ثبت نام و مشاوره رایگان
نام دوره : آموزش تعمیرات دوربین مداربسته و دستگاه ضبط تصویر(DVR & NVR)
مدت دوره : ...
سطح دوره : مبتدی تا پیشرفته
هزینه عادی دوره : 1.210.000 تومان
هزینه خصوصی دوره : 1.810.000 تومان
دسته بندی : دوره های ویژه

آموزش تعمیرات دوربین مداربسته و دستگاه ضبط تصویر(DVR & NVR)

 • مدرس دوره
 • ...
آموزش تعمیرات دوربین مداربسته و دستگاه ضبط تصویر(DVR & NVR)

آموزش تعمیرات دوربین مداربسته و دستگاه ضبط تصویر(DVR & NVR) به کمک دوربین ها و دستگاه های ضبط تصویر امروزه می توانیم مدعی آن باشیم که امنیت اماکن های مهم دولتی ، خصوصی و ... را به میزان قابل توجهی بالا بردیم با افزایش این دستگاه های نظارتی همواره نیاز به تعمیر و خدمات دهی آن ها بیشتر می شود که مستلزم خدمات دهنده ها و تعمیرکاران حرفه ای در این زمینه می باشد شما عزیزان با گذراندن این دوره آموزش تعمیرات دوربین مداربسته و دستگاه ضبط تصویر (DVR & NVR) می توانید در این حوزه ی پر رونق کسب درآمد داشته باشید..

آموزش تعمیرات دوربین مداربسته و دستگاه ضبط تصویر(DVR & NVR)

سرفصل های آموزشی تعمیرات دوربین مداربسته و دستگاه ضبط تصویر DVR


 • آموزش الکترونیک مقدماتی
 • و کلیه مطالب مربوط به تعمیرات و عیب یابی در دوربین مداربسته و دستگاه های ضبط تصویر
 • آموزش و معرفی قطعات برد دوربین مداربسته
 • آموزش تعمیرات و عیب یابی SATA DRIVE
 • آموزش آشنایی با لوازم مورد استفاده در تعمیر دوربین مداربسته
 • آموزش تعمیرات مدار تغذیه DVR و NVR
 • آموزش آشنایی با اجزای سخت افزاری دوربین های مداربسته مختلف
 • آموزش تعمیرات و عیب یابی پورت LAN شبکه
 • آموزش آشنایی با سنسور کیفیت تصویر super cmos و HD-super ccd
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات پورت ورودی دوربین ها در DVR و NVR
 • آموزش آشنایی با تعمیر و عیب یابی حسگر حساسس به نورIR
 • آموزش تعمیرات مدار VGA در DVR و NVR
 • آموزش تعمیرات دوربین های دید در شب و دیدی درروز
 • آموزش تعمیرات مدار usb در DVR و NVR
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات مدار تغذیه دوربین مداربسته
 • آموزش نقشه خوانی برد DVR و NVR
 • آموزش عیب یابی و تعمیرات مدار پردازشگر دوربین مداربسته
 • آموزش عیب یابی در برد DVR و NVR به روش مهندسی
 • آموزش و معرفی انواع سنسور های بکار رفته در دوربین مداربسته
 • آموزش عیب یابی در برد دوربین مداربسته به روش مهندسی
 • آموزش و معرفی انواع لنز ها و طریقه اتصال و تعمیر آنها بر روی برد
 • آموزش تعمیر تقویت کننده سیگنال آنالوگ در دوربین مداربسته
 • آموزش نحوه عیب یابی سنسور CCD
 • آموزش و تعمیرات و آشنایی با ساختار دوربین های مداربسته IP , Analog , AHD
 • آموزش نحوه عیب یابی سنسور CMOS
 • آموزش تنظیم و تعمیر لنز vary focal و fix

مزایای آموزشگاه فنی پایتخت


مسئله امنیت ساختمان در سال های اخیر اهمیت بسیاری پیدا کرده است و بسیاری از افراد برای حفاظت و مراقبت از ساختمان های خود از دوربین های مدار بسته استفاده می کنند. دوربین های مدار بسته را در مجتمع های تجاری، مغازه ها و فروشگاه های مختلف، شرکت ها و ادارات مختلف و منازل مسکونی به کار می برند. این دوربین ها نقش امنیتی و همچنین نظارتی را ایفا کرده و در انواع مختلفی تولید می گردند. نصب دوربین های مدار بسته و همچنین تعمیرات آن نیاز به دانش و تخصص در این زمینه داشته و افراد بدون هیچ گونه آموزشی قادر به انجام این کار نخواهند بود. آموزش فنی پایتخت دوره های آموزش تعمیرات دوربین مدار بسته را با استفاده از مدرسین حرفه ای و با تجربه برگزار کرده و پس از اتمام این دوره ها، افراد را به بازار کار معرفی می کند. شغل نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته از جمله مشاغلی است که از بازار کار خوبی برخوردار بوده و به همین علت دوره های آموزشی آن دارای طرفداران بسیاری می باشد.

بازار کار حرفه ای تعمیرات دوربین مدار بسته

امروزه افراد زیادی متقاضی نصب دوربین های مدار بسته در اماکن و فضاهای مختلف می باشند و به این علت بازار کار نصب و تعمیرات دوربین های مدار بسته در ایران و سایر کشورها از رونق خوبی برخوردار است. بسیاری از افرادی که شاغل بوده و فرزند کوچک درون منزل دارند و برای وی پرستاری را استخدام نموده اند می توانند از طریق نصب دوربین مدار بسته در منزل خود از عملکرد پرستار و کودک خود مطلع گردند. امکان اتصال دوربین های مدار بسته به تلفن همراه افراد وجود دارد و می توان از راه دور و حتی در مسافرت نیز از مکانی که دوربین نصب شده است مطلع گردید. دوربین های مدار بسته شامل قطعات مختلفی مانند دوربین، دستگاه DVR، کابل ها و سیم ها، مانیتور و غیره می باشد که باید به با رعایت استانداردهای لازم این دوربین ها در مکان های مورد نظر نصب گردند. نیاز است تا برای نصب دوربین ها از نصاب های دوربین مدار بسته حرفه ای استفاده نمود. همچنین در صورتی که خرابی یا مشکلی در دوربین ها و یا دستگاه های DVR به وجود آید حل این مشکلات تنها از تعمیرکار دوربین مدار بسته ساخته است. در نتیجه با توجه به این که در حال حاضر استفاده از این دوربین ها گسترش بسیاری داشته است می توان گفت که بازار کار این رشته چه افرادی که به فروش محصولات می پردازند و چه نصاب ها و تعمیرکاران دوربین های مدار بسته بسیار عالی و پر درآمد می باشد.

شغل های مرتبط با آموزش تعمیرات دوربین مدار بسته

زمانی که در یک حرفه فعالیت می کنید نیاز است تا مشاغلی را که به آن حوزه مشغول می باشند بررسی کرده و در رابطه با آنها تحقیق نمایید. این کار باعث می شود تا در صورت لزوم با تعدادی از این مشاغل وارد ارتباط شده و حوزه کاری خود را گسترش داد و به درآمد بالاتری دست یافت. دوربین های مدار بسته در مراحل مختلف نیاز به متخصصان این حوزه دارند. یکی از حوزه های مرتبط با آنها فروش دوربین های مدار بسته می باشد که در این بخش می توان به دریافت نمایندگی برندی خاص از دوربین پرداخت و یا فروشگاهی که انواع دوربین های مدار بسته در برندهای مختلف را دارد به همراه تجهیزات مختلفی که برای نصب ان کاربرد دارد را دایر کرد. ممکن است این افراد تنها در حوزه فروش فعالیت داشته و با نحوه نصب این دوربین ها آشنایی نداشته باشند. برای این کار افرادی وجود دارند که دوره های آموزشی لازم را برای نصب دوربین های مدار بسته طی کرده و با قوانین و استانداردهای آن کاملا آشنایی دارند. علاوه بر آن متخصصینی وجود دارند که در صورت وجود مشکلاتی مانند قطع شدن تصویر دوربین های مدار بسته، آسیب دیدن دوربین ها و غیره وارد کار شده و به تعمیر این وسایل می پردازند. در صورتی که تمایل به وارد شدن در حوزه کاری نصب و تعمیرات دوربین های مدار بسته می باشید می توانید با تعامل با فروشندگان این وسایل به تبلیغ کار خود پرداخته و از فروشندگان دوربین مدار بسته بخواهید تا شما را به خریداران برای انجام امور نصب و تعمیرات معرفی نمایند.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار

فروش، نصب و تعمیرات دوربین های مدار بسته هر یک نیازمند سرمایه ویژه برای آغاز به کار می باشند. در صورتی که تمایل دارید هم در بخش فروش و هم نصب و تعمیرات به انجام کار بپردازید نیا زاست تا سرمایه ای حدود 50 تا 100 میلیونی برای خرید مدل های مختلف دوربین مدار بسته و تجهیزات وابسته به آن داشته باشید و اجناس مغازه خود را تکمیل نمایید. اما در صورتی که تنها مایل به انجام امور فنی مانند نصب و تعمیرات این دوربین ها می باشید سرمایه ای که نیاز دارید مبلغی در حدود2 میلیون تومان برای شرکت در دوره های آموزشی تعمیرات دوربین مدار بسته می باشد و علاوه بر آن نیاز به سرمایه دیگری نمی باشد. با وجود این که افراد متخصص در نصب و تعمیر دوربین های مدار بسته قادر به استخدام در بخش ها و شرکت های مختلف به صورت دائمی و به عنوان مسئول نظارت بر دوربین ها می باشند، اما این افراد می توانند اقدام به اجاره مغازه ای نموده و در آن مشغول به کار گردند.

چگونه تعمیرکار حرفه ای دوربین مدار بسته شویم؟

برای این که یک تعمیرکار حرفه ای دوربین مدار بسته شویم نیاز است تا در ابتدا در کلاس های آموزشی نصب و تعمیرات دوربین های مدار بسته شرکت کرده و مهارت های مورد نیاز را کسب نمایید. برای شرکت در این کلاس ها باید در آموزشگاه های مختلفی که به ارائه این دوره ها می پردازند ثبت نام کرده و پس از پایان دوره و دریافت مدرک فنی و حرفه ای از آنها آغاز به کار نمایید. البته نیاز است تا در انتخاب آموزشگاه دقت کافی را به عمل آورده و اطمینان حاصل کرد که آموزشگاه تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای باشد. آموزشگاه فنی پایتخت از جمله آموزشگاه های معتبر در تهران می باشد که امکان برگزاری دوره ها را به صورت تئوری و عملی فراهم کرده و افراد را به بازار کار معرفی می نماید. در ادامه نیاز است تا مهارت و تجربه کافی را در این زمینه کسب نموده و با تمام اصول و استانداردهایی که برای نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته باید رعایت شود آشنا گردید.

کسب درآمد بالا با تعمیرات دوربین های مدار بسته

مسلما میزان درآمد یکی از موارد مهمی است که در هنگام راه اندازی یک شغل باید در نظر گرفته شود. اهمیت به سیستم های امنیتی و نظارتی در کشور ما در اماکن مختلفی مانند اماکن تجاری، دانشگاه ها، بیمارستان ها و مراکز اداری و مسکونی باعث شده است تا نیاز به افراد متخصص در امر نصب و تعمیرات دوربین های مدار بسته افزایش یابد. ممکن است نصاب و تعمیرکاران دوربین های مدار بسته به صورت همزمان دارای چند پروژه کاری باشند و به همین دلیل درآمد این افراد معمولا میزان زیادی می باشد. البته این میزان درآمد بسته به عوامل مختلفی متغیر بوده و ممکن است برخی درآمد بیشتر و برخی دیگر میزان کمتری را دریافت نمایند. از جمله مواردی که می تواند به کسب درآمد بالا در شغل تعمیرات دوربین های مدار بسته منجر شود ارائه کار با کیفیت و حسن انجام کار می باشد. مشتریان زمانی که ببینند نصاب و تعمیرکار آنها از کیفیت کار خوبی برخوردار بوده و مهارت بالایی در انجام کار دارد وی را به دیگر افراد معرفی کرده و این سبب افزایش درآمد تعمیرکار می گردد. علاوه بر مهارت فنی، برخورداری از روش های بازاریابی و شیوه تبلیغات مناسب می تواند فرد را به به دیگران شناسانده و با افزایش مشتریان، درآمد او نیز افزایش یابد. شیوه برخورد صحیح با مشتری و تحویل کار به موقع و همچنین سرعت عمل بالا در انجام کار می تواند از جمله راهکارهای افزایش درآمد شغل تعمیرات دوربین های مدار بسته باشد.

چالش های ورود به بازار کار

از چالش هایی که در راه اندازی شغل نصب و تعمیرات دوربین های مدار بسته وجود دارد به روز بودن نصاب و تعمیرکار می باشد. یمک نصاب و تعمیرکار دوربین مدار بسته باید با تمام برندها و مدل های دوربین مدار بسته آشنایی داشته و با امکانات جدیدی که به آنها افزوده می شود واقف باشد. در این صورت است که می توان تعمیرکار فردی حرفه ای و متخصص در امر تعمیر و نصب دوربین مدار بسته دانست.

آیا آموزشگاه مجوز رسمی دارد؟
بله ، آموزشگاه تحت نظر سازمان فنی حرفه ای فعالیت دارد
هزینه دوره های آموزشگاه شامل تخفیف می شود؟
کلیه دوره های آموزشگاه دارای 20 تا 30 درصد تخفیف می باشند
برای کارآموزانی که از شهرستان مراجعه می کنند خوابگاه و محل اسکان وجود دارد؟
کارآموزانی که از شهرستان تشریف می آورند به خوابگاه های مناسبی که زیر نظر آموزشگاه فعالیت دارند معرفی می شوند که از لحاظ کیفیت و قیمت مناسب هستند
بعد از اتمام دوره مدرک ارائه می شود؟
بعد از اتمام دوره مدرک آموزشگاه به کارآموزان ارائه می شود که در سراسر ایران معتبر است و کارآموزانی که تنها مدرک فنی حرفه ای را میخواهند از طرف آموزشگاه به سازمان فنی حرفه ای معرفی می شوند
اگر بعد از اتمام دوره آموزشی در یادگیری دوره مشکل داشتیم چه می شود؟
دوره های آموزشگاه به صورت 100% برای آموزش کارآموزان کافیست و بعد از اتمام دوره کمتر پیش میاید کارآموزی به مشکل بر بخورد،ولی چنانچه این مورد پیش بیاید آموزشگاه برای کارآموز دوره را تجدید خواهد کرد.همین طور کارآموز پس از دوره با مدرس مربوطه در ارتباط است و می تواند هر زمان سوالی برایش پیش بیاید از مدرس مربوطه کمک بخواهد.
مدت زمان برخی کلاس ها و دوره ها زیاد است و بنده نمی توانم در کلاس ها حاضر شوم؟
بیشتر دوره های آموزشگاه به صورت هفتگی یا ماهانه تکرار میشوند، تا آنجاییکه امکان داشته دوره ها منعطف برگزار می شود تا هم کارآموزانی که درس می خوانند و هم کارآموزانی که شاغل هستند نیز بتوانند در دوره ها شرکت نمایند.چنانچه کارآموزی نتواند با کلیه زمانهای آموزشگاه خود را وفق دهد می تواند آن دوره را به صورت خصوصی بردارد در این صورت زمان کلاس ها با کارآموز هماهنگ می شود
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟