ثبت نام و مشاوره رایگان
نام دوره : آموزش تعمیرات
ماشین ظرفشویی
مدت دوره : ...
سطح دوره : مبتدی تا پیشرفته
هزینه عادی دوره : 1.000.000 تومان
هزینه خصوصی دوره : 1.700.000 تومان
دسته بندی : تعمیرات

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

  • مدرس دوره
  • ...

فیلم آموزشی تعمیرات ماشین ظرفشویی

با پیشرفت تکنولوژی در سال های اخیر ماشین ظرفشویی از جمله وسایل مهم آشپزخانه محسوب می شود که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند. به دلیل فراگیر شدن این دستگاه در آشپزخانه ها، حرفه تعمیرات ماشین ظرفشویی به یکی از مشاغل که تعداد مراجعه کنندگان بسیاری دارد تبدیل شده است و وارد شدن در این حرفه می تواند درآمد بالایی را برای افراد داشته باشد. تعمیرات ماشین ظرفشویی شامل تعمیرات مکانیکی و الکتریکی بوده و در دوره های تعمیرات ماشین ظرفشویی این موارد به کارآموزان آموزش داده می شود. آموزشگاه فنی پایتخت به ارائه آموزش ها به صورت تئوری و عملی و با استفاده از مدرسین متخصص و حرفه ای پرداخته و افراد را به بازار کار معرفی می کند.

سرفصل های آموزش تعمیرات ماشین ظرفشوییآشنایی با انواع ماشین ظرفشویی

آشنایی با قطعات داخلی ماشین ظرفشویی ر

آموزش رفع ایرادات مربوط به شستشو

آموزش سرویس و عیب یابی ماشین های ظرفشویی


آموزش رفع کد خطاهای ماشین ظرفشویی

تعمیر و عیب یابی بردهای ماشین ظرفشویی ی

آموزش تعویض قطعات مختلف

آموزش تعمیرات مکانیکی ماشین ظرفشویی

مزایای آموزشگاه فنی پایتخت

چنانچه اگر سوالی در مورد دوره های آموزشگاه دارید فرم مقابل را پر کنید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

آیا بعد از پایان دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی به کارآموزان مدرک داده می شود؟
پس از پایان دوره مدرک آموزشگاه که زیرنظر سازمان فنی حرفه ای ، بصورت دوزبانه، در داخل کشور و در شرکت های خصوصی و دولتی دارای اعتبار هست نقدیم شما میشود. برای مدرک بین المللی، کارآموز را به سازمان فنی حرفه ای معرفی میکنیم و پس از قبولی در آزمون کتبی و عملی مدرک رسمی و بین المللی به کاراموز تعلق می گردد.
آموزش تعمیرات به صورت عملی هست یا تئوری؟
کلاس ها معمولا به صورت تئوری و عملی برگزار میشود اما بخش عمده کلاس (حدود 90 درصد) به صورت عملی برگزار میشود. کلاس 10 تا 12 نفره برگزار میشود.
مدت زمان دوره آموزش پی ال سی چقدر می باشد؟
مدت زمان این دوره 120 ساعت بوده و آموزش از صفر تا صد می باشد.
مدت زمان دوره تعمیرات ماشین ظرفشویی چقدر است؟
این دوره بخشی از دوره جامع تعمیرات لوازم خانگی است و در طی 3 تا 4 جلسه (حدود 12 تا 15 ساعت) برگزار خواهد شد.
تعمیرات چه نوع از ماشین ظرفشویی آموزش داده می شود؟
ماشین های ظرفشویی آنالوگ و دیجیتال
 

بازار کار حرفه ای تعمیرات ماشین ظرفشویی

امروزه با توجه به اتوماتیک شدن اکثر امور و انجام کارهای منزل توسط وسایل مختلف که می توان نام آنها را ربات گذاشت، وسایل جدیدی طراحی و تولید می شوند که شاید در گذشته هیچ گونه کاربرد و استفاده ای نداشتند. ماشین ظرفشویی از جمله این وسایل می باشد که زمان زیادی نیست که وارد بازار شده و به آشپزخانه ها راه پیدا کرده است، اما در همین فرصت کوتاه استقبال چشمگیری از آن شده است و جزء وسایل محبوب آشپزخانه به شمار می رود. با توجه به این که ساختار ماشین ظرفشویی ساده نبوده و تعمیر آن نیاز به تخصص و مهارت در این کار دارد، در صورت بروز مشکلات و خرابی های مختلف در آن نیاز به حضور تعمیرکار برای تعمیر آن خواهد بود. در نتیجه با توجه به تقاضای زیاد برای تعمیر این وسیله، بازار کار حرفه ای تعمیرات ماشین ظرفشویی بسیار پر رونق می باشد.

شغل های مرتبط با تعمیرات ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی جزء لوازم خانگی محسوب شده و افرادی که در حوزه تعمیرات لوازم خانگی فعالیت می کنن نیز می توانند به تعمیرات ماشین ظرفشویی نیز بپردازند. البته افراد شاغل در حوزه تعمیرات ماشین ظرفشویی دوره های مربوط به تعمیرات این وسیله را به صورت کاملا تخصصی گذرانده و با تمام برندها و مدل های مختلف این دستگاه به همراه کد ارورهایی که در ماشین های ظرفشویی مختلف نمایش داده می شود آشنایی دارند. علاوه بر آن ماشین های ظرفشویی دارای قطعه ای به نام برد الکترونیکی می باشند که این قطعه از اجزای مهم ماشین ظرفشویی به شمار رفته و در صورت خرابی باعث کار نکردن دستگاه می گردد. تعمیرات برد الکترونیکی، خود رشته ای مجزا بوده که در آموزشگاه ها نیز دارای دوره های جداگانه می باشد. در دوره تعمیرات برد الکترونیکی افراد با انواع بردها و قطعات به کار رفته بر روی آنها و نحوه تعمیرات آن آشنایی پیدا می کنند و قادر به تعمیرات انواع بردهای به کار رفته در وسایل الکترونیکی مختلف می باشند. در نتیجه می توان مشاغل تعمیرات لوازم خانگی و همچنین تعمیرات بردهای الکترونیکی را از جمله مشاغل مرتبط با تعمیرات ماشین ظرفشویی دانست.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار

بسیاری از افراد علاقمند به راه اندازی یک کسب و کار متعلق به خود می باشند و علاقه ای به کار کردن در شرکت های مختلف برای فرد دیگری را ندارند. اما این طور به نظر می رسد که راه اندازی یک شغل نیازمند داشتن سرمایه ای کلان بوده و به همین خاطر بسیاری از افراد به علت نداشتن این مقدار سرمایه از ادامه راه پشیمان شده و دچار یأس و نا امیدی می گردند. بسیاری از کارآفرینان موفق جهان، کسب و کار خود را با سرمایه ای اندک و یا بدون هیچ گونه سرمایه ای شروع کرده و در حال حاضر از پول ساز ترین افراد جهان به شمار می روند. اگر علاقمند به انجام کارهای فنی می باشید و در اصطلاح فرد فنی می باشید می توانید به راحتی با فرا گرفتن مهارت در حوزه های فنی مختلف بدون نیاز به سرمایه ای زیاد یک شغل را برای خود راه اندازی کرده و آینده شغلی خود را تضمین نمایید. شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی یکی از مشاغل فنی می باشد که با شرکت در دوره های آموزشی تعمیرات این وسیله می توانید در این کار حرفه ای شده و بدون نیاز به هیچ گونه سرمایه ای آغاز به کار نمایید. در واقع تنها سرمایه مورد نیاز برای این شغل مهارت و دانش شما در این زمینه می باشد. ابزارآلات و تجهیزاتی که برای این شغل مورد استفاده قرار می گیرد قیمت چندانی نداشته و از یک سری ابزار کار ارزان قیمت مانند جعبه ابزار، مولتی متر و ... تشکیل شده است. پس از کسب مهارت های لازم در این شغل، در صورت توان می توان به اجاره یک مغازه پرداخت و در آنجا مشغول به کار گردید اما در غیر این صورت نیز می توان در شرکت های خدماتی و تعمیراتی مختلف استخدام شد و به کسب درآمد پرداخت. البته امکان کار کردن به صورت سیار و انجام تبلیغات در سایت هایی مانند دیوار و شیپور نیز برای افراد متخصص در این زمینه وجود خواهد داشت.

چگونه تعمیرکار حرفه ای ماشین ظرفشویی شویم؟

اما پس از کسب اطلاعات لازم در رابطه با این شغل، این سوال پیش می آید که چگونه یک تعمیرکار حرفه ای ماشین ظرفشویی شویم؟ افرادی که در رشته های برق و الکترونیک تحصیل کرده اند، تعدادی از واحدها به آشنایی و نحوه تعمیر انواع لوازم خانگی از جمله ماشین ظرفشویی اختصاص یافته است و این افراد دارای یک آشنایی نسبی با این وسایل و چگونگی تعمیرات آنها می باشند. همچنین تعمیرات انواع بردهای الکترونیکی در رشته الکترونیک به دانشجویان تدریس می شود و این افراد قادر به تعمیرات برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی می باشند. دوره های آموزشی تعمیرات ماشین ظرفشویی که در آموزشگاه های مختلف برگزار می شود به صورت کامل و پایه ای به تدریس انواع ماشین های ظرفشویی و خرابی های رایج آنها و نحوه تعمیرات آنها می پردازد. در این کلاس ها انواع قطعات ماشین های ظرفشویی معرفی شده و کارایی و عملکرد آنها معرفی می گردد و افراد به صورت کاملا تخصصی تعمیرات ماشین ظرفشویی را فرا می گیرند. آموزشگاه فنی پایتخت در تهران تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای بوده و به کارآموزان پس از اتمام دوره مدرک فنی و حرفه ای را اعطا می کند. دوره های آموزشی تعمیرات ماشین ظرفشویی کوتاه مدت بوده و افرادی که شاغل و یا محصل می باشند نیز قادر به شرکت کردن در این دوره ها می باشند. مزیت این دوره ها این است که تمامی افراد با هر نوع تحصیلاتی قادر به شرکت کردن در دوره ها می باشند و می توانند پس از پایان دوره ها وارد بازار کار شده و شروع به کار

نمایند.

کسب درآمد بالا با تعمیرات ماشین ظرفشویی

حرفه ای شدن در شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی می تواند درآمد بالایی را برای افراد به وجود آورد. اما افزایش درآمد با افزایش مهارت فرد رابطه مستقیم داشته و اعتبار بیشتری را برای تعمیرکار ماشین ظرفشویی به وجود می آورد. با رعایت نکات بسیاری مانند راه اندازی مغازه در نقاط شلوغ و پر رفت و آمد شهر و انجام تبلیغات مناسب حرفه ای می توان در میان مردم به یک تعمیر متخصص و با تجربه تبدیل شد. انجام تبلیغات در سایت هایی که مرتبط با مشاغل فنی می باشند می تواند روش بسیار مناسبی برای حقوق بیشتر تکنسین ها و تعمیرکاران ماشین ظرفشویی باشد. علاوه بر این موارد مشتری مداری و برخورداری از اخلاق مناسب با مشتری از مواردی است که در کسب و کارهای مختلف به ویژه مشاغلی که با افراد مختلف به صورت رو در رو مواجه می باشند اهمیت داشته و می تواند در جذب مشتری تاثیر بسیاری داشته باشد. معمولا افرادی که دارای سرعت عمل بالا بوده و به نوعی خوش قول می باشند مشتریان ثابت خود را داشته و افراد جدیدی نیز به این علت به آنها مراجعه می کنند. در واقع کسب درآمد بالا با تعمیرات ماشین ظرفشویی مستلزم رعایت نکات ساده ای می باشد که به راحتی می توان آنها را به دست آورد

چالش های ورود به بازار کار

در ابتدای ورود به هر گونه شغلی اعم از مشاغل آزاد و دولتی با چالش هایی مواجه می شوید که میزان این چالش ها در مشاغل آزاد کمی بیشتر است و استرس های خاص خود را دارد. می توان گفت که مهم ترین چالشی که تکنسین های ماشین ظرفشویی با آن مواجه می باشند به روز بودن در زمینه تکنولوژی های به کار رفته در ماشین های ظرفشویی می باشد؛ چرا که هر روزه فناوری های جدیدی به این دستگاه ها افزوده شده و با برخورداری از اطلاعات و دانش کافی در این زمینه ها می توان به راحتی و بدون وجود هیچ گونه مشکلی به عیب یابی و تعمیرات ماشین ظرفشویی پرداخت. حفظ اعتماد به نفس خود در هنگام تعمیرات می تواند بر نحوه عملکرد شما تاثیر بسیاری داشته و به جلب اعتماد مشتری نیز کمک بسیاری نماید. پس لازم است تا در کنار اعتماد به نفس، دانش و مهارت خود را در انواع ماشین های ظرفشویی بالا برده تا بتوانید به درآمد بالایی دست پیدا کرده و به تعمیرکاری حرفه ای تبدیل گردید.

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟