نحوه عیب یابی و تعمیر اتو بخار پرسی

اتو بخار پرسی

اتو بخار پرسی یکی از لوازم برقی بسیار سودمند در خانه است که ما را قادر می سازد لباس های خود را بدون نیاز به سپردن آن ها به خشک شویی و اتوکار های حرفه ای در داخل منزل اتو کنیم.بنابراین استفاده از آن ها مقرون به صرفه و راحت تر است .نحوه عیب یابی و تعمیر اتو بخار پرسی

اتو های بخار دارای قابلیتی هستند که با پر کردن مخزنشان از آب، بخار تولید می کنند. با این حال ممکن است گاهی این دستگاه ها تولید بخار را متوقف کنند و این مسئله مشکل ساز خواهد شد.

اگر شما هم با این مشکل رو به رو شده اید، در ادامه اطلاعاتی درباره ی علت ها و راه حل های مشکل عدم تولید بخار توسط اتو بخار پرسی ارائه شده است .

 

تعمیرات اتو

نحوه عیب یابی و تعمیر اتو بخار پرسی

  1. ممکن است سطح آب بسیار پایین باشد

یکی از دلایل متداولی که باعث می شود اتو بخار پرسی بخار تولید نکند کم بودن میزان آب موجود در مخزن آن است. اگر در داخل مخزن آب نباشد یا میزان آن بسیار کم باشد اتو قادر به ساخت بخار نمی باشد و در نتیجه لباس ها را به درستی صاف نمی کند .

راه حل : برای حل این مشکل ابتدا باید میزان آب مخزن را بررسی کنید. اگر میزان آب کافی نیست مخزن را به میزانی که لازم است پر کنید، نه بیشتر و نه کمتر. اکنون دوباره اتو را روشن کرده و یک لباس را اتو کنید.

اگر هنوز هم از اتو بخاری بیرون نمی آید احتمالاً مشکل دیگری در دستگاه وجود دارد . گاهی درست جا نیفتادن مخزن می تواند در مشکل دخیل باشد. دقت کنید که میله ی آب اتو پرس به طور کامل در فیلتر اتوپرس قرار گیرد.

هشدار : سعی کنید آب مخزن اتو پرس تمام نشود زیرا اگر اتو بدون آب کار کند پمپ بخار آن هوا می گیرد و خراب می شود.

 

  1. میزان درجه حرارت را بررسی کنید

یکی دیگر از دلایل تولید نشدن بخار در اتو بخار پرسی تنظیم شدن دستگاه روی درجه حرارت نادرست است.

راه حل : برای این کار باید ابتدا تنظیمات اتو را بررسی کنید و مطمئن شوید که روی حالت بخار تنظیم شده است. برای این که بخار تولید شود دستگاه باید روی گزینه ی تولید بخار تنظیم شده باشد.

اگر تنظیمات نادرست است باید آن را تغییر دهید و سپس دوباره شروع کنید به کار با اتو. اگر مشکل همین بوده است در تولید بخار و اتو کردن لباس ها مشکلی نخواهید داشت .

 

  1. گیر کردن دستگیره ی تنظیم ترموستات اتو بخار پرسی

                               

بیشتر اتو های مدرن دارای ترموستات هایی هستند که می توانند روی دماها و تنظیمات مختلفی تنظیم شوند. گاهی اوقات دستگیره ی تنظیم کننده در حالت خاصی گیر می کند و حرکت نمی کند. این ممکن است مانع از تولید بخار شود.

راه حل : بررسی کنید که دستگیره ی تنظیم کننده آزادانه حرکت می کند و روی گزینه ای گیر نکرده است. گاهی اوقات دستگیره روی تنظیمات نادرستی گیر می کند و این مسئله سبب می شود اتو بخار پرسی نتواند بخاری تولید کند.

اگر به نظر می رسد که دستگیره خراب شده است شما باید از یک تعمیرکار حرفه ای بخواهید که ترموستات را برایتان تعویض کند .

 

  1. تنظیمات نوع پارچه

یکی دیگر از عواملی که موجب عدم تولید بخار می شود این است که نوع پارچه ای که انتخاب کرده اید نایلونی و یا ابریشمی است. برخی از مدل های اتوی پرسی در دما های پایین و روی تنظیمات نایلون و ابریشم بخار تولید نمی کنند.

راه حل : برای حل این مشکل باید درجه حرارت دستگاه بالاتر برود و لازم است که آن را روی پارچه ی نخی، کتان و غیره تنظیم کنید و صبر کنید تا داغ تر شود سپس از آن استفاده کنید .

مواردی که در بالا گفته شد رایج ترین دلایل عدم تولید بخار توسط اتو بخار های پرسی بودند. اکنون که این مشکلات و راه حل هایی برای برطرف کردن آن ها را می دانید می توانید به تنهایی و یا با کمک فردی دیگر مشکل دستگاه خود را برطرف نمایید .

دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی به صورت کاملا عملی ویژه بازار کار در مجتمع فنی پایتخت برگزار می شود.

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟