طریقه نصب دزدگیر بر روی کامیون

نصب دزدگیر

دزدگیر ماشین سیستمی است که طراحی شده است تا در هنگام تلاش افراد برای دزدیدن یا آسیب زدن به خودرو، شروع کند به هشدار دادن به مالک ماشینی که بر روی آن نصب شده است.این دزدگیر شامل دستگاه هشدار دهنده و یک ریموت کنترل می شود. برخی از اتومبیل ها هنگام تحویل از کارخانه دارای این سیستم می باشند اما اگر ماشین شما دارای دزدگیر نمی باشد و یا قصد دارید سیستم دزدگیر خود را ارتقاء دهید، خودتان می توانید این کار را انجام دهید.اگر دارای یک کامیون هستید و می خواهید آن را به سیستم دزدگیر مجهز کنید، الزاماً نیازی نیست که مکانیک و یا در این زمینه متخصص باشید تا خودتان بتوانید این کار را انجام دهید، اما باید درباره ی قطعات خودرو اطلاعات پایه را داشته باشید و بتوانید با ابزارهای دستی کار کنید.مراحل زیر را دنبال کنید تا متوجه شوید چگونه می توان بر روی کامیون سیستم ضد سرقت نصب کرد.طریقه نصب دزدگیر بر روی کامیون :

طریقه نصب دزدگیر بر روی کامیون

مرحله ی ۱

                      دزدگیر

آژیر را نصب کنید. برای نصب آژیر از این دستورالعمل ها پیروی کنید :

  • زیر کاپوت کامیون به دنبال یک جای مناسب برای نصب آژیر بگردید؛ این محل باید حداقل ۴۶ سانتی متر با منبع گرما (منیفولد اگزوز، هسته های هیتر، و رادیاتورها) فاصله داشته باشد و از محفظه ی موتور بالاتر باشد.
  • بلندگوی آژیر را رو به پایین قرار دهید تا از آسیب دیدگی توسط آب جلوگیری شود.

نصب دزدگیر

  • برای نصب دزدگیر : بسته به مدل و نوع کامیون خود اگر احساس می کنید در صورت نصب آژیر بر روی گلگیر داخلی کامیون امکان دسترسی سارقان به آژیر کمتر است، می توانید آژیر را در همین محل نصب کنید.
  • قبل از نصب بررسی کنید که پشت محل نصب لوله، کابل، و یا سیم هایی وجود نداشته باشند که با پیچ کردن آژیر به آن ها صدمه بزنید.

طریقه نصب دزدگیر

  • برای نصب آژیر در محل مورد نظر از پیچ و مهره های فلزی مقاوم استفاده کنید.

مرحله ی ۲

                         نصب دزدگیر     

روی فایروال در سمت مسافر سوراخی ایجاد کنید تا بتوانید از میان قسمت لاستیکی سیم کشی آژیر را عبور دهید.

مرحله ی ۳

               نصب دزدگیر             

سیم های آژیر را از داخل سوراخ به طرف اتاقک داخلی ماشین در سمت کمک راننده عبور دهید.

مرحله ی ۴

                  نصب دزدگیر   

سیم کشی برق آژیر را از داخل کامیون، از میان سوراخ سمت کمک راننده به طرف باتری انجام دهید. پس از آن سیم برق را به باتری کامیون متصل کنید.نصب دزدگیر

مرحله ی ۵

                نصب دزدگیر    

واحد کنترل را به زیر داشبورد در جایی که دسته ی فرمان قرار دارد نصب کنید. برای نصب از پیچ و مهره و یا پیچ های فلزی استفاده کنید و دقت کنید که در پشت آن ها لوله یا سیم مهمی وجود نداشته باشد.

سیم کشی واحد کنترل را به طرف بیرون انجام دهید و برای استحکام بیشتر سیم ها را از داخل یک نی رد کنید.نصب دزدگیر.

مرحله ی ۶

                      نصب دزدگیر        

نشانگر LED را نصب کنید. در قسمت بالایی داشبورد، در محلی که می خواهید لامپ LED را نصب کنید یک سوراخ ایجاد کنید. سپس سیم های نشانگر را از داخل سوراخ عبور دهید. برای اینکه نشانگر LED را محکم به داشبورد متصل کنید از چسب دو طرفه استفاده کنید.

مرحله ی ۷

                          نصب دزدگیر

حسگرهای سیستم دزدگیر را نصب کنید. ابتدا برای محل قرار دادن حسگرها تصمیم بگیرید و سپس به روش نشانگر LED آن ها را نصب کنید.

مرحله ی ۸

                     نصب دزدگیر

همه ی سیم های مربوط به آژیر، نشانگر LED، حسگر و سیم های برق را به واحد کنترل متصل کنید. سیم ها را در حالتی مناسب متصل کنید. از ابزارهای مخصوص برای محکم کردن اتصالات و از چسب الکتریکی برای محافظت از محل اتصالات استفاده کنید.

مرحله ی ۹

برای تکمیل کردن نصب سیستم دزدگیر باید سیم اتصال به زمین را نیز به واحد کنترل (ماژول کنترل) متصل کنید.

  • قبل از این که سنسورها را به محل خود متصل کنید پوشش دهی کامل محل توسط آن ها را امتحان کنید.
  • قبل از این که نصب قطعات سیستم دزدگیر را شروع کنید اتصال باتری را قطع کنید.
  • اگر سیم هایی که همراه با دزدگیر به شما داده شده اند به اندازه ی کافی بلند نیستند می توانید به اندازه ی دلخواه از مغازه ی ابزار فروشی سیم تهیه کنید.
  • اجزای دزدگیر را در محلی که در معرض رطوبت است نصب نکنید زیرا این کار ممکن است باعث آسیب دیدگی یا از کار افتادن اجزا شود.
WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟