آموزش نصب آیفون صوتی و تصویری

آموزش نصب آیفون صوتی و تصویری یکی دیگر از دوره های مجتمع فنی پایتخت می باشد. این دوره به دلیل استفاده وسیع از انواع آیفون های صوتی و تصویری در منازل و ساختمان ها و .. کاربرد بسیار بالایی دارد . لذا یادگیری این دوره می تواند برای کارآموزان بسیار کاربردی باشد . این دوره به صورت کامل و عملی در آموزشگاه برگزار می شود .

فیلم دوره آموزش نصب آیفون صوتی و تصویری

مزایای دوره آموزش نصب آیفون صوتی و تصویری برای کارآموزان

پشتیبانی نا محدود

ارئه گواهینامه معتبر

آموزش برای بازار کار

دسترسی سریع

آموزش کاربردی و علمی

اساتید با تجربه

هزینه دوره آموزش نصب آیفون صوتی و تصویری

قیمت عادی دوره

2/000/000 تومان

شهریه دوره با 30% تخفیف

1/400/000 تومان

شهریه دوره خصوصی

2/500/000 تومان

سرفصل های دوره آموزش نصب آیفون صوتی و تصویری

سرفصل های 1

 • آموزش نصب سوئیچر
 •  آموزش نصب پنل های کارتخوان جلوی درب
 •  آموزش سیم کشی عملی انواع آیفون تصویری
 •  آموزش نصب مکانیکی درب بازکن
 •  آموزش نصب قفل برقی
 •  آموزش نصب آیفون های هوشمند و اصول عکسبرداری در آنها
 •  آموزش استانداردهای مربوط به نصب با توجه به نظام مهندسی ساختمان
 •  آموزش نصب پنل های تک واحدی و چند واحدی
 •  آموزش عیب یابی و رفع عیب آیفون های از قبل نصب شده
نمایش بیشتر

سرفصل های 2

 •  نصب آیفون های تک واحدی و چند واحدی
 • مقدمه ای از برق ساختمان مورد نیاز
 • آموزش نقشه خوانی انواع آیفون های صوتی
 • آموزش نصب گوشی های ارتباطی
 • آموزش سیم کشی عملی آیفون صوتی
 • آموزش کامل اصول ترانس گذاری و بارگیری در آیفون ها
 • آموزش نقشه خوانی انواع آیفون های تصویری در برندهای مختلف
 • آموزش ارتباط تصویری با سرایداری در ساختمان ها بزرگ
 • و…
نمایش بیشتر

ویدیو نظر کار آموزان دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن

سوالات متداول دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن

مدت زمان نصب آیفون تصویری 5 تا 8 ساعت می باشد.
 
بله نصب آیفون در ساختمان های چند واحدی به همراه آموزش ارتباط تصویری با سرایداری در ساختمان ها بزرگ هم آموزش داده می شود.
 
موزش ها ویژه بازار کار هستند و کاراموز بعد از پایان دوره به راحتی میتواند وارد بازار شود. بله بعد از پایان دوره می توانید با استاد در ارتباط باشید.
 
بله آموزش داده میشود
 
بله چند خوابگاه دانشجویی، نزدیک به آموزشگاه در نظر گرفته شده است.
 

ثبت نام فوری

تماس مستقیم با آموزشگاه

اطلاعاتی درباره دوره آموزش نصب آیفون صوتی و تصویری

شاید شما هم به یاد داشته باشید که در گذشته افراد برای زنگ زدن درب خانه افراد، از زنگ های قدیمی و یا در زدن استفاده می کردند و ساکنین ساختمان مجبور بودند مسافت زیادی را طی کنند تا در را برای فرد مورد نظر باز نمایند. گسترشی که در تکنولوژی در سال های اخیر حاصل شد، باعث ایجاد تغییرات زیادی در این زمینه گردید. در ابتدا آیفون های صوتی یا همان اف اف وارد بازار شدند که قادر بودند با برداشتن گوشی درون ساختمان به صورت صوتی با فرد پشت درب ارتباط برقرار کرده و در را برای وی باز نمایند. این تکنولوژی کم کم شکل پیشرفته تری به خود گرفت و امروزه انواع آیفون های تصویری در ساختمان های مختلف نصب می گردند که می توان از طریق آنها، فرد پشت درب را به طور کامل مشاهده نمود. نصب آیفون تصویری نیازمند تخصص در این امر بوده و باید از تکنسین برق برای این کار استفاده نمود. در این مقاله مراحل اصولی نصب آیفون تصویری به طور کامل بیان شده است.

معرفی آیفون تصویری

یکی از سیستم های حفاظتی، امنیتی که در ساختمان های مختلف به کار می رود، آیفون تصویری می باشد. در این مقاله روش نصب آیفون تصویری را به شما آموزش میدهیم.این دستگاه امکان مشاهده مراجعه کنندگان به پشت درب را فراهم می کند. این آیفون ها، تصویر را از طریق دوربینی که در پنل خارجی قرار دارد به مانیتور داخلی انتقال می دهند و شما می توانید تصویر فرد را با کیفیت بالا از درون ساختمان خود مشاهده نمایید. آیفون های تصویری در انواع متنوعی وجود داشته و بسته به هزینه ای که در نظر دارید می توانید آیفون های با کیفیت ها و امکانات متنوع خریداری و نصب نمایید. در برخی از مدل های آیفون تصویری امکان ضبط تصاویر نیز وجود داشته و این مورد امنیت ساختمان را در زمان هایی که در منزل نیستید دوچندان می کند.

آیفون های تصویری از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که نصب آیفون تصویری باید به صورت اصولی و فرد متخصص در این امر صورت پذیرد. در ادامه به معرفی این اجزا و همچنین مراحل اصولی نصب آیفون تصویری خواهیم پرداخت.

مراحل نصب آیفون تصویری

اجزای تشکیل دهنده آیفون تصویری

آیفون تصویری از قطعات مختلفی تشکیل شده است که برای نصب آیفون تصویری وجود همه این اجزا در این وسیله ضروری می باشد. دوربین آیفون، صفحه کلید ورودی، صفحه نمایش و گوشی، دستگاه تغذیه و کنترل مرکزی و قفل باز کن، کابل مخصوص ارتباطات آیفون تصویری و غیره از جمله اجزای تشکیل دهنده آیفون تصویری می باشند.

چگونگی نصب آیفون تصویری

برای نصب آیفون تصویری نیاز است حتما از فردی که در این کار مهارت و تجربه کافی را دارد استفاده نموده تا کار را به بهترین وجه ممکن انجام دهد. در ادامه مراحل اصولی نصب آیفون تصویری را به طور کامل بیان می کنیم.

مرحله 1: ابزارهای مورد نیاز را جمع آوری کنید

به منظور نصب آیفون تصویری نیاز به ابزارهای کار مخصص می باشد که این وسایل شامل مواردی مانند پیچ گوشتی، پیچ، کابل شارژ (در صورت لزوم) و دستورالعمل نصب برند آیفون مورد نظر می باشد. پیش از این که اقدام به هرگونه عملی برای نصب نمایید نیاز است تا این ابزارها و وسایل را به طور کامل تهیه و جمع آوری نمایید تا در حین کار دچار مشکل نشوید.

مرحله 2: باتری را شارژ کنید

هنگامی که آیفون خود را از جعبه خارج کردید، باتری را پیدا کرده و با استفاده از کابل شارژ موجود آن را به برق وصل کنید. با شارژ باتری، باید یک چراغ قرمز و یک چراغ سبز ببینید که نشان می دهد باتری در حال شارژ شدن است. شارژ ممکن است چهار تا شش ساعت طول بکشد، بنابراین صبور باشید. هنگامی که باتری کاملاً شارژ شد، چراغ قرمز خاموش می شود و به معنای واقعی کلمه برای شروع کار با چراغ سبز مواجه خواهید شد.

مرحله 3: به اینترنت متصل شوید

امروزه آیفون های تصویری که وجود دارند به صورت هوشمند بوده و امکان اتصال آنها به تلفن همراه وجود دارد. با وجود این قابلیتت می توانید در زمان هایی که خارج از منزل هستید، در رابطه با افرادی که به درب منزل شما مراجعه می کنند به صورت آنلاین آگاهی پیدا کرده و در صورت لزوم درب را از راه دور برای آنها باز کنید. در صورتی که آیفون تصویری شما به این قابلیت مجهز است نیاز است تا در ابتدا نرم افزار مربوطه را بارگیری کرده و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا آیفون تصویری خود را به شبکه Wi-Fi خانه خود متصل کنید.

نکته حرفه ای

حتی اگر زنگ در خود را قبل از نصب، به Wi-Fi متصل می کنید، بهتر است تنظیمات Wi-Fi را با زنگ در نزدیک به محل نصب نهایی آن انجام دهید. با انجام این کار به شما اطلاع داده می شود که آیا در آن منطقه سیگنال Wi-Fi کافی وجود دارد یا خیر. اگر این سیگنال ضعیف است، می توانید یک افزونه Wi-Fi پلاگین خریداری کنید و آن را بین روتر و درب ورودی قرار دهید تا سیگنال افزایش یابد.

مرحله 4: خاموش کردن برق

به جعبه فیوز ساختمان خود مراجعه بروید و زنگ خانه خود را خاموش کنید. این امر به دلایل ایمنی انجام می گیرد  چرا که شما با انجام سیم کشی با وجود وصل بودن برق، در معرض خطر قرار خواهید گرفت.

مرحله 5: تمام سیستم های قدیمی را جدا کنید

با استفاده از یک پیچ گوشتی، پیچ های آیفون را باز نموده و محل را برای نصب آیفون جدید مهیا کنید. زنگ در قدیمی را از دیوار باز کنید و به آرامی آن را بیرون بیاورید و دو سیم برق را در معرض دید قرار دهید.

سیم های زنگ در هنوز باید به دور پیچ های داخلی زنگ درب پیچیده شوند، بنابراین مراقب این قسمت باشید زیرا نمی خواهید با کشیدن بیش از حد سخت به این سیم ها آسیب برسانید. پیچ ها را شل کنید تا سیم ها جدا شوند و زنگ در قدیمی را کاملاً بردارید.

مرحله 6: براکت نصب را وصل کنید

در این مرحله  از نصب آیفون تصویری نیاز است تا حفره ای به اندازه آیفون تصویری در دیوار ایجاد گردد. آیفون تصویری خود را در بالای سطح سوراخ موجود در همان نقطه ای که قرار است آن را سوار کنید نگه دارید و تصویر را در تلفن خود بررسی کنید تا مطمئن شوید که زاویه مورد نظر خود را دریافت می کنید.

هنگامی که تصمیم به نصب در محل مورد نظر گرفتید، برای اطمینان از صاف بودن براکت نصب، از ابزار سطح موجود استفاده کنید و با استفاده از مداد محل سوراخ های پیچ جدید را مشخص کنید. پس از مشخص شدن، سطح را حذف نمایید.

اگر از یک پایه زاویه دار استفاده می کنید، جلو بروید و ابتدا آن را با پیچاندن آن به دیوار وصل کنید، سپس براکت نصب را به آن وصل کنید. در غیر این صورت، براکت نصب را مستقیماً به دیوار از سوراخ باقی مانده از زنگ درب قدیمی خود پیچ ​​کنید تا سیم کشی از سوراخ براکت عبور کند.

توجه: اگر آیفون را روی آجر یا گچ نصب می کنید، برای سوراخ کردن لنگرهای پلاستیکی کوچک و سفید رنگی که برای نگه داشتن پیچ ها استفاده می شوند، باید از بیت سنگ تراشی موجود استفاده کنید. پس از سوراخ کردن محل هایی که مشخص کرده اید، لنگرها را به داخل فشار دهید، براکت نصب را در بالای آنها قرار دهید و سپس پیچ های براکت نصب را در لنگرها پیچ کنید. اگر سایدینگ چوبی یا وینیل دارید، نگران استفاده از لنگرها نباشید.

مرحله 7: سیم های آیفون را وصل کنید

اگر می خواهید مدار خود را به صدای زنگ درب خانه خود متصل کنید تا عمر باتری آن طولانی شود یا با فشار دادن مراجعه کننده ای که دکمه زنگ در را فشار می دهد، می توانید این دو سیم زنگ در را به مدار خود وصل کنید. اگر زنگ در کاملا بی سیم می خواهید می توانید از این قسمت صرف نظر کنید.

ابتدا دو پیچ روی براکت نصب را که مستقیماً بالای سوراخ محل اتصال سیم از دیوار شما قرار دارد، باز کنید. سپس سیم ها را بردارید و یکی را به دور هر پیچ بپیچید. اطمینان حاصل کنید که هر کدام ارتباط خوبی با پیچ دارند. در صورت نیاز پیچ ها را به آرامی محکم کنید. تبریک می گویم! اکنون مدار آیفون تصویری خود را بسته اید.

مرحله 8 از آموزش نصب آیفون تصویری : بازیابی برق

وقت آن است که سوئیچ قطع کننده را دوباره فعال کنید تا دستگاه شما زنده شود اگر حلقه آیفون تصویری خود را به سیم زنگ داخلی وصل کرده اید، صفحه جلوی آن را بردارید و مطمئن شوید که اتصالات شما ایمن است.

اگر به نظر می رسد همه چیز مرتب است، می توانید با استفاده از انتهای کوچک پیچ گوشتی موجود، دو پیچ امنیتی موجود را به قسمت زیرین بچرخانید.

مرحله 9: تنظیمات برگزیده برنامه را تنظیم کنید

نصب آیفون تصویری شما به پایان رسیده است. اکنون می توانید از نرم افزار آیفون خود در گوشی برای تنظیم ویژگی ها، تنظیمات تشخیص حرکت و دید در شب، انتخاب انواع اعلان های مورد نظر و انتخاب مناطق مورد نظر برای استفاده از دوربین خود استفاده کنید.

آموزشگاه فنی پایتخت دوره های مهارتی را برای علاقمندان به این رشته برگزار میکند. دوره هایی که در این آموزشگاه برگزار می شود عبارت اند از : آموزش نصب دوربین مدار بسته ، آموزش نصب جک برقی ، آموزش نصب کرکره برقی ، آموزش نصب اعلام حریق ، آموزش نصب درب اتوماتیک شیشه ای و … می باشد برای شرکت در دوره ها با شماره های : 02166489312 – 02166489312 تماس حاصل نمایید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

شهریه آموزش نصب آیفون صوتی و تصویری

2/500/000 تومان