ثبت نام و مشاوره رایگان
نام دوره : طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی
مدت دوره : 90 ساعت
سطح دوره : مبتدی تا پیشرفته
هزینه عادی دوره : 2.100.000 تومان
هزینه خصوصی دوره : 3.500.000 تومان
دسته بندی : دوره های ویژه

طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی

 • مدرس دوره
 • استاد رحمانی
آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی

آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیک با هدف ایجاد فهم عمیق تر برای طراحی بردهای متنوع میباشد. کار آموزان محترم می توانند با گذراندن دوره طراحی و ساخت بردهای الکترونیک در این آموزشگاه به صورت کاملا عملی، اصول و نحوه طراحی بردهای الکترونیک را به صورت کلی آموزش ببینند و برنامه نویسی میکروکنترلرهایی همچون ARM و AVR را فراگیرند.


سر فصل های آموزش طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی


 • آشنایی با مبانی الکترونیک پایه
 • آموزش برنامه نویسی میکروکنترلر AVR
 • آموزش برنامه نویسی میکروکنترلر ARM
 • معرفی انواع قطعات SMD و DIP
 • آموزش طراحی برد مدار چاپی PCB
 • آموزش طراحی انواع بردهای الکترونیکی
 • آموزش طراحی بردهای الکترونیکی با نرم افزار آلتیوم دیزاینر
 • آموزش نحوه ایجاد سند شماتیک و PCB
 • آموزش انواع مدارات تغزیه
 • معرفی انواع ساختار تقویت کننده ها
 • تحلیل و طراحی انواع مدارهای دیودی
 • آموزش نحوه صحیح عیب یابی مدارها
 • آموزش طراحی بردهای هوشمند ساختمان
 • آموزش طراحی بردهای صنعتی
 • آموزش طراحی بردهای قابل کنترل از طریق SMS
 • آموزش طراحی بردهای قابل کنترل با نرم افزار Windows و Android
 • آموزش طراحی بردهای قابل کنتر با بلوتوث
 • آموزش اصول نویز گیری و چیدمان صحیح قطعات
 • آموزش نرم افزار آلتیوم دیزاینر
 • و...

مزایای آموزشگاه فنی پایتخت


یکی از رشته های پول ساز در کشورهای مختلف از جمله ایران طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی می باشد که به علت بازار کار داغ و پردرآمدی که دارد و همچنین تنوع بالایی که در این رشته وجود دارد، بسیاری از افراد علاقمند به فعالیت حرفه ای در این رشته می باشند. طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی را می توان در آموزشگاه فنی پایتخت با استفاده از اساتید و مدرسین متخصص و با تجربه به صورت تئوری و عملی فرا گرفت و به یک تکنسین و متخصص طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی تبدیل شد. سرفصل هایی که در این دوره ها به افراد آموزش داده می شود کاملا جامع بوده و افراد پس از اتمام دوره ها به طور مستقیم به بازار کار معرفی می گردند.

بازار کار حرفه ای طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی

امروزه با پیشرفتی که در تکنولوژی به وجود آمده است انواع وسایل الکترونیکی و مکانیکی در منازل و صنایع مختلف به کار می روند که در تمامی این وسایل از بردهای الکترونیکی استفاده می گردد. برد الکترونیکی در واقع یک قطعه سخت افزاری است که بر روی آن قطعات الکترونیکی مختلفی مانند مقاومت، خازن، دیود و ... به طریقه خاصی مونتاژ شده و به عملکردی خاص منجر می شوند. لوازم خانگی مختلف مانند یخچال، تلویزیون، لباسشویی، ظرفشویی، دستگاه های به کار رفته در صنایع مختلف و موارد بسیار دیگر از انواع بردهای الکترونیکی در ساختار خود بهره می برند و بدون وجود برد، این دستگاه ها کاربردی نداشته و قادر به کار کردن نخواهند بود. می توان گفت که بردهای الکترونیکی به عنوان مغز دستگاه عمل کرده و کارکرد دستگاه وابسته به آنها میی باشد. انواع مختلفی از بردهای الکترونیکی وجود دارد که در دستگاه های مختلف بسته به نوع استفاده از هر یک از بردها استفاده می شود. طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی کاری بسیار ظریف بوده و نیاز به دقت و مهارت بالایی دارد و افراد فعال در این زمینه باید با مباحث پایه ای الکترونیک به خوبی آشنا بوده و قادر به نقشه کشی و طراحی برد با توجه به نیازی که دستگاه دارد باشند. به علت استفاده و کاربرد زیادی که از انواع بردهای الکترونیکی می شود نیاز به افرادی که در طراحی و ساخت این بردها تخصص داشته باشند به شدت احساس می شود و این شغل را می توان از دسته مشاغلی دانست که دارای بازار کار مناسبی بوده و رونق بسیاری دارد. بازار کار این شغل علاوه بر ایران، در سایر کشورها نیز بسیار عالی بوده و افراد فعال در این زمینه معمولا از درآمد بالایی برخوردار می باشند.

شغل های مرتبط با طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی

مشاغل مختلفی وجود دارند که با شغل طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی مرتبط بوده و این مشاغل عموما جزء مشاغل فنی می باشند. از جمله این مشاغل می توان به مهندسی الکترونیک و برق اشاره کرد. افرادی که در رشته الکترونیک تحصیل کرده اند به طور کامل با بردهای الکترونیکی و انواع مختلف آن آشنایی دارند و تا حدودی طراحی و ساخت این بردها را آموزش دیده اند. افراد فارغ التحصیل رشته برق نیز به میزان کمتری نسبت به رشته الکترونیک با بردهای الکترونیکی آشنا می باشند. این افراد می توانند با شرکت در دوره های آموزشی طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی به مهارت بالایی در این زمینه دست پیدا کرده و به درآمدزایی برسند. تعمیرکاران لوازم خانگی مختلف، تعمیرکاران پکیج های دیواری و تجهیزات الکترونیکی مختلف از جمله مشاغل مرتبط با طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی می باشند. می توان با تعامل با فروشندگان تجهیزات الکترونیکی مختلف، مشتریان بیشتری را جذب نموده و درآمد خود را افزایش داد.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار

سرمایه یکی از موارد مهمی است که برای راه اندازی مشاغل مختلف باید آن را مورد توجه قرار داده و برای آن برنامه ریزی کرد. یکی از مزایایی که مشاغل فنی مختلف دارند این است که سرمایه آنچنانی برای آغاز به کار مورد نیاز نبوده و می توان با مبلغی اندک به راه اندازی یک شغل فنی پرداخت. طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی از جمله مشاغلی است که تنها سرمایه مورد نیاز برای آن، هزینه شرکت در دوره های آموزشی بوده که این مبلغ چیزی در حدود 2 میلیون تومان می باشد. ابزارها و تجهیزاتی که در این شغل مورد استفاده قرار می گیرد و باید برای راه اندازی این شغل تهیه گردند بسیار ساده و ارزان قیمت بوده و شامل ابزاری مانند هویه، سیم مسی، پیچ گوشتی های سایز کوچک، ست آچار ستاره ای، دریل دستی کوچک، مته در سایزهای مختلف، مایع فلکس، انبردست و ... می باشد. در صورتی که در این رشته مهارت های لازم را کسب نمودید می توانید به اجاره مغازه ای در مکانی پر رفت و آمد بپردازید و به طراحی و ساخت انواع بردهای الکترونیکی پرداخته و آنها را در اختیار فروشگاه های مختلف قرار دهید. علاوه بر آن شرکت های مختلف اقدام به استخدام تکنسین های متخصص در زمینه بردهای الکترونیکی می پردازند و می توان در این شرکت ها مشغول به کار شد و به کسب درآمد پرداخت. با این تفاسیر می توان نتیجه گرفت که شغل طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی نیاز به سرمایه خاصی نداشته و با کسب مهارت و تخصص در این زمینه می توان وارد این شغل شده و به درآمدزایی رسید.

کسب درآمد بالا با طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی

شغل طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی از جمله مشاغلی است که امکان مانور بر روی آن زیاد بوده و می توان از راه های مختلفی به کسب درآمد بالا رسید. درآمدزایی در این رشته یک فرآیند بوده و صرفا یک حرکت و اکت خاص نمی باشد و طی این فرآیند نیاز است تا مهارت های خود را افزایش داده و با چم و خم کار آشنا گردید. می توان با ایده پردازی های جدید و نو به ابداعاتی در زمینه طراحی بردهای الکترونیکی دست زد و حتی ثبت اختراع نیز نمود. رسیدن به درآمد بالا از طریق طراحی بردهای الکترونیکی نیازمند خلق ایده های جدید و طراحی محصول متناسب با اهداف بازار می باشد. برای این کار باید با برنامه ریزی دقیق حرکت کرد و بازار هدف ا به صورت دقیق بررسی نموده و با استفاده از مدیریت فروش و پشتیبانی خوب به طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی و فروش و وارد کردن آن به بازار پرداخت. امروزه می توان با راه اندازی استارت آپ های مختلف، گروهی متخصص را دور هم جمع کرد و به تبادل نظر و تجربه های مختلف پرداخت و با وارد کردن سرمایه ای به بازار، به درآمدزایی پرداخت.

چگونه یک متخصص در طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی شویم؟

با شرکت در دوره های آموزشی مختلفی که در آموزشگاه های مختلف وجود دارد می توان به سطح بالایی از مهارت دست یافت و با تقویت این مهارت ها تبدیل به یک متخصص حرفه ای در زمینه طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی گردید. این دوره های آموزشی کوتاه مدت بوده و افرادی که محصل و شاغل نیز می باشند قادر به شرکت کردن در این کلاس ها می باشند. آموزش ها شامل سرفصل های مختلفی بوده و علاوه بر آموزش های تئوری، به صورت عملی و در کارگاه های مخصوص نیز نحوه طراحی و ساخت این قطعات به کار آموزان ارائه می شود. البته انتخاب آموزشگاه اهمیت ویژه ای داشته و باید در انتخاب آن دقت و توجه کافی را به خرج داد. این آموزشگاه ها باید تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای بوده و مدرک معتبر را پس از پایان دوره به افراد اعطا نمایند. با داشتن اعتماد به نفس و سرعت عمل بالا و مشتری مداری می توان به یک متخصص حرفه ای طراحی بردهای الکترونیکی تبدیل کرد.

چالش های ورود به بازار کار

همانطور که گفته شد شغل طراحی و ساخت بردهای الکترونیکی با چالش های زیادی مواحه است و با مقابله با این چالش ها می توان به موفقیت بالایی در این زمینه دست یافت. آشنایی با انواع بردهای الکترونیکی و شناخت قطعات مختلف مونتاژ شده بر روی آن و همچنین نحوه عیب یابی بردهای الکترونیکی از جمله مواردی است که با رعایت آنها می توان به یک متخصص حرفه ای در این شغل تبدیل شد. می توان با کار کردن نزد فردی با تجربه به عنوان کارآموز در این حرفه مهارت و تجربه های لازم را کسب کرده و پس از مدتی به یک تکنسین حرفه ای تبدیل شد و به درآمد بالایی دست یافت.

این دوره فاقد ویدیو برای نمایش است
آیا آموزشگاه مجوز رسمی دارد؟
بله ، آموزشگاه تحت نظر سازمان فنی حرفه ای فعالیت دارد
هزینه دوره های آموزشگاه شامل تخفیف می شود؟
کلیه دوره های آموزشگاه دارای 20 تا 30 درصد تخفیف می باشند
برای کارآموزانی که از شهرستان مراجعه می کنند خوابگاه و محل اسکان وجود دارد؟
کارآموزانی که از شهرستان تشریف می آورند به خوابگاه های مناسبی که زیر نظر آموزشگاه فعالیت دارند معرفی می شوند که از لحاظ کیفیت و قیمت مناسب هستند
بعد از اتمام دوره مدرک ارائه می شود؟
بعد از اتمام دوره مدرک آموزشگاه به کارآموزان ارائه می شود که در سراسر ایران معتبر است و کارآموزانی که تنها مدرک فنی حرفه ای را میخواهند از طرف آموزشگاه به سازمان فنی حرفه ای معرفی می شوند
اگر بعد از اتمام دوره آموزشی در یادگیری دوره مشکل داشتیم چه می شود؟
دوره های آموزشگاه به صورت 100% برای آموزش کارآموزان کافیست و بعد از اتمام دوره کمتر پیش میاید کارآموزی به مشکل بر بخورد،ولی چنانچه این مورد پیش بیاید آموزشگاه برای کارآموز دوره را تجدید خواهد کرد.همین طور کارآموز پس از دوره با مدرس مربوطه در ارتباط است و می تواند هر زمان سوالی برایش پیش بیاید از مدرس مربوطه کمک بخواهد.
مدت زمان برخی کلاس ها و دوره ها زیاد است و بنده نمی توانم در کلاس ها حاضر شوم؟
بیشتر دوره های آموزشگاه به صورت هفتگی یا ماهانه تکرار میشوند، تا آنجاییکه امکان داشته دوره ها منعطف برگزار می شود تا هم کارآموزانی که درس می خوانند و هم کارآموزانی که شاغل هستند نیز بتوانند در دوره ها شرکت نمایند.چنانچه کارآموزی نتواند با کلیه زمانهای آموزشگاه خود را وفق دهد می تواند آن دوره را به صورت خصوصی بردارد در این صورت زمان کلاس ها با کارآموز هماهنگ می شود
 

13 دیدگاه

 1. عرفان گفت:

  تا جایی که ما میدونیم دوره طراحی مدارات الکترونیک کاری پیچیدست این که با یه دوره چند صدساعتی یارو طراح مدار بشه تقزبا غیر ممکن هست سرشار از ریاضیاتو تحلیلات

 2. محمد گفت:

  پیش نیازاش چی هستن ؟ برای طراحی برد

 3. شهرام گفت:

  سلاااااام
  کلاسای طراحی برد خیلی خوبه پیشنهاد میکنم شرکت کنین من هم تعمیرات رفتم هم طراحی الان تو کارم خیلی کمکم کرده

 4. taheri گفت:

  زمان بندی کلاس ها در سایت نبود کجا اطلاع رسانی میکنین؟

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   زمان بندی کلاس ها هم داخل کانال تلگرام هست و هم میتونین با کارشناس اموزش مجتمع تماس بگیرید.
   کانال تلگرام :@fannip

 5. سعید خان گفت:

  امکان پرداخت شهریه به صورت اقساط هست؟

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   اقساط دو قسطه داریم که برای اطلاعات بیشتر باید باکارشناس آموزش خود در تماس باشید.
   ۰۲۱۶۶۹۳۸۸۷۰
   موفق باشید

 6. شریفی گفت:

  طراحی برد دیپ و اس ام دی دارین؟چقدر تایم لازمه برای اموزش؟مدرک داره ؟

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   طراحی برد دیپ و اس ام دی هم دارید کلا طراحی هر بردی رو بخواین بهتون آموزش میدن و برای پروژه هاتون کمکتون میکنن
   حدود ۹۰ ساعت تایم دوره
   مدرک معتبر از سازمان فنی حرفه ای و مدرک داخلی دو زبانه تقدیمتون میشه
   موفق باشید

 7. دارایی گفت:

  طراحی تمامی بردها اموزش داده میشه ؟من یه برد دارم که نیاز به کمک دارم برای طراحیش

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   از اونجاییی که اساتید ما در حیطه آموزشی خود چندین سال سابقه کار دارند و روی مباحث مسلط اند میتونم با اطمینان بگم که هر بردی رو طراحی کردن و در پروژه های کاراموزان حتما راهنمایی شون میکنند.
   موفق باشید

 8. حسین گفت:

  سلام دوره طراحی کلا چقدره برای شهرستانیا خوابگاه هست؟

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   ۹۰ ساعت دوره اموزشی و حدود سه ماه
   دوره خصوصی یک ماه هروروز برگزار میشه
   خوابگاه هم با بهترین امکانات موجود هست
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟