درخواست کارآموزی

مزایای استفاده از تابلو های LED و چلنیوم

تابلو چلنیوم

مزایای استفاده از تابلو های LED و چلنیوم

                               تابلو ال ای دی

انواع مختلفی از تابلوهای تبلیغاتی وجود دارند مانند تابلو های LED، تابلو های چلنیوم، تابلوی فلکس، تابلو های نئونی، تابلو LED آکریلیک، تابلوی نوری دایره ای و انواع دیگری از تابلوها.

یک تابلوی LED یا صفحه نمایش دیود ساطع کننده ی نور، یک صفحه نمایش تخت است که از دیود های ساطع کننده ی نور به عنوان یک نمایشگر ویدئو استفاده می کند.

لامپ های LED برای ساخت تابلو های LED به کار برده می شوند. در ساخت بیلبوردها و تابلوهای سردر مغازه ها معمولاً از تابلوهای LED استفاده می شود. تابلوهای چلنیوم یکی دیگر از تابلو های تبلیغاتی هستند که در شب نور می دهند.

این تابلوها از ترکیب نئون، آکریلیک، پلی کربنات، PVC فلکس و دیگر مواد تشکیل شده است. این تابلوها دارای حروف و اشکال برجسته هستند و در داخل آن ها از لامپ های LED و SMD برای نوردهی استفاده می شود.

اکنون قصد داریم که درمورد مزایای استفاده از تابلو های LED و چلنیوم به گفت و گو بپردازیم.

 

دوام تابلو های LED

تابلوهای LED بسیار قابل اطمینان هستند و نسبت به تابلوهای قدیمی دوام و ماندگاری بیشتری دارند؛ یعنی حدود ۳ الی ۶ سال بیشتر از تابلو های فلورسنت و نئونی کار می کنند.

تابلو های LED هیچ گونه گازی ندارند که با خالی شدن آن تابلو کم نور و تاریک شود. به علاوه، میزان روشنایی آن ها در طول دوره ای که مورد استفاده هستند در سطح خوبی باقی می ماند.

 

استفاده از تابلوهای چلنیوم راحت است

 

تابلو چلنیوم

شما می توانید برای کنترل عملکرد تابلو های چلنیوم و LED از ابزارهای رایانه ای مبتنی بر ویندوز استفاده کنی. از این طریق، شما در همه ی زمان های روز و شب می توانید از تمام داده های مربوط به تابلو LED مطلع شوید.

اگر به دنبال یک تابلو تبلیغاتی هستید که در محیط بیرون به دور از جمعیت قرار بگیرد و دیده شود، اما در عین حال در مصرف انرژی و هزینه های اضافه نیز صرفه جویی شود، برای شما هیچ انتخابی بهتر از تابلوهای چلنیوم وجود ندارد.

تابلو های LED نمایش های بصری را عملی و مهیا می کنند. آن ها با استفاده از جلوه های بصری تماشایی و اطلاعات شفاف و مختصری که در اختیار مخاطبان قرار می دهند، در هر رویدادی دنیای متفاوتی را ایجاد می کنند.

 

ترکیب رنگ های گسترده

تولید کننده های لامپ، لامپ های LED را در طیف گسترده ای از رنگ ها تولید می کنند. بنابراین وقتی تابلوهای LED یا چلنیوم را برای استفاده انتخاب می کنید می توانید از بین رنگ های قرمز، نارنجی، بنفش، آبی، سبز، سفید، صورتی، ارغوانی، و زرد رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید.

اما خودتان را فقط محدود به همین رنگ ها نکنید. شما می توانید تابلوهای LED را با ترکیب رنگ های بیشتری تا مرز ۱۶ میلیون رنگ بسازید. همچنین شما می توانید، انیمیشن ها، گرافیک ها، طرح ها، نقش های چشمک زن و موارد دیگری را در برنامه ی تابلو ی خود بگنجانید.

این ویژگی به شما اجازه می دهد که تابلوی LED خود را به طور کامل شخصی سازی کنید و این بدان معناست که می توانید مشتری های بیشتری را جذب کنید.

 

در تابلو های LED پیام ها می توانند حرکت کنند

تابلو های معمولی به شما اجازه می دادند که فقط یک جمله یا کلمه را به نمایش بگذارید، با این حساب شما نمی توانستید در زمان مورد نیاز حراج اجناس خود را تبلیغ کنید.

با این حال، LED این مشکل را از بین برده اند. شما می توانید تابلوی LED خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که هر نوع پیامی را طی چند ثانیه به نمایش در بیاورد.

تنها کافی است که متن دلخواه را وارد سیستم کنید یا از داخل سیستم پاک کنید. با استفاده از LED شما می توانید فوراً با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و حتی چندین تبلیغ را برای آنان به نمایش بگذارید.

 

فناوری پیشرفته

تابلو های LED در انواع کیفیت و رزولیشن از P1 تا P10 در دسترس اند و بدون نیاز به نگرانی درباره ی محل، فاصله، و زاویه های نوردهی آنان، تصاویر واضح فوق العاده ای را به نمایش می گذارند.

کیفیت های P1 الی P4 برای محیط های داخلی مناسب اند مانند استفاده در سخنرانی ها، کنفرانس ها و سمینارها در حالی که کیفیت P10 فقط برای محیط بیرونی که بینندگان از تابلو دور هستند مناسب است. تصویر واضح باقی می ماند.

 

تابلو های LED در تمام شکل ها و اندازه ها در دسترس اند

ما می توانیم از LED به عنوان یک صفحه نمایش استفاده کنیم. بنابراین، می توانیم اندازه ی آن را انتخاب کنیم. ممکن است به یک تابلو LED کوچک برای سمینار یا کارگاه آموزشی نیاز داشته باشیم و یا یک صفحه نمایش بزرگ برای نصب در محیط بیرونی بخواهیم که دارای حداکثر وضوح باشد.

شما می توانید به صورت کارآمدی یک صفحه نمایش بزرگ که متشکل از صفحات کوچک است بسازید و به این ترتیب با ایجاد صفحه ی بزرگ تصویر مورد نظر خود را به نمایش بگذارید.

LED دارای قابلیت انعطاف هستند و این قابلیت این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که لوگوی تجاری خود را به مردمی که دور تا دور ساختمان هستند نمایش دهید. بسته به موقعیت مکانی محل کار شما، تصویر روی صفحه نمایش می تواند به صورت متحرک برنامه ریزی شود.

 

شب یا روز

ما تابلوهای چلنیوم را برای تایم شب در محیط های تاریک تر نصب می کنیم اما این تابلو ها برخلاف دیگر انواع تابلو های تبلیغاتی در طول روز هم بسیار کاربردی هستند. در روز هم تصاویر روشن و قابل دیدن باقی می مانند و حتی اگر در محیط بیرونی از این تابلو ها استفاده شود، باز هم در طول روز عملکردی عالی خواهند داشت.

 

مزایایی که در باره ی استفاده از تابلو های LED ذکر شد عمدتاً برای عکاسان و مغازه داران یا تاجرانی که می خواهند توجه مخاطبان را بیشتر به خود جلب کنند قابل استفاده است. بنابراین وقتی می خواهید تابلوی تبلیغاتی خود را از انواع قدیمی به تابلوی LED تغییر دهید، این مزایا و ویژگی ها را به خاطر داشته باشید.

 

دوره آموزش تابلو led به صورت کاملا عملی و صفر تا صد در مجتمع فنی پایتخت آموزش داده می شود.