ثبت نام و مشاوره رایگان
نام دوره : نصب و تعمیرات پکیج دیواری
مدت دوره : 50 ساعت
سطح دوره : مبتدی تا پیشرفته
هزینه عادی دوره نصب : 500.000 تومان
هزینه عادی دوره تعمیرات : 950.000 تومان
هزینه دوره خصوصی نصب : 800.000 تومان
هزینه دوره خصوصی تعمیرات : 1.700.000 تومان
دسته بندی : دوره های ویژه

آموزش نصب پکیج دیواری

 • مدرس دوره
 • مهندس فیروزبخت
آموزش نصب پکیج دیواری

آموزش نصب پکیج دیواری مجتمع فنی پایتخت به صورت کاملا عملی ارائه می گردد. کار آموزان می توانند با شرکت در کلاس های آموزش نصب پکیج دیواری مراحل نصب، تعمیرات و راه اندازی انواع پکیج دیواری (package heating system) را توسط اساتید مجرب فرا بگیرند و پس از اتمام آموزش وارد بازار کار آن شوند.

دوزه نصب پکیج

سرفصل های آموزش نصب پکیج دیواری


 • آموزش نصب انواع پکیج دیواری
 • آموزش نحوه کنترل آنالوگ
 • آموزش نحوه کنترل الکترونیکی
 • آموزش اقدامات قبل از نصب پکیج دیواری
 • آموزش نحوه کنترل ولتاژ شبکه برق
 • آموزش طریقه استفاده از دستگاه کلرزن (کلریناتو)
 • آموزش روش اتصال پکیج به لوله ها
 • معرفی انواع سختی گیرهای روی لوله
 • آموزش نصب سختی گیر
 • آموزش اتصال لوله های آب به پکیج
 • آموزش نحوه نصب دودکش پکیج های فن دار
 • آموزش اتصال پکیج به مدار گاز
 • آموزش راه اندازی پکیج دیجیتال مطابق با دستورالعمل کارخانه سازنده
 • آموزش نحوه کنترل و تنظیم شعله پکیج گازی
 • آموزش نحوه نصب شیرهای تخلیه در پکیج دیواری
 • آموزش سرویسکاری و تعویض قطعات
 • و...

مزایای آموزشگاه فنی پایتخت


 

نصب پکیج دیواری از کجا آغاز کنم؟

سؤالی که بسیاری از کارجویان بازار کار می پرسند، چگونگی ورود به شغل نصب پکیج دیواری است. پیش از پاسخ به این سؤال، بهتر است که از خود بپرسیم که آیا واقعاً به فعالیت فنی علاقه‌مند هستیم یا خیر؟ و آیا با ابزارآلات مورد نیاز تعمیرات تجهیزات گرمایشی می توانیم کار کنیم؟ اگر پاسخ به چنین سؤالاتی مثبت بود ثبت نام در دوره های آموزشی نصب پکیج دیواری یکی از بهترین راه حل های آموزش این شغل به حساب خواهد آمد.

دوره آموزشی نصب پکیج دیواری چقدر هزینه دارد؟

ثبت نام و پرداخت هزینه برای دوره های نصب پکیج دیواری هزینه ای به صرفه و خوش آتیه محسوب می گردد چرا که فرد کارآموز تنها با صرف هزینه ای حدوداً یک میلیون تومان می تواند به بازار کار گسترده نصب پکیج دیواری قدم بگذارد.

چرا به آموزش برای نصب پکیج دیواری نیاز داریم؟

نصب پکیج دیواری هم کاری تخصصی و هم نیازمند رعایت دقیق نکات ایمنی است. بنابراین توصیه ما آموزش های چند جانبه به کارآموزان مشتاق یادگیری نصب پکیج دیواری است. در یک دوره آموزشی خوب کارآموز ضمن کار عملی، ایمنی در کار را یاد خواهد گرفت. کارآموز همچنین با در دست گرفتن ابزار با نحوه کار عملی نصب و تعمیر پکیج دیواری آشنا خواهد شد.

درآمد شغل نصب پکیج دیواری

درآمد شغل نصب پکیج دیواری بر اساس تخصص و تجربه فرد نصاب پکیج تعیین می گردد. از طرفی نصب و راه اندازی پکیج دیواری فعالیتی بسیار تخصصی و مهم محسوب می شود چراکه سیستم های گرمایشی اگر به درستی نصب نگردند، کارآمدی لازم را نخواهند داشت. بنابراین درآمد نصب پکیج دیواری با توجه به حساسیت نصب پکیج بسیار بالا است.

فرصت های شغلی نصب پکیج دیواری

بعد از سپری شدن دوره آموزشی نصب پکیج دیواری، می توانید با معرفی به نمایندگی های معتبر کار خود را به عنوان یک نصاب پکیج آغاز نمایید. هرچند که باز هم از کسب تجربه بی نیاز نیستید. توجه داشته باشید که فرصت های شغلی نصب پکیج دیواری روز به روز افزایش پیدا می کند و به نظر می رسد که در آینده فرصت های شغلی بیشتری برای حرفه نصب پکیج دیواری پدید آید. بنابراین ما به شما توصیه می کنیم که با ثبت نام در دوره های آموزشی نصب و راه اندازی پکیج دیواری، برای رقابت در بازار کار خودتان را به خوبی آماده کنید.

یکی از مشاغل پرطرفداری که در سال های اخیر بسیار باب شده است شغل تعمیرات پکیج می باشد. استقبال از این شغل به علت استقبالی است که از پکیج ها به عنوان سیستم گرمایشی شده است. در گذشته برای گرم کردن ساختمان ها و آب مصرفی از موتورخانه استفاده می شد، اما به علت دردسرها و هزینه های بالایی که برای راه اندازی موتورخانه وجود داشت استفاده از آنها محدود شده و انواع پکیج به جای موتورخانه وارد بازار شد. آموزش نصب پکیج برای افرادی که علاقمند به فعالیت در این حرفه می باشند ضروری بوده و برای فراگیری آن نیاز به ثبت نام در دوره های آموزشی مربوطه می باشد.

بازار کار حرفه ای نصب پکیج

به علت مزایای مختلفی که پکیج ها دارند استفاده از آنها با استقبال بسیاری مواجه شده است. از جمله مزایای پکیج می توان به نصب راحت، استقلال واحدها، تنظیم دما به میزان دلخواه، بدون صدا و لرزش بودن، ایمنی بالا، امکان کنترل سیستم و غیره اشاره کرد. جایگاه پکیج های دیواری در ساختمان های مختلف مسکونی، اداری و تجاری بسیار گسترش یافته و روز به روز هم در حال افزایش است. نصب این سیستم ها نیاز به تخصص و مهارت بالایی داشته و افرادی که در این حرفه فعالیت می کنند بازار کار پر رونقی خواهند داشت. با افزایش ساخت و سازها و نیاز ساختمان های مختلف به پکیج، بازار کار نصب و تعمیرات پکیج بسیار پر سود تر می گردد. البته شروع یک کسب و کار جدید ممکن است در ابتدا درآمد زیادی را برای فرد ایجاد نکرده و نیاز به زمان بیشتری داشته باشد، اما پیش بینی می شود که بازار کار نصب پکیج به علت تقاضای زیادی که برای آن وجود دارد از همان ابتدا از بازار کار خوبی برخوردار باشد.

شغل های مرتبط با نصب پکیج

در هنگام ورود به بازار کار یک رشته نیاز است تا جنبه های مختلف آن مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا از ایجاد ضرر و زیان در آن جلوگیری شود. تحقیق در رابطه با مشاغل مرتبط با حوزه کاری مورد نظر، می تواند تاثیر بسیاری در میزان درآمد فرد داشته باشد. به این صورت که با شناسایی مشاغل مربوط به نصب پکیج می توان با برقراری ارتباط با صاحبان مشاغل مربوطه و تعامل با آنها، مشتریان آنها را به سمت خود جلب کرده و از این طریق درآمد خود را افزایش داد. از مشاغل مرتبط با نصب پکیج دیواری می توان به بخش فروش انواع پکیج اشاره کرد. فروشگاه ها و نمایندگی های پکیج در برندها و مدل های مختلف در سطح کشور وجود دارند که نصاب های پکیج می توانند با مراجعه به این فروشگاه ها به آنها سفارش نمایند که در صورت مراجعه مشتری برای خریداری پکیج، جهت انجام امور نصب، مشتری را به آنها معرفی نمایند. علاوه بر فروش و نصب پکیج، فروش ابزارآلات مرتبط با نصب پکیج نیز از دیگر مشاغلی است که در ارتباط با شغل نصب پکیج می باشد و می توان با افراد فعال در این حوزه نیز در ارتباط بود و به تبلیغ کار خود پرداخت.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار

تامین سرمایه یکی از مسائل اساسی است که در هنگام تصمیم گیری برای راه اندازی یک شغل باید مد نظر قرار گیرد. بسیاری از مشاغل نیاز به سرمایه ای بزرگ برای شروع داشته و بسیاری نیز با اندک مبلغی قابل راه اندازی می باشند. اما در هر صورت نیاز به محاسبات دقیق پیش از شروع به کار می باشد تا با ضرر و زیانی در ابتدای کار مواجه نگردید. معمولا کارآفرینان در مشاغل مختلف به دنبال راه اندازی شغلی می باشند که نیاز به سرمایه اندکی داشته و بتواند در مدتی کوتاه فرد را به سود بالایی برساند. مشاغل فنی عموما از این قبیل می باشند و سرمایه چندانی برای آغاز به کار نیاز ندارند. نصب پکیج از جمله مشاغل فنی بوده که با وجود درآمد زایی بالا برای فرد مبلغ چندانی در ابتدای کار نیاز ندارد و تنها هزینه ای ک برای آن باید در نظر گرفت هزینه شرکت در کلاس های آموزشی مربوط به نصب پکیج می باشد که این هزینه نیز مبلغی در حدود 1 تا 2 میلیون تومان می باشد. بسیاری از افراد تمایل دارند تا در همان ابتدای امر اقدام به راه اندازی مغازه نموده و به صورت مستقل و شخصی کار کنند، اما برخی دیگر ممکن است در آغاز علاقمند به کار کردن در شرکت های مختلف به صورت استخدامی و دریافت حقوق ماهانه از شرکت مربوطه باشند. واضح است که در صورت تمایل به کار مستقل نیاز به هزینه ای برای اجاره مغازه و یا خرید آن می باشید. البته برای تهیه مغازه نیز نیاز به مساحت بزرگی نبوده و می توان به اجاره یا خرید مکانی کوچک در محله ای نه چندان گران قیمت پرداخت. در صورتی که سرمایه مورد نیاز برای تهیه مغازه را ندارید می توانید به صورت سیار نیز کار کرده و تبلیغات خود را در سایت های دیوار و شیپور انجام داد.

چگونه نصاب حرفه ای پکیج شویم؟

با توجه به بازار کار عالی که برای شغل نصب پکیج گفته شد بسیاری از افراد تمایل به وارد شدن به این شغل و کسب درآمد از طریق آن دارند. اما برای وارد شدن ب این شغل نیاز به چه کاری می باشد؟ در ابتدا باید از علاقمندی خود به این شغل و توانایی انجام مشاغل فنی اطمینان حاصل کرد چرا که علاقه برای شروع به هر کاری از ضروریات بوده و بدون وجود علاقه ممکن است پس از شروع به کار در ادامه دلسرد شده و قادر به انجام کار نباشد. در صورتی که از علاقمندی خود به شغل نصب پکیج مطمئن شدید نیاز است تا به آموزشگاه های معتبر که تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای می باشند مراجعه کرده و در دوره های آموزشی مربوطه شرکت نمود. در این دوره ها آموزش ها به صورت کامل و دقیق انجام می گردد به گونه ای که فرد پس از پایان دوره تبدیل به یک نصاب حرفه ای پکیج شده و قادر نصب پکیج در برندها و انواع مختلف می باشد. آموزش ها به صورت تئوری و عملی می باشد و در آموزش های تئووری ساختار پکیج و قطعات مختلف آن معرفی شده و عملکرد آنها بیان می گردد. علاوه بر آن برندهای مختلف پکیج مانند ایران رادیاتور، تورچ، بوش، سامسونگ و غیره به کارآموزان معرفی شده و نحوه نصب آنها گفته خواهد شد. در آموزش های عملی نیز یک پکیج در اختیار هر فرد قرار داده شده و کارآموز به صورت عینی با پکیج و قطعات آن آشنا شده و چگونگی نصب آن را مشاهده خواهد کرد. برای این که به یک نصاب حرفه ای پکیج تبدیل شوید نیاز است تا پس از شرکت در این دوره ها، مهارت های فنی خود را بالا برده و در رابطه با نکات مختلف نصب پکیج اطلاعات و تجربه کسب نمایید. تمرین و تجربه می تواند از شما یک نصاب حرفه ای پکیج بسازد.

کسب درآمد بالا با نصب پکیج

نصب پکیج از جمله مشاغلی است که با کمی تلاش و کوشش می توان در آن به درآمدزایی بالایی رسید. اولین گام در کسب درآمد بالا تقویت مهارت های خود می باشد. ارائه کار با کیفیت به ویژه در مشاغل فنی تاثیر بسیاری در جذب مشتری و بالا رفتن میزان درآمد فرد دارد؛ پس نیاز است تا با مطالعه در زمینه نصب پکیج و داشتن اطلاعات کافی در رابطه با استانداردهای مورد نیاز برای نصب، کیفیت کار خود را بالا برد تا رضایت مشتریان جلب گردد و به معرفی کار شما به دیگر افراد بینجامد. در شغلی مانند نصب پکیج سرعت عمل و تحویل به موقع کار از موارد مهمی است که مشتریان در نظر می گیرند. به همین دلیل نیاز است تا در حین انجام کار با کیفیت، سرعت عمل نیز بالا بوده و در موعد مقرر کار نصب پکیج به پایان برسد. در ابتدای شروع به کار نیاز است تا قیمت های ارائه شده توسط شما رقابتی بوده و مقداری کمتر از رقبای شما باشد؛ این کار باعث می شود تا مشتریان با مشاهده انجام کار با کیفیت و دریافت هزینه ارزان تر نسبت به سایرین به شما جذب شده و حتی شما را به دیگر افراد نیز معرفی نمایند. تبلیغات عامل موثر دیگری است که تاثیر مستقیمی با افزایش درآمد در همه مشاغل از جمله نصب پکیج دارد. امروزه تبلیغات را به عنوان یک ابزار مهم برای کسب درآمد بالا می شناسند و افرادی که به تبلیغات مناسب و اصولی برای کار خود روی می آورند معمولا نتایج موفقیت آمیزی را مشاهده کرده و نسبت به سایرین درآمد بیشتری را کسب می نمایند.

چالش های ورود به بازار کار

با توجه به این که امکانات مختلفی روز به روز به پکیج ها افزوده می شود نصاب ها و تعمیرکاران پکیج با این چالش مواجه می باشند و نیاز است تا اطلاعات خود را در رابطه با انواع پکیج ها به روز کرده و از نحوه نصب آنها آگاهی داشته باشند. چالش های کوچک و بزرگ دیگری نیز در هنگام شروع به کار وجود خواهند داشت که همه اینها با تقویت مهارت های فنی خود و همچنین داشتن اعتماد به نفس کافی قابل برطرف شدن می باشند و فرد می تواند کسب و کاری پر رونق را برای خود ایجاد نموده و به درآمد بالایی دست پیدا کند.

مهدی تفرجی : در دوره نصب پکیج شرکت کردم ، کلاس فوق العاده بود و توصیه میکنم شما هم ثبت نام کنید.

وحید عاری : در دوره پکیج شرکت کردم ، محیط خوب ، استاد خوب و طریقه آموزش بسیار عالی است .

آیا آموزشگاه مجوز رسمی دارد؟
بله ، آموزشگاه تحت نظر سازمان فنی حرفه ای فعالیت دارد
هزینه دوره های آموزشگاه شامل تخفیف می شود؟
کلیه دوره های آموزشگاه دارای 20 تا 30 درصد تخفیف می باشند
برای کارآموزانی که از شهرستان مراجعه می کنند خوابگاه و محل اسکان وجود دارد؟
کارآموزانی که از شهرستان تشریف می آورند به خوابگاه های مناسبی که زیر نظر آموزشگاه فعالیت دارند معرفی می شوند که از لحاظ کیفیت و قیمت مناسب هستند
بعد از اتمام دوره مدرک ارائه می شود؟
بعد از اتمام دوره مدرک آموزشگاه به کارآموزان ارائه می شود که در سراسر ایران معتبر است و کارآموزانی که تنها مدرک فنی حرفه ای را میخواهند از طرف آموزشگاه به سازمان فنی حرفه ای معرفی می شوند
اگر بعد از اتمام دوره آموزشی در یادگیری دوره مشکل داشتیم چه می شود؟
دوره های آموزشگاه به صورت 100% برای آموزش کارآموزان کافیست و بعد از اتمام دوره کمتر پیش میاید کارآموزی به مشکل بر بخورد،ولی چنانچه این مورد پیش بیاید آموزشگاه برای کارآموز دوره را تجدید خواهد کرد.همین طور کارآموز پس از دوره با مدرس مربوطه در ارتباط است و می تواند هر زمان سوالی برایش پیش بیاید از مدرس مربوطه کمک بخواهد.
مدت زمان برخی کلاس ها و دوره ها زیاد است و بنده نمی توانم در کلاس ها حاضر شوم؟
بیشتر دوره های آموزشگاه به صورت هفتگی یا ماهانه تکرار میشوند، تا آنجاییکه امکان داشته دوره ها منعطف برگزار می شود تا هم کارآموزانی که درس می خوانند و هم کارآموزانی که شاغل هستند نیز بتوانند در دوره ها شرکت نمایند.چنانچه کارآموزی نتواند با کلیه زمانهای آموزشگاه خود را وفق دهد می تواند آن دوره را به صورت خصوصی بردارد در این صورت زمان کلاس ها با کارآموز هماهنگ می شود
 

17 دیدگاه

 1. پیمان گفت:

  سلام
  آیا برای کار هم معرفی میشیم
  و آیا همه معرفی میشن یاشرایطی داره؟

 2. علیپور گفت:

  سلام، استاد دوره آموزش پکیج بخش عملی کار رو خوب آموزش میده؟
  طوری که بعد از دوره بتونیم خودمون تعمیرات انجام بدیم؟
  از دوستانی که کلاس هارو شرکت کردند ممنون میشم راهنمایی کنند

  • امیر گفت:

   من الان چند وقتیه نصب و تعمیرات کولر گازی و پکیج انجام میدم ٫ خیلی راضیم ٫ تو آموزشگاه فن آموزان پیش استاد فیروزبخت که واقعا نمیدونم چطور باید ازشون تشکر کنم یاد گرفتم ٫ آدم فنی زیاد دیدم ،قبلا هم کارم برق بود ولی مهندس فیروزبخت دنیایه تجربه و اخلاقه ،ینی هر وقت کمک خواستم پشتم بوده تا الان دیگه راه افتادم ،ینی یه طور آموزش میده که نخوای هم نمیشه نفهمی ،تو کلاسش باید بفهمی بعد بری،بخدا الکی تعریف نمیکنم تا نبینیدش متوجه نمیشید چی میگم ٫ امیدوارم هر جا هستن تندرست باشن

 3. مهدی نامور گفت:

  سلام دورهای عادی چه مدت هست اخه ما تهران نیستیم

 4. محسن گفت:

  سلام . میخواستم بپرسم برای شهرستای ها خوابگاه هم دارین برای همان چندروز البته باهزینه خودمان. و اینکه دوره ها از چه تاریخی شروع میشه؟

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   آموزش نصب ،کارشناسی و تعمیرات پکیج حدود سه هفته هروز هستش و هر ماه در حال برگزاری هست برای اطلاع از زمانبندی به شماره های داخل سایت تماس بگیرید.
   خوابگاه هم روزانه و هم ماهانه با بهترین تجهیزات موجود هست.
   به امید دیدار

 5. بهزاد گفت:

  انواع برندها در این دوره گفته میشه؟

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   استادتون خودشون نمایندگی بوتان دارند بیشتر روی بوتان تمرکز دارید ولی بقیه برندها هم گفته میشه
   موفق باشید

   • امیر گفت:

    به ما ایران رادیاتور و همه برندها رو یاد دادن ٫ اصلا برند مهم نیست ٫استاد از پایه طوری میگه که همه‌برندها رو میتونیم تعمیر کنیم ٫ من که راضی بودم خیلی

 6. مهدی گفت:

  سلام
  کلاسها بسیار خوب بود لذت بردیم

 7. ضیا گفت:

  استادتون چند سال سابقه دارند ؟میخوام بدونم که کامل یاد میگیرم ؟

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   استاد ۱۷ سال سابقه کار در این زمینه دارند و از تعمیرکاران به نام پکیج هستند.
   موفق باشید

 8. صادقی گفت:

  میشه بفرمایید ما میتونیم فقط تعمیرات رو بیایم و کلاس نصب شرکت نکنیم یا جفتشو باید حتما ثبتنام کنیم

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   برای کیفیت بهتر کار بهتره شما در ابتدا نصب و کارشناسی رو اموزش بببینید و بعد تعمیرات ولی کسانی که نصب رو بلدند نیازی به آموزش مجدد ندارند.
   موفق باشید

 9. فرید گفت:

  سلام وقت بخیر کلاس پکیج چندساعته ؟میتونیم فشرده بیایم اخه تهران نیستم و باید برگردم شهرستان

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   حدود ۱۶ الی ۱۸ ساعت دوره هستش که البته در کارگاه و به صورت کاملا عملی آموزش داده میشه با اساتید برجسته.
   ببینید دوره های عادی ۲روز در هفته هست به مدت یک ماه ولی برای بچه های شهرستان دوره فشرده یک هفته و نیمه هم داریم
   که برای اطلاعات بیشتر باید با کارشناس اموزش در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟