ثبت نام و مشاوره رایگان
نام دوره :   آموزش PLC
مدت دوره : 120 ساعت
سطح دوره : مبتدی تا پیشرفته
هزینه عادی دوره : 2.750.000 تومان
هزینه خصوصی دوره : 7.000.000 تومان
دسته بندی : برق صنعتی و ساختمان

آموزش PLC (آموزشی پی ال سی)

 • مدرس دوره
 • دکتر قاضیانی

ویدیو معرفی دوره آموزش PLC

آموزش PLC  یکی از دوره های آموزشی پرطرفدار بوده که به علت درآمد زایی بالایی که دارد در سراسر جهان از محبوبیت بسیاری برخوردار است و بسیاری از افراد تمایل به انجام فعالیت در این حوزه دارند. PLC را به عنوان کنترل کننده منطقی برنامه پذیر می شناسند و از آن در صنایع مختلف جهت کنترل فرآیندها استفاده می کنند. صنایع مختلف مانند صنایع غذایی، خودروسازی، صنعت پوشاک و غذا و ... نیازمند افراد پی ال سی من می باشند و بازار کار این رشته بسیار پر رونق می باشد. آموزشگاه فنی پایتخت اقدام به برگزاری این دوره ها با استفاده از مدرسان و متخصصین حرفه ای و با تجربه می نماید و افراد علاقمند به این رشته را به بازار کار معرفی می کند.

سرفصل های آموزش plcآموزش مقدمات plc ها

آموزش سخت افزارو نرم افزار LOGO

آموزش نصب و سیم بندی LOGO

آموزش PLC FATEK

اموزش PLC دلتا

آموزش دستورهای برنامه نویسی PLC

آموزش شبیه سازی S5W

آموزش پی ال سی kinco

آموزش مدهای کاری CPU

حالات مختلف کاری PLC، PII، PIO

آموزش نصب S7-400 روی پانل

آموزش سیستم های عدد نویسی

آموزش سیستم BCD

بیشتر

آموزش برنامه نویسی PLC زیمنس S7300 , S7400

آموزش برنامه نویسی plc s7-1200 با نرم افزار Tia Portal

آموزش نرم افزار simatic step 7

آموزش نحوه کنترل رله کنتاکتوری

آموزش plc یکپارچه و ماژولار

تبدیل اعداد در سیستم به صورت hex

آموزش نحوه اجرای متناوب و چرخشی برنامه

آموزش راه اندازی موتورهای پله ای

آموزش راه اندازی موتورهای خود فرمان

آموزش برنامه نویسی به روش فلوچارتی CSF یا نمایش جعبه ای تابع FBD

معرفی دیاگرام برنامه ریزی PLC

آموزش برنامه نویسی به روش لیست جملات STL

آموزش نصب و سیم بندی LOGO

آموزش نصب سخت افزار LOGO بر روی ریل

نحوه اتصال PLC به کامپیوتر

انواع حافظه و مکان های حافظه در S7-300

بلوک برنامه نویسی program block

آموزش تجهیزات جانبی HMI یا واسط های کاربری

آموزش اصول کلی PLC و مدار فرمان

کوچک کردن لیست


آموزش پیکر بندی سخت افزار step 7 -300

آموزش پیکربندی توزیع شده

آموزش برنامه نویسی با زبان ladder

آموزش برنامه نویسی به روش STL

آموزش برنامه نویسی به روش FBD

آموزش کنترل S7-1200 از طریق 3d پنل

آموزش اتصال انکودر به PLC 1200

آموزش شبکه کردن PLC 1200

آشنایی با شبکه profibus

آشنایی با شبکه Modbus

آشنایی با سیستم های Redundant

آموزش برنامه نویسی UDF در Logo

آموزش شبکه کردن Logo

بیشتر

آموزش اصول عمومی و پروتوکل اتصالات مودهای عملکردی PLC

آموزش بلوک های برنامه نویسی نحوه ایجاد و استفاده از آن ها

آموزش کنترل S7-300 و S7-400 از طریق 3d پنل

آموزش شبکه کردن PLC های غیر هم سان

آشنایی با تابلو های خازنی و تاثیرات مخرب نویزی آن ها

آشنایی با سیستم های پله برقی

آموزش کنترل حلقه بسته PI در Logo

آموزش کنترل Logo از طریق wifi

آموزش کنترل Logo از طریق 3d پنل

آموزش اتصال انکودر به Logo

آموزش اتصال سنسورهای آنالوگ به Logo

آموزش کنترل Logo از طریق پروتکل KNX

آموزش کنترل Logo از طریق SMS

آموزش کنترل Logo از طریق تاچ پنل

آموزش SFB و SFC در PLC S7-300 و PLC S7-400

آموزش کنترل OB های زمانی

آموزش کنترل OB های خطا

آموزش کنترل OB های وقفه

کوچک کردن لیست

مزایای آموزشگاه فنی پایتخت

چنانچه اگر سوالی در مورد دوره های آموزشگاه دارید فرم مقابل را پر کنید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

محمد فتحی : سطح آموزش بالا و کاملا قابل فهم بود .به خاطر بازار کار این رشته شرکت کردم

اسلام لو : برای یادگیری و ایجاد کسب و کار در آموزشگاه ثبت نام کردم. از طریق اینترنت آموزشگاه را پیدا کردم

 

سوالات متداول دوره آموزش PLC

آیا در این دوره برنامه نویسی هم آموزش داده می شود؟
بله ، این دوره شامل برنامه نویسی هم می باشد
دوره آموزش پی ال سی به صورت تئوری هست یا عملی؟
کلاس ها به صورت تئوری و عملی هستند ولی بیشتر آموزش ها عملی هستند
مدت زمان دوره آموزش پی ال سی چقدر می باشد؟
مدت زمان این دوره 120 ساعت بوده و آموزش از صفر تا صد می باشد.
آیا زمان برگزاری دوره را میتوانیم خودمتن تعیین کنیم؟
زمان برگزاری دوره های خصوصی با هماهنگی کارآموز و اساتید انجام می شود
میزان تسلط کارآموز به بحث هیدرولیک و پنوماتیک در پایان دوره چقدر است؟
به صورت صفر تا صد آموزش سیستم های هیدرولیک و پنوماتیک آموزش داده میشود و کارگاه مجهز به تمام وسایل مربوطه است
آیا پشتیبانی بعد دوره وجود دارد ؟
باتوجه به نحوه ی آموزش اساتید و عملی بودن دوره های آموزشی نیاز چندانی به پشتیبانی نیست ولی طبق تعهد آموزشگاه پشتیبانی دوره به صورت نامحدود است
یا پس از گذراندن آموزش نیاز به دوره های کاروزی بیرون از آموزشگاه داریم ؟
خیر. با توجه به انجام کار عملی بسیار در کارگاه توسط کارآموزان در طی دوره آموزشی و در اختیار داشتن اساتید مجرب و تجهیزات آموزشی کامل. پس از پایان دوره بصورت مستقیم و بدون نیاز به دوره کارورزی می توانید وارد بازار کار شوید
تجهیزات کارگاه چگونه است ؟
کارگاه پی ال سی مجهز به انواع پی ال سی های لگو و دلتا و زیمنس و اچ ام آی و درایو و... است

سوالات متداول دوره plc پیشرفته

1- در این دوره چه نوع پی ال سی هایی آموزش داده می شود؟ در این کلاس ها پی ال سی های لوگو، پی ال سی S7-300,400,1200 زیمنس ،پی ال سی فتک و دلتا و کینکو ، HMI آموزش داده می شود. 2- طول دوره آموزش پی ال سی چند ساعت می باشد؟ این دوره طی حدود 120 ساعت برگزار می شود. 3- بازدید از کارخانه به چه صورت و چه زمانی می باشد؟ بازدید از کارخانه در 2 روز برای یادگیری بیشتر و شبیه سازی آموزش ها در خط تولید و معمولا در اواسط دوره برگزار می گردد.

شروع آموزش PLC

آموزش پی ال سی با آموزش مفاهیم الکترونیک آغاز می‌گردد، شناخت مدارهای الکترونیکی مهم ترین اصل در آموزش پی ال سی به‌حساب می آید. در کنار آموزش مدارهای الکترونیکی آموزش برنامه نویسی سی شارپ نیز می تواند به توسعه و بهبود فضای کار با پی ال سی کمک نماید. برای شروع دوره‌های آموزشی پی ال سی تنها کافی است که اطلاعات‌ پایه‌ای را در دوره‌های الکترونیک پایه آموزش ببینید. این دوره‌ها به دو صورت کاملاً خصوصی و نیمه‌خصوصی در آموزشگاه‌های معتبر تدریس می‌گردند.درنتیجه با هزینه‌ای معقول خواهید توانست مقدمات کلاس‌های PLC را بگذرانید. اما اگر دانش‌آموخته رشته‌های برق و الکترونیک هستید، می‌توانید به‌صورت مستقیم در دوره‌های تخصصی PLC شرکت نمایید. دوره‌های پی ال سی بسته به ساعات آموزشی و نیاز مخاطب هزینه‌های مختلفی را از حدود 900 هزار تومان تا حدود 2 میلیون تومان در بر خواهد داشت. مهم ترین نکته در آموزش‌های پی ال سی شناخت فنی بهتر نسبت به اجزای پی ال سی است. شناختی که با هزینه‌ای معقول منجر به ورود موفقیت کارآموز به بازار کار می‌گردد.

بازار کار PLC (پی ال سی) کجاست؟

بازار کار پی ال سی تا به آنجا گسترده است که بسیاری از صنایع شیمیایی، غذایی، الکترونیکی و... طالب این دسته از متخصصین تمام‌وقت پی ال سی هستند. با ورود به بازار کار پی ال سی در صنایع و تسلط نسبی به برنامه نویسی سی شارپ به بازار کار درخشانی دست پیدا خواهید کرد. چراکه پیوند قوی بین برنامه نویسی و راه‌اندازی سیستم PLC موجب خلاقیت روزافزون این رشته کاری شده است. خلاقیتی که با بهینه کردن خروجی سیستم در صنایع مختلف و صرفه‌جویی در مصرف انرژی به یکی از شاخص‌ترین نمادهای توسعه صنعتی تبدیل می‌گردد. توجه نمایید که صنایع بزرگ برای افرادی که با خلاقیت به بهبود عملکرد کارخانه کمک می‌کنند، امتیاز ویژه‌ای اختصاص خواهند داد. استخدام شما به‌عنوان متخصص پی ال سی کمترین امتیازی است که برای آینده کاری خود می‌توانید متصور شوید.

کاربردهای پی ال سی

کاربردهای انواع پی ال سی تا به آنجا پیش رفته است که دیگر کمتر کارخانه‌ای بدون یک تابلو پی ال سی چرخ‌های صنعتش به چرخش درمی‌آید. حتی بی‌راه نیست اگر بگوییم که با PLC نان بسیاری از برنامه نویسان نیز چرب‌تر شده است. فضایی که به لطف خلاقیت در برنامه نویسی و محیط کار با پی ال سی روزبه‌روز تقویت می‌شود. امروزه پی ال سی دیگر به شناخت اجزا و کاربردهای کنترل و گزارش‌گیری محدود نمی‌شود. پی ال سی فضای گسترده‌ای است که با رایانه‌ها مرتبط می‌شود و این موجب شده که پی ال سی بهترین کاربرد را در صنعت داشته باشد و درآمد PLC بی‌نهایت شیرین و خلاقانه به نظر آید. پس با ثبت‌نام در دوره‌های پی ال سی خود را آماده کسب درآمدی بی‌نظیر از فضای کار پی ال سی نمایید.

بازار کار حرفه ای PLC

از آنجایی که PLC در موارد مختلفی از کارخانه های تولیدی گرفته تا صنایع بزرگ و کوچک و تولیدی ها مورد استفاده قرار می گیرد و نیازمند تخصص بالایی در این زمینه می باشد از بازار کار مناسبی برخوردار می باشد. افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند و به کار با پی ال سی تسلط دارند معدود بوده و به همین دلیل بازار کار برای افراد متخصص بسیار پر رونق می باشد. البته کاملا مشخص است که در کشورهای پیشرفته و صنعتی که از صنایع بیشتری برخوردار می باشند بازار کار پی ال سی من ها بهتر بوده و نیاز به این افراد بیشتر احساس می شود. در کشور ما بازار کار حرفه ای PLC حدود 80 درصد کمتر از کشورهای پیشرفته می باشد و دلیل آن به علت میزان کمتر صنایع و تولیدات در کشور می باشد. اما با این وجود بازار کار در ایران نیز برای شغل PLC بسیار پر رونق می باشد. در صنایع موجود در ایران از پی ال سی دلتا و زیمنس استفاده می گردد و می توان با کسب مهارت در این دو نوع PLC به درآمد بالایی دست یافت و آینده شغلی خود را تضمین نمود.

شغل های مرتبط با آموزش PLC

مشاغل مختلفی وجود دارند که در ارتباط با شغل PLC بوده و از آن میان می توان به شغل و رشته الکترونیک اشاره کرد. از آن جایی که plc دارای پایه های الکترونیک می باشد افرادی که در رشته الکترونیک تحصیل کرده اند آشنایی نسبی با PLC داشته و با گذراندن دوره های آموزشی این رشته می توانند به تخصص بالایی دست یافته و به عنوان یک PLC man فعالیت نمایید. فروشندگان تجهیزات الکترونیک پی ال سی از جمله مشاغل مرتبط با PLC بوده که PLC manها می توانند با تعامل با این افراد به کسب و کار خود رونق بیشتری بخشیده و تعداد مشتریان خود را افزایش دهند. علاوه بر آن تکنسین های ساختمان و همچنین تکنسین های صنایع مختلف در ارتباط مستقیم با شغل plc بوده می توانند شما را به صنایع مختلف برای اشتغال در این زمینه معرفی نمایند.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار

در صورتی که علاقمند به فعالیت در حوزه پی ال سی می باشید نیاز است تا در ابتدا تمام جنبه های آن را بررسی کرده و سپس اقدام به راه اندازی این شغل نمود. پیش از هر چیز میزان سرمایه مورد نیاز برای ورود به یک شغل باید مورد توجه و بررسی قرار گیرد و در رابطه با ابزار و تجهیزاتی که مورد نیاز است به طور کامل تحقیق گردد. plc از جمله مشاغل فنی است که سرمایه کلانی برای آغاز به کار آن نیاز نبوده و تنها با کسب مهارت در آموزشگاه های مختلف می توان به انجام این کار پرداخت. میزان سرمایه مورد نیاز برای شرکت در این دوره ها در حدود دو میلیون تومان بوده و ابزار و تجهیزات مورد نیاز برای این شغل از قیمت بالایی برخوردار نمی باشند. افرادی که در رشته های برق، الکترونیک، مکانیک و صنایع تحصیل نموده اند می توانند خیلی راحت دوره های پی ال سی را پشت سر گذاشته و در صنایع مختلف استخدام گردند.

چگونه نصاب حرفه ای PLC شویم؟

در شغل PLC مهارت و تخصص بالا حرف اول را زده و هر چه میزان تخصص افراد در این حرفه بالاتر باشد استقبال بیشتری در صنایع مختلف از آنها شده و راحت تر جذب بازار کار می گردند و در نتیجه به درآمد بالاتری دست می یابند. اما در آغاز کار نیاز است تا در دوره های آموزشی که در آموزشگاه های مختلف برگزار می گردد شرکت نموده و با مباحث علمی و عملی کار آشنا گشته و سپس با افزایش مهارت های فنی خود به بازار کار وارد شد. نکته ای که باید آن را مد نظر قرار داد انتخاب آموزشگاه مناسب می باشد. آموزشگاه باید تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای بوده و پس از پایان دوره مدرک فنی و حرفه ای را به افرا اعطا نماید. مربیان و مدرسین باید از مهارت بالایی برخوردار بوده و قادر به آموزش و انتقال اطلاعات به صورت کاملا دلسوزانه باشند. با توجه به این که PLC زیمنس و دلتا درصد بالایی از پی ال سی را در صنایع کشور ما به خود اختصاص می دهند نیاز است تا در آموزشگاه هایی ثبت نام نمود که به آموزش این نوع پی ال سی ها بپردازند و سرفصل های مربوط به آنها را به صورت کامل آموزش دهند. طراحی، محاسبه و پیاده سازی انواع PLC از جمله مهارت هایی است که یک PLC man حرفه ای باید در آن مهارت داشته باشد. داشتن اطلاعات کافی در زمینه تابلوهای برق صنعتی، هیدرولیک و پنوماتیک از ملزوماتی است که یک تکنسین پی ال سی باید داشته باشد. افرادی که در زمینه برنامه نویسی نیز تسلط دارند می توانند تبدیل به تعمیرکاران حرفه ای plc تبدیل گردند و به درآمدزایی بالایی دست یابند.

کسب درآمد بالا با آموزش PLC

PLC را می توان جزء مشاغلی قرار داد که درآمد بالایی داشته و می توان درآمد تکنسین های حرفه ای PLC را در حدود 20 الی 30 میلیون در ماه تخمین زد. البته که این میزان درآمد وابسته به میزان مهارت و توانایی فرد در این حرفه بوده و می توان این مقدار را افزایش داد. روش های مختلفی برای کسب درآمد بالا با آموزش PLC وجود دارد که در ادامه به آنها پرداخته شده است. یکی از ابتدایی ترین راه ها برای کسب درآمد از طریق PLC این است که پس از طی کردن دوره های آموزشی مرتبط با پی ال سی، یک رزومه حرفه ای را برای خود ساخته و با ارسال آن به صنایع و شرکت های مختلف در این شرکت ها استخدام و مشغول به کار شد. میزان درآمدی که از طریق استخدام در صنایع مختلف می توان به دست آورد در حدود 6 تا 12  میلیون تومان در ماه می باشد و با توجه به میزان تخصص شما این مبلغ متغیر خواهد بود. یکی دیگر از روش هایی که پس از کسب مهارت در رشته PLC می توان از طریق آن به درآمدزایی رسید، گرفتن پروژه های مختلف به صورت آزاد می باشد. میزان درآمد PLC از این طریق نسبت به استخدام در شرکت های مختلف بسیار بیشتر بوده اما دارای ریسک بیشتری نیز خواهد بود. علاوه بر استخدام در صنایع مختلف و کار به صورت آزاد می توان در صورتی که علاقمند به تدریس می باشید، در آموزشگاه های مختلف به عنوان مدرس نیز مشغول به کار شده و مهارت و تخصص خود را به دیگر افراد انتقال داد.

چالش های ورود به بازار کار

در هنگام ورود به مشاغل مختلف چالش های بسیاری وجود دارند که افراد با آنها مواجه می گردند. مقابله با این چالش ها می توان شما را در شغل مورد نظر به موفقیت بالایی رسانده و از شما یک فرد حرفه ای بسازد. PLC از جمله مشاغلی است که چالش های گوناگونی در هنگام راه اندازی آن وجود دارد که از آن جمله می توان به آشنایی با برندهای مختلف PLC اشاره کرد. با توجه به این که در شرکت ها و کارخانه های مختلف برندهای متنوعی از PLC استفاده می شود نیاز است تا تکنسین های پی ال سی اطلاعات و مهارت های خود را در تمامی برندها بالا برده و با نحوه کار با آنها آشنایی داشته باشند.

2021-09-14
بخش های مختلف پی ال سی

پی ال سی چیست و چه کاربردی دارد

پی ال سی چیست و چه کاربردی دارد : plc در سال ۱۹۶۴ توسط دیک مورلی اختراع شد و در سال ۱۹۷۳ توسط آلمانی ها وارد […]
2021-03-16
plc

خطای برقراری ارتباط PLC به چه معناست؟

با توجه به محبوبیت بالا و استقبال گسترده ای که از پی ال سی در صنعت شد، در سرتاسر جهان، یکی از دوره های آموزشی پر […]
2021-03-08
عملکرد PLC صنعتی

نحوه ی عملکرد PLC صنعتی چگونه است و از چه قطعاتی تشکیل شده؟

کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزیPLC) ) رایانه‌های کوچک صنعتی هستند که حاوی سخت‌افزار و نرم افزار بوده و برای اتوماسیون فرایندهای کنترل سفارشی‌ شده […]

29 دیدگاه

 1. عباس رستمی گفت:

  آیا دوره شامل تمامی پی ال سی هاست ؟

  • پشتیبان آموزشگاه گفت:

   بله پی ال سی های درجه یک و دو هر دو آموزش داده میشود.

 2. طاها یعقوبی گفت:

  پی ال سی چیست ؟

  • پشتیبان آموزشگاه گفت:

   دستگاهی برای برنامه ریزی و کنترل کننده ی سایر دستگاه های صنعتی و کار برد آن در کارخانه هاست

 3. کامبیز رضایی گفت:

  مدرک پایان دوره به چه صورت است؟

  • پشتیبان آموزشگاه گفت:

   آموزشگاه فنی پایتخت دارای مجوز از طرف سازمان فنی و حرفه ای کشور است و مدرکی که صادر می شود بین المللی و قابل اعتبار است

 4. عرفان گفت:

  سلام وخسته نباشید این دوره ای که میگین حضوری هست یانه اگرهس چند ساعت در روز هست از ساعت چند تا چند جا خواب هم میدید.

  • پشتیبان آموزشگاه گفت:

   سلام
   هم دوره های حضوری برگزار می شود هم دوره های آنلاین
   برای اطلاع از نحوه برگزاری کلاس ها با شماره های آموزشگاه تماس بگیرید

 5. قاسم اکبری گفت:

  آیا بعد از پایان دوره آموزشگاه شما کارآموزی هم دارد برای آموزش plc ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟