ثبت نام و مشاوره رایگان
نام دوره : نصب و تعمیرات کولر گازی
مدت دوره : 20 ساعت نصب کولر
مدت دوره : 20 ساعت تعمیرات کولر
سطح دوره : مبتدی تا پیشرفته
هزینه عادی دوره نصب : 1.100.000 تومان
هزینه عادی دوره تعمیرات : 800.000 تومان
هزینه دوره خصوصی نصب : 2.000.000 تومان
هزینه خصوصی تعمیرات : 1.500.000 تومان
دسته بندی : دوره های ویژه

آموزش تعمیرات کولر گازی

  • مدرس دوره
  • مهندس فیروزبخت

ویدیو معرفی دوره تعمیرات کولر گازی


آموزش تعمیرات کولر گازی شامل تعمیرات برد و مکانیکی این دستگاه است. این دوره ها کارآموزان را برای ورود به بازار کار به طور تخصصی آماده می کند و پس از پایان دوره از آنان حمایت کامل می کند و کارآموز با آموزشگاه و استاد مربوطه در تماس خواهد بود. گواهینامه مورد تایید فنی حرفه ای نیز به کارآموزان داده می شود.

سرفصل های آموزش تعمیرات کولر گازیآشنایی اولیه با انواع کولرگازی ها

آموزش تعمیرات کندانسورهای کولرگازی معمولی و اینورتر ر

آموزش تعمیرات و عیب یابی کولر و برد آن

آموزش تعمیرات مکانیکی کولرگازی

آموزش برطرف کردن کدهای خطا


آشنایی کامل با کارآیی قطعات مختلف کولرگازی و ابزار مورد استفاده در تعمیرات

آموزش جوشکاری با هواگاز ی

آشنایی با کمپرسورهای کولر گازی

آشنایی با سنسور های کولرگازی

و ...

مزایای آموزشگاه فنی پایتخت

چنانچه اگر سوالی در مورد دوره های آموزشگاه دارید فرم مقابل را پر کنید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

مهدی تفرجی : از طریق دوستان با آموزشگاه شدم ، استاد بسیار خوب بود و توضیحات کامل و مفید بود.

علیرضا خواجه وند : در دوره کولر گازی ثبت نام کردم ف از طریق سایت آشنا شدم و به همه توصیه میکنم در این دوره شرکت کنند

 

آموزش تعمیرات کولر گازی یکی از دوره های پرطرفدار در میان دوره های آموزشی فنی می باشد که بسیاری از افراد به علت بازار کار خوب این رشته در کنار عدم نیاز به سرمایه زیاد، به آن جذب شده و وارد بازار کار آن می گردند. سیستم های سرمایشی و گرمایشی نسبت به گذشته دچار تغییراتی شده اند و کولر گازی و اسپیلت از جمله سیستم های سرمایشی بوده که میزان تقاضا برای آن نسبت به سایر وسایل سرمایشی زیاد می باشد. در آموزشگاه فنی پایتخت انواع کولرهای گازی در برندهای مختلف معرف شده و نحوه نصب و تعمیرات آن به کار آموزان آموزش داده می شود.

بازار کار حرفه ای آموزش تعمیرات کولر گازی

در فصل های گرم سال میزان تقاضا برای سیستم های سرمایشی افزایش یافته و افراد در جست و جوی وسیله ای با کیفیت با میزان خنک کنندگی بالا می باشند. از آن جایی که انواع کولرهای گازی به ویژه اسپیلت از مزایایی مانند زیبایی و ظرافت ظاهری، عدم نفوذ آلودگی ها به داخل ساختمان، میزان خنک کنندگی مناسب و غیره برخوردار می باشند، در سال های اخیر استفاده از آنها گسترش بسیاری داشته است. نصب انواع کولرهای گازی نیازمند تخصص و مهارت بالا در این کار می باشد و باید از نصاب متخصص کولر گازی استفاده نمود. مشکلات و خرابی های بسیاری مانند دیگر وسایل الکتریکی و مکانیکی ممکن است برای کولرهای گازی به وجود آید که عیب یابی و تعمیر آن نیاز به حضور تعمیرکار متخصص در این کار دارد. از آن جایی که خرید وسیله جدید در صورت خرابی کولر گازی هزینه بالایی را به دنبال خواهد داشت، افراد ترجیح می دهند تا به تعمیر و برطرف نمودن مشکل دستگاه خود بپردازند. به همین دلیل می توان گفت که بازار کار نصب و تعمیرات کولر گازی به ویژه در فصل تابستان بسیار داغ بوده و می توان به درآمد بالایی از این طریق دست یافت. با توجه به اهمیتی که به سیستم های سرمایشی داده می شود و تکنولوژی در ساخت انواع کولرهای گازی روز به روز در حال پیشرفت می باشد، آینده شغلی تعمیرات کولر گازی تضمین شده می باشد و آموزش آن می تواند به درآمد زایی شما کمک بسیاری نماید.

شغل های مرتبط با تعمیرات کولر گازی

شناخت مشاغل مرتبط با حرفه ای که قرار است در آن وارد شوید و تحقیق در مورد آنها می تواند موفقیت شما را در آن شغل بیشتر نموده و به افزایش درآمدتان کمک نماید. چرا که می توان با ارتباط و تعامل با مشاغل مربوط به حوزه شغلی خود، مشتریان بیشتری را جذب کرده و رونق بیشتری به بازار کار خود بخشید. یکی از مشاغلی که در ارتباط مستقیم با شغل تعمیرات کولر گازی می باشد، فروشگاه های انواع کولر گازی بوده که می توان با انجام تعامل با این فروشگاه ها باعث شد تا تعداد مراجعه کنندگان به شما نیز افزایش یابد. از مشاغل دیگری که در ارتباط با تعمیرات کولر گازی می باشند تعمیرات پکیج و سیستم های گرمایشی می باشد. بسیاری از افراد دوره های آموزشی تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی را به صورت همزمان طی کرده و علاوه بر تعمیرات کولر گازی به تعمیر پکیج دیواری نیز می پردازند.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار

امروزه بسیاری از کارآفرینان به دنبال ایجاد مشاغلی می باشند که نیاز به سرمایه اولیه چندانی نداشته تا جوانانی که از سرمایه کافی برخوردار نیستند نیز قادر به راه اندازی شغل و منبع درآمدی برای خود باشند. اکثر مشاغل فنی به این صورت بوده و سرمایه چندانی را برای آغاز به کار نیاز ندارند. شغل تعمیرات کولر گازی هم از جمله مشاغل فنی بوده که افراد علاقمند، می توانند با شرکت کردن در دوره های آموزشی مربوطه که هزینه ای در حدود 2 میلیون تومان نیاز دارد، وارد بازار کار شده و آینده شغلی خود را تضمین نمایند. در واقع برای وارد شدن به شغل تعمیرات کولر گازی تنها نیاز است تا مهارت های خود را در این زمینه افزایش داده و سرمایه مورد نیاز همین مهارت در انجام کار می باشد. ابزار کاری که در این شغل مورد نیاز است دارای هزینه چندانی نبوده و با مبلغی در حدود 5 میلیون تومان می توان وسایل و ابزار کار خود را تهیه نمود. پس از این که دوره های آموزشی طی گردید می توان در شرکتهای مختلف خدماتی استخدام شده و آغاز به کار نمود. همچنین می توان به صورت مستقل به اجاره مغازه ای کوچک پرداخت و با انجام تبلیغات به گسترش کار خود پرداخت. امکان کار کردن به صورت سیار با انجام تبلیغات در سایت هایی مانند شیپور و دیوار نیز برای این افراد وجود خواهد داشت.

چگونه تعمیرکار حرفه ای کولر گازی شویم؟

با کار کردن و دوره دیدن نزد فردی با تجربه در زمینه تعمیرات کولر گازی می توان در این کار به صورت تجربی ماهر شد و پس از گذشت مدت زمانی به صورت مستقل آغاز به کار کرد. نکته ای که در این گونه آموزش ها وجود دارد این است که مباحث به صورت تئوری و علمی به فرد آموزش داده نمی شود. آموزشگاه های مختلفی در سطح شهر وجود دارند که به ارائه دوره های آموزشی تعمیرات کولر گازی می پردازند و پس از آن افراد را وارد بازار کار می نمایند. یکی از آموزشگاه های برتر در کشور آموزشگاه فنی پایتخت بوده که با بهره گیری از مدرسان و متخصصین با تجربه و حرفه ای، آموزش ها را به صورت جامع و با جزئیات به افراد علاقمند ارائه می دهد. افراد در هر ن و تحصیلاتی می توانند در این دوره ها شرکت کرده و دوره را تا زمانی که به صورت کامل تعمیرات کولر گازی ا فرا نگرفته اند ادامه دهند. دوره های گفته شده کوتاه مدت بوده و زمان زیادی را از افراد نمی گیرد و می توان در مدت زمان کوتاهی مباحث را به صورت عملی و تئوری فرا گرفت و پس از دریافت مدرک معتبر فنی و حرفه ای وارد بازار کار گردید. پس از پایان دوره ها، برای تبدیل شدن به تعمیرکاری حرفه ای نیاز است تا مهارت های خود را بالا برده و به کسب تجربه های مختلف در این زمینه پرداخت. موفقیت در این شغل تنها با ارائه کار با کیفیت و تجربه بالا امکان پذیر می باشد که این مهم تنها با مطالعه و تمرین در حوزه کاری خود به دست می آید.

کسب درآمد بالا با آموزش تعمیرات کولر گازی

میزان درآمد در شغل تعمیرات کولر گازی به علت تقاضای زیاد نسبتا بالا بوده و چیزی در حدود 7 تا 15 میلیون تومان در ماه می باشد. این مبلغ متغیر بوده و بسته به فاکتورهای متعددی افزایش و کاهش می یابد. عوامل متعددی در موفقیت در شغل تعمیرات کولر گازی و میزان درآمد حاصل از آن دخیل می باشند که به آنها اشاره می گردد.

  • به روز بودن و دانش بالا: با توجه به این که شرکت های مختلفی به تولید کولرهای گازی می پردازند و برندهای متنوعی از آن در بازار وجود دارد، نیاز است تا تعمیرکاران کولر گازی با انواع این برندها و نحوه نصب و تعمیرات آنها آشنایی داشته باشند. همچنین به علت پیشرفت روز افزون تکنولوژی ممکن است فناوری های جدیدی به کولرهای گازی جدید افزوده شود که یک تعمیرکار حرفه ای باید دانش و اطلاعات خود را در این زمینه به روز نماید.
  • کیفیت بالا و مشتری مداری: انجام کار خوب و با کیفیت می تواند تاثیر بسیار زیادی در رضایت مشتریان و موفقیت در این شغل داشته باشد. حسن انجام کار می تواند باعث معرفی شما به سایر افراد شده و به کسب درآمد بالاتر بینجامد. علاوه بر آن مشتری مداری و خوش قول بودن از فاکتورهای موثر در موفقیت در شغل تعمیرات کولر گازی و افزایش درآمد آن می باشد.
  • تبلیغات و ارتباطات: شبکه های اجتماعی، امروزه به امر تبلیغات کمک بسیاری کرده و می تواند در معرفی شغل شما به دیگران نقش موثری را ایفا نماید. در واقع تبلیغات در هر حرفه ای می تواند کمک بسیاری به مسائل مالی آن شغل کرده و یکی از ابزارهای مفید برای موفقیت در مشاغل مختلف می باشد. ارتباط با سایر افرادی که در ارتباط با شغل تعمیرات کولر گازی می باشند نیز باعث گسترش دامنه مشتریان و کسب درآمد بالاتر می گردد.

چالش های ورود به بازار کار

ورود به هر شغلی در ابتدا با نگرانی ها و چالش هایی مواجه می باشد که با عبور کردن از این چالش ها پله های موفقیت طی گشته و می توان به عنوان یک شغل ثابت و آینده دار بر روی آن حساب کرد. مهارت های نرم و سختی وجود دارند که با تقویت آنها می توان بر این ترس و دلهره ها غلبه کرده و با چالش های جدید مواجه شد. منظور از مهارت های نرم تقویت مذاکره و ارتباط با افراد مختلف، فن بیان بالا و داشتن خلاقیت و روحیه کار تیمی می باشد و مهارت های سخت در واقع مهارت های فنی است که در شغل مورد نظر باید با تجربه کسب گردند. با توجه به این نکات و همچنین داشتن اعتماد به نفس بالا می توان رفته رفته به موفقیت بالایی در شغل تعمیرات کولر گازی دست یافت و درآمد بالایی را از آن خود کرد.

دوره آموزش تعمیرات کولر گازی چه روزهایی می باشد؟
برگزاری دوره ها از شنبه تا چهار شنبه هر روز به مدت سه هفته و دوره های آخر هفته : پنج شنبه ها به مدت هفت الی هشت هفته برگزار می شود.

آیا دوره تعمیرات کولر گازی پیشنیاز دارد؟
خیر. آموزش ها از صفر تا صد بوده و از مقدماتی ترین مطالب تا پیشرفته ترین مباحث آموزش داده می شود.

در دوره آموزش تعمیرات کولر گازی چه برندهایی آموزش داده می شود؟
در این دوره تعمیرات برنده های معروف مانند ال جی ، سامسونگ و ... آموزش داده می شود

آیا برای کارآموزانی که از شهرستان شرکت می کنند خوابگاه در نظر گرفته شده است؟
بله آموزشگاه تمامی کارآموزان شهرستانی را به چند خوابگاه نزدیک آموزشگاه معرفی می کند

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟