درخواست کارآموزی

نحوه تعمیر صفحه نمایش مایکروویو

تعمیر دکمه صفحه نمایش مایکروویو

صفحه نمایش مایکروویو کار نمی کند : دلایل و راه حل ها

               تعمیر صفحه نمایش مایکروویو

 

مایکروویو یکی از پرکاربردترین وسایل آشپزخانه است و روزی چند بار مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل نگه داشتن آن در شرایطی عالی بسیار مهم است تا در آشپزخانه دچار مشکل نشویم.

با این وجود ممکن است به دلیل استفاده نادرست بارها دستگاه با مشکل مواجه شود. یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید کار نکردن صفحه نمایش مایکروویو می باشد.

ممکن است صفحه نمایشی که روی آن دما، زمان و سایر موارد را مشاهده می کنید بارها از کار افتاده و برای شما دردسر ساز شده باشد. بدون نشان دادن زمان و جزئیات دیگر شما به مدت زمانی که از پخت غذا باقی مانده است دسترسی نخواهید داشت.

برای این مشکل علت های احتمالی زیادی وجود دارد که در بسیاری از موارد خودتان می توانید آن را برطرف کنید. در ادامه تعدادی از دلایل کار نکردن صفحه نمایش و راه حل های آنان توضیح داده شده است :

 

  1. خراب شدن برد کنترل اصلی

اولین دلیل احتمالی کار نکردن صفحه نمایش خراب شدن برد کنترل اصلی است. اگر برد کنترل اصلی یا صفحه مدار خراب شده باشد، شما نمی توانید اعداد و خطوط را روی صفحه نمایش ببینید.

این مشکل معمولاً به دلیل باز شدن جوش یک لحیم یا خرابی خازن پیش می آید. برای یافتن منبع مشکل باید به مدار داخل دستگاه نگاه کنید و به دنبال خط شکستگی بگردید .

 

راه حل برای شکستگی صفحه مدار اصلی

اگر به راحتی توانستید خط شکستگی را پیدا کنید، راه حل آن این است که با استفاده از دستگاه لحیم کاری این قسمت را جوش بدهید. با این حال، اگر در این زمینه تجربه ندارید یا با مدارها میانه ای ندارید بهترین راه استفاده از کمک یک فرد حرفه ای یا تماس با یک متخصص باتجربه برای کمک می باشد.

 

  1. منبع برق را بررسی کنید

دلیل احتمالی دیگر برای کار نکردن صفحه نمایش مایکروویو عیب دار بودن منبع برق است. اگر منبع برق ورودی به مایکروویو شما مناسب نباشد این امر سبب خاموش شدن صفحه نمایش دستگاه می گردد .

راه حل برای مشکل منبع برق

برای بررسی عملکرد درست یا نادرست منبع برق، یک وسیله ی برقی دیگر را به همان پریز وصل و آن را روشن کنید. این کار به شما کمک میکند بفهمید که مشکل از منبع برق است و یا صفحه نمایش مایکروویو شما دچار مشکل دیگری شده است .

 

  1. فیوز حرارتی و فیوز مانیتور را چک کنید

اگر صفحه نمایش مایکروویو کار نمی کند باید فیوز حرارتی و همچنین فیوز مانیتور را چک کنید. اطمینان یابید که هیچ کدام از آن ها نسوخته باشد. فیوز های انواع مایکروویو و برند های مختلف در جاهای متفاوتی در داخل دستگاه قرار گرفته اند.

راه حل برای فیوز های سوخته

با مراجعه به دفترچه راهنمای دستگاه محل قرار گرفتن فیوز ها را پیدا کنید. پس از آن که آن ها را پیدا کردید، فیوز را بیرون آورده و سیم باریک درون آن را بررسی کنید. اگر بی رنگ شده باشد احتمالاً فیوز سوخته است.

 

 

دکمه های مایکروویو کار نمی کنند : دلایل و راه حل ها

 

                 تعمیر دکمه صفحه نمایش مایکروویو

 

یکی دیگر از مشکلات رایجی که ممکن است پیش آید کار نکردن دکمه های مایکروویو است. به همین دلیل در ادامه علت ها وراه حل هایی برای حل این مشکل توضیح داده شده است :

 

  1. خراب شدن صفحه ی کنترل

در بیشتر مواردی که دکمه های مایکروویو کار نمی کنند مشکل رایج خرابی صفحه ی کنترل است. اگر می خواهید مطمئن شوید که مشکل حقیقی دستگاهتان همین است باید هریک از دکمه های صفحه ی کنترل را تک تک فشار دهید. اگر بعضی از دکمه ها به خوبی کار میکنند اما دکمه های دیگر نه، باید صفحه لمسی و صفحه ی کنترل را تعویض کنید.

 

  1. مشکل در غشاء مبدل

علت احتمالی دیگر برای کار نکردن دکمه های مایکروویو می تواند مشکلی در غشاء مبدل باشد. به طور رایج خشاء مبدل را با نام صفحه لمسی می شناسند که دارای تعدادی مبدل الکتریکی لمسی ظریف می باشد.

یک پوشش هدایتگر روی صفحه لمسی کشیده شده است که می تواند در اثر استفاده ی مکرر خراب شود. برای بررسی و رفع این مشکل باید دستگاه را از برق بکشید و اتاقک آن را باز کنید. سالم بودن غشاء مبدل را با استفاده از یک مولتی متر بررسی کنید. روی مولتی متر باید چند اهم ظاهر شود در غیر این صورت لازم است که آن را عوض کنید.

 

  1. مشکل در برد کنترل

اگر دکمه های روی مایکروویو شما کار نمی کنند مشکل احتمالی دیگر پشت این ماجرا می تواند اشکال در برد کنترل باشد. اگر صفحه لمسی دستگاهتان واکنشی از خود نشان نمی دهد اما چراغ های صفحه نمایش روشن هستند احتمالاً مشکل همین است.

برد کنترل مسئول تولید ولتاژ کمی است که به مبدل غشائی عرضه می شود. هنگامی که برد کنترل سیگنال ولتاژ پایین را تولید نکند لازم است که آن را تعویض کنید. برای تعویض این قطعه اول باید دستگاه را از برق بکشید سپس اتاقک و سیستم را باز کنید.

برای آموزش تکمیلی و پیشرفته تر می توانید در دوره آموزش تعیمرات لوازم خانگی مجتمع فنی پایتخت ثبت نام نمایید.

 

Call Now Button