ثبت نام و مشاوره رایگان
نام دوره : آموزش نصب دوربین مدار بسته آنالوگ و آی پی
مدت دوره : 16 ساعت
سطح دوره : مبتدی تا پیشرفته
هزینه عادی دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته آنالوگ و Hd 350.000 تومان
هزینه عادی دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته آی پی : 450.000 تومان
هزینه خصوصی دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته آنالوگ و Hd 600.000 تومان
هزینه خصوصی دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته آی پی: 800٫000 تومان
دسته بندی : دوره های ویژه

آموزش نصب دوربین مدار بسته

 • مدرس دوره
 • استاد قاضیانی
آموزش نصب دوربین مدار بسته

آموزش نصب دوربین مدار بسته

آموزش نصب دوربین مدار بسته به صورت کاملا عملی و توسط اساتید مجرب در آموزشگاه فنی پایتخت برگزار می گردد. این دوره با توجه به نیاز اماکن به سیستم های امنیتی مورد توجه فراوانی قرار گرفته است. همچنین با توجه به اینکه امروزه در اکثر مکان های داخلی و خارجی از دوربین مدار بسته استفاده می شود، آموزش نصب دوربین مدار بسته ip و hd از ملزومات می باشد. کارآموزان می توانند در این دوره با انواع سیستم های دوربین مدار بسته تحت شبکه و قسمت های مختلف آن آشنا شوند همچنین نحوه سیم کشی تجهیزات سیستم دوربین مدار بسته و اصول طراحی سیستم های دوربین مدار بسته را فرا بگیرند.

آموزش نصب دوربین مدار بسته

سرفصل های اموزش نصب دوربین مدار بسته

 • آموزش اصول کار سیستم های دوربین مدار بسته آنالوگ و دیجیتال
 • معرفی تجهیزات به کار رفته در سیستم های دوربین مداربسته
 • آموزش انواع دوربین های به کار رفته در سیستم های دوربین مدار بسته
 • معرفی انواع سیستم های دوربین مدار بسته
 • معرفی قسمت های مختلف دوربین مداربسته
 • آموزش نحوه سیم کشی های سیستم دوربین مدار بسته
 • آموزش اصول طراحی سیستم های دوربین مدار بسته
 • آموزش تنظیمات DVR
 • آموزش نحوه قرار گرفتن حالت های هارد
 • آموزش کنترل دوربین های گردان از قبیل Speed Dome و Slow Dom

سرفصل های اموزش نصب دوربین مدار بسته ip

 • آموزش شبکه های کامپیوتری
 • آموزش پسیو کاری و کابل کشی شبکه
 • آموزش تنظیمات مربوط به دستگاه NVR برای ضبط تصاویر
 • آموزش نحوه اتصال هارد دیسک به کابل SATA
 • آموزش وارد کردن IP به دوربین مدار بسته
 • آموزش تنظیمات دوربین IP
 • آموزش کار با نرم افزار CMS یا PCNVR
 • آموزش نحوه تنظیمات رنج IP کامپیوتر
 • آموزش نحوه Ping کردن آدرس  IP دوربین
 • آموزش نحوه اضافه کردن دوربین به نرم افزار
 • آموزش نصب دوربین آی پی به طور مستقیم در سوئیچ شبکه

مزایای آموزشگاه فنی پایتخت


  نصب دوربین مدار بسته

دوره آموزشی نصب دوربین های مدار بسته

اگر می خواهید که در دوره های آموزشی نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته شرکت نمایید، به شما توصیه می کنیم که پیش از هر چیز با مبانی الکترونیک و سیم کشی ساختمان آشنا شوید. خبر خوب اینکه شما با پرداخت کمتر از 500 هزار تومان می توانید کلیه اصول مربوط به نصب دوربین های مدار بسته را آموزش ببیند و هم زمان با مبانی الکترونیک و سیم کشی ساختمان نیز آشنا شوید. امروزه دوره هایی که بیشتر با نیاز مردم سر و کار دارند، پررونق تر از سایر دوره های آموزشی برگزار می گردند. علی‌الخصوص نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته که علاوه بر درآمدزایی رشته ای کاملاً تخصصی محسوب می گردد.

دوره نصب دوربین مداربسته ویژه بازار کار

 فرض کنید که در دانشگاه آزاد 4 سال مهندسی الکترونیک را آموختید، فکر می کنید بابت هزینه ای که کرده اید، چقدر این هزینه برای شما در آینده بازده ای مالی خواهد داشت؟! ما در آموزشگاه با دریافت هزینه بسیار کمتری شما را وارد بازار کار خواهیم کرد. قاطعیت از بابت ورود به بازار کار به علت اصول و فنونی است که در این دوره ها به کارآموز آموزش داده می شود، مهارت هایی که یقیناً منجر به درآمد زایی می گردند. چه به صورت شخصی و چه به صورت خویش فرما و چه به صورت همکاری با یک پیمانکار،در هر حالتی که در نظر گیرید. این شغل پر در آمد خواهد بود.

اموزش راه اندازی دوربین مداربسته

اموزش راه اندازی دوربین مداربسته

درآمد زایی شغل نصب دوربین مدار بسته

درآمد شغل نصب دوربین مدار بسته، درآمد مشخص و تعیین شده ای نیست. اما تعرفه خدمات نصب دوربین مدار بسته، نمایانگر درآمد بالای این کار است. مزد نصب هر دوربین در حدود 120 هزار تومان می باشد که بسته به نوع دوربین و ارتفاع نصب آن تغییر می کند. اجرت کابل کشی نیز با راه اندازی سیستم انتقال تصاویر در نمایشگر در حدود 200 هزار تومان جداگانه اضافه می گردد. دوربین ها نیز عمدتاً با پایه و تجهیزات جانبی نصب می گردند، تجهیزاتی نظیر میکروفن که جداگانه باید برای آن مبلغی پرداخت شود. به طور مثال برای نصب هر میکروفون حدود 30 هزار تومان اجرت دریافت می گردد. این ها تنها درآمد حاصل از مزد کار فرد نصاب می باشد و فروش دوربین مدار بسته به مشتری نیز موجب درآمد زایی جداگانه ای خواهد شد.

فرصت های کاری نصب دوربین مدار بسته

فرصت های کاری نصب دوربین مدار بسته به تعداد ساختمان های تجاری، اداری، مغازه های و حتی منازل مسکونی، بزرگ و گسترده است. بنابراین به نظر می رسد که با سپری شدن دوره های آموزشی نصب دوربین مدار بسته هر کارآموزی وارد دنیای بزرگی از فرصت های کاری این شغل می گردد.

بازار کار حرفه ای تعمیرات دوربین مدار بسته

با توجه به گسترش تکنولوژی و تمایل مردم به نصب دوربین های مدار بسته هم در مغازه ها و دفاتر کاری خود و هم در اماکن و ساختمان های مسکونی، نیاز به افراد مجرب در زمینه نصب و تعمیر دوربین های مدار بسته و تمامی دستگاه ها و تجهیزات متصل به آن ها بیشتر از قبل احساس می شود. نصب دوربین مدار بسته، انتخاب زاویه مناسب برای دوربین ها و تعمیر دوربین ها و دستگاه های DVR و NVR به افراد متخصص و مجربی احتیاج دارد و هر کسی قادر به انجام این کارها نخواهد بود از این رو افراد علاقه مند باید در این زمینه آموزش های لازم را ببینند و وارد بازارکار شوند. نصب دوربین های مدار بسته نه تنها در کشورهای بزرگ و پیشرفته جهان بلکه در ایران هم رونق خوبی دارد. افرادی که در آموزشگاه های معتبر دوره های تعمیرات دوربین های مدار بسته را می گذرانند یا به صورت مستقل برای خود یک مغازه اجاره می کنند و سفارشات مشتریان را قبول می کنند یا برای شرکت های مختلفی که در زمینه نصب و تعمیر دوربین های مدار بسته فعالیت می کنند کار می کنند. بالا بودن حجم تقاضاها برای تعمیر، تنظیم و نصب دوربین های مدار بسته باعث شده است که این شغل به یکی از مشاغل فنی پر درآمد در ایران تبدیل شود.

شغل های مرتبط با تعمیرات دوربین های مدار بسته

مشاغل مختلفی وجود دارند که با دوربین های مدار بسته سروکار دارند. برای مثال شرکت های مختلفی دوربین های مدار بسته را تولید و عرضه می کنند که تعداد زیادی کارگر و کارشناس دارند. یکی دیگر از مشاغل مرتبط با این زمینه فروش دوربین های مدار بسته، انواع کابل های مخصوص دوربین ها، دستگاه های ضبط کننده ویدیو و سایر لوازم جانبی و دستگاه های مرتبط با دوربین های مدار بسته است. لازم است که در سطح شهر فروشگاه های معتبری وجود داشته باشند که دوربین های مدار بسته و لوازم مربوط به آن ها را به مشتریان عرضه کنند. از آن جا که یک تعمیرکار باید علاوه بر تعمیر دوربین های مدار بسته در نصب کردن دوربین ها نیز مهارت داشته باشد، تعمیرکاران دوربین های مدار بسته می توانند از این گونه مغازه ها درخواست کنند که آنان را به عنوان نصاب و تعمیرکار به مشتریان خود معرفی کنند. اگر دوربین های مدار بسته در زاویه درستی قرار داده نشوند یا به درستی نصب و سیم کشی نشوند نمی توانند کارآیی لازم را داشته باشند. به علاوه هر چند وقت یک بار به تعمیر نیاز پیدا خواهند کرد. از این رو نیاز به نصاب های با تجربه و حرفه ای یکی از نیازهای مهم مردم به شمار می رود.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازارکار

فردی که تصمیم می گیرد شغل تعمیر و نصب دوربین های مدار بسته را برای خود انتخاب کند باید در یک آموزشگاه فنی معتبر ثبت نام کند و در دوره های آموزشی مربوطه شرکت کند. در پایان این دوره ها به او مدرک معتبری داده می شود که می تواند با استفاده از آن کار خود را شروع کند. بدیهی است که شرکت در کلاس های مختلف هزینه ای دارد که این میزان هزینه به تعداد دوره ها و آموزشگاهی که در آن ثبت نام می کنید بستگی دارد. از طرفی شما 3 الی 5 میلیون تومان احتیاج دارید تا ابزارهایی نظیر دریل، آچار مخصوص سوکت زدن، نردبان، انواع پیچ گوشتی ها، مولتی متر و دیگر ابزارهای مورد نیاز را تهیه کنید. بعد از این که فرد دوره ها را به اتمام رساند لازم است که برای شروع به کار یک مغازه اجاره کند. مبلغی که برای رهن و اجاره نیاز دارید به شهر شما و خیابانی که مغازه در داخل آن قرار دارد بستگی دارد. برای چاپ کارت و انجام تبلیغات هم کمی باید هزینه کنید. اگر سرمایه اولیه شما کم است می توانید در محله خود یک مغازه کوچک اجاره کنید و بعدها مغازه را به جای بهتری انتقال دهید. البته به این نکته توجه کنید که در نزدیکی شما مرکز تعمیرات دیگری وجود نداشته باشد تا نتوانید در رقابت با او موفق شوید. راه حل دیگر این است که به استخدام شرکت هایی که در زمینه نصب و تعمیرات دوربین های مدار بسته فعالیت می کنند در بیایید تا مجبور به تهیه چندین میلیون تومان سرمایه اولیه نباشید.

چگونه تعمیرکار حرفه ای دوربین مدار بسته شویم؟

همان طور که قبلاً هم گفته شد بدون گذراندن دوره های لازم نمی توان به مهارت بالایی دست یافت. شما به صورت تجربی قادر به تعمیر سریع و درست دوربین های مدار بسته یا نصب اصولی آن ها نخواهید بود. امروزه آموزشگاه های مختلفی دوره های آموزشی تعمیرات دوربین های مدار بسته را برگزار می کنند. در این دوره ها شما می توانید تمام مباحث مرتبط با این شغل را از پایه الکترونیک گرفته تا آشنایی با قطعات مختلف و اصول تعمیر و نصب دوربین های مدار بسته به صورت تئوری و عملی فرا یاد بگیرید. با توجه به این که دوره های مربوط به تعمیرات بیشتر شامل آموزش ها و فعالیت های عملی می باشند، کارآموز بعد از اتمام دوره و دریافت مدرک به راحتی می تواند وارد بازار کار شود زیرا در طول دوره مهارت ها و تجربیات عملی لازم را کسب کرده است. نکته دیگری که وجود دارد این است که برای کسب مهارت بیشتر در هر شغلی باید کمی صبر و حوصله به خرج داد. اگر به تجربه بیشتری نیاز دارید تا در کارتان حرفه ای شوید این تجربه و مهارت را به مرور زمان به دست می آورید و با گذشت زمان موفقیت های بیشتری کسب می کنید.

کسب درآمد بالا با تعمیرات دوربین های مدار بسته

فردی که مهارت زیادی دارد و کار خود را به بهترین شکل انجام می دهد به مرور زمان اعتبار بالایی به دست می آورد و مشتری های بیشتری خواهد داشت. از طرف دیگر، هر چه شهری که در آن فعالیت می کنید بزرگ تر و شلوغ تر باشد تعداد مشتری ها و درآمدتان بیشتر خواهد بود. برای این که به عنوان یک تعمیرکار دوربین های مدار بسته درآمد بیشتری داشته باشید می توانید تبلیغات انجام دهید. برای مثال کارت خود را به فروشگاه های مختلف دوربین های مدار بسته بدهید تا شما را به عنوان نصاب یا تعمیرکار به مشتریان خود معرفی کنند. ایجاد آگهی در سایت هایی نظیر آچاره یا دیوار و تبلیغ در شبکه های مجازی هم از روش های تبلیغاتی دیگر هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید. این روزها استفاده از این نوع اپلیکیشن ها و سایت ها به شدت رایج شده است و بسیاری از کسانی که خواستار خدمات در زمینه های مختلف هستند به این سایت ها سر می زنند. از طرف دیگر، ایجاد آگهی در این سایت ها هزینه ای هم ندارد و فقط کافی است هر چند وقت یک بار آگهی قبلی خود را پاک کنید و آگهی جدیدی بگذارید تا جزو جدیدترین آگهی ها باشید.

چالش های ورود به بازارکار

ممکن است کسانی که می خواهند وارد بازارکار شوند کمی استرس داشته باشند و گمان کنند که نمی توانند از این راه درآمد خوبی کسب کنند. اما باید بدانید که این یک مسئله طبیعی است و بیشتر افرادی که به تازگی یک راه جدید را شروع می کنند این احساسات را تجربه می کنند. در این دوره فقط باید اعتماد به نفس خود را بالا ببرید و کارهای مشتریان خود را بدون استرس انجام دهید. ممکن است در ابتدا خطاهایی هم داشته باشید اما بدانید که بدون تجربه کافی و انجام اشتباهات نمی توان به مهارت و موفقیت رسید. از طرفی ممکن است برای شروع به کار سرمایه کافی نداشته باشید و از این مسئله ناراحت یا مضطرب باشید اما راه حل این است که برای شروع به کار به عنوان شاگرد نزد یک تعمیرکار کار کنید تا هم مهارت خود را افزایش دهید و هم بتوانید سرمایه مورد نیاز برای شروع به کار به صورت مستقل را جمع آوری کنید. از طرف دیگر، زمانی که پیش یک استادکار کار می کنید از تجربیات چندین ساله او هم استفاده می کنید و بسیاری از نکات را زودتر یاد می گیرید.

این دوره فاقد ویدیو برای نمایش است
آیا آموزشگاه مجوز رسمی دارد؟
بله ، آموزشگاه تحت نظر سازمان فنی حرفه ای فعالیت دارد
هزینه دوره های آموزشگاه شامل تخفیف می شود؟
کلیه دوره های آموزشگاه دارای 20 تا 30 درصد تخفیف می باشند
برای کارآموزانی که از شهرستان مراجعه می کنند خوابگاه و محل اسکان وجود دارد؟
کارآموزانی که از شهرستان تشریف می آورند به خوابگاه های مناسبی که زیر نظر آموزشگاه فعالیت دارند معرفی می شوند که از لحاظ کیفیت و قیمت مناسب هستند
بعد از اتمام دوره مدرک ارائه می شود؟
بعد از اتمام دوره مدرک آموزشگاه به کارآموزان ارائه می شود که در سراسر ایران معتبر است و کارآموزانی که تنها مدرک فنی حرفه ای را میخواهند از طرف آموزشگاه به سازمان فنی حرفه ای معرفی می شوند
اگر بعد از اتمام دوره آموزشی در یادگیری دوره مشکل داشتیم چه می شود؟
دوره های آموزشگاه به صورت 100% برای آموزش کارآموزان کافیست و بعد از اتمام دوره کمتر پیش میاید کارآموزی به مشکل بر بخورد،ولی چنانچه این مورد پیش بیاید آموزشگاه برای کارآموز دوره را تجدید خواهد کرد.همین طور کارآموز پس از دوره با مدرس مربوطه در ارتباط است و می تواند هر زمان سوالی برایش پیش بیاید از مدرس مربوطه کمک بخواهد.
مدت زمان برخی کلاس ها و دوره ها زیاد است و بنده نمی توانم در کلاس ها حاضر شوم؟
بیشتر دوره های آموزشگاه به صورت هفتگی یا ماهانه تکرار میشوند، تا آنجاییکه امکان داشته دوره ها منعطف برگزار می شود تا هم کارآموزانی که درس می خوانند و هم کارآموزانی که شاغل هستند نیز بتوانند در دوره ها شرکت نمایند.چنانچه کارآموزی نتواند با کلیه زمانهای آموزشگاه خود را وفق دهد می تواند آن دوره را به صورت خصوصی بردارد در این صورت زمان کلاس ها با کارآموز هماهنگ می شود
 

11 دیدگاه

 1. محمد گفت:

  با سلام چطور میگین ۱۶ ساعت دوره اموزشی؟ داخل سایت زده ۸ ساعت تازه مبتدی تا پیشرفته شاید اشتباه تایپی باشه

  • پشتیبان گفت:

   سلام وقت بخیر. این دوره مجموعا ۱۶ ساعت طول خواهد کشید که ۸ ساعت دوربین مدار بسته آی پی و ۸ ساعت دوربین آنالوگ.

 2. ali گفت:

  سلام
  ببخشید میخوتستم بدونم که آیا شما انتقال تصویر رادیویی و بی سیم رو هم توی سرفصل های آموزشیتون دارید؟

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   بله از سیم کشی و داکت کشی تا انتقال تصویر روی کامپیوتر و موبایل و ضبط تصویر با DVR/NVR و انتقال تصویر رادیویی عملی در کارگاه کار میکنید
   دوره کامل و جامعی هستش و ویژه بازار کار
   موفق باشید

 3. امیرحسین گفت:

  شهریه دوره تخفیف بیشتری دارد؟اگر چندتا دوره برداریم چقدر تخفیف دارین؟

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   شهریه با ۳۰ درصد تخفیف و برای پارسال هست در یال جدید افزایش نداشته بنابراین تخفیف دیگه ای نداره
   موفق باشید

   • پوریا گفت:

    من شهرستانیم واسه من چطور میزارین؟ این کمپ دو روزه چیه؟ و یسوال دیگ که واسم مهمه اینکه شما مدرک هم میدین؟ممنونم

 4. محمد خانی گفت:

  برای کسانی که از شهرستان هستند دوره های فشره دارین؟

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   بله دوره دو روزه و عملی برای کاراموزان شهرستان
   موفق باشید

 5. مهدی میرزایی گفت:

  سلام دوره های دوربین مداربسته چند ساعته هستش و در روز چند ساعت کلاس دارین؟؟؟

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   دوربین مداربسته حدود ۱۸ ساعت دوره آموزشی داره ۲ ساعت تئوری و مابقی عملی در کارگاه
   برای آقایون که از شهرستان هستن کمپ دور روزه و کسانی که مشکل زمانی ندارن و نزدیک هستن دوره دو هفته ای یک روز در میون دو ساعت
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟