ثبت نام و مشاوره رایگان
نام دوره : آموزش برق ساختمان درجه 1
مدت دوره : 50 ساعت
سطح دوره : مبتدی تا پیشرفته
هزینه عادی دوره : 4.900.000 تومان
هزینه خصوصی دوره : 6.500.000 تومان
دسته بندی : برق صنعتی و ساختمان

آموزش برق ساختمان درجه 1

 • مدرس دوره
 • استاد قاضیانی

فیلم آموزشی برق ساختمان درجه 1

آموزش برق ساختمان درجه 1 مجتمع فنی پایتخت به صورت عملی برگزار می شود تا کارآموزان علاوه بر کسب مهارت های ساختمان و سیم کشی و نصب مدارات لامپ های مخصوص، طراحی و نصب اعلام حریق، نصب مدارات دزدگیر و دوربین مدار بسته، نصب و سیم کشی سیستم برق اضطراری و ایمنی، نصب درب های اتوماتیک و راه اندازی موتورهای آسنکرون سه فاز و تک فاز، کار با کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی(PLC) و رله های برنامه پذیر و نقشه کشی و نقشه خوانی مدارات برق ساختمان را نیز فراگیرند. سرفصل مطالب در زیر آورده شده است.

تخفیف ویژه در : دوره آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات لوازم خانگی

سرفصل های برق ساختمان درجه 1آموزش مبانی رایانه

آموزش سیستم روشنایی اماکن

سیم کشی و نصب مدارات لامپ های مخصوص

آموزش نصب سیستم اعلام حریق

آموزش نصب مدارات سیستم دزدگیر

آموزش آشنایی با نقشه مدار الکتریکی سیستم اعلام حریق

آموزش نصب مدارات دوربین مدار بسته

آموزش نصب و سیم کشی سیستم برق اضطراری و ایمنی

آموزش نصب سیستم درب های اتوماتیک

آموزش راه اندازی موتورهای آسنکرون سه فاز و تک فاز


آشنایی با سخت افزار LOGO و تجهیزات جانبی

آموزش مدارات پریزها

آموزش مدارات پریز تلفن و آنتن

نصب و سیم کشی دستگاه های حفاظتی

آشنایی با تجهیزات ایمنی و حفاظتی

توانایی شناخت کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی(PLC)

آموزش نقشه کشی و نقشه خوانی مدارات برق ساختمان با رایانه

آموزش نصب و سیم کشی تابلوهای توزیع انرژی الکتریکی

آموزش توانایی شناخت و بررسی عملکرد مدارهای منطقی

مزایای آموزشگاه فنی پایتخت

چنانچه اگر سوالی در مورد دوره های آموزشگاه دارید فرم مقابل را پر کنید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

 

دوره های فنی آمادگی بازار کار

برق ساختمان یکی از دوره های کاربردی بازار کار می باشد. ‌به عبارتی بازار کار ایران تشنه رشته های های فنی است. امروزه رشته های فنی زیادی به هنرجویان معرفی می شوند.

رشته فنی برق ساختمان

رشته برق ساختمان یکی از رشته های فنی محبوب بازار کار ایران است. کافی است با محاسباتی ساده به میزان ساخت و ساز در شهر و استان خود توجه نمایید. در هر ساخت و سازی حداقل به چند نیروی متخصص برق ساختمان احتیاج است؟ معمولاً برق کشی یک ساختمان با دو الی سه نیروی جوان راه اندازی می‌شود. این نیروها در دوره های زمانی مختلف با پیمانکار وارد همکاری می شوند و این همکاری تا پایان پروژه ادامه خواهد داشت.

دوره های آموزشی برق ساختمان

دوره های آموزشی برق ساختمان برای مهندسین برق به صورت ویژه برگزار می گردد. به عبارت بهتر دانش آموختگان برق در دانشگاه ها چند قدم از هم‌دوره ای‌های خود جلوتر خواهند بود. اگر این افراد اصول برق کشی ساختمان را به خوبی فرابگیرند و باملاحظه کار نمایند، می توانند افرادی استثنایی در بازار کار برق ساختمان باشند. اما این دوره ها صرفاً مختص دانش آموختگان رشته های برق نیست.

هر کسی با سپری کردن دوره ای کوتاه مدت به عنوان پیش‌نیاز با اصول و مبانی برق آشنا خواهد شد و در دوره پیشرفته تر خود را آماده ی فعالیت های عملی برق ساختمان می کند.  ما در یک کارگاه آموزشی با ابزار و زیر نظر استاد کار، برق ساختمان را به شما آموزش می دهیم. اگر به این شغل علاقه مند هستید، پیشنهاد ما ثبت نام در دوره های تخصصی برق ساختمان است. در این دوره به مباحث پیشرفته سیستم های برقی ساختمان نظیر نصب دوربین مدار بسته و دزدگیر و اعلام حریق و نصب آیفون و ... نیز پرداخته می شود.

آینده کاری شغل برق ساختمان

ساختمان های تجاری و مسکونی را چگونه می توان بدون تجهیزات برقی تصور کرد. حداقل تا چند دهه آینده تمامی ساختمان ها با تجهیزات برقی و الکترونیکی کار خواهند کرد. بنابراین متخصصین برق ساختمان همواره مورد نیاز پیمانکاران ساختمانی هستند. ضمناً هر مغازه کالای برقی، نیازمند یک فرد متخصص برق ساختمان است. پس با آموزش دوره تخصصی برق ساختمان آینده کاری خود را لااقل برای چند دهه تضمین نمایید.

مدرک دوره برق ساختمان

اگر پیش نیازهای لازم برای ورود به دوره تخصصی برق ساختمان را داشته باشید، می توانید با گذراندن دوره تخصصی و آزمون آن، جذب بازار کار شوید. نکته مهم این دوره ها، گرفتن گواهینامه معتبر پایان دوره است. گواهینامه ای که قابلیت ترجمه دارد و نزد فنی حرفه ای ها به عنوان یک تأییدیه معتبر شناخته می شود.

سوالات متداول آموزش برق ساختمان درجه 1

مدت زمان این دوره آموزشی برق ساختمان درجه 1 چند ساعت می باشد و در چند هفته برگزار خواهد شد؟ مدت زمان آموزشی برق ساختمان درجه 1 بین 45 تا 50 ساعت میباشد و در 6 هفته برگزار میشود. در دوره برق ساختمان درجه یک چه دستگاه ها و تجهیزاتی آموزش داده میشود؟ تجهیزاتی مانند نصب دوربین مداربسته آنالوگ و آی پی (تحت شبکه)، اعلام حریق متعارف، دزدگیر اماکن، تلفن سانترال کم ظرفیت، آنتن مرکزی، درب های اتوماتیک شامل کرکره برقی، جک برقی و اپراتور شیشه ای آموزش داده می شود. برای شرکت در دوره آموزش برق ساختمان درجه 1 باید دوره برق ساختمان درجه 2 را حتما بگذرانیم؟ اگر کارآموز هیچ اطلاعی راجع به برق ساختمان نداشته باشد نیازست برق ساختمان درجه دو را بگذراند.

یکی از دوره های کاربردی و پرطرفدار در میان افراد به ویژه جوانان آموزش برق ساختمان می باشد که در دو درجه 1 و 2 آموزش داده می شود. با توجه به میزان ساخت و سازی که در شهرهای مختلف کشور وجود دارد می توان به راحتی نیاز به متخصص نیروی برق ساختمان را احساس کرد. هر ساختمانی که ساخته می شود؛ چه ساختمان های مسکونی و چه ساختمان های اداری و تجاری؛ در مرحله تاسیسات خود نیاز به برق کشی دارد و این کار باید توسط افراد متخصص در رشته برق صورت گیرد چرا که این مرحله از مراحل حیاتی در ساخت ساختمان بوده و بی توجهی به آن می تواند خطر آفرین بوده و سبب بروز مشکلات مختلفی گردد. دوره های مختلف آموزش برق ساختمان در آموزشگاه فنی پایتخت برای افراد علاقمند به فعالیت در این شغل برگزار شده و پس از اتمام دوره به این افراد مدرک معتبر فنی و حرفه ای ارائه می گردد.

بازار کار حرفه ای برق ساختمان

با توجه به کلیدی بودن نقش برق کشی ساختمان می توان این شغل را یکی از مشاغل فنی به شمار آورد که از بازار کار مناسبی برخوردار می باشد. هر چه میزان ساخت و ساز در کشور بالاتر رود بازار کار شغل برق ساختمان نیز رونق بیشتری خواهد یافت. امروزه برق کشی ساختمان توسعه بیشتری نسبت به سال های گذشته یافته است و فناوری های پیشرفته تری در برق کشی ساختمان به کار گرفته می شود. آینده شغلی این حرفه نیز کاملا تضمین شده می باشد و با توجه به نیازی که تمامی ساختمان ها به تجهیزات برقی و الکترونیکی دارند می توان گفت که افرادی که در این حرفه فعالیت می کنند معمولا بیکار نمانده و پیشنهادات کاری مختلفی به آنها داده می شود. همانطور که می دانید ساخت و ساز در تمام کشورهای جهان انجام شده و تنها مختص ایران نمی باشد؛ بنابراین افراد متخصص در حرفه برق ساختمان علاوه بر ایران قادر به انجام خدمات برق کشی ساختمان در خارج از کشور نیز می باشند.

شغل های مرتبط با برق ساختمان

مشاغل مختلفی وجود دارند که در ارتباط با شغل برق ساختمان بوده و می توان با انجام مراودات مختلف با این مشاغل تعداد مشتریان خود را افزایش داده و در نتیجه به درآمد بالاتری دست پیدا کرد. فروشندگان تجهیزات الکترونیکی از جمله مشاغلی است که در ارتباط با مستقیم با شغل برق ساختمان می باشد و تکنسین های برق وسایل و ابزارهای مورد نیاز خود را از این فروشگاه ها تهیه می کنند. تجهیزات و ابزارهای مختلفی مانند انواع سیم ها، لامپ های مختلف، لوله خرطومی و ... انواعی از محصولات ارائه شده در فروشگاه های لوازم برقی می باشد. علاوه بر آن می توان شغل پیمانکاری و ساخت و ساز ساختمان را از جمله مشاغل مرتبط با برق ساختمان دانست و با تعامل با پیمانکاران ساختمان، برق کشی ساختمان های مورد نظر را بر عهده گرفت.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار

در شرایط اقتصادی جامعه امروز، بسیاری از افراد تمایل دارند تا به راه اندازی شغلی مستقل بپردازند و از آن طریق به کسب درآمد بپردازند. معمولا راه اندازی بسیاری از مشاغل نیازمند سرمایه ای می باشد که ممکن است بسیاری از افراد این میزان سرمایه را نداشته و در نتیجه از ادامه مسیر منصرف شوند. مشاغل فنی از جمله برق ساختمان نیاز به سرمایه زیادی نداشته و می توان با استفاده از مهارتی که توسط فرد کسب می شود وارد بازار کار شده و به درآمدزایی رسید. میزان سرمایه ای که برای کسب مهارت مورد نیاز است در حدود 2 میلیون تومان بوده و می توان با مبلغی اندک در دوره های آموزشی برق ساختمان شرکت نمود. با کسب مهارت در این حرفه، می توان به صورت سیار و با انجام تبلیغات در سایت هایی مانند دیوار تبلیغ کار خود را کرده و سرمایه ای برای اجاره مغازه مورد نیاز نخواهد بود. تجهیزات و ابزار کاری که برای این شغل مورد نیاز می باشد نیز دارای قیمت زیادی نبوده و با مبلغ 4 الی 6 میلیون تومان می توان ابزار کار خود را خریداری کرد.

چگونه تعمیرکار حرفه ای برق ساختمان شویم؟

برای این که بتوان یک برق کار ساختمان حرفه ای شد می توان از طریق روش های مختلفی اقدام نمود. یکی از این روش ها که روشی قدیمی تر نیز می باشد کار کردن به عنوان کارآموز در کنار فردی با تجربه می باشد. برای این کار باید مدت زمان 6 ماه تا 1 سال را در کنار فرد متخصص سپری کرد و به صورت تجربی به َآموزش این کار پرداخت. این روش ممکن است کمی زمان بر بوده و همچنین به علت عدم آموزش های تئوری و علمی بازده کافی را نداشته باشد و در واقع شما به یک برق کار تجربی تبدیل می شوید. روش دیگر این است که در رشته برق تحصیل نموده و از این طریق به بازار کار این رشته وارد گردید. برای این کار می توان در هنرستان فنی و حرفه ای رشته برق را انتخاب نموده و پس از آن وارد دانشگاه شده و در این رشته فارغ التحصیل گردید. همچنین تحصیل در رشته ریاضی در دبیرستان و انتخاب رشته دانشگاهی مهندسی برق نیز می تواند شما را به این شغل وارد نماید. در این روش افراد به صورت کاملا علمی با مباحث برق و الکترونیک آشنا شده و برای کسب تجربه عملی نیاز است تا به صورت تجربی به انجام کار بپردازند. یکی دیگر از روش های پرطرفدار که همه افراد با هر گونه تحصیلات و سنی قادر به انجام آن می باشند شرکت در دوره های آموزشی برگزار شده توسط آموزشگاه های مختلف می باشد. در این دوره ها جنبه های تئوری و عملی در نظر گرفته می شود و افراد از هر دو جنبه تقویت شده و پس از پایان دوره به یک فرد حرفه ای در حوزه برق ساختمان تبدیل می گردند. در این دوره ها علاوه بر نحوه برق کشی ساختمان، مباحث دیگری مانند هوشمند سازی ساختمان، نصب دوربین های مدار بسته و ... به افراد آموزش داده می شود. این آموزش ها به گونه ای است که از موارد پایه و ابتدایی شروع شده و به مباحث پیچیده و مشکل تر ختم می گردد و در نهایت فرد به صورت کاملا حرفه ای وارد بازار مکار می گردد و می تواند شروع به کار نماید.

کسب درآمد بالا با برق ساختمان

برق ساختمان را می توان از جمله مشاغلی در نظر گرفت که نمی توان درآمد ثابتی را برای آن بیان کرد و با توجه به میزان کاری که فرد انجام می دهد و تعداد پروژه هایی که تقبل می نماید میزان درآمد وی متغیر خواهد بود. بالا بردن مهارت های مختلف در این شغل می تواند باعث جلب اعتماد مشتریان شده و به بالا رفتن درآمد شما کمک بسیاری نماید. مشاغل فنی نیازمند داشتن اعتماد به نفس بالا و سرعت بالای انجام کار می باشند و در صورتی که این موارد رعایت گردند قطعا درآمد بالاتری نصیب متخصصین این حرفه خواهد شد. در آموزشگاه در ابتدا مدرک درجه 2 برق ساختمان به افراد داده می شود و در صورت شرکت کردن در دوره های پیشرفته می توان مدرک درجه 1 را نیز دریافت نمود و با مباحث بیشتر و کاربردی تری از برق ساختمان آشنا گردید. نصب انواع دزدگیرهای ساختمان، نصب دوربین های مدار بسته، نصب سیستم های اعلام حریق، نصب و راه اندازی درب های اتوماتیک، نصب تابلو برق ساختمان، نصب انواع کنتورهای مکانیکی و ... از جمله مباحث و سرفصل هایی است که در آموزش برق ساختمان درجه 1 به کارآموزان ارائه می گردد.

چالش های ورود به بازار کار

راه اندازی مشاغل مختلف افراد را با چالش های مختلفی مواجه می کند که مواجه شدن با این چالش ها می تواند در موفقیت فرد نقش بسزایی داشته باشد. برق ساختمان از جمله مشاغلی است که موفقیت و پیشرفت در آن نیازمند به چالش کشیدن خود در موارد مختلف می باشد. می توان با فراگرفتن شاخه های مختلف از برق ساختمان به فردی مسلط و حرفه ای در این کار تبدیل شد و علاوه بر برق کشی و سیم کشی به امور دیگری مانند نصب درب ها یا نصب دزدگیرهای ساختمان، نصب آیفون های صوتی و تصویری نیز پرداخت. در صورتی که در رشته مهندسی برق فارغ التحصیل شده اید می توانید با شرکت در دوره های آموزشی برق ساختمان، مهارت های خود را افزایش داده و به یک متخصص حرفه ای در این کار تبدیل شد. تسلط بر مهارت هایی مانند طراحی، نقشه کشی، نقشه خوانی از موارد ضروری است که یک تکنسین برق باید به آن توجه داشته باشد. فضای رقابت را در این شغل باید به گونه ای ایجاد نمود که به جذب مشتریان بیشتر و در نهایت درآمد بیشتر منجر گردد.

آیا برای ثبت نام در دوره آموزش برق درجه 1 حتما باید دوره برق درجه 2 را بگذرانیم؟
اگر کاراموز هیچ اطلاعی راجع به برق ساختمان نداشته باشد نیاز است برق ساختمان درجه 2 را بگذراند.
دوره آموزش برق درجه 1 شامل چه آموزش هایی می باشد؟
دوره هایی مانند نصب دوربین، کرکره، اعلام حریق و ... در دوره آموزش برق درجه 1 آموزش داده می شود .
دوره آموزش برق درجه 1 در چه روزهایی برگزار می شود؟
در حال حاضر این دوره پنجشنبه ها ساعت 2 تا 7 برگزار میشود. برای اطلاع دقیق از زمان برگزاری با ما تماس بگیرید.
چند درصد کلاس های آموزش برق درجه 1 عملی و چند درصد آموزش ها تئوری هستند؟
کلاس ها معمولا به صورت تئوری و عملی برگزار میشود اما بخش عمده کلاس (حدود 90 درصد) به صورت عملی برگزار میشود. کلاس 10 تا 12 نفره برگزار میشود.
بعد از گذراندن دوره برق درجه 1 چه مهارت هایی رو یاد میگیریم؟
مواردی چون نصب دوربین مداربسته آنالوگ و آی پی (تحت شبکه) ، اعلام حریق متعارف ،دزدگیر اماکن ، تلفن سانترال کم ظرفیت ، آنتن مرکزی ، درب های اتوماتیک (کرکره برقی، جک برقی، اپراتور شیشه ای) آموزش داده میشود.

19 دیدگاه

 1. بهنام گفت:

  سلام
  هر کلاس برق درجه یک چند کارآموز دارد؟

 2. حمید گفت:

  سلام. ببخشید یه سوال دارم. آیا تمامی مباحث گفته شده در این زمان کم جمع میشه؟ آخه این دوره ها توی خود فنی حرفه ای زمانش خیلی بیشتره.

  • پشتیبان آموزشگاه گفت:

   سلام وقت بخیر
   آموزش به صورت فشرده و کامل هست و سعی شده مطالب آموزشی که برای شما مفید و کاربردی هست آموزش داده شود

 3. علیرضا گفت:

  سلام
  من هیچ تجربه و با برق ندارم اما علاقمند به یادگیری این فن و حرفه هستم
  آیا این دوره‌ها مناسب من هست یا باید دوره جداگانه‌ای رو بگذرونم؟

  • پشتیبان گفت:

   سلام دوست عزیز. وقت بخیر. اگر هیچ پیش زمینه و اطلاعاتی در زمینه تخصصی برق ندارید بهترست ابتدا دوره برق ساختمان درجه ۲ را بگذرانید.

 4. سجاد گفت:

  سلام وقت به خیر
  بعد از شرکت در این دوره برای گرفتن مدرک فنی حرفه ای باید در ازمون فنی حرفه ای شرکت کنیم یا شرکت در همین دوره برگزار شده توسط شما کفایت میکنه و نیازی به ازمون فنی حرفه ای نیست؟
  ممنون

  • پشتیبان گفت:

   سلام دوست محترم. هیچ آموزشگاهی مستقیما نمی تواند مدرک فنی و حرفه ای را به شما بدهد و می بایست برای گرفتن مدرک بین المللی فنی و حرفه ای در آزمون های فنی و حرفه ای شرکت نمایید.

 5. میلاد محمدی گفت:

  سلام محمدی هستم از مشهد
  تو کلاس شرکت کردم و راضی بودم دستتون درد نکنه ایشالا دوره دیگه با پسر عموم میام برای برق صنعتی

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   خداروشکر .
   باعث افتخاره در خدمتتون باشیم جناب محمدی
   به امید دیدار دوباره

 6. علی نامداری گفت:

  شما مدارکتون معتبره از سازمان فنی حرفه ایه؟

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   بله ما زیر نظر سازمان فنی حرفه ای فعالیت داریم و در پایان دوره مدک داخلی دو زبانه و مدرک فنی حرفه ای(بین المللی) تقدیمتون میشه
   موفق باشید

 7. محسن گفت:

  کلا چند ساعته برق درجه ۱؟عملی هم داریم ؟

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   برق درجه ۲ حدود ۲۰ ساعت و درجه ۱ حدود ۴۰ ساعت
   کلاسها به غیر از جلسات اول مابقی به صورت عملی و در کارگاه برگزار خواهد شد.

 8. محمدرضا گفت:

  سلام من برای کلاس چطوری ثبتنام کنم ؟

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   برای ثبتنام ۵۰ هزار تومان به عنوان پیش پرداخت برای رزرو کلاس واریز میکنید و به مشاور خود اطلاع میدین برای ثبت مشخصات
   با شماره ۶۶۹۳۸۸۷۰
   ۰۹۰۵۸۵۲۰۹۶۰

 9. هرمند گفت:

  سلام من از خوزستان میخوام برای کلاس بیام و قصد مهاجرت به خارج از کشور دارم شما مدرک بین المملی میدین ؟

  • فنی پایتخت گفت:

   سلام
   بله ما زیر نظر سازمان هستیم و مدرک معتبر فنی حرفه ای تقدیمتون میشه که بین المللی هم هست.
   موفق باشید

 10. داوود گفت:

  برق درجه یک دقیقا چی هستش؟ با درجه ۲ چه فرقی داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
سوالات مربوط به دوره‌های آموزشی را میتوانید از این قسمت بپرسید ...
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟