ثبت نام و مشاوره رایگان
نام دوره : تعمیرات بردهای
الکترونیکی صنعتی
مدت دوره : 50 ساعت
سطح دوره : مبتدی تا پیشرفته
هزینه عادی دوره : 2.500.000 تومان
هزینه خصوصی دوره : 3.500.000 تومان
دسته بندی : دوره های ویژه

آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی صنعتی

 • مدرس دوره
 • مهندس نیما آرام

فیلم آموزشی تعمیرات بردهای الکترونیک

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی را می توان یکی از شاخه های جذاب و پرطرفدار رشته الکترونیک دانست که بسیاری از افراد علاقمند به فعالیت در این شاخه می باشند. اهمیت تعمیرات برد الکترونیکی بسیار زیاد است چرا که از این قطعات در انواع مختلف وسایل الکترونیکی مانند لوازم خانگی مختلف و ... استفاده شده است. در پروژه های مختلف الکترونیکی از انواع بردهای الکترونیکی به منظور انجام کارهای مختلف استفاده می گردد. آموزش تعمیرات برد الکترونیکی  در آموزشگاه های مختلف ارائه شده و کارآموزان آموزش های لازم را در این زمینه می بینند و پس از اتمام آموزش ها قادر به طراحی و طراحی انواع بردهای الکترونیکی خواهند بود. تخفیف ویژه در دوره های: آموزش تابلو برق صنعتی و آموزش PLC


سرفصل های آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی


 • آموزش الکترونیک مقدماتی
 • معرفی قطعات تشکیل دهنده مدارات و کار برد هریک
 • آموزش آشنایی با منابع تغذیه سوئیچینگ
 • آموزش آشنایی با قطعات Active و Passive
 • آموزش تحلیل مدارات و تشخیص نحوه هماهنگی قطعات
 • مرور کلی بر مباحث الکترنیک
 • آموزش آشنایی با منابع تغذیه Liner
 • آموزش آشنایی با اصول اولیه تعمیرات اصول لحیم کاری قطعات
 • آموزش کار با مولتی متر و اصول تست قطعات
 • آموزش آشنایی با ساختار داخلی انواع میکروها
 • آموزش تعمیر و عیب یابی جامع و کلی تمامی بردها
 • آموش تخصصی نحوه کار با منبع تغذیه و جریان کشی در بردهای الکترونیکی
 • آموزش تعمیرات تخصصی بردهای کولر گازی و اسپلیت
 • آموزش تعمیرات تخصصی برد ماشین ظرفشویی
 • آموزش تعمیرات تخصصی برد یخچال
 • آموزش تعمیرات تخصصی برد ماشین لباسشویی
 • آموزش آشنایی با روشهای تعمیر و عیب یابی
 • آموزش تعمیرات تخصصی برد دستگاه های اینورتر دار
 • آموزش تعمیرات برد لوازم ریز منزل (پنکه ، همزن ، آبمیوه گیری و ... )
 • آموزش تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی ریموت کنترل ها
 • آموزش تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی آیفون تصویری
 • آموزش تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی دستگاه دیجیتال
 • آموزش تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی لوازم هوشمند
 • آموزش تعمیرات بردهای پر مصرف در صنعت
 • آموزش تعمیر و عیب یابی بردهای الکترونیکی smd
 • آموزش مونتاژ و دمونتاژ بردهای SMD
 • آموزش مونتاژ و دمونتاژ بردهای DIP
 • آموزش تعمیر و عیب یابی برد الکترونیکی DIP
 • آموزش طراحی مدار برای قسمت سوخته بردهای تعمیری یک رو PCB
 • آموزش طراحی مدار برای قسمت سوخته بردهای تعمیری دورو PCB
 • آموزش نحوه خواندن دیتاشیت و موارد مورد نیاز در تعمیرات
 • و...

مزایای آموزشگاه فنی پایتخت


دوره آموزشی تعمیر بردهای صنعتی

آموزش تعمیر برد الکترونیکی همواره برای جوانان فعالیتی جذاب محسوب شده است، شاید شناخت همین بردهای الکترونیکی خیلی از نوجوانان را به رشته الکترونیک علاقه مند کرده باشد. هرچند در کشور ما هنوز پیشرفت های قابل ملاحظه ای در طراحی بردهای هوشمند و نوین انجام نشده است اما بسیاری از جوانان با پشتوانه علاقه و پشتکارشان بر تعمیر همین سیستم های هوشمند برد الکترونیکی مسلط شده‌اند. به هر حال توسعه فناوری طراحی بردهای الکترونیکی به تجهیزات آن بر می گردد که اصل و پایه همه آن ها عیب یابی اولیه اتصالات است.

دوره آموزشی تعمیر بردهای صنعتی

دوره آموزشی تعمیر بردهای صنعتی

اهمیت بردهای الکترونیکی

هر دستگاه الکترونیکی با یک یا چند برد کار می کند. از پکیج های دیواری بگیرید تا موبایل و لباس شویی و یخچال، اگر برد هر یک از این دستگاه ها ایراد پیدا کند، تعمیر و یا تعویض برد راه حل خرابی دستگاه است. به همین دلیل بیشتر کمپانی ها معتبر کالای خود را مدتی گارانتی تعویض برد می کنند. چراکه اعتبار کیفی یک کالا به نحوه عملکرد برد آن دستگاه بر می گردد.

درآمد تعمیرکاران بردهای الکترونیکی

گاهی قطع شدن یک اتصال ساده کل مدار را قطع خواهد کرد و برد را از کار خواهد انداخت. اما گاهی موضوع به این سادگی نیست و قطعه ای در برد نیازمند تعویض می گردد. در هر صورت می توان خرابی برد را بر طرف نمود و از این محل درآمد زایی خوبی کرد، به شرط آنکه ایراد و قطعی اتصالات برد مشخص شود. متأسفانه همچنان برخی از بردهای مدرن و هوشمند غیرقابل رمز گشایی و عیب یابی است پس نمی توان به درآمد زایی تعمیر چنین بردهایی امید داشت و تعویض آن ها تنها راه حل بر طرف شدن خرابی است. در کل درآمد تعمیرکاران بردهای الکترونیکی بر همین اساس تعیین می شود و خوشبختانه دوره های آموزشی کمک مهمی در توسعه دانش تعمیرکاران داشته است.

به نظر می رسد که با صرف هزینه ای در حدود دو میلیون تومان بابت شهریه دوره آموزشی تعمیر بردهای الکترونیکی بتوان به بازار کار بزرگ این رشته وارد شد. این آغاز راه با کسب مهارت و تجربه کامل تر می شود و از کار آموز یک تعمیرکار انواع بردهای الکترونیکی تربیت خواهد کرد. پس فراموش نکنید که متبحر شدن در تعمیر بردهای الکترونیکی تنها در سپری کردن آموزش های این دوره خلاصه نمی شود و یک فرد علاقه مند باید مدام دستگاه های سنجش انواع بردهای الکترونیکی را بررسی و تحلیل نماید.

بازار کار حرفه ای تعمیرات بردهای الکترونیکی

امروزه ساختار هر وسیله برقی را که نگاه کنید در آن یک برد الکترونیکی را مشاهده می نمایید. تمام لوازم خانگی که در همه منازل وجود دارند مانند یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، پکیج دیواری، وسایل صوتی و تصویری، آب میوه گیری و ... از برد الکترونیکی برخوردارند. بسته به ساده و پیچیده بودن دستگاه، ساختار برد الکترونیکی نیز متفاوت بوده و از درجه مشخصی از پیچیدگی برخوردار است. پیشرفت تکنولوژی باعث شده است تا انواع وسایل الکترونیکی اتوماتیک وارد بازار شده و مورد استفاده افراد مختلف قرار گیرند. این پیشرفت منجر به تولید انواع جدیدی از بردهای الکترونیکی شده که با بردهای قدیمی متفاوت می باشد. با توجه به این که انواع مختلفی از بردها از جمله بردهای تک لایه، دو لایه و چند لایه برای مصارف مختلف تولید می شود و این بردها ممکن است دچار مشکلات مختلفی گردد، می توان بازار کار خوبی را برای شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی پیش بینی کرد. پیچیدگی بردهای الکترونیکی و به کار رفتن قطعات مختلفی مانند مقاومت، خازن، دیود، ترانزیستور و ... باعث شده است تا تعمیر کردن این بردها تنها توسط افرادی که در این حرفه مهارت و آموزش های لازم را دیده اند امکان پذیر باشد و افراد معمولی قادر به انجام این کار نخواهند بود. در ایران و سایر کشورها شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی را جزء مشاغلی می دانند که دارای مراجعه کنندگان بسیاری بوده و بازار کار پر رونقی نیز دارد. به علت پیشرفت بسیاری که در زمینه بردهای الکترونیکی در حال رخ دادن است، آینده شغلی تضمین شده ای را می توان برای این رشته پیش بینی کرد.

شغل های مرتبط با تعمیرات بردهای الکترونیکی

حوزه استفاده بردهای الکترونیکی بسیار گسترده بوده و از این قطعات مهم و حیاتی استفاده های بسیاری می گردد. در دستگاه ها و تجهیزات صنایع مختلف از انواع بردهای الکترونیکی به منظور انجام امور مختلف استفاده می شود. در انواع دستگاه های الکترونیکی استفاده از بردهای الکترونیکی ضرورت داشته و این قطعه به نوعی به عنوان مغز دستگاه عمل کرده و فرمان های مختلف را به دیگر بخش های دستگاه صادر می کند. به دلیل استفاده فراوان از بردها در انواع وسایل کوچک و بزرگ مانند موبایل و لوازم خانگی مختلف، مشاغل متنوعی مربوط به تعمیرات بردهای الکترونیکی وجود دارد و می توان در حوزه های مختلف برقی و الکترونیکی مانند تعمیرات موبایل، تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات تجهیزات صنعتی و ... فعالیت نمود. شرکت های بزرگی در کشور وجود دارند که  افرادی که در حوزه بردهای الکترونیکی فعالیت می کنند را استخدام نموده و به طور کلی استقبال زیادی از افراد دارای مهارت در بردهای الکترونیکی می گردد.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار تعمیرات بردهای الکترونیکی

یکی از مسائل و معضلاتی که بسیاری از افراد برای راه اندازی شغل های مختلف با آن مواجه می باشند، سرمایه اولیه برای شروع به کار می باشد. مشاغل فنی معمولا نیازی به سرمایه زیادی نداشته و با فراگرفتن مهی فارت های فنی در این زمینه می توان آغاز به کار نمود. بسیاری از مشاغل برای راه اندازی نیازمند تجهیزات و ابزار کارهای مختلفی می باشند که ممکن است از قیمت بالایی برخوردار باشند. شغل تعمیرات برد الکترونیکی به گونه ای است که تجهیزات زیادی نیاز نداشته و با تهیه چند ابزار که قیمت چندانی هم ندارند می توان وارد این شغل شد. در صورتی که تمایل به انجام کار به صورت مستقل باشید می توانید به اجاره یا خرید مغازه ای که به تعمیرات بردهای الکترونیکی می پردازد اقدام نموده و در غیر این صورت می توان با انجام تبلیغات در سایت دیوار و یا سایت های فنی و خدماتی معتبر دیگر که در کشور وجود دارند به انجام کار به صورت سیار پرداخت.

چگونه تعمیرکار حرفه ای تعمیرات برد الکترونیکی شویم؟

برای این که بتوان در حوزه تعمیرات برد الکترونیکی متخصص شد می توان از روش های مختلفی وارد این حرفه گردید. یکی از این روش ها کار کردن در کنار یک فرد متخصص و با تجربه در این کار می باشد که نیاز است تا مدتی را به عنوان کارآموز در آنجا مشغول به کار گردید تا با فوت و فن های این حرفه آشنا شده و پس از 6 ماه تا 1 سال به یک تعمیرکار برد الکترونیکی تجربی تبدیل شد. اما در این روش مباحث تئوری به فرد آموزش داده نمی شود و مدت زمان زیادی هم به طول می انجامد. روش دیگر این است که در رشته الکترونیک تحصیل کرده و به طور کامل در این زمینه آموزش های لازم را دید. در این رشته انواع بردهای الکترونیکی و قطعات مختلف به کار رفته در آن و همچنین نحوه طراحی این بردها و چگونگی تعمیرات آن به افراد محصل در این رشته آموزش داده می شود. اما شرکت در دوره های آموزشی تعمیرات بردهای الکترونیکی روشی کوتاه مدت و ساده می باشد که افراد مختلف می توانند در این دوره ها شرکت کرده و به کسب این مهارت بپردازند. آموزشگاه های مختلفی وجود دارند که به برگزاری این دوره ها اقدام نموده اند و افراد در تمامی سنین و تحصیلات مختلف را ثبت نام می نمایند. نکته ای که در رابطه با این نوع آموزشگاه ها باید به آن توجه نمود این است که حتما باید تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای و مدرک معتبر را پس از پایان دوره به کارآموزان اعطا کنند. با شرکت در این دوره ها امکان آموزش تعمیرات برد الکترونیکی به صورت تئوری و عملی وجود دارد و افراد با ساختار برد الکترونیکی و انواع آن و چگونگی طراحی و مونتاژ قطعات بر روی برد آشنا می گردند. مدت زمان این دوره ها کوتاه بوده و فرد در مدت زمان اندکی قادر به یادگیری این حرفه به صورت کامل می باشد و به بازار کار معرفی می گردد.

کسب درآمد بالا با تعمیرات برد الکترونیکی

به علت جذابیت هایی که شغل تعمیرات بردهای الکترونیکی دارد جوانان علاقمند بسیاری به سمت آن جذب شده و این حرفه را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب می نمایند. علاوه بر جذابیتی که این شغل دارد، درآمد بالایی نیز از طریق آن قابل کسب می باشد و افراد می توانند با افزایش مهارت خود در این شغل به درآمدزایی بالایی دست یابند. البته با توجه به فاکتورهای مختلفی می توان این درآمد را افزایش داد و به فردی پر درامد در این شغل تبدیل گشت. بالا بردن مهارت در تعمیرات بردهای الکترونیکی و شناخت انواع آنها و همچنین سرعت عمل بالای انجام کار می تواند به جذب مشتریان کمک کرده و درآمد شما را تا میزان زیادی افزایش دهد. علاوه بر آن مشتری مداری و خوش قول بودن در این کار تاثیر بسیار زیادی در مقدار درآمد فرد خواهد داشت. از جمله فاکتورهای دیگری که در این شغل و بسیاری از مشاغل دیگر نقش مهمی را در بالا بردن درآمد ایفا می کند انجام تبلیغات است. امروزه تبلیغات و بازاریابی در گسترش یک شغل و معرفی آن به دیگران حرف اول را می زند و  انجام تبلیغات درست و اصولی مانند پخش تراکت، برچسب، کارت ویزیت و ... می تواند تعداد مراجعه کنندگان شما را افزایش داده و در نهایت منجر به افزایش درآمد گردد.

چالش های ورود به بازار کار تعمیرات بردهای الکترونیکی

مهارت در تعمیرات بردهای پیچیده از جمله چالش هایی است که تعمیرکار برد الکترونیکی با آن مواجه می باشد. بردها انواع ساده و پیچیده ای دارند که نوع پیچیده آن معمولا در دستگاه های پیچیده تر و دستگاه های صنعتی به کار رفته است و یک تعمیرکار برد الکترونیکی باید مهارت های خود را در این زمینه افزایش داده و قادر به تعمیرات این نوع بردها باشد. عیب یابی برد اولین چیزی است که یک تعمیرکار برد الکترونیکی باید در آن مسلط باشد. عیب یابی برد باید در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون آسیب زدن به قطعات مختلف باشد و پس از عیب یابی تعمیر قطعه ای خاص یا تعویض آن در برد با دقت انجام گیرد. بردهای الکترونیکی به کار رفته در دستگاه های مختلف با یکدیگر تفاوت هایی دارند و فردی که در تعمیر بردهای الکترونیکی تسلط کافی دارد باید قادر به تعمیرات انواع بردهای به کار رفته در وسایل مختلف مانند ماشین لباسشویی، یخچال فریزر، ماشین ظرفشویی، کولرهای گازی، پکیج و ... باشد و با جزئیات این بردها کاملا آشنایی داشته باشد. ابزارهای مختلفی در تعمیرات برد الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد که فردی که تعمیرکار برد می باشد باید نحوه استفاده از این ابزارها را به طور کامل بداند و با همه آنها آشنایی داشته باشد. از چالش های جدی که تعمیرکاران بردهای الکترونیکی با آن مواجه می باشند به روز بودن است. روز به روز فناوری های مختلف وارد دستگاه های الکترونیکی و برقی شده و ساختار بردهای الکترونیکی دچار تغییر می شود. یک تعمیرکار برد باید با همه این تغییرات آشنایی داشته و از آنها آگاه باشد. در غیر این صورت ممکن است در هنگام تعمیر آنها با مشکل مواجه شده و باعث نارضایتی مشتری گردد.

سید حامد حسینی : سطح کیفی کلاس بسیار خوب بود ، از استادش خیلی راضیم در کل کلاس فوق العاده ای بود.

نادر بختیاری : اساتید برجسته ، کیفیت کلاس عالی بود ، زمان برگزاری مناسب و کلاس بدون تاخیر برگزار شد

آیا آموزشگاه مجوز رسمی دارد؟
بله ، آموزشگاه تحت نظر سازمان فنی حرفه ای فعالیت دارد
هزینه دوره های آموزشگاه شامل تخفیف می شود؟
کلیه دوره های آموزشگاه دارای 20 تا 30 درصد تخفیف می باشند
برای کارآموزانی که از شهرستان مراجعه می کنند خوابگاه و محل اسکان وجود دارد؟
کارآموزانی که از شهرستان تشریف می آورند به خوابگاه های مناسبی که زیر نظر آموزشگاه فعالیت دارند معرفی می شوند که از لحاظ کیفیت و قیمت مناسب هستند
بعد از اتمام دوره مدرک ارائه می شود؟
بعد از اتمام دوره مدرک آموزشگاه به کارآموزان ارائه می شود که در سراسر ایران معتبر است و کارآموزانی که تنها مدرک فنی حرفه ای را میخواهند از طرف آموزشگاه به سازمان فنی حرفه ای معرفی می شوند
اگر بعد از اتمام دوره آموزشی در یادگیری دوره مشکل داشتیم چه می شود؟
دوره های آموزشگاه به صورت 100% برای آموزش کارآموزان کافیست و بعد از اتمام دوره کمتر پیش میاید کارآموزی به مشکل بر بخورد،ولی چنانچه این مورد پیش بیاید آموزشگاه برای کارآموز دوره را تجدید خواهد کرد.همین طور کارآموز پس از دوره با مدرس مربوطه در ارتباط است و می تواند هر زمان سوالی برایش پیش بیاید از مدرس مربوطه کمک بخواهد.
مدت زمان برخی کلاس ها و دوره ها زیاد است و بنده نمی توانم در کلاس ها حاضر شوم؟
بیشتر دوره های آموزشگاه به صورت هفتگی یا ماهانه تکرار میشوند، تا آنجاییکه امکان داشته دوره ها منعطف برگزار می شود تا هم کارآموزانی که درس می خوانند و هم کارآموزانی که شاغل هستند نیز بتوانند در دوره ها شرکت نمایند.چنانچه کارآموزی نتواند با کلیه زمانهای آموزشگاه خود را وفق دهد می تواند آن دوره را به صورت خصوصی بردارد در این صورت زمان کلاس ها با کارآموز هماهنگ می شود
 

22 دیدگاه

 1. جواد اسلامی، میبد گفت:

  سلام، دوره خصوصی تعمیر برد الکترونیک شرایطش چیه؟ برای یک نفر برگزار میشه؟ تاریخ شروع و طول دوره و زمان و ساعت برگزاریش چیه؟ ممنون

  • ویس یعقوبی گفت:

   سلام
   دوره تعمیر برد شرایط خاص ندارد ، برای اطلاع از زمان شروع کلاس ها با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

 2. Mohammad گفت:

  سلام
  آموزش برد پکیج نداره این دوره؟چون ننوشتین

 3. شایان گفت:

  این دوره تعمیرات برد چه تفاوتی با دوره ی تعمیرات برد لوازم خانگی داره ؟

 4. حامد گفت:

  سلام خسته نباشین
  خوابگاهم دارین

 5. محمد گفت:

  سلام.دوره برای شاغلین دارید که پنج شنبه و جمعه برگزار بشه؟

 6. تشنه گفت:

  با درود
  آیا آموزش غیر حضوری هم دارید بیشتر فیلم های عملی چون جنوب ایران و روستا هستیم و از نظر اقتصادی هم به صرفه ما نیست

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   از اونجایی که این آموزش ها ویژه بازار کار هستش و به صورت عملی تدریس میشن ترجیح میدیم برای نتیجه گیری بهتر مطالب، آموزش به صورت حضوری باشه و متاسفانه آموزش مجازی نداریم
   موفق باشید

 7. سمانه منوری گفت:

  سلام
  من کلاس تعمیرات برد و طراحی برد رو اومدم خوب بود ممنونم دلم نیومد تشکر نکنم :)))))
  مرسی ازتون

 8. حمیدرضا گفت:

  مدرک معتبر میدین برای کار در شرکت میخوام

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   بله مدرک معتبر فنی حرفه ای تقدیمتون میشه
   موفق باشید

 9. ضیا گفت:

  برای یادگیری برد دیپپ و اس ام دی کدوم دوره بهتره که شرکت کنم

 10. صادق گفت:

  این دوره پیش نیازی داره؟البته بنده حدود ۱۲ ساله کارم تعمیرات برد هستش و میخوام در زمینه برد تلویزیون و کولر تخصصی تر کار کنم

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   پیش نیاز تعمیرات برد الکترونیک پایه هستش که در همین دوره رایگان آموزش داده میشه
   موفق باشید

 11. فرشید صدرایی گفت:

  بنده فوق الکترنیک دارم اما تابه حال در جلسه عملی تعمیرات برد شرکت نکردم اما علاقه زیادی به این کار دارم ایا میتونم با شرکت در دوره های تعمیرات برد و مدت زمان دوره دفتر تعمیرات داشته باشم

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   اینجا به صورت عملی تمامی مباحث باهاتون کار میشه و کامل مسلط میشید
   بله حتما با آموزش درست میتونین دفتر هم بزنین
   موفق باشید

 12. farid گفت:

  زمانش چقدره و خوابگاه دارین؟من از شهرستان مزاحم میشم

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   تعمیرات برد حدود یک ماه تا یک ماهو نیم زمان میبره
   خوابگاه هم روزانه داریم هم ماهانه
   برای خوابگاه با مجتمع تماس بگیرید راهنماییتون میکنن
   موفق باشید

 13. فرزاد گفت:

  سلام مهندسی معکوس با همین دوره هست یا باید جدا اموزش ببینم؟

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   هم دوره جداگانه داره هم با این دوره میتونین آموزش ببینید ولی خب با این دوره از لحاظ قیمت و زمان به صرفه تر هستش
   موفق باشید

 14. علی ریاحی گفت:

  سلام
  سرفصل های کاملی دارین .
  در این دوره تمام بردها تعمیراتشو آموزش میدن؟

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   بله تمامی بردها هستن و اگر هم خودتون برد خاصی مد نظرتون باشه میتونین بیارین و بییشتر روی اون تمرکز کنید
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟