درخواست کارآموزی

مشکلات سیستم های امنیتی منازل و راه حل آنان

مشکلات سیستم های امنیتی منازل و راه حل آنان

                        سیستم امنیتی

امروزه داشتن سیستم امنیتی در هر خانه ای ضروری است. این سیستم ها نه تنها از شما و خانواده شما محافظت می کنند بلکه محله ی زندگی شما را نیز ایمن تر می سازند.

با این حال، مهم نیست که سیستم امنیتی شما در حال حاضر به خوبی کار می کند، باید بدانید که همواره مشکلاتی به وجود می آیند و باید برای بازگرداندن امنیت به منزل خود سریع آن ها را برطرف نمایید. در ادامه به تعدادی از مشکلات متداولی که برای سیستم های امنیتی منازل پیش می آید و راه حل آنانا می پردازیم .

  1. وجود ناسازگاری در سیستم های امنیتی

شایع ترین مشکلی که در سیستم های امنیتی وجود دارد مشکلات ناسازگاری است.

گاهی اوقات هنگامی که دستگاه های امنیتی مختلف را که محصول شرکت های متفاوتی هستند از مغازه خریداری می کنید، ممکن است این دستگاه ها با همدیگر سازگاری نداشته باشند و بنابراین ممکن است به درستی عمل نکنند.

در این شرایط شما دو راه پیش رو دارید؛ هم می توانید دستگاه های دیگری که از یک شرکت هستند و با هم سازگارند خریداری کنید و هم می توانید از یک متخصص فنی بخواهید که سیستم شما را بررسی کرده و اجزا را نصب کند .

 

  1. دوربین های مدار بسته هشدار خطا نشان می دهند

بسیاری از افرادی که در اطراف منزل خود دوربین های مدار بسته و سنسور هایی نصب کرده اند تجربه ی نمایش پیام خطا را دارند که می تواند بسیار آزار دهنده باشد.

هشدار خطا معمولاً زمانی نشان داه می شود که پرندها از مقابل دوربین عبور کنند و یا شرایط آب و هوایی مناسب نباشد و غیره.

این پیام ممکن است به دلیل حساسیت بیش از حد سنسور ها، نصب نادرست و یا وجود نقص هایی در تولید سیستم باشد.

راه حل این مشکل این است که میزان حساسیت سنسورها را پایین بیاورید و یا سیم کشی ها و سایر بخش های سیستم توسط یک متخصص بررسی و تست شود .

 

  1. سیستم های امنیتی آسیب پذیر

در بعضی مواقع، به علت آسیب پذیر بودن سیستم امنیتی شما هک کردن آن برای هکرها آسان است. هکر ها می توانند به ویدیو های امنیتی شما دسترسی پیدا کنند و در نتیجه از راه دور بر فعالیت های شما نظارت داشته باشند.

برای جلوگیری از این مسئله شما باید یک سیستم امنیتی پر قدرت و رمز گذاری شده ی سیمی و یا بی سیم را انتخاب کنید.

  1. بالا بودن هزینه های خرید سخت افزار و هزینه های کلی

با وجود این که نصب سیستم های امنیتی در سرتاسر جهان گسترش بسیاری پیدا کرده است اما هنوز هم هزینه های ناشی از آن بسیار بالا هستند. اولین چیزی که افراد در مواجهه با سیستم های امنیتی با آن مواجه می شوند بالا بودن هزینه ی سخت افزار آن هاست.

هزینه های نصب این سیستم ها نیز بسیار زیاد هستند و حتی اگر خود فرد توانایی انجام کارهای فنی و نصب سیستم را داشته باشد، باز هم مقدار کمی از هزینه ها کاهش خواهد یافت.

به علاوه سیستم هایی که خود افراد نصب می کنند و همچنین سیستم های امنیتی ارزان قیمت به دلیل نیاز به مراقبت و تعمیر بیشتر بعدها به صرف هزینه های بیشتر نیاز خواهند داشت .

 

دوره آموزش برق ساختمان درجه یک و آموزش هوشمند سازی ساختمان به صورت عملی در مجتمع فنی پایتخت به صورت صفر تاصد برگزار می شود.