آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی را می توان یکی از شاخه های جذاب و پرطرفدار رشته الکترونیک دانست که بسیاری از افراد علاقمند به فعالیت در این شاخه می باشند.

اهمیت تعمیرات برد الکترونیکی بسیار زیاد است چرا که از این قطعات در انواع مختلف وسایل الکترونیکی مانند لوازم خانگی مختلف و … استفاده شده است. در پروژه های مختلف الکترونیکی از انواع بردهای الکترونیکی به منظور انجام کارهای مختلف استفاده می گردد.

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی  در آموزشگاه های مختلف ارائه شده و کارآموزان آموزش های لازم را در این زمینه می بینند و پس از اتمام آموزش ها قادر به عیب یابی و تعمیرات انواع بردهای الکترونیکی خواهند بود. تخفیف ویژه در دوره های: آموزش تابلو برق صنعتی و آموزش PLC

فیلم دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی

مزایای دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی برای کارآموزان

پشتیبانی نا محدود

ارئه گواهینامه معتبر

آموزش برای بازار کار

دسترسی سریع

آموزش کاربردی و علمی

اساتید با تجربه

هزینه دوره آموزش تعمیرات برد

قیمت عادی دوره

7/100/000 تومان

شهریه دوره با 30% تخفیف

5/000/000 تومان

شهریه دوره خصوصی

8/000/000 تومان

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی

سرفصل های 1

 • آموزش الکترونیک مقدماتی
 • شناخت دقیق قطعات شامل :
 • انواع مقاومت
 • انواع خازن
 • انواع دیود
 • انواع ترانزیستور
 • انواع رله
 • SCR
 • آیسی های درایو
 • و سایر ایسی های پر کاربرد در مدارات الکترونیکی
 • اموزش خواندن دیتاشیت قطعات
 • آموزش مدارات پایه الکترونیکی مثل مدارات کنترلی و مدارات فرمان
 • مروری بر تحلیل قسمت های مختلف مدارات الکترونیکی و نحوه ارتباط قطعات با یکدیگر
 • آموزش استفاده از ابزار ها و تجهیزات اندازه گیری مثل منبع تغذیه LCR متر اسیلوسکوپ
 • آموزش تعمیر انواع منابع تغذیه خطی و سوئیچینگ
 • آموزش تعمیر برد لوازم خانگی مثل:لیاسشویی – یخچال – کولرگازی اسپیلیت و …
  • آموزش تعمیر برد جک هیدرولیکی
  • آموزش تعمیر برد کرکره برقی
  • آموزش مدار اینورتر 12 به 220 ولتی
  • آموزش تعمیر پاور های سوئیچینگ صنعتی(زنبوری)
  • آموزش مونتاژ و دمونتاژ قطعات DIP و SMD
نمایش بیشتر

سرفصل های 2

 • آموزش آشنایی با منابع تغذیه سوئیچینگ
 • آموزش آشنایی با قطعات Active و Passive
 • آموزش تحلیل مدارات و تشخیص نحوه هماهنگی قطعات
 • آموزش تعمیرات تخصصی بردهای کولر گازی و اسپلیت
 • آموزش تعمیرات تخصصی برد یخچال
 • آموزش آشنایی با منابع تغذیه Liner
 • آموزش کار با مولتی متر و اصول تست قطعات
 • مرور کلی بر مباحث الکترنیک
 • آموزش آشنایی با اصول اولیه تعمیرات اصول لحیم کاری قطعات
 • آموزش نحوه خواندن دیتاشیت و موارد مورد نیاز در تعمیرات
 • آموش تخصصی نحوه کار با منبع تغذیه و جریان کشی در بردهای الکترونیکی
 • آموزش تعمیرات تخصصی برد دستگاه های اینورتر دار
 • آموزش مونتاژ و دمونتاژ بردهای SMD
 • آموزش مونتاژ و دمونتاژ بردهای DIP
 • آموزش تعمیرات تخصصی برد ماشین لباسشویی
 • آموزش تعمیرات برد لوازم ریز منزل (پنکه ، همزن ، آبمیوه گیری و … )
نمایش بیشتر

ویدیو نظر کار آموزان دوره آموزشی تعمیرات برد

سوالات متداول دوره آموزش تعمیرات برد

بله . تمامی کارآموزان که از راه دوره امده و در کلاس ها شرکت می کنند به خوابگاه معرفی می شوند.
 
طول مدت دوره تعمیرات بردهای الکترونیکی 50 ساعت می باشد
 
بله . آموزش ها از مقدماتی ترین مطالب شروع می شود تا پیشرفته ترین مباحث تعمیرات برد ادامه می یابد.
 
از آنجایی که آموزشگاه زیر نظر سازمان فنی حرفه ای بوده بعد از پایان دوره کارآموزان برای گرفتن مدرک فنی حرفه ای به سازمان فنی حرفه ای معرفی می شوند.
 

ثبت نام فوری

تماس مستقیم با آموزشگاه

اطلاعاتی درباره دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

کلیات دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

آیا شما علاقه دارید که برد های مدار چاپی و مجموعه های الکترونیکی را مونتاژ، نوسازی یا تعمیر کنید؟ اگر با یک برد الکتریکی برخورد کردید که ضربه دیده است، دچار آب خوردگی شده است یا بعضی از قطعات روی آن معیوب شده یا کل برد سوخته است چه کار می کنید؟ آن را در سطل زباله می اندازید و یک برد الکترونیکی جدید را تهیه می کنید یا آن را برای تعمیر می فرستید؟

اگر تهیه یک برد الکترونیکی جدید بسیار پر هزینه به نظر می ‌رسند، پس چرا راه‌ حلی را در نظر نمی ‌گیرید که بتواند در زمان و هزینه شما صرفه ‌جویی کند؟ نحوه انجام تعمیرات برد را با دانش و مهارت هایی که در کلاس تعمیر برد مدار ما بر اساس استاندارد های آموزشی کسب خواهید کرد، بیاموزید.

در این دوره آموزشی تمامی مباحث و سرفصل های ویزه بازار کار توسط اساتید حرفه ای و مجرب در کارگاه های اموزشی تجهیز شده با انواع ابزار مدرن از پایه به کارآموز تدریس شده و تا رسیدن به درجه پیشرفته از شما پشتیبانی می کند.

این دوره دارای پشتیبانی نامحدود و تجدید دوره رایگان می باشد. دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در آموزشگاه فنی پایتخت یکی از محبوب ترین دوره آموزشی مناسب ورود به بازار کار می باشد که در هر دوره تعداد زیادی از کارآموزان را وارد بازار کار کرده و تا رسیدن به درآمد بالا همراهی می کند.

کلیات دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی
کلیات دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

اهمیت بردهای الکترونیکی

هر دستگاه الکترونیکی با یک یا چند برد کار می کند. از پکیج دیواری بگیرید تا موبایل و لباس شویی و یخچال، اگر برد هر یک از این دستگاه ها ایراد پیدا کند، تعمیر و یا تعویض برد راه حل خرابی دستگاه است. به همین دلیل بیشتر کمپانی ها معتبر کالای خود را مدتی گارانتی تعویض برد می کنند. چراکه اعتبار کیفی یک کالا به نحوه عملکرد برد آن دستگاه بر می گردد. یکی از مشاغل مرتبط با این حرفه که در این آموزشگاه برگزار میشود دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی است.

درآمد تعمیرکاران بردهای الکترونیکی

گاهی قطع شدن یک اتصال ساده کل مدار را قطع خواهد کرد و برد را از کار خواهد انداخت. اما گاهی موضوع به این سادگی نیست و قطعه ای در برد نیازمند تعویض می گردد. در هر صورت می توان خرابی برد را بر طرف نمود و از این محل درآمد زایی خوبی کرد، به شرط آنکه ایراد و قطعی اتصالات برد مشخص شود.

متأسفانه همچنان برخی از بردهای مدرن و هوشمند غیرقابل رمز گشایی و عیب یابی است پس نمی توان به درآمد زایی تعمیر چنین بردهایی امید داشت و تعویض آن ها تنها راه حل بر طرف شدن خرابی است. در کل درآمد تعمیرات بردهای الکترونیکی بر همین اساس تعیین می شود و خوشبختانه دوره های آموزشی کمک مهمی در توسعه دانش تعمیرکاران داشته است.

به نظر می رسد که با صرف هزینه ای در حدود دو میلیون تومان بابت شهریه دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی بتوان به بازار کار بزرگ این رشته وارد شد. این آغاز راه با کسب مهارت و تجربه کامل تر می شود و از کار آموز یک تعمیرکار انواع بردهای الکترونیکی تربیت خواهد کرد. پس فراموش نکنید که متبحر شدن در تعمیر بردهای الکترونیکی تنها در سپری کردن آموزش های این دوره خلاصه نمی شود و یک فرد علاقه مند باید مدام دستگاه های سنجش انواع بردهای الکترونیکی را بررسی و تحلیل نماید.

آموزش صفر تا صد تعمیرات برد الکترونیکی

این دوره آموزشی در کوتاه ترین زمان ممکن، عیب یابی و تعمیر عملی برد های الکترونیکی را به طور صفر تا صد به کارآموزان آموزش می دهد. چندین برد طراحی با تنوع بالا در کارگاه آموزشی فنی پایتخت وجود دارد که از آن ها برای درک الکترونیک و نحوه عیب‌ یابی الکترونیک استفاده می‌ شود.

آموزش صفر تا صد تعمیرات برد الکترونیکی
آموزش صفر تا صد تعمیرات برد الکترونیکی

این برد ها در واقع برد های کاملاً کاربردی هستند که به کار آموزان اجازه می دهند بدانند یک مدار چگونه کار می کند و ما می توانیم عیوب را در این مدار ها قرار دهیم تا به کار آموزانمان اجازه دهیم این مدار ها را عیب یابی کنند و به آن ها آموزش عملی در دنیای واقعی ارائه دهیم.

ما به همه شرکت کنندگان دوره درک اولیه برخی از متداول ‌ترین اجزای الکترونیک را ارائه می ‌دهیم و به آن ها یاد می ‌دهیم که چگونه از تجهیزات تست برای آزمایش قطعات در مدار و خارج از مدار استفاده کنند. پس از درک هر یک از اجزای جداگانه، به همه دانش ‌آموزان آموزش داده می ‌شود که چگونه عیب ‌یابی تا سطح اجزای یک برد مدار چاپی PCB را به صورت گام به گام انجام دهند.

اساتید آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

تعمیر برد الکترونیکی ملزوم به آشنایی با تمام قطعات و ادوات ریز و درشت الکتریکی، کاربرد هر یک و دانستن تمام نمونه های آن می باشد. اساتید آموزش تعمیرات برد الکترونیکی با بالا ترین مرک تحصیلی مرتبط توانایی های فوق العاده ای در انتقال مطالب تئوری و عملی دارند. این افراد دارای تجربه چندین ساله در عیب یابی و تعمیر انواع برد های الکترونیکی چند لایه دارند و با مدرن ترین تکنیک های رفع عیوب متداول در برد های الکترونیکی آشنایی کامل دارند.

نحوه برگزاری کلاس آموزشی تعمیرات برد الکترونیکی

اگر مهارت‌های اولیه لحیم کاری و تجربه‌ ای در کار تعمیر برد الکترونیکی دارید، چرا مهارت ‌ها و دانش خود را تحت راهنمایی مفید مربیان کهنه کار ما افزایش ندهید؟ با شرکت در کلاس آموزشی تعمیرات برد الکترونیکی، در مواد و زمانی که باید به طور شخصی صرف یادگیری و انجام تعمیرات سریع و دقیق PCB کنید؛ صرفه جویی می کنید و در نهایت می توانید به طور حضوری یا مجازی در کلاس ها شرکت کرده و با ارتباط با دیگر کارآموزان و تکنسین تعمیر برد، مشاوره های ویژه ورود به بازار کار را دریافت نمایید.

در کلاس حضوری که در ساعات منعطف برای شرکت تمامی اقشار جامعه ترتیب داده شده است، از مهارت ‌ها و ابزار های مورد نیاز تا آماده ‌سازی کامل و آشنایی با روش‌ های به روز تعمیر برد الکتریکی بر اساس استاندارد های الکترونیکی آموزش داده می شود.

نحوه برگزاری کلاس آموزشی تعمیرات برد الکترونیکی
نحوه برگزاری کلاس آموزشی تعمیرات برد الکترونیکی

به علاوه، با تعداد دانش آموزان محدود در هر کلاس و برنامه ریزی عالی، می‌ توانید مطمئن باشید که هم دانش نظری و هم توانایی‌ های فیزیکی مورد نیاز خود را در فضایی صبور، مؤثر و دلگرم‌ کننده به دست خواهید آورد. هیچ راهی بهتر برای یادگیری این مهارت ها وجود ندارد، که شما را تبدیل به یک تکنسین متخصص تعمیر برد می کند. برای کارآموزان شهرستانی که تمایل دارند در کلاس های حضوری تعمیر برد شرکت کنند، خوابگاه هایی با امکانات عالی در نزدیک ترین محل به آموزشگاه در نظر گرفته شده است.

دوره مجازی تعمیر برد الکترونیکی برای کارآموزانی که تمایل دارند با استفاده از فیلم های آموزشی مهارت عیب یابی و تعمیر برد را یاد بگیرند و در وقت و هزینه رفت و آمد خود صرفه جویی کنند، مناسب است.

شهریه دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

شهریه دوره عادی تعمیرات برد الکترونیکی به مبلغ 5/500/000 تومان می باشد. این دوره با میزان 30 درصد تخفیف برای علاقه مندان به شرکت در کلاس برگزار می گردد و شهریه به مبلغ 3/800/000 تومان تبدیل می شود. اگر تمایل دارید در کلاس های خصوصی تعمیر برد شرکت کنید، مبلغ نام نویسی در این دوره برابر با 5/200/000 تومان می باشد. هم چنین نام نویسی در دوره آنلاین تعمیر برد با 40 درصد تخفیف با پرداخت 3/250/000 تومان امکان پذیر است.

مدرک فنی و حرفه ای دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

مدرک فنی و حرفه ای تعمیر برد الکترونیکی، معتبر ترین مدرک ارائه شده در کشور می باشد. با گرفتن این گواهینامه می توانید هم در داخل و هم در خارج از کشور در موقعیت های عالی با درآمد خوب و قابل قبول استخدام شوید. اخذ گواهینامه فنی و حرفه ای تعمیر برد الکتریکی می تواند برای افراد علاقه مند به مهاجرت کاری مفید باشد.

برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای باید در دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی شرکت کرده و نهایتا پس از اتمام کلاس، توسط آموزشگاه به سازمان فنی و حرفه ای معرفی شوید. در ادامه پس از مشخص شدن تاریخ آزمون کتبی، در حوزه امتحانی حاضر شوید و به سوالات تستی آزمون پاسخ دهید.

در صورتی که بتوانید حداقل نمره 50 از 100 را کسب کنید، می توانید در آزمون عملی شرکت کنید. در غیر این صورت لازم است مجددا در آزمون کتبی شرکت کنید. آزمون عملی در کارگاه های زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود و متقاضی دریافت این مدرک باید به صورت عملی روی برد ها کار کند و بتواند حداقل نمره 70 از 100 را کسب کند. در صورت با موفقیت پشت سر گذاشتن این آزمون، می توانید مدرک خود را از قسمت استعلام مدرک سایت رسمی سازمان فنی و حرفه ای مشاهده نموده و برای صدور آن اقدام کنید.

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

الزامات شرکت در این دوره داشتن دانش پایه الکترونیک و آشنایی با ابزار های اندازه گیری الکتریکی پایه می باشد. عیب یابی سیستم های الکترونیکی یک مهارت ضروری برای مهندسان برق و علاقمندان است. دانستن این که کجا باید به دنبال مسائل بود و به طور کلی به چه مواردی توجه کرد می ‌تواند از خرابی‌ های فاجعه ‌بار و جایگزینی پر هزینه جلوگیری کند.

فرآیند شناسایی مشکلات در تجهیزات ناکارآمد و عیب یابی آن ها و اعمال اقدامات اصلاحی برای بازگرداندن آن ها به عملکرد مطلوب سرفصل اصلی دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی است. مهندسان با آزمایش اجزای مختلف به صورت جداگانه یا جمعی به این امر دست می یابند تا عیب هایی را که هنگام استفاده از محصول مورد نظر رخ می دهد، جدا کنند. مباحث و سرفصل های آموزشی دوره تعمیر برد الکتریکی آموزشگاه فنی پایتخت به شرح زیر است:

 • تفاوت بین ولتاژ AC و DC را درک کنید.
 • تفاوت بین ولتاژ، جریان و مقاومت را درک کنید.
 • درک اولیه از تجهیزات تست مورد نیازی که هر تکنسین الکترونیکی باید داشته باشد و نحوه استفاده از تجهیزات تست برای عیب یابی داشته باشد.
 • درک درستی از نحوه عملکرد قطعات الکترونیکی و نحوه آزمایش آن ها در مدار/خارج از مدار با استفاده از تست تجهیزات تست داشته باشید.
 • بدانید که چگونه یک برد را با استفاده از صحیح و سریع ترین روش عیب یابی کنید.
 • در مورد مراحل عیب یابی کلی و نحوه محدود کردن عیب در الکترونیک بیاموزید.
 • یاد بگیرید چگونه از ابزار ها و تجهیزات مختلف برای یافتن عیب در الکترونیک استفاده کنید.
 • یاد بگیرید چگونه تست کنید که آیا یک جزء به درستی کار می کند یا نه و جایگزینی برای آن پیدا کنید.
 • نحوه عملکرد اجزایی مانند ماسفت، ترانزیستور و IGBT را بیاموزید.

مدت دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی که برای تکنسین های الکترونیک سطح مبتدی، تکنسین های الکترونیک برق کارخانه ها، مهندسان تعمیر و نگهداری و هر کسی که دوست دارد نحوه عیب یابی الکترونیک را یاد بگیرد مناسب است و می توانند مهارت های تخصصی را در یک دوره به طول 60 ساعت از صفر تا صد کسب کنند.

بازار کار حرفه ای تعمیرات بردهای الکترونیکی

امروزه ساختار هر وسیله برقی را که نگاه کنید در آن یک برد الکترونیکی را مشاهده می نمایید. تمام لوازم خانگی که در همه منازل وجود دارند مانند یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، پکیج دیواری، وسایل صوتی و تصویری، آب میوه گیری و … از برد الکترونیکی برخوردارند. بسته به ساده و پیچیده بودن دستگاه، ساختار برد الکترونیکی نیز متفاوت بوده و از درجه مشخصی از پیچیدگی برخوردار است.

بازار کار حرفه ای تعمیرات بردهای الکترونیکی
بازار کار حرفه ای تعمیرات بردهای الکترونیکی

پیشرفت تکنولوژی باعث شده است تا انواع وسایل الکترونیکی اتوماتیک وارد بازار شده و مورد استفاده افراد مختلف قرار گیرند. این پیشرفت منجر به تولید انواع جدیدی از بردهای الکترونیکی شده که با بردهای قدیمی متفاوت می باشد. با توجه به این که انواع مختلفی از بردها از جمله بردهای تک لایه، بردهای دو لایه و بردهای چند لایه برای مصارف مختلف تولید می شود و این بردها ممکن است دچار مشکلات مختلفی گردد، می توان بازار کار خوبی را برای شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی پیش بینی کرد.

پیچیدگی بردهای الکترونیکی و به کار رفتن قطعات مختلفی مانند مقاومت، خازن، دیود، ترانزیستور و … باعث شده است تا تعمیر کردن این بردها تنها توسط افرادی که در این حرفه مهارت و آموزش های لازم را دیده اند امکان پذیر باشد و افراد معمولی قادر به انجام این کار نخواهند بود.

در ایران و سایر کشورها شغل تعمیرات برد الکترونیکی را جزء مشاغلی می دانند که دارای مراجعه کنندگان بسیاری بوده و بازار کار پر رونقی نیز دارد. به علت پیشرفت بسیاری که در زمینه بردهای الکترونیکی در حال رخ دادن است، آینده شغلی تضمین شده ای را می توان برای این رشته پیش بینی کرد.

شغل های مرتبط با تعمیرات بردهای الکترونیکی

حوزه استفاده بردهای الکترونیکی بسیار گسترده بوده و از این قطعات مهم و حیاتی استفاده های بسیاری می گردد. در دستگاه ها و تجهیزات صنایع مختلف از انواع بردهای الکترونیکی به منظور انجام امور مختلف استفاده می شود. در انواع دستگاه های الکترونیکی استفاده از بردهای الکترونیکی ضرورت داشته و این قطعه به نوعی به عنوان مغز دستگاه عمل کرده و فرمان های مختلف را به دیگر بخش های دستگاه صادر می کند.

به دلیل استفاده فراوان از بردها در انواع وسایل کوچک و بزرگ مانند موبایل و لوازم خانگی مختلف، مشاغل متنوعی مربوط به تعمیرات بردهای الکترونیکی وجود دارد و می توان در حوزه های مختلف برقی و الکترونیکی مانند تعمیرات موبایل، تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات تجهیزات صنعتی و … فعالیت نمود.

شرکت های بزرگی در کشور وجود دارند که  افرادی که در حوزه بردهای الکترونیکی فعالیت می کنند را استخدام نموده و به طور کلی استقبال زیادی از افراد دارای مهارت در بردهای الکترونیکی می گردد. یکی از شغل هایی که بسیار با این رشته مرتبط است، شغل تعمیرات موبایل می باشد. اگر به این رشته فنی علاقه دارید میتوانید در دوره آموزش تعمیرات موبایل مجتمع فنی پایتخت ثبت نام کنید و صفر تا صد این رشته را یاد بگیرید.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار تعمیرات بردهای الکترونیکی

یکی از مسائل و معضلاتی که بسیاری از افراد برای راه اندازی شغل های مختلف با آن مواجه می باشند، سرمایه اولیه برای شروع به کار می باشد. مشاغل فنی معمولا نیازی به سرمایه زیادی نداشته و با فراگرفتن مهی فارت های فنی در این زمینه می توان آغاز به کار نمود. بسیاری از مشاغل برای راه اندازی نیازمند تجهیزات و ابزار کارهای مختلفی می باشند که ممکن است از قیمت بالایی برخوردار باشند.

شغل تعمیرات برد الکترونیکی به گونه ای است که تجهیزات زیادی نیاز نداشته و با تهیه چند ابزار که قیمت چندانی هم ندارند می توان وارد این شغل شد. در صورتی که تمایل به انجام کار به صورت مستقل باشید می توانید به اجاره یا خرید مغازه ای که به تعمیرات بردهای الکترونیکی می پردازد اقدام نموده و در غیر این صورت می توان با انجام تبلیغات در سایت دیوار و یا سایت های فنی و خدماتی معتبر دیگر که در کشور وجود دارند به انجام کار به صورت سیار پرداخت.

چگونه تعمیرکار حرفه ای تعمیرات برد الکترونیکی شویم؟

برای این که بتوان در حوزه تعمیرات برد الکترونیکی متخصص شد می توان از روش های مختلفی وارد این حرفه گردید. یکی از این روش ها کار کردن در کنار یک فرد متخصص و با تجربه در این کار می باشد که نیاز است تا مدتی را به عنوان کارآموز در آنجا مشغول به کار گردید تا با فوت و فن های این حرفه آشنا شده و پس از 6 ماه تا 1 سال به یک تعمیرکار برد الکترونیکی تجربی تبدیل شد. اما در این روش مباحث تئوری به فرد آموزش داده نمی شود و مدت زمان زیادی هم به طول می انجامد.

بازار کار حرفه ای تعمیرات بردهای الکترونیکی
بازار کار حرفه ای تعمیرات بردهای الکترونیکی

روش دیگر این است که در رشته الکترونیک تحصیل کرده و به طور کامل در این زمینه آموزش های لازم را دید. در این رشته انواع بردهای الکترونیکی و قطعات مختلف به کار رفته در آن و همچنین نحوه طراحی این بردها و چگونگی تعمیرات آن به افراد محصل در این رشته آموزش داده می شود. اما شرکت در دوره های آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی روشی کوتاه مدت و ساده می باشد که افراد مختلف می توانند در این دوره ها شرکت کرده و به کسب این مهارت بپردازند.

آموزشگاه های مختلفی وجود دارند که به برگزاری این دوره ها اقدام نموده اند و افراد در تمامی سنین و تحصیلات مختلف را ثبت نام می نمایند. نکته ای که در رابطه با این نوع آموزشگاه ها باید به آن توجه نمود این است که حتما باید تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای و مدرک معتبر را پس از پایان دوره به کارآموزان اعطا کنند. با شرکت در این دوره ها امکان آموزش تعمیرات برد الکترونیکی به صورت تئوری و عملی وجود دارد و افراد با ساختار برد الکترونیکی و انواع آن و چگونگی طراحی و مونتاژ قطعات بر روی برد آشنا می گردند.

مدت زمان این دوره ها کوتاه بوده و فرد در مدت زمان اندکی قادر به یادگیری این حرفه به صورت کامل می باشد و به بازار کار معرفی می گردد.

کسب درآمد بالا با تعمیرات برد الکترونیکی

به علت جذابیت هایی که شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی دارد جوانان علاقمند بسیاری به سمت آن جذب شده و این حرفه را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب می نمایند. علاوه بر جذابیتی که این شغل دارد، درآمد بالایی نیز از طریق آن قابل کسب می باشد و افراد می توانند با افزایش مهارت خود در این شغل به درآمدزایی بالایی دست یابند. البته با توجه به فاکتورهای مختلفی می توان این درآمد را افزایش داد و به فردی پر درامد در این شغل تبدیل گشت.

بالا بردن مهارت در تعمیرات بردهای الکترونیکی و شناخت انواع آنها و همچنین سرعت عمل بالای انجام کار می تواند به جذب مشتریان کمک کرده و درآمد شما را تا میزان زیادی افزایش دهد. علاوه بر آن مشتری مداری و خوش قول بودن در این کار تاثیر بسیار زیادی در مقدار درآمد فرد خواهد داشت. از جمله فاکتورهای دیگری که در این شغل و بسیاری از مشاغل دیگر نقش مهمی را در بالا بردن درآمد ایفا می کند انجام تبلیغات است.

امروزه تبلیغات و بازاریابی در گسترش یک شغل و معرفی آن به دیگران حرف اول را می زند و  انجام تبلیغات درست و اصولی مانند پخش تراکت، برچسب، کارت ویزیت و … می تواند تعداد مراجعه کنندگان شما را افزایش داده و در نهایت منجر به افزایش درآمد گردد.

کسب درآمد بالا با تعمیرات برد الکترونیکی
کسب درآمد بالا با تعمیرات برد الکترونیکی

چالش های ورود به بازار کار تعمیرات بردهای الکترونیکی

مهارت در تعمیرات بردهای پیچیده از جمله چالش هایی است که تعمیرکار برد الکترونیکی با آن مواجه می باشد. بردها انواع ساده و پیچیده ای دارند که نوع پیچیده آن معمولا در دستگاه های پیچیده تر و دستگاه های صنعتی به کار رفته است و یک تعمیرکار برد الکترونیکی باید مهارت های خود را در این زمینه افزایش داده و قادر به تعمیرات این نوع بردها باشد.

عیب یابی برد اولین چیزی است که یک تعمیرکار برد الکترونیکی باید در آن مسلط باشد. عیب یابی برد باید در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون آسیب زدن به قطعات مختلف باشد و پس از عیب یابی تعمیر قطعه ای خاص یا تعویض آن در برد با دقت انجام گیرد.

بردهای الکترونیکی به کار رفته در دستگاه های مختلف با یکدیگر تفاوت هایی دارند و فردی که در تعمیر بردهای الکترونیکی تسلط کافی دارد باید قادر به تعمیرات انواع بردهای به کار رفته در وسایل مختلف مانند ماشین لباسشویی، یخچال فریزر، ماشین ظرفشویی، کولرهای گازی، پکیج و … باشد و با جزئیات این بردها کاملا آشنایی داشته باشد.

ابزارهای مختلفی در تعمیرات برد الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد که فردی که تعمیرکار برد می باشد باید نحوه استفاده از این ابزارها را به طور کامل بداند و با همه آنها آشنایی داشته باشد. از چالش های جدی که تعمیرکاران بردهای الکترونیکی با آن مواجه می باشند به روز بودن است.

روز به روز فناوری های مختلف وارد دستگاه های الکترونیکی و برقی شده و ساختار بردهای الکترونیکی دچار تغییر می شود. یک تعمیرکار برد باید با همه این تغییرات آشنایی داشته و از آنها آگاه باشد. در غیر این صورت ممکن است در هنگام تعمیر آنها با مشکل مواجه شده و باعث نارضایتی مشتری گردد.

مجتمع فنی پایتخت یک آموزشگاه دوره های فنی مانند: آموزش تعمیرات ایسیو ، آموزش تعمیرات PLC ، آموزش برق ساختمان ، آموزش مکانیک خودرو ، آموزش نصب دوربین مدار بسته و … را زیر نظر سازمان فنی حرفه ای بصورت عملی از مقدماتی تا پیشرفته برگزار میکند. برای دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب شغل مناسب خود و یا اطلاع از دوره ها با شماره های: 02166489312 – 02166489312 تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

انواع فیوز های الکترونیکی

انواع فیوز های الکترونیکی

انواع فیوز های الکترونیکی : فیوز یکی از رایج ترین اجزای ایمنی در مدار های الکترونیکی محسوب می شود که از روز های اولیه مهندسی برق مورد استفاده قرار می…
دستگاه پروگرامر IC چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه پروگرامر IC چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه پروگرامر IC چیست و چه کاربردی دارد؟ دستگاه پروگرامر IC به منظور انتقال یا تغییر در اجرای برنامه یکی قطعه الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع دستگاه…
ساده ترین روش ساخت برد الکترونیکی

ساده ترین روش ساخت برد الکترونیکی

ساده ترین روش ساخت برد الکترونیکی : برد الکترونیکی که با نام فیبر مدار چاپی یا Printed Circuit Board شناخته می شود در کلیه لوازم الکترونیکی مورد استفاده قرار گرفته…

22 پاسخ

 1. سلام، دوره خصوصی تعمیر برد الکترونیک شرایطش چیه؟ برای یک نفر برگزار میشه؟ تاریخ شروع و طول دوره و زمان و ساعت برگزاریش چیه؟ ممنون

  1. سلام
   دوره تعمیر برد شرایط خاص ندارد ، برای اطلاع از زمان شروع کلاس ها با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

 2. این دوره تعمیرات برد چه تفاوتی با دوره ی تعمیرات برد لوازم خانگی داره ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 16 =

شهریه آموزش تعمیرات برد الکترونیکی

5/000/000 تومان