نحوه عیب یابی پکیج دیواری – علت پر سر و صدا بودن پکیج

تعمیرات پکیج

علت پر سر و صدا بودن پکیج چیست ؟

              تعمیرات پکیج

اغلب ما تا زمانی که پکیج به درستی کار می کند و ما به طور دائم آب گرم و گرمای مورد نیاز را در اختیار داریم اقدامی برای سرویس کردن و مراقبت از پکیج خود نمی کنیم. با این حال هر چند وقت یک بار مم کن است مشکلاتی داخلی در پکیج به وجود بیاید که شنیده شدن صدایی غیرمنتظره و ناهنجار می تواند اولین علامت آن باشد .

حتی زمانی که همه ی قطعات به درستی کار می کنند هم ممکن است صداهایی تولید شوند اما هیچ نوع صدای غیرعادی نباید نا دیده گرفته شود. در اینجا می خواهیم بررسی کنیم که دلایل رایج پر سروصدا بودن پکیج چیست و ما چگونه می توانیم مشکل را برطرف کنیم ؟

 

تشخیص منبع صدا

هنگامی که با صدایی نا هنجار در سیستم مواجه می شویم اولین اقداممان این است که بفهمیم منشأ دقیق صدا کجاست.

از آن جا که صداها می توانند از طریق سیستم گرمایشی و آب گرم پخش شوند این بسیار مهم است که ابتدا تشخیص دهیم سروصدا از خود پکیج است، یا مربوط به رادیاتور هاست و یا از لوله ی گرمایش مرکزی است زیرا هریک از آن ها دلایل متفاوتی دارند .

کد خطا در پکیج

بسیاری از سیستم های جدید دارای یک صفحه نمایش کوچک هستند که کد خطا بر روی آن ظاهر می شود. پیش از این که وقت خود را صرف پیدا کردن مشکل بکنید با استفاده از دفترچه راهنما معنای خطا را دریابید زیرا در وقت شما صرفه جویی خواهد شد.

اگر دفترچه راهنما در اختیار ندارید می توانید با جستجو در اینترنت معنای آن را بفهمید. با این حال تمام مشکلات داخلی منجر به نمایش کد خطا نمی شوند .

صدای قل قل آب

شنیدن مقدار کمی صدای قُل قُل بسیار عادی است اما اگر دیدید که صدا دائمی است و یا به قدری بلند است که توجه شما را جلب می کند به معنای این است که سیستم به تنظیم احتیاج دارد. اگر خودتان توانایی انجام کارها را دارید مراحل زیر را دنبال کنید :

  1. سیستم را تخلیه کنید. در بیشتر اوقات صدای قل قل به دلیل نفوذ هوا به قسمت هایی از سیستم شنیده می شود. این بسیار شایع است و به راحتی با تخلیه کردن سیستم برطرف می شود. برای این کار باید :

۱٫ترموستات تمام رادیاتورها را کامل باز کنید و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه رادیاتور ها را با بالاترین حد دمای گرمایش به کار بیاندازید.

  1. پمپ گردش آب را خاموش کرده و حدود نیم ساعت الی یک ساعت منتظر بمانید که رادیاتورها خنک شوند. با استفاده از دکمه یا شیر تخلیه و یا با کمک یک پیچ گوشتی نزدیک ترین رادیاتور به پکیج را تخلیه کنید. این کار را برای تمام رادیاتورها انجام دهید.
  2. پکیج را روشن کرده و فشار آب را تنظیم کنید.

اگر فکر می کنید که خودتان از پس این کار بر نمی آیید حتماً از یک سرویسکار متخصص کمک بگیرید.

  1. فشار آب را بررسی کنید. اگر فشار آب بسیار پایین باشد سبب تولید صدای قل قل می شود. در محلی که لوله ها به پکیج متصل شده اند یک فشار سنج وجود دارد. در بیشتر پکیج های جدید فشار صحیح روی فشار سنج علامت خورده است در غیر این صورت باید دفترچه راهنما را مطالعه کنید. با باز کردن شیر آب می توانید فشار آب را تا حد صحیح بالا بیاورید .
  2. پمپ گردش آب را بررسی کنید.

اگر پس از انجام اقدامات بالا هنوز هم صدا ادامه دارد ممکن است در پمپ گردش آب مشکلی به وجود آمده باشد. در بیشتر مواقع صدا به علت این که پمپ با سرعت زیاد کار می کند ایجاد می شود.

اگر در تنظیمات پکیج شما گزینه ای برای کم کردن سرعت آن وجود دارد این کار مشکل را برطرف خواهد کرد. ممکن است لازم باشد از یک فرد متخصص برای این کار کمک بگیرید .

 

پکیج لرزش دارد و یا صدای سوت تولید می کند

با وجود این که در این حالت خطر فوری وجود ندارد اما بهتر است برای جلوگیری از خسارت و صدمات بیشتر هرچه سریعتر به مشکل رسیدگی کنید .

  1. لوله ی هواکش را بررسی کنید

متداول ترین دلیل ایجاد صدای سوت مسدود شدن لوله ی هواکش پکیج است. لوله را از بیرون ساختمان بررسی کنید و مطمئن شوید که چیزی راه لوله ی هواکش را نبسته است در صورت وجود هر شئ خارجی آن را بردارید .

  1. فیلتر هوا را بررسی کنید.

مسدود شدن فیلتر هوای پکیج یکی از دلایل مشکلات پکیج است. اگر فیلتر پکیج قابل دسترسی است آن را بیرون آورده و با استفاده از یک فرچه و جاروبرقی تمیز کنید. برای این مرحله ممکن است لازم باشد با یک سرویسکار متخصص تماس بگیرید .

 

دوره های آموزش نصب و تعمیرات پکیج دیواری به صورت کاملا عملی ویژه بازار کار در کارگاه های مجهز مجتمع فنی پایتخت برگزار می شود.

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟