیر و بازنشسته می شوند. اکنون زمان بهره مندی از قوانین عرضه و تقاضا است که به معنای دستمزد بهتر برای شما خواهد بود.

رکود اقتصادی به ندرت بر معاملات تأثیر می گذارد. کارهای لوله کشی هنوز هم در اوقات خوب و بد مورد نیاز است ، به ویژه تقاضای زیادی برای لوله کش ها پیش بینی شده است.

چرا باید حتما اموزش ببینید و حتما مدرک داشته باشید ؟

در اینجا چند دلیل برای تکمیل آموزش لوله کشی خود با آکادمی فنی پایتخت  وجود دارد:

 • در آموزشگاه فنی پایتخت اساتاید ماهری که وظیفه ی خطیر آموزش شما را بر عهده گرفته اند به طور کامل توجیه شده اند که برای هر یک از کاراموزان شرکت کننده وقت و انرژی جدا گانه بگذارند و یادگیری علمی و عملی ان ها را چک کنند و فردی که یادگیری اش به صد در صد نرسیده است را بدون رساندن او به این درجه از یادگیری راهی مراحل دیگر آموزشی نکنند .
 • دوره های لوله کشی که ما ارائه می دهیم ، روی یادگیری عملی و عملی متمرکز هستند ، در حالی که هنوز هم تمام دانش نظری را که برای واجد شرایط شدن نیاز دارید ، پوشش می دهند
 • پس از اتمام دوره آموزشی ، ما به شما کمک خواهیم کرد تا به برنامه افراد دارای صلاحیت آب گرم (یا یک طرح شناخته شده دیگر صنعت) بپیوندید ، به شما این امکان را می دهد که به طور قانونی روی سیستم های آب گرم کار کنید
 • امکانات آموزش کاملاً مجهز ما ، یک محیط یادگیری واقع بینانه برای لوله کشهای کارآموز فراهم می کند
 • ما نرخ قبولی برجسته ای داریم - از نظر تاریخی ، ما به طور مداوم بالاتر از میانگین ملی بوده ایم
 • دوره های لوله کشی ما می تواند متناسب با نیازها و شرایط شخصی شما ، از جمله تعهدات خانوادگی و شغل فعلی شما باشد

شرح شغل: لوله کش بودن چگونه است؟

دلایل زیادی وجود دارد که شما می توانید لوله کشی را انتخاب کنید. در مرحله اول ، به تعداد خانه هایی که در شهر وجود دارد به تاسیسات و تکنسین های مخصوص این خدمات نیاز خواهد بود . بنابراین منطقی است که به محض احراز صلاحیت ، گزینه های مختلف کاری در اختیار شما قرار گیرد . شما می توانید به تمام خانه هایی که در یک شهر میبینید به چشم مشتری نگاه کنید چرا که همه ی ان ها ساکنینی از جنس انسان دارند و این انسان ها به آب به عنوان اصلی ترین نیاز بشری نیاز دارند و شغل شما به گونه ای تعبیه شده است تاشرایط اصلی ترین نیاز بشر را تامین کند . در این صورت شغل شما برای آن ها بسیار مهم خواهد بود .

شاید در وهله ی اول یافتن شغلی چون لوله کشی وجه ی چشم پر کنی نداشته باشد ولی مادامی که یک لوله فقط دستخوش یک خرابی کوچک بشود و کل ساختمان و وضعیت طبیعی یک ساختمان را مختل کند در این صورت شغل لوله کشی و اهمیت این شغل خودش را بروز خواهد داد .

بیشتر لوله کش ها ترجیح می دهند در بخشهای مسکونی به علاوه بخشهای تعمیر و نگهداری کار کنند ، اما برخی از آنها در عوض کار خود را در ساخت و سازهای جدید و صنعتی انجام می دهند. دلایل زیادی وجود دارد که می تواند حرفه لوله کشی برای شما مناسب باشد.

وظایف یک لوله کش شامل موارد زیر است:

 • طراحی ، نصب و نگهداری سیستم های آب در ساختمان ها
 • نصب توالت ، حمام ، دوش ، غرق ، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی
 • نصب سیستم های گرمایش مرکزی (فقط عناصر مرطوب) و لوله کشی جدید
 • سرویس دهی به سیستم های قدیمی ، شناسایی و رفع اشکال ها
 • هنگام خراب شدن آب یا سیستم های گرمایشی ، در تماسهای اضطراری  به شکل آنکال قادر به کمک رسانی باشد

در این دوره پیرامون چه موضوعاتی تدریس میشود ؟

پیش از پرداختن به سرفصل های اموزشی این دوره لازم به ذکر است که بگوییم این دوره یک دوره ی کاملا عملی محور بوده و علاوه بر تدریس تئوری مطالب شما قادر خواهید بود که برر وی مدل ها و الگوها ان چه می آموزید را در یک محیط کاملا استاندارد و کارگاهی به شکل عملی تمرین کنید .

آنچه در فهرست زیر میبینید مجموعه ای از سرفصل هایی است که در این دوره به یادگیری ان ها خواهید پرداخت .

در این دوره لوله کشی  ساختمان شما مطالب زیر را مطالعه خواهید کرد:

 • نحوه برش ، خم و لحیم لوله مسی آماده نصب
 • نحوه برش و اتصال لوله پلاستیکی آماده نصب
 • نحوه آماده سازی محل کار / سایت آماده انجام کار
 • قانون ایمنی و بهداشت مربوط به نصب و نگهداری سیستم های برقی و لوله کشی
 • علم پشت لوله کشی به عنوان مثال انتقال گرما ، قدرت ، نیروها و فشار
 • نحوه نصب حمام ، سیستم های گرمایشی و سیستم های بهداشتی زباله
 • نحوه برش ، خم و لحیم لوله مسی آماده نصب
 • سیستم های لوله کشی و اتصالات
 • تکنیک های لحیم کاری
 • لوله مسی اتصال ، خمش و آزمایش فشار
 •  برخورد با شیرآلات ، شیرآلات ، مخازن
 • لوله کشی

درمورد شغل لوله کشی چه می دانید ؟ مهارت های شغلی که این دوره تحت اموزش آن ها قرار خواهید گرفت چگونه خواهند بود ؟

این دوره لوله کشی برای کسانی که می خواهند حرفه لوله کشی را دنبال کنند ایده آل است.

لوله کش ها سیستم های تامین آب ، بهداشت و گرمایش را نصب ، سرویس و تعمیر می کنند. آنها همچنین مجموعه های حمام از جمله دوش ، توالت و حوضچه را نصب می کنند.

آینده صنعت لوله کشی چیست؟

همیشه به لوله کش های واجد شرایط احتیاج خواهد بود. انتظار می رود تقاضا برای کارهای لوله کشی در ساختمان های جدید (و کارهای نوسازی در ساختمان های موجود) در طی سالهای آینده افزایش یابد.

مدت هاست که فناوری لوله کشی به سرعت در حال پیشرفت است ، اما موج محصولات هوشمند و سیستم های انرژی سبز واقعاً انقلابی در صنعت لوله کشی ایجاد کرده است. لوله کش ها در حال نصب ، نگهداری و تعمیر دستگاه های جدیدی هستند که فقط چند سال پیش وجود نداشتند - تقاضای تکنسین های ماهر و ایجاد فرصت های بیشتر برای لوله کشی های جدید برای تجارت بیشتر خواهد شد .

سرعت سریع تغییر به این معنی است که لوله کش ها باید با جدیدترین فن آوری ها آشنا باشند ، از نحوه کار آنها و نحوه نصب ، نگهداری و تعمیر آنها مطلع باشند. جدیدترین محصولات شامل سیستم های کم مصرف (مانند شیرآلات و دوش) هستند که برای پاسخگویی به تقاضای آب گرم بدون مخزن و کاهش اثر کربن صاحب خانه طراحی شده اند و باعث صرفه جویی در هزینه های صورتحساب می شوند.

در ایران افراد زیادی از گذشته ها به شکل سنتی در این حرفه فعالیت خود را آغاز کرده اند اما آن چه به شدت در صنعت لوله کشی در کشور ایران و مخصوصا در تهران و با گسترش جمعیت و تعداد خانه ها حس میشود کمبود تکنسین های جونان ، پویا ، علاقه مند به یادگیری و از مه مهم تر به روز رسانی دانش خود است و به این دلیل لوله کشی در این روزهای بازار کاری ایران به ، حرفه ای بزرگ و یک روش پرسود برای تأمین معاش تبدیل  است. همچنین توجه داشته باشید که لوله کش های حرفه ای اظهار داشته اند که از کار خود لذت می برند و بسیاری از آنها تجارت را به عنوان یک حرفه توصیه می کنند.

اگر به تغییر شغل و یادگیری تجارت فکر می کنید ، لوله کشی مهارت بسیار مفیدی است که برای شما ایجاد می کند و یک انتخاب عالی برای یک حرفه جدید است. جوایز به دلیل تقاضای زیاد مهارت در این حرفه همچنان بالا است و اگر این حرفه را انتخاب کنید ، می تواند شغلی پاداش آور را که آرزو می کنید به شما ارائه دهد.

آیا شما از قبل تجربه لوله کشی دارید؟

دوره های لوله کشی ما فقط مختص کسانی نیست که مایل به تغییر شغل خود هستند. اگر شما از قبل یک لوله کش هستید ، می توانیم به شما کمک کنیم اعتبارات جدیدی را به مهارت های خود اضافه کنید - این امر به شما اطمینان می دهد که مهارت های شما به روز باشد و حتی ممکن است از سایر لوله کش ها در منطقه خود برتر باشید. با ما در تماس باشید تا دریابید که ما چه پیشنهاد هایی میتوانیم برای لوله کش های باتجربه ای چون شما که قصد به روز کردن دانش خود را دارید بدهیم .

چه تازه کار لوله کشی را شروع کرده باشید و چه علاقه مند به پیوستن به گروه مشاغل مرتبط با تاسیسات منازل باشید ، دوره جامع لوله کشی ما شما را به مکانی که می خواهید برسید خواهد رساند . از آموزش مقدماتی تا دوره های تخصصی بهره وری انرژی ، به شما کمک می کنیم تاحرفه خود را در لوله کشی به مرحله بالاتر برسانید.

آموزش لوله کشی ما توسط متخصصان صنعت با مدارک عالی آموزش تدریس می شود و به شما تخصص ، امکانات و ساختار لازم برای موفقیت در این حوزه  را می دهد.

این دوره ها با برترین امکانات اختصاصی و آموزشی پیشرفته ای برگزار شده اند  ، و با دسترسی به بهترین کیت ، با بالاترین استاندارد تدریسدر این کلاس ها انجام میپذیر د . ما حتی می توانیم به شما کمک کنیم بودجه ای پیدا کنید تا راهی برای آینده ای روشن در صنعت لوله کشی هموار کنید. امروز با تیم آگاه ما صحبت کنید تا ببینید به چه چیزی می توانید برسید!

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟